Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość arunia
Niby mówił że się leczy.....:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha to pamiętam, a tamten człowiek potrzebował nie ciebie tylko jakiegoś leczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arunia
:) Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie powinien sie wyleczyć i dopiero by było ok a tak to szkoda pisać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arunia
Des>>>>>to był zwykły oszust...... Dzięki,że wtedy pisałeś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha chyba nie była zbyt satysfakcjonująca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arunia
A ja głupia myślałam ,ze pisząc z nim mu pomogę:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arunia
Nie była zbyt satysfakcjonująca??Dlaczego tak uważasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm a nie powinienem? ;) no dobrze, była nautralna? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arunia
27......super wiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja wiem? Włosy zaczynają wypadać, łysieje sie, a reszta zaczyna sie robić siwa. Brzuch rośnie powoli od piwa i mięśnie zanikają od siedzenia. O wiele lepiej było by mieć znów naście lat... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arunia
No....ja też już nie mam nastu lat :D....Nawet trochę więcej od Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej DES - nic się nie zmieniło, w kółko maglujemy to samo przeważnie :P A jeśli chodzi i ten temat, na który nam się zeszło, to zależy jak Ci ludzie zostali uznani za przestępców. Bo właśnie były już takie przypadki, że osoby zostały uznane za przestępców seksualnych (nie wiem tylko czy prawnie, czy tylko przez \"ofiarę\") na podstawie \"odnalezionych\" wypartych wspomnień, które tak naprawdę były prawdziwe, ale \"wzbudzone\" - i już były w USA przypadki, kiedy terapeuci, którzy doprowadzili do takich \"wspomnień\" zostali pozwani i przegrali te sprawy. Ale rzeczywiście może to być na podstawie skazanych, czyli w udowodnionych sprawach. Ale zawsze mnie ciekawiło, co jeśli ktoś został niesłusznie oskarżony - specjalnie. Może nie o pedofilię, bo dzieci tak nie robią, ale np. o molestowanie np. w pracy. Jak w takiej sprawie można udowodnić swoją niewinność - bo w tych sprawach niby jest jak we wszystkim domniemanie niewinności - ale chyba nie do końca to działa. Ale dobra, to nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno kobieta jest jak wino, a trzeba przyznać że faceci lubią wino, tak więc nie ma sie czym przejmować.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arunia
Dzięki Des za miłe słowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nikt już nie zadaje pytań odnośnie biblii? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż w sumie, lepiej poszukać w źródle odpowiedzi, czyli samej biblii. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 3
Dreamer z tego co mi wiadomo dane te powstają na podstawie dokonanego przestępstwa w przeszłości. Ci którzy siedzieli nie chcą po wyjściu z więzienia współpracować z policją wracają tam spowrotem (mam na myśli monitoring). Tutaj się raczej nie osądza ludzi na podstawie przykładu jaki podałeś (wydaje mi się to nieco absurdalne). Wyspy to wolny kraj w którym wysoko szanuje się czyjąś prywatność. Policja tutaj musi mieć konkretny nakaz by wkroczyć do akcji, potem cała sprawa jest badana dokładnie przez odpowiednie sekcje, a potem delikwenta się kwalifikuje, albo nie. Wydaje mi się że nie zapisują do rejestru pedofilów i monitorują na podstawie byle jakich poszlak, ale tych którzy stanowią realne zagrożenie dla społeczności. Wydaje mi się że liczby jakie Ci podałam to liczby faktycznych przestępców seksualnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zawsze mnie ciekawiło, co jeśli ktoś został niesłusznie oskarżony - specjalnie. Może nie o pedofilię, bo dzieci tak nie robią, --> robia, znam mezczyzne posadzonego przez nastolatke, mial za duzo do stracenia wiec przyznal sie, by zostac lagodnie osadzony. Dziewczynka nie znalazla milosci u rodzicow szukala u obcego faceta a jak nie znalazla to w chwili zalamania psychicznego (zlapano ja na kradziezy w sklepie) by odwrocic uwage od zlego czynu zmieszala niewinnego czlowieka z blotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 3
Belaizo myślę że ta dziewczynka jak dorośnie zrozumie jaką krzywdę zrobiła tamtemu człowiekowi i będzie miała wyrzuty sumienia, jeśli jej natura przemieni się w dobrą. Ale jeśli w złą, to może nawet nie wspomni tego co zrobiła za dzeciaka, a zapomni o tym. Oby nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z nieba rój gwiazdek spogląda wciąż w dół Gdzie w żłobie spoczywa maleńki Bóg – Król Ryk bydląt obudził to Dziecię ze snu Lecz Jezus nie płacze, przypatrzcie się Mu Uśmiechem promiennym rozprasza wkrąg mrok Spokojem niebiańskim przyciąga nasz wzrok Ja kocham Cię Jezu i proszę Cię, stój Przy moim łóżeczku, nim zgaśnie gwiazd rój A potem do nieba, do siebie mnie weź Chcę wiecznie przebywać, gdzie Ty jesteś też Marcin Luter pozdrawiam -Izabela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*** JOSEPH VON EICHENDORFF Boże Narodzenie Pusty rynek. Nad dachami Gwiazda. Świeci każdy dom. W zamyśleniu, uliczkami, Idę, tuląc świętość świąt. Wielobarwne w oknach błyski I zabawek kusi czar. Radość dzieci, śpiew kołyski, Trwa kruchego szczęścia dar. Więc opuszczam mury miasta, Idę polom białym rad. Zachwyt w drżeniu świętym wzrasta: Jak jest wielki cichy świat! Gwiazdy niby łyżwy krzeszą Śnieżne iskry, cudów blask. Kolęd dźwięki niech cię wskrzeszą — Czasie pełen Bożych łask!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim życze WESOŁYCH ŚWIĄT I WIELU ŁASK PŁYNĄCYCH Z ŻŁÓBKA NARODZONEGO DZIECIĄTKA ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhujlkjk
hgfuygihg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 3
Święta jeszcze trwają więc dołączam się :) tylko przez spokój można odczuwać prawdziwą radość A więc spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim współtworzycielom topiku jak i zaglądającym tu internautom oraz wielu łask Bożych i umiejętności rozeznania ich w nadchodzącym roku :) życzy Ania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przeciez zadne swieta nie istnieja,to tylko chory wymysł chorych ludzi .ktorzy nie spotkali szczescia i miłosci i Boga na swojej drodze zycia,lecz kto z głupim przystaje głupim jest!!! a po co? jezeli ktos powie kła,stwo,a pozmiej drugi to powtórzy to jak to nazwac??? czy tak samo nie działo sie w biegu historii z swietami? a moze z checi zysku to wszystko powstało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego jednak radzisz zapomnieć o religii? Gdyż wam nie służy. Zrozum, że aby zinstytucjonalizowana religia odniosła powodzenie, musi przekonać ludzi, że jej potrzebują. Aby ludzie zawierzyli czemuś innemu, wpierw muszą stracić wiarę w siebie. Toteż pierwszym zadaniem religii jest doprowadzić ludzi do utraty wiary w siebie. Następnym jest przekonanie ludzi, że posiada ona odpowiedzi, których nie masz ty. Wreszcie, najważniejsze, musi skłonić cię do przyjęcia swoich odpowiedzi bez pytania. Kiedy pytasz, zaczynasz myśleć! Kiedy myślisz, powracasz do Źródła, które jest w tobie. Do tego religia, nie może dopuścić, ponieważ odpowiedź, jaka uzyskasz, z reguły będzie odbiegać od tego, co sama wymyśliła. Tak, więc religia musi zasiać w tobie zwątpienie we własna Jaźń, musi podważyć twoje przekonanie o zdolności poprawnego myślenia. Często zwraca się to przeciw samej religii. Jeśli bowiem wątpisz we własne sady, czy możesz nie wątpić w idee na temat Boga, które ma do zaoferowania religia? Niebawem zaczynasz wątpić nawet w Moje istnienie, co, jak na ironie, wcześniej ci się nie zdarzało. Gdy żyłeś w oparciu o wiedzę intuicyjną, być może nie rozgryzłeś Mnie do końca, ale wiedziałeś na pewno, że Ja jestem! To religia zrodziła agnostyków. Gdy przyjrzeć się temu, co narobiła religia, nie można się oprzeć wrażeniu, że nie ma w niej Boga! Gdyż to ona tchnęła w ludzkie serca bojaźń Bożą, gdzie przedtem panowało uwielbienie dla Tego, Co Jest w całej Jego krasie. To religia nakazała człowiekowi korzyć się przed Bogiem, gdy przedtem wznosił się do Niego z radosną ufnością. To religia narzuciła człowiekowi brzemię obawy o Boży gniew, gdy przedtem zwracał się on do Boga, aby mu ulżył! To religia uznała za wstydliwe ciało człowieka i jego naturalne funkcje, gdy przedtem człowiek czcił owe elementy jako najwspanialsze dary życia! To religia wpoiła wam, że konieczny jest pośrednik, aby dotrzeć do Boga, gdy przedtem uważałeś, iż zbliżasz się do Niego przeżywając swe życie w dobroci i prawdzie. I religia nakazała człowiekowi wielbić Boga, gdy przedtem ludzie wielbili Boga, gdyż niepodobna było inaczej. Gdziekolwiek się obróciła, stwarzała podziały – co jest Boga przeciwieństwem. Oddzieliła człowieka od Boga, człowieka od drugiego człowieka, mężczyznę od kobiety. Niektóre nawet posunęły się do tego, iż wynoszą mężczyznę ponad kobietę, jak stawiają Boga ponad ludzkością – co stało się przyczyną najdzikszych swawoli, jakich dopuszczono się wobec połowy ludzkiej rasy. Powiadam ci to: Bóg nie jest wyższy od człowieka, ani mężczyzna od kobiety. Nie jest to żaden “naturalny porządek rzeczy", lecz odbicie życzenia tych, którzy mieli władze (a mianowicie, mężczyzn), gdy ustanawiali swój męski kult, skrupulatnie usuwając całe partie materiału z końcowej wersji swych “świętych pism", a resztę naginając zgodnie z męskim widzeniem świata. To religia po dziś dzień upiera się, że kobiety są czymś gorszym, obywatelami drugiej kategorii, i nie “nadaję się" do uczenia i głoszenia Słowa Bożego czy spełniania posługi kapłańskiej. Niczym dzieci, kłócicie się bez końca, która płeć została wyznaczona przeze Mnie na Mych kapłanów! Powiadam ci: Wszyscy jesteście kapłanami. Każdy z was bez wyjątku. Nie ma jednostek czy grup ludzi lepiej “nadających się" do czynienia Mojego dzieła od innych. Lecz wielu z was przypomina ziemskie narody. Żadne władzy. Nie chcecie dzielić się władza tylko ja sprawować. Stworzyliście też podobny obraz Boga. Boga żadnego władzy. Boga, który nie chce dzielić się władza, lecz ja sprawować. Lecz Ja mówię ci, że największym darem Boga jest udział w Jego władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do...... merkaba \"Niech ci Maryja przemieni w radość wszystkie cierpienia.\" św.o. Pio \" Wiecie o tym, że Jezus był kiedyś w łodzi, podczas wielkiej burzy?... Podobna sytuacja dzieje się również z duszą. On dopuszcza, by nadeszły burze, a sam zdaje się spać. W rzeczywistosci dopóki cały człowiek nie zostanie zdeptany i zdruzgotany, Bóg czasami nie pozwala burzy ustać. I postepuje tak szczególnie ze swymi prawowiernymi dziećmi.\" bł. Aniela z Foligno \"Ten sam skutek, jaki męka Chrystusa wywołała w świecie, Eucharystia wywołuje w każdym człowieku.\" - św. Tomasz z Akwinu \"Wiara podaje nam to, czego rozum nie może pojąć. Wiara - to zaślubiny Boga z duszą.\" - (św. Jan od Krzyża) \"Jezus dał mi zrozumieć, że dla tych, których wiara jest jako ziarno gorczycy, sprawia cuda i góry przenosi, aby tę małą wiarę umocnić, ale dla swych zaufanych przyjaciół, dla swej Matki, nie czyni cudów, zanim nie wypróbuje ich wiary.\" św. Teresa od Dzieciątka Jezus \"...przed Bogiem więcej znaczy jeden czyn czy akt woli spełniony w miłości, niż wszystkie widzenia i obcowania niebieskie.\" św. Jan od Krzyża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×