Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Ale Dreamer ja sobie niczego nie wymyślam, tak naprawdę to nie potrzebuję reinkarnacji, nie potrzebuję w nic wierzyć i jeśli mi powiesz że Boga nie ma, przyznam Ci rację żebyś poczuł się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to życie marzycielu, nie słowa, to słowa zycia...które dają życie. mozesz się modlić jak chcesz stojąc siedząc i w łdce i w helikopterze, ja pokazałam unizenie przed Panem. takie sa fakty....albo wierzysz ze to prawda co pisałam dziś i nie dziś i to co mówi o zbawieniu biblia i twoje imię jest w Ksiedze....albo Twojego imienia nie ma. decyzja nalezy for You

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ale Dreamer ja sobie niczego nie wymyślam, tak naprawdę to nie potrzebuję reinkarnacji, nie potrzebuję w nic wierzyć i jeśli mi powiesz że Boga nie ma, przyznam Ci rację żebyś poczuł się lepiej.\" Ale ja nie potrzebuję, żebyś tak przyznawała. To by było bez sensu. Bo ani nie będę się czuł przez to lepiej. Ani też nie potrzebuję, żebyś przyznawała mi rację dla mojego czucia się lepiej. To są tylko takie rozważania. Wolne hipotezy (tfu - \"hipoteza\" to się źle kojarzy ;P - takie dywagacje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - mojego imienia nie ma w takiej \"księdze\". I nie czuję potrzeby pozostawiani po sobie w niej znaku. (Hmm - \"albo jesteś z nami, albo przeciwko nam\"??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ty się sam pozbawisz tej miłości i ją odrzucisz...nie bóg przecież On daje Syna zebyś miał WPIS DO KSIĘGI ale ty mozesz tego nie chcieć....wolny wybór. nie zganiaj braku swojej wiary na \"niemiłość Boga\" to nie prawda. to nie On decyduje o tej "zagładzie" tylko ty sam się na to skazujesz...pamiętaj albo w to wierzysz albo nie....to jest czas decyzji....dziś Bóg daje ci kolejną szansę, nie odrzucaj Go....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jutro i pojutrze też ci ją da........I JESZCZE ZA TYDZIEŃ....JAK DOŻYJESZ TEŻ CI JĄ DA ale przyjdzie dzień ze może byc za późno...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie zganiaj braku swojej wiary na \"niemiłość Boga\"\" Akurat nie mam zamiaru - nie czuję takiej potrzeby. Tylko jakoś \"zgrzyta\" mi wizja takiej \"idealnej miłości\" - ale bez obaw, tylko tak teoretycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Mała - a jednak - pozbawiam się obecnie przyjemności opracowywania jakichś naukowych bzdetów - żebym się tylko znów nie rozpędził z tym na pozbawienie zaliczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już Sokrates powiedział „ nieświadome życie nie jest warte by je przeżyć” ;) w biblii też o tym pisało, tacy jak jesteście cokolwiek byście nie robili nic wam to nie da, byłem głodny a daliście mi jeść , i odpowiedź " kiedy Panie, kiedy to uczyniliśmy??, nie wiemy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy;) to też on, zmykam na rowerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tydzień jak tydzień - to dopiero pierwsze podejście do nauki - i już mi się znudziło. Albo ja jestem nienormalny albo ten system edukacji na uczelni ;) Dlaczego 80% to zawsze coś, co kogoś nie interesuje, 15% co traktuje obojętnie, a 5% co mu się podoba? Ale to tak jak z lizakami - jeśli większoś jest niesmacznych, a kilka smacznych, to musząc obowiązkowo lizać wszystkie po trochę robi się nie dobrze także po tych smacznych - i od nich też zaczyna człowieka odrzucać. (Ale ze mnie filozof myśli uczelnianej :P - sorki, że nie na temat )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o boshe ale wy jestescie
czy to prawda ze sw magdalena byla naloznica Jezusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czy to prawda ze sw magdalena byla naloznica Jezusa?\" Tak, to prawda - czuję to w kościach :P A tak na serio - skoro jesteś na forum o przewadze chrześcijan (choć \"różnych odcieni\") to jakiej się spodziewasz odpowiedzi? Ja mogę zaprorokować, że większość powie, że nie - chyba, że akurat będą dyskutować na temat wyższości jednej odmiany chrześcijaństwa nad drugą - wtedy Ci nikt nie odpowie. No i dalej nie będziesz wiedzieć czy to prawda czy nie - zresztą, czy to robi jakąś różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to prawda, mozliwe, tylko słowo nie takie :) Przypomniała mi się opowieść o Marii Magdalenie. Jezus poszedł w odwiedziny do domu Marii Magdaleny. Magdalena była zakochana w Jezusie, wylała na jego stopy perfumy , całą butelkę, były to bardzo rzadkie perfumy. Jego przyjaciel Judasz natychmiast zareagował: -Powinieneś zakazać ludziom robić takie bzdury! Wszystko zmarnowane, a są ludzie biedni którzy nie mają co jeść , moglibyśmy sprzedać te perfumy i nakarmić biednych. Jezus odpowiedział: - Nie zajmuj się tym. Biedni i głodni będą zawsze, ale ja odejdę. Możesz im zawsze służyć nie ma pośpiechu, a ja odejdę. Teraz przyglądaj się miłości, nie cennym perfumom! Przyglądaj się miłości Marii, jej sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Być może \"pruderyjny\" Kościół pozmieniał coś w ciągu wieków. Przecież przez ile wieków seks był postrzegany jako coś nieprzyzwoitego (fuuuj) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiruriru
Sensacje na poziomie Dana Browna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat Dan Brown nie jest żadnym dowodem w sprawie. I nikt na niego się nie powołuje. Ale najbardziej mnie bawi ta nagonka na niego (nakręcająca mu zresztą koniunkturę) - czy Ci ludzie nie wiedzą co to jest zwyczajna fikcja literacka, powieść sensacyjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"seks nieprzyzwoity, a to dobre\" Mała, jak to dobre? To przerażające (nie seks oczywiście, tylko uznawanie go za nieprzyzwoity - zresztą w czasach minionej pruderyjnej \"bogobojności\" to jak się ludzie rozmnażali - z próbówek w klasztorach? ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiruriru
Nie mam nic do Browna, czytalam "Kod...", ksiazka czasami irytujaca jesli ktos ma jakies pojecie o historii sztuki ale co tam, dla mnie lekka lekturka, czytalam w autobusie jezdzac na uczelnie :) Tylko wlasnie denerwuje mnie to ze ludzie nie potrafia oddzielic faktow od jego literackiej fikcji. Rozmawialam z osobami, ktore uwierzyly w jego argumentacje "historyczno-sztuczne" bo rzeczywiscie pisal jak autorytet z dziedziny historii sztuki :) No coz, moze nie jego wina, ale ludzie skutecznie zakodowali sobie wiele nieprawdziwych informacji jako fakt historyczny :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, gdyby nie wciskali takich idiotyzmów do głow od pokoleń i nie straszyli jeziorami ognia nie ludzie nie sie czego bać i z czego spowiadać , trzeba zniszczyć spontaniczność i zastraszyć aby móc manipulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tylko wlasnie denerwuje mnie to ze ludzie nie potrafia oddzielic faktow od jego literackiej fikcji. Rozmawialam z osobami, ktore uwierzyly w jego argumentacje \"historyczno-sztuczne\" bo rzeczywiscie pisal jak autorytet z dziedziny historii sztuki No coz, moze nie jego wina, ale ludzie skutecznie zakodowali sobie wiele nieprawdziwych informacji jako fakt historyczny\" Cóż Einstein mawiał, że dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota - co do tego pierwszego nie miał pewności. Jak takie barany uwierzyły w to, to już ich problem. Ale swoja drogą, jak Kościół zaczął robić taką dziwną panikę, to rzeczywiście niektórzy mogli sobie pomyśleć, że coś jest na rzeczy. No ale w Kościele głupota też nie zna granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×