Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

z tego sie nie wywiniesz tak latwo... prawo boze mowilo wowczas ze; jesli jakies miasto sie nie podda wowczas wszsyscy zostana wymordowani... czy to prawda??? czy bog obiecywal ze jesli miasto sie podda to mieszkancy zostana niewolnikami??? czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Z innej bajki - Nawracanie siłą (w stylu wyprawy krzyżowe) były już po Chrytusie - ba, nawet w jego \"imieniu\".\" Dreamer i widzisz,tego nikt nie poruszy,bo po co skoro to nie SJ robili. To robila wiekszosc,a mniejszosc trzeba niszczyc,deptac.Nie wiedziales ........takie prawo ludzkie.:-( Jesli ktos nie chce nie musi mnie czytac.:-) Skoro bajdole,to nie czytaj i tyle.:-D Chetnie poslucham twoich prawd.profesorku. No oswiec mnie....lub c aleforum,jesli jestes taki madry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co kosciół zrobił z Teplariuszami? \" Got mit uns\" tez nie kojarzy się dobrze, kiedy ludzie w końcu zrozumieją,ze Bóg niczego nie nakazuje i nigdy nie nakazywał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekaj,czekaj. Ja tez czekam... \"Nie wywiniesz sie latwo...\"hahahha a kim ty jestes,czlowieczku,kim? hahahaha Juz sie wywinelam. Jestem zaklamanym SJ,nie mam odpowiedzi,nie potrafie do 3ech liczyc,przykro mi profesor,koniec tematu,...zatkalo mnie przez ciebie i brak mi juz argumentow.Juz nie wiem co wymyslic,ojej jak mi glupio,zapadlam sie pod ziemie. Profesor the best,najwiekszy ze wszystkich ludzi??? :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a co kosciół zrobił z Teplariuszami? \" Got mit uns\" tez nie kojarzy się dobrze\" No malutka,bredzisz chyba, przeciez to slowo boze,przeciez oni mieli prawo!!! Tylko SJ grzesza,morduja,klamia,oczerniaja,oszukuja,grabia,gwalca, zlorzecza itd,nie wiedzialas o tym?????? Co ty chcesz od reszty,reszta postepuje wg biblii... eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę - nie łam się - \"Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego, co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha. Jeśli porównujesz się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od Ciebie. Ciesz się zarówno swoimi osiągnięciami jak i planami. \" Fragment Desideraty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bredzę? a jakie prawo? chiałam tylko pokazać co się dzieje gdy się zaczyna mysleć kategorami \"prawa bozego\' takiego prawa nie ma i nie było i nie "zgnlych jablek' sa tylko ludzie, ktorzy nie podzielają naszego punktu widzenia w pewnych kwestiach, ludzie, którzy uksztaltowali na swój użytek odmienny model świat i każdy postępuje WLASCIWIE biorac pod uwagę jego model świata i to jest przyczyną wszelkich konfliktów i wojen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiega powtorzonego prawa:20 -1 do :16... zalosne .. to taki maly przyklad.. 20 :10 kiedy podejdziwesz p[ods miasto ,aby je zdobywac ,masz mu zaproponowac dobrowolne poddanie sie Jesli przyjmie i otworzy ci ,wtedy calu lud znajdujacy sie w nim bedzie zobowiazany do skladania ci dqaniny i bedzie ci sluzyl...\" oto bog sprawiedliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok prosiaczki - trzymcie się cieplutko. Zbieram się do lekarza od \"zębolców\" a jeszcze trochę poczytam - trzeba odejść od kompa, żeby nie było \"przegrałem życie\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"20 :10 kiedy podejdziwesz p[ods miasto ,aby je zdobywac ,masz mu zaproponowac dobrowolne poddanie sie Jesli przyjmie i otworzy ci ,wtedy calu lud znajdujacy sie w nim bedzie zobowiazany do skladania ci dqaniny i bedzie ci sluzyl...\" brzmi jak \"zwycięzców nikt nie sądzi\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli lud miasta odmowi... wowczas mozecie z nim robic czegfo dusza zapragnie.... co znaczylo:zabijajcie kobiety i dzieci....i zwierzta nie zostawiajcie przy zyciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ja bredzę? a jakie prawo?\" Malutka przeciez ja tak tylko w przenosni powiedzialam :-D No cos ty serio tak to odebralas? Z tym nie bredzilas,mowilas sama prawde,jestem za. Tylko dla tych ktorzy sa za kosciolem,moglas\"bredzic\",bo to cos przeciwko kosciolowi bylo. hehe,ale ja czasem jestem tu odbierana,wrecz odwrotnie niz w moim zamierzeniu.;-) Dreamer dzieki masz racje.Ja tez tak uwazam,dlatego w naprawde\"zartobliwym\"tonie napisalam co napisalam,ale wiesz,...no nie lamie sie tak naprawde .;-) To co napisalam przedtem, mialo zabrzmiec jak ,hmm moze lekka odmiana"kpiny" :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ja bredzę? a jakie prawo?\" Malutka przeciez ja tak tylko w przenosni powiedzialam :-D No cos ty serio tak to odebralas? Z tym nie bredzilas,mowilas sama prawde,jestem za. Tylko dla tych ktorzy sa za kosciolem,moglas\"bredzic\",bo to cos przeciwko kosciolowi bylo. hehe,ale ja czasem jestem tu odbierana,wrecz odwrotnie niz w moim zamierzeniu.;-) Dreamer dzieki masz racje.Ja tez tak uwazam,dlatego w naprawde w\"zartobliwym\"tonie napisalam co napisalam,ale wiesz,...no nie lamie sie tak naprawde .;-) :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A ja myślę - nie traktuj naszych pytań jako ataku na SJ\" Twoich czy malej,naprawde nigdy tak nie potraktowalam. Jestescie bezstronni,a przynajmniej tak to tutaj odczuwam. Natomias sa osoby,ktore z pewnoscia,z zamiarem\"zniszczenia \",atakuja SJ,ale i tak wiele sobie z tego nie robie.:-) ide dalej. Gdybym miala sie przejmowac kazdym nieprzychylnym slowem,coz...najlepiej byloby zabarykadowac sie w domu,w samotnii i sie modlic,by przechodzaca myszka obok nie przestraszyla mnie i nie zniechecila do zycia.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty profesorku najpierw musisz zasiegnac informacji na temat ludow zamieszkujacych te kraje ,czym te narody sie paraly,jak postepowaly?Jahwe mial wiele powodow by te narody wytracac albo wypedzac.Nie mam czasu a \"ja mysle\" jeszcze 2godzinki pracy!pozniej wejde na priw.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> profesor zwyczajny { NIE MASZ PRAWA MIEC WLASNEGO ZDANIA...!!!nie mozesz podwarzac slowa bozego!!! } :D O jacie.. sami interpretatorzy (kościelni) nie są zgodni co do tego co opisuje biblia.. więc nie bardzo wiadomo co można podważyć , czy tez nie można. :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer kiedy pisales o wymiarach barki noego, porownaj te wymiary z wymiarami swiatyni, ktora wybudowal Salomon (I ksiega Krolewska). wymiary swiatyni tez sa podane w lokciach. jakas mala sie wydaje przy barce. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was serdecznie i przepraszam, że przeszkadzam w dyskusji! Proszę o przysługę. Otóż… Na stronie: http://www.dlazdrowia.pl/index.php?modul=10&msg=OK jest konkurs. Na dole tej strony jest zielona tabelka, w której znajdują się zgłoszenia konkursowe. Jedno z nich zaczyna się: „Po stresującym dniu w pracy najlepszym sposobem na stres jest odprężająca kąpiel...”, a na końcu tego tekstu pisze: . To właśnie moje zgłoszenie! Aby oddać głos, wystarczy zaznaczyć kółeczko znajdujące się obok mojej pracy i na samym dole stronki kliknąć „głosuj”. Bardzo chciałabym wygrać te kosmetyki, dlatego liczę na wspólną solidarność wszystkich kobitek w tym topie i nie tylko… To taka drobna pomoc, wcale się nie musicie wysilać, są to tylko 4 kliknięcia myszką. Będę wam baaardzo wdzięczna! Żegnam i pozdrawiam caaałe forum. Muach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesorze... postaram się w modlitwie ....bo moja mądrość niczym, lecz Duch święty wyjawia wszelkie zakryte sprawy... a wiec....Bóg oprócz miłosierdzia jest napisane ze jest też Bogiem sprawiedliwym i raz wypowiedzianego słowa nie moze cofnąć, Bóg działa też konsekwentnie nie miotając sie w zależności od sytusacji.. gdy w Prawie Starotestamentowym mówi mówi: zapłatą za grzech jest śmierć, kara za nieposłuszeństwo jest śmierć i zagłada...a nagrodą za posłuszeństwo jet błogosławieństwo.to tak się tez dzieje. i dlatego w Starym Testamencie jest wiele takich przykładów gdzie Bóg poprostu karze nieposłuszeństwo a nagradza posluszeństwo. ale zobacz, w wielkim Bożym planie z powodu właśnie takich sytuacji grzechu i nieposłuszeństwa człowieka pojawia sie Jezus. Bóg nadal jest konsekwentny....zapłatą za grzech jest śmierć...i posyła Syna Swego, daje wyraz najwiekszej swojej miłości do człowieka, aby On Bóg miłosierny ale też i sprawiedliwy i konsekwentny nie karał już ludzi ale za ludzi ukarał Jezusa ( on jako ofiara zastępcza za wszystkich) i dzięki temu wszystkie nasze grzechy są już \"ukrzyżowane\" z Chrystusem, przebaczone, zmazane.I Bóg patrzy na nas jak na Chrystusa, jesteśmy \"zakryci Jego płaszczem\"........ wyznając te grzechy Panu stajemy sie podobni do Niego, czyści, jesteśmy w Nim ( podoba mi sie porównanie...być w Chrystusie do lalek matrioszek jedna lalka w drugiej) jest sie W Chrystusie. Bóg patrząc na nas widzi Chrystusa, Bo to co uczynił na krzyżu daje nam prawo przez łaskę i naszą wiaręby tak nas widział. a Przed Chrystusem. ...czasy zakonu i prawa.... też bozej sprawdiedliwosci .sama nie wiem dlaczego tak okrutne i mające uczyć posłuszeństwa metodą ojca który sprawia lanie ....ale też wielokrotnie ratującego i obdarowujacego i błogosławiacego Dzięki Panu za Jezusa, za jego święty dar przebaczenia i skrycia sie w ramionach Jezusa, gdyby nie Jego śmierć na krzyżu wszyscy musielibyśmy umrzeć.....bo zapłatą za grzech jest śmierć , a nie ma ani jednego sprawiedliwego....... A teraz żyjemy tylko dzięki temu że Jezus umarł, ze jezus się dał ukrzyżować, ze jezus wypełni ł Boży plan odkupienia i zbawienia świata. Dla tych którzy wierzą..... Zyczę wszystkim decyzji madrych skrycia sie pod skrzydłami Pana Jezusa , Zwycieskiego Mesjasza.....który przyjdzie i zabierze tych ...którzy prali swe dusze w jego przelanej ukochanej krwi......tak jak kiedyś w Egipcie uratował swój lud , tych którzy mieli swoje drzwi pomazane krwią Barana z Paschy......ci zostali uratowani teraz też tak będzie...uratują sie ci.....których szaty są pomazane krwią Baranka.....zobaczcie jaka analogia. Bóg jest wspaniały, kocha ludzi, oddał coś najcenniejszego....abyśmy żyć mogli wiecznie...... kochani, przystąpcie do Jezusa.....czas łaski jest jeszcze dla ludzi......a Pan tylko wie,....jak długo, Niech was Bóg błogosławi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×