Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

do maalutka nie imputuj mi:) to twój problem nie mój, skąd ci przyszlo do glowy o niszczeniu? nie mam zamiaru niczego niszczyć, to raz a dwa powtarzaj to sobie o nieśmiertelnosci moze sama w to uwierzysz ;) a trzy, zlepek różnych religi pełny sprzeczności, herezją nazywający inne przekonia, to musi mieć cechy nieśmiertelności ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesmiertena religia chrześcijańska ks. Kapłańska: Dlatego powiedziałem wam: wy posiądziecie ich ziemię, Ja sam daję wam ją w dziedzictwo, ziemię opływającą w mleko i miód. Ja jestem Pan, Bóg wasz, który oddzieliłem was od innych narodów. (...) Będziecie dla Mnie święci, bo Ja jestem święty, Ja Pan, i oddzieliłem was od innych narodów, abyście byli moimi. prawie jak przestrzeń życiowa dla rasy aryjśkiej :( ks. P.Prawa: Niech ci więc dzisiaj będzie wiadomo, że Pan, Bóg twój, kroczy przed tobą jak ogień pożerający. On ich zniszczy, On ich poniży przed tobą, prędko ich wypędzisz, wytępisz, jak ci to przyrzekł Pan. takie nieśmiertelne God mit uns i Mein Kampf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2P 3:3 Bw \"Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości\" Prz 9:8 Bw \"Nie karć szydercy, aby cię nie znienawidził; karć mądrego, a będzie cię miłował. (9) Daj mądremu, a będzie jeszcze mędrszy; poucz sprawiedliwego, a będzie umiał jeszcze więcej! (10) Początkiem mądrości jest bojaźń Pana, a poznanie Świętego - to rozum\" Dz 13:41 Bw (38) Niechże więc będzie wam wiadome, mężowie bracia, że przez tego zwiastowane wam bywa odpuszczenie grzechów (39) i że w nim każdy, kto wierzy, bywa usprawiedliwiony w tym wszystkim, w czym nie mogliście być usprawiedliwieni przez zakon Mojżesza. (40) Baczcie więc, aby na was nie przyszło to, co powiedziano u proroków: Patrzcie, szydercy, zdumiewajcie się i przepadnijcie, Bo dokonuję dzieła za dni waszych, Dzieła, któremu nigdy nie uwierzycie, Gdy ktoś wam o nim opowiadać będzie.\" Prz 1:22 Bw \"Jak długo wy, prostaczkowie, kochać się będziecie w prostactwie, a wy, szydercy, upodobanie mieć będziecie w szyderstwie, a wy, głupcy, nienawidzić będziecie poznania? (23) Zwróćcie uwagę na moje ostrzeżenie! Oto chcę wam wyjawić moje myśli, obwieścić wam moje słowa. (24) Ponieważ wołałam, a nie chcieliście słuchać, wyciągałam ręce, a nikt nie zważał, (25) ponieważ nie poszliście za moją radą i nie przyjęliście mojego ostrzeżenia, (26) dlatego i ja śmiać się będę z waszej niedoli, szydzić będę z was, gdy was ogarnie strach, (27) gdy padnie na was strach jak burza, a nieszczęście przyjdzie na was jak wicher, gdy was ogarnie niedola i utrapienie. (28) Wtedy wzywać mnie będą, lecz ich nie wysłucham, szukać mnie będą, lecz mnie nie znajdą\" dziś jest czas łaski, teraz jest zbawienie u Boga...nie wiemy co jutro nam przyniesie... 2Kor 6:2 Bw \"mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, A w dniu zbawienia pomogłem ci; Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia.\" Dz 2:21 Bw \"Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie.\" Pwt 30:19 Bw \"Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię. Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto życie, abyś żył, ty i twoje potomstwo, (20) miłując Pana, Boga twego, słuchając jego głosu i lgnąc do niego, gdyż w tym jest twoje życie i przedłużenie twoich dni\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Religia chrześcijańska nie jest nieśmiertelna. Religie odchodzą i przychodzą. Zapewne kiedyś, ktoś będzie się śmiał z tego w co teraz wierzycie. Poza tym Dawkins dobrze to ujął - to, że akurat wyznajecie tą, a nie inną religię jest czystym przypadkiem. Przypadek spowodował to, że urodziliście się w Polsce i nie jesteście Hindusami, starożytnymi Grekami, czy nie należycie do jednego z plemion afrykańskich. Wierzylibyście wtedy w co innego łącznie z wielkim JuJu, albo Xenu. Kwestia gdzie się dorasta. Religia chrześcijańska jest ponad to dość ułomna, chociaż trzeba jej przyznać, że bardzo elastyczna. Jak ktoś chce w jej imię kochać, to ok. Jeśli natomiast chce w jej imię mordować, to też ok. Stąd przetrwała sporo, ale też nie aż tyle, by się tym zachwycać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukująca Pana
ty niestety nie masz wiary, więc po co wypowiadasz sie na topiku o Biblii? Pogardzanie ludźmi słabszymi niewiele ma wspólnego z wartościami chrześcijańskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo - nei wiem, czy wszystko do ciebie dochodzi - wypowiadam się jako ATEISTA. Zwykle normalni ludzie nie mają oporów do dyskusji na temat wiary. Nie wyznaję wartości chrześcijańskich, ale co to ma do tego tematu ? Rozumiem, że jesteś z kategorii "wierzę i już". Lepiej wypowiadaj się na temat, a nie powodujesz dyskusję nie na temat kompletnie, bo wybacz, ale nie jestem podmiotem rozmowy w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukująca Pana
nie mam chęci z Toba rozmawoiać, właśnie Ci to tłumaczę jak dziecku, łagodnie, skoro nie masz nic do powiedzenia, to nie wchodź może na ten topik. a może niech wpiszą sie te czarne nicki, ktore chca tu Ciebie? ja się nie wpiszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, chcieć to sobie można :P Wolny kraj, internet jest wolnym medium, więc wypowiadać się mogę gdzie chce. To Ty trochę poruszasz tematy nie mające nic wspólnego z ogólną dyskusją tutaj. Warto byłoby jednak wrócić do tematu Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukująca Pana
no więc wrócmy do tematu Biblii. Wątku o Magdalenie oczywiście nie znasz.. iftar, gdzie zgubiłaś kaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka, ale aż się prosi o uzupełnienie Twoich cytatów u góry strony : Pwt 9:3-6 3. Niech ci więc dzisiaj będzie wiadomo, że Pan, Bóg twój, kroczy przed tobą jak ogień pożerający. On ich zniszczy, On ich poniży przed tobą, prędko ich wypędzisz, wytępisz, jak ci to przyrzekł Pan. 4. Nie mów w sercu, gdy Pan, Bóg twój, pokona ich przed tobą: Dzięki mej cnocie dał mi Pan tę ziemię w posiadanie: bo z powodu nieprawości tych ludów Pan wytępił je przed tobą. 5. Nie dzięki twojej sprawiedliwości ani prawości serca twojego ty przychodzisz wziąć ich kraj w posiadanie, lecz z powodu niegodziwości tych ludów Pan, Bóg twój, wypędził je przed tobą, a także aby dopełnić słowa przysięgi danej twoim przodkom: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi. 6. Wiedz, że nie ze względu na twoją cnotę Pan, Bóg twój, daje ci tę piękną ziemię na własność, bo jesteś ludem o twardym karku. (BT) Zastanów się, o jakich ludach mowa, o jakich nieprawościach. Pomyśl też o czasach dzisiejszych. Popatrz na mapę tych stron. I pomyśl, jaki lud w swojej dzisiejszej ideologii religijnej ma wpisaną fizyczną eksterminację niewiernych. Walkę z nimi na śmierć i życie. Komu jest obiecany raj, za zabicie niewiernego. W jakim kraju dzisiaj kamienuje się kobiety za cudzołóstwo ? Czyja telewizja transmituje obcinanie głów żołnierzom ? Nie porównuj Biblii do Main Kampf, bo to dopiero jest obrażanie uczuć religijnych. Zrobiłaś to w pewien sposób publicznie, świadomie i bezkarnie. Pomyśl, co by się z Tobą stało, gdybyś w muzułmańskim kraju porównała Sury i wersety Koranu do potępionej przez cały świat faszystowskiej ideologii, albo czegoś takpodobnie antyludzkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż teraz słuchajcie mnie, synowie: Błogosławieni ci, którzy się trzymają moich dróg! Słuchajcie przestrogi, abyście byli mądrzy, a nie odrzucajcie jej! Błogosławiony człowiek, który mnie słucha, czuwając dzień w dzień u moich drzwi, strzegąc progów moich bram! Bo kto mnie znalazł, znalazł życie i zyskał łaskę u Pana. Lecz kto mnie pomija, zadaje gwałt własnej duszy: Wszyscy, którzy mnie nienawidzą, miłują śmierć. Przypowieści Salomona 8:32-35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Królu Salomonie Flp 1:3 Bw \"Dziękuję Bogu mojemu za każdym razem, ilekroć was (Ciebie) wspominam,\" Flm 1:4 Bw \"Dziękuję Bogu mojemu zawsze, ilekroć wspominam ciebie w modlitwach moich,\" ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio :) 🖐️🌻 Przyp. 31:10-12,28-31 10. Dzielna kobieta - trudno o taką jej wartość przewyższa perły, 11. Serce małżonka ufa jej, nie brak mu niczego, 12. Gdyż wyświadcza mu dobro, a nie zło, po wszystkie dni swojego życia; ... 28. Jej synowie nazywają ją szczęśliwą, jej mąż sławi ją, mówiąc: 29. Jest wiele dzielnych kobiet, lecz ty przewyższasz wszystkie! 30. Zmienny jest wdzięk i zwiewna jest uroda, lecz bogobojna żona jest godna chwały. 31. Oddajcie jej, co się jej należy! Niech ją w bramach wysławiają jej czyny! (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia widać nie wszędzie minęły mroki świętej inkwizycji. jyhgjkhg nie widziałam cie tu wcześniej piszesz/aca nieśmiertelne mądrości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orange wyluzuj:):) była wykładana i pewnie by była, gdyby jedna słuszna religia nie zniszczyła wszystkiego co mogo jej zagrozić. Pitagoras i numerologia też Ci nie pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maalutka
astrologia- to wróżby, magia Nie ma nic wspólnego z nauką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiesz, nie atakuj :) \"Astrologia dosłownie \"nauka o gwiazdach\") – badanie położenia ciał niebieskich przy założeniu, że istnieje korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi. I faktu są takie, że starożytności nie występowało rozróżnienie pomiędzy astronomią a astrologią w dzisiejszym rozumieniu tych pojęć. Astrologia była wówczas wyżej ceniona jako nauka, astronomia była jedynie jej nauką pomocniczą. Mikołaj Kopernik we wstępie do swojego epokowego dzieła \"O obrotach\" pisze o \"Nauce, którzy jedni zowią astrologią, inni astronomią, a wielu spośród starożytnych szczytem matematyki\". Dopiero usunięcie w XVIII w. katedr astrologii na uniwersytetach (m.in. na UJ) zepchnęło ją do roli gazetowej pseudonauki. Dotąd była uważana często za ukoronowanie wszelkiej wiedzy. ...\" W Mezopotamii Sumerowie ok. 2. tysiąclecia przed n.e., bazując na obserwacjach astronomicznych, stworzyli świątynię schodkową wykorzystując budowlę wieżową zikkurat (zigurat) w Ur (Uruk). Jej siedem kondygnacji symbolizowało 7 (liczba magiczna) wówczas znanych ciał niebieskich, wędrujących na tle tak zwanych gwiazd stałych. Są to: Księżyc, Słońce, Wenus, Merkury, Mars, Jowisz i Saturn. Taka świątynia miała umożliwiać kapłanom kontakt z siłami nadprzyrodzonymi. Gwiazdozbiory zostały wyodrębnione i nazwane, niebo podzielono na trzy sfery, był znany syderalny Księżycowy pas zodiakalny. Wierzono, że ruch ciał niebieskich odbywa się pod wpływem bóstw. Prognozy astrologiczne dotyczyły królów, władców, a więc były związane z losami narodów. W Egipcie - od 2778 roku przed n.e. posługiwano się kalendarzem najdokładniejszym w starożytności. Rozpoznano rzekome powiązanie spodziewanego przyboru Nilu ze wschodem gwiazdy Syriusz. Wiele prognoz politycznych starano się wyprowadzić z położenia tej gwiazdy..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitagoras i numerologia to tez magia? orange słyszałaś o falach skalarnych tesli? magia może mieć całkiem racjonalne naukowe uzasadnienie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maalutka
Pitagoras to matematyka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maalutka
a jakie magia ma uzasadnienie hmmm wyjaśnij?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maalutka
szkoda, więc nie marnuj tu czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsgd
22:33 maalutka cichutenko na wiele lat przed Jezusem Paraclesus odkrył, że człowiek choruje gdy zachwianiu ulega harmonijny związek między nim i ukladem gwiazd. Pitagoras stwrzył pdstawy harmonii planetarnej, ale wg bibli Bóg zabrania takich praktyk i wszystko zniszczono palono i niszczona wszystko. 22:55 cichutenko cyt maalutka : na wiele lat przed Jezusem Paraclesus odkrył, z wikipedii : Paracelsus, właśc. Phillippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim (ur. 10 listopada 1493 lub 1494 w Einsiedeln, Szwajcaria, zm. 24 września 1541 w Salzburgu, Austria) - lekarz i przyrodnik, zwany ojcem medycyny nowożytnej. zobacz coś ty napisała maalutka , może już wiecej tutaj nie mieszaj bo pierdoły piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ale wg bibli Bóg zabrania takich praktyk i wszystko zniszczono palono i niszczona wszystko.\" Podobnie jak wielu innych rzeczy. Chrześcijaństwo zawsze w gigantycznym stopniu ograniczało wszystko, łącznie z jakimkolwiek rozwojem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czepiasz się dsgd
Wszystko zależy od kierunku, czyli zwrotu wektora czasu. Jeśli jegozwrot zmienisz, czyli bieg odwrócisz, mówiąc prosto, zaczniesz w czasie się cofać, to najpierw napotkasz Paracelsusa, a dopiero ok 1500 lat później, Jezusa z Nazaretu. Maalutka ma zatem rację :) A zwrot wektora czasu jest funkcją przekonań, zmiennych stochastycznie w czasie. Wzoru empirycznego nie będę podawał, bowiem jego udowodnienie wymaga czasu o stałym zwrocie, co przecież z definicji nie istnieje. Konkludując, Maalutka ma zawsze rację. W czasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zjadacza węży ;) cyt. Podobnie jak wielu innych rzeczy. Chrześcijaństwo zawsze w gigantycznym stopniu ograniczało wszystko, łącznie z jakimkolwiek rozwojem. Chrześcijaństwo nie jest niczym złym wręcz przeciwnie! Poza tym masz taki nick który mi osobiście kojarzy się z Biblią ale w pozytywnym sensie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×