Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Kamelia trochę się dziwię ,że to Ty tak mówisz, być może to w co Ty wierzysz też tacy wymyslili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modlenie się do kogoś opisywanego w książce i żebranie o spełnienie własnych egoistycznych potrzeb nie jest tym samym??? Kamelio pierwsi chrześcijanie nie wierzyli, oni bardziej doświadczali, a teraz to jedyna organizacja gdzie nie może być moz=wy o doświadczaniu bo to bluźnierstwo, to jest smutne, a nie to kto do czego się modli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest Kamelio :( kiedysm opowiadala mi znajoma, ze mieli w domu starcow ksiedza (starca) i cos tam zaczeli dyskutowac i postanowili w biblii sprawdzic no i ksiadz mial w malenkim pokoiku chyba z 1000 ksiazek ale biblii niet :( a ja ostatnio pasjonuje sie kobietami biblii jest ich tak duzo, nawet nie myslalam, chociaz o wszystkich czytalam ale jakos tak mi to umykalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście Biblia raczej nie odgrywa chyba większego znaczenia w Kościele Katolickim. Ale mam nadzieję, że nie jest to u Was dziewczyny na zasadzie zerkania do ogrodu sąsiada \"ach popatrz, nasze róże są znacznie piękniejsze niż jego, on w ogóle nie potrafi o nie dbać, ach jakie to piękne\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer dlaczego myślisz że nie odgrywa? Rzeczy nie sa takie jakimi wydają się być, biblia to przecież nie wyrocznia. Jeśli chodzi o poprzedni wątek, na ciekawy fragment się natknęłam: „A Matka Boska? Kobieta, która dała życie Chrystusowi jest dla mnie również osobą boską. Matka Boska dużo pracuje dla ludzkości. Madonna objawia się na całym świecie. Przypomnę choćby przypadek Qubecko w Ruandzie. Tam objawienia otrzymała młoda Murzynka przed słynną krwawą w Tutsi. Było to dramatycznym ostrzeżeniem przed tą tragedią. Niestety nie zostało ono należycie wysłuchane. Wiemy o wydarzeniach w Garabandal w Hiszpanii. Do dziś w Medjugorje na terenie Hercegowiny mają miejsce niezwykłe wydarzenia. Objawienia były w Meksyku, Argentynie, Wenezueli, Rosji, Bułgarii, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych w Giorgii, w Australii. Matka Boska objawia się na całym świecie. I daje te same przekazy wszystkim bez względu na wiarę danego narodu, aby ostrzec świat idący w kierunki katastrofy, samozniszczenia. Człowiek może jej zapobiec. Matka Boska objawia się, aby go w tym wesprzeć. Nie jest zadowolona ze zdarzających się katastrof. Chce im zapobiec. W tym celu aranżowane są objawienia na całym świecie. O niektórych podanych wyżej treściach słyszeliśmy już z choćby opublikowanej w 1963 roku tzw. wersji dyplomatycznej przepowiedni fatimskiej. Czy jest coś co nawet w przeciekach było skrywane? Są w tym przekazie słowa niosące nadzieję i optymizm. Madonna oznajmia, że po trudnym okresie nadejdzie bardzo długi czas pokoju na świecie. Ma to związek z zapowiedzią ponownego przyjścia Chrystusa na ziemie. Stanie się to w momencie, którego nikt się nie spodziewa. Drugą ważną informacją jest tam zapowiedź spotkania się ludzkości z istotami spoza naszego świata żyjącymi we Wszechświecie. (Według mojego rozeznania powinno to nastąpić w okolicach 2012 roku). To są najważniejsze elementy trzeciego objawienia fatimskiego. Jezus i Matka Boska powiedzieli, abym poszedł w świat to przekazywać.” http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=266

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie: Czy wg Pisma Swietego Giorgio Bongiovanni jest oszustem? (czy jego teorie gryza się ze Słowem z Pisma?) Odpowiedź( chrześcijański wortal internetowy Jesus) : Najprawdopodobniej stygmaty Bongiovanniego są prawdziwe. Jednak to, co widać, nie zawsze potwierdza prawdę i prawdziwość głoszonego przesłania. Fakty są takie, że chociaż Bongiovanni uznaje Jezusa jako Syna Bożego, to jednak wiele głoszonych przez niego poglądów jest jawnie sprzecznych z Pismem Świętym. Zgodnie z przepowiednimi fatimskimi wierzy on w spotkanie w 2012 z istotami pozaziemskimi. Uznaje reinkarnację, czyli koło życia i śmierci. List do Hebrajczyków mówi, że Jezus Chrystus umarł jeden raz i na zawsze, aby zbawić grzeszników. Reinkarnacja zaprzecza podstawowej prawdzie chrześcijaństwa, którą śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Ponadto, Kościół Katolicki odrzucił go oficjalnie. Podstawowym miernikiem tego, co człowiek robi, nawet rzekomo w imię chrześcijaństwa, jest to, czy jest to zgodne z nauką Chrystusa i prowadzi do Jego uwielbienia, oraz czy ludzie zbliżają się do Chrystusa i chcą iść za Nim z całego serca. Sama fascynacja rzeczami ponadnaturalnymi nie wystarczy. Diabeł też czyni cuda, aby zwieść wybranych. A jadnak okazuje się, że wyrocznia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego wydaje mi się, że nie odgrywa? To oczywiście generalizowanie z mojej strony i też takie raczej w większości przypuszczenia, ale sądzę, że Katolicy w przewadze nie mają zielonego pojęcia co jest napisanie w Biblii nawet na takim ogólnym zakresie - kojarzą na zasadzie \"a coś tam kiedyś było w kościele\" pewne ważniejsze, bardziej eksponowane elementy i tyle. Tak mi się wydaje. Hmm, Mała - akurat 2012? - czyżbyś wnioskowała to na podstawie tego, że Polacy jak się nie wezmą szybko za robotę to odkryją wówczas, że trzeba wybudować stadiony, autostrady itd. w trzy miesiące i tego żadne ziemskie siły nie są w stanie zrobić? :P A tak poważnie - to dlaczego akurat 2012?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yago
dreamer+malutka-tu mial byc topic o Biblii,a nie o waszych herezjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia trochę się dziwię ,że to Ty tak mówisz, być może to w co Ty wierzysz też tacy wymyslili.(cyt maalutka) mnie dziwi wielkie odstępstwo od Słowa Bożego, w Kościele kreującym się na biblijny. tzn. uznający swe pochodzenie od Zródła jakim jest Słowo Boga. A prawdziwie zaprzeczającym czystej Biblijnej Ewangelii. co do drugiej częsci zdania....bez dyskusjii. \"Ja wiem w Kim pokładam nadzieję swą\". 1Kor 1:18 Bw \"Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą.\" głupstwo i wymysł dla ginących...a dla mnie moc Zbawienia i wieczności:):):) Niech was Dobry Bóg błogosławi:):):):) i napełni pokojem i radością i pewnościąktórą tylko On Jezus może dać człowiekowi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio ja tez tak kiedyś myślałam, wierzyłam w to co pisało w to co mówili rodzice, dziadkowie. Mój dziadek był bardzo religijnym człowiekiem KK nie przeszkadzał mu czytać i znać biblie, to z nim dyskutowałam- Dreamer dlatego Cię zapytałam. To bez znaczenie w co wierzymy, szanuję wszystkie religie. Ktoś pokłada nadzieję w polu mocy Jezusa,Buddy, ktoś wielbi MB, Ty wierzysz w to co napisano w biblii. Kamelio może znasz fragmenty w biblii w których Jezus mówi sam o sobie , że jest jedynym synem Boga? Wiesz może dlaczego ew. Janowa powstała najpóźniej stała się punktem wyjścia do tłumaczenia pozostałych. yago- nazywaj sobie jak chcesz :) ale to jest o biblii i to bardzo o biblii, pisałam o czasach Jezusa- to są fakty historyczne- i dwa pokolenia potniej gdy powstawała i trzy wieki później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
maalutka Słusznie yago zauważył, że to miał byc topik o Biblii. Niestety, nie jest, bo więcej w nim ostatnio róznych osobistych pogladów religijnych i filozoficznych piszacych tu niż uwag o Biblii. I nie jest ważne co ja czy Ty dostrzegamy, ważne, że czytelnicy mają odmienne odczucia. Wyciągasz pochopne wnioski. Mnie nie przeszkadza nawet setka Matek Boskich, bo jest przynajmniej wesolo. Nie jestem katolikiem i to nie mój ból. Napisałam wyraźnie - w religiach, nie w religii, mozna sporo namieszac i to mieszanie ma miejsce w każdej. Wskaż mi werset w Biblii, w którym Jezus mówi, że jest jedynym synem Boga bo pierwszy raz o tym słyszę. I jeszcze werset, że Maria jest Matka Boską. Żeby nie bylo niejasności - Biblia jest dla mnie autorytetem bo innego nie widzę. Dla katolików Biblia jest tym o czym słyszeli, czasem widzieli, niektórzy mają ją w domach, ale niewielu ją czytalo i zna. Nie twierdze, że jestem wielkim znawcą Biblii, ale wiem o niej znacznie więcej niż przeciętny katolik. Nie jest tez prawdą, że ewangelie zostały spisane 300 lat po Chrystusie. Chyba, że masz na myśli ewangelie nie zaliczane do kanonu natchnionych, ale one przeciez nie sa częścia Biblii. 300 lat po Chrystusie zaczął sie rodzić katolicyzm jako odłam Chrześcijaństwa. ewangelie juz wtedy istniały. Wokół Biblii najwięcej nakombinowali wlaśnie katolicy dodając do niej 6 czy 7 ksiąg. w rezultacie Biblia katolicka to 73 ksiegi, podczas gdy w rzeczywistości Biblia to 66 ksiąg. i tym sposobem wrócilismy do Biblii. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer ja tylko zacytowałam , nie wiem dlaczego. Traktuję to z dystansem ale nie odrzucam bo widzę co się dzieje.Majowie znali się bardzo dobrze na gwiazdach i na naszym układzie słonecznym. Przewidzieli zaćmienie słońca z 1997 roku, pomylili się o... siedem sekund :) Nie jestesmy jedyną cywilizacją na ziemi, wiele ich już było. Myrevin (raczej) tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
maalutka Jesli ewangelie nie podaja prawdy o Jezusie to nie ma w takim razie Jezusa. Bo jakie inne źródla mogą dawać taka prawdę? I dlaczego mam wierzyć tym źródłom, a nie ewangelii? Biblia to prawda, bo "całe pismo jest przez Boga natchnione i do nauczania i wychowania pożyteczne". Jeśli przez Boga natchnione to nie może być klamstwem. Jeśli jakaś częśc Biblii jest klamstwem to cała Biblia jest kłamstwem. A przecież źródła historyczne i archeologiczne potwierdzaja wydarzenia przedstawione w Biblii. Jeśli możesz to wskaż mi choć jeden werset, jeden nakaz biblijny, którego przestrzganie byłoby niekorzystne dla czlowieka. Myśle, że takiego nie ma bo inaczej Biblia byłaby kłamstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadam ewangelii było więcej niż 4, powstawały one w 2 i 3 pokoleniu po Jezusie. Nie było wtedy kocioła literalistycznego. 325 Nicea- tam „wybrano” ewangelie do kanonu, a czym się kierowano?? http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3093 „Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu w swojej ojczyźnie tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum\". I dodał: „Zaprawdę, powiadam wam: Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie\". „Ja i Ojciec jedno jesteśmy\". \"Królestwo niebieskie jest podobne do ziarnka gorczycznego, które pewien człowiek wziął i zasiał na swojej roli. Jest ono mniejsze od wszystkich innych nasion, lecz gdy wyrośnie, większe jest od innych jarzyn, a nawet staje się drzewem, tak, że ptaki niebieskie nadlatują, aby usłać sobie gniazda w ich gałęziach\" miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka, to, ze Twoj Dziadek byl religijny nie znaczy, ze byl wierzacy, to dwa rozne pojecia. No i to, ze topik odszedl od tematu jest tez powodem, ze tu duuuzo rzadziej zagladam. Szkoda mi sobie zabierac cennego czasu na czytanie herezji. pozdrawiam i zycze blogoslawienstwa Bozego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza był prawdziwy, nie oceniam. Nie sądzcie byście nie byli sądzeni, czyż nie tak? Herezja? dobrze, że na stosach nie palicie:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
maalutka Jest duzo chaosu w Twoich wypowiedziach. Odnosze wrażenie, że "jestes za, a nawet przeciw· Piszesz duzo o rzeczach nie zwiazanych z Biblią. Jest w Twoich wypowiedziach sporo filozofii, ktorej wiekszośc czytelnikow nie podziela. Myślę, że to nie jest topik dla takich rozważań. Ja bardzo chciałabym podyskutowac o Biblii, ale jak widzisz, ludzie tu nie przychodzą, bo muszą czytać herezje i filozoficzno - historyczne rozważania zamiast rozważań o samej Biblii. Chciałabym przeczytać stanowiska róznych ludzi odnosnie różnych inerpretacji różnych wersetów biblijnych. A co znajduję? Zadałam Ci konkretne pytania, na ktore nie odpowiedzialaś. Oczywiście nie masz obowiązku. Przytoczylas 3 biblijne wersety. Czemu maja słuzyc i co maja wyjaśnic? Bo ja nie widze związku. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
maalutka Przecież nikt Cie nie atakuje i nie grozi stosem. Dlaczego tak piszesz? Nie widze nic zlego w zwracaniu komus słusznej uwagi. Złe jest obrażanie sie za taka uwagę, bo przeciez jestesmy ulomni i to co Tobie nie przeszkadza, przeszkadza innym i vice versa. Ja tam wole jak ktos mi powie, że to czy tamto jest u mnie nie na miejscu. Wole to niz szczucie za plecami. Masz prawo do własnych przekonań i poglądów i nikt Ci tego prawa nie odmawia. Ale inni tez maja takie prawo i jesli ktos sie z Toba nie zgadza to nie traktuj tego jak atak na Twoja osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadam spokojnie ja się nigdy nie obrażam:) zbyt dosłownie to zrozumiałaś. Egzystencja jest zbyt bogata by opisac ją w jednej książce, nie nazywajcie herezją innych przekonań często osobistych.Tylko tyle. Co myślisz na temat Giorgio Bongiovanniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOLEZANKA KOLEZANKI
opowiem wam co sie przytrafilo mojej kolezance: byla rozrywkowa, towarzyska, ladniutka, itp.itd.....dopadla ja choroba anoreksia............2 lata z nia walczyla i mysle ze jeszcze z nia walczy chodz sie nie przyznaje.............modlila sie duzo, i kosciul ja pochlona......mowi ze dzieki chorobie BOG JEJ OTWORZYL OCZY NA SWIAT.... teraz kosciul jest jej zyciem i tak 23 letnia dziewczyna stara sie o chabit........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie spadam, nie zauważyłam. To jak biblia powstawała jest dla mnie wazne, bez poznania historii nie sposób zrozumieć biblii. Pełno w niej sprzeczności. Najwięcej zła wyrządziło światu \" nie będziesz miał innych bogów przede mną\" jest wiele takich wersów, przecież nie znam całej biblii. Jest też to co było w innych religiach, Budda mówił to samo. Samo podejście wydaje mi się nieodpowiednie, nie ważne co się robi, ważne by takim naprawde być by tego nie robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacytuję kilka Tedy oczyści go kapłan przez onego barana za występek przed Panem od grzechu jego, którym zgrzeszył; a będzie mu odpuszczony grzech jego, który popełnił. Gdy też wnijdziecie do ziemi, a naszczepicie wszelakiego drzewa rodzącego owoc, tedy oberzniecie nieobrzezkę jego, owoce jego; przez trzy lata miejcie je za nieobrzezanie, i jeść ich nie będziecie. Ale roku czwartego wszystek owoc ich poświęcony będzie na ofiarę chwały Panu. A piątego roku jeść będziecie owoc jego, aby się wam rozmnożył urodzaj jego; Jam Pan, Bóg wasz. Nie jedzcie nic ze krwią. Nie bawcie się wieszczbami, ani czarami. Nie strzyżcie w koło włosów głowy waszej, ani brody swojej nie oszpecajcie A tak wy rozeznawajcie między bydlęciem czystem i nieczystem, i między ptakiem nieczystym i czystym, a nie plugawcie dusz waszych bydłem i ptastwem i wszystkiem, co się czołga po ziemi, którem wam odłączył za nieczyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOLEZANKA KOLEZANKI
JEZUSIE SWIETY ......a oczym wy rozmawiacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
maalutka Nic nie sadzę na temat Giorgio Bongiovanniego. Nie wypowiadam sie. Pewne jest jedno, że najwieksza i ostateczna ofiarę za nasze grzechy dal Jezus. Nowe nie sa nam juz do niczego potrzebne. Jezus wyraźnie powiedział w Biblii, w jaki sposób uzyskamy zbawienie i co mamy czynić. Pewnie czytalaś o fałszywych prorokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka o Biblii księga Mojżeszowa Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu. Wszelkie bydlę, które ma rozdzielone stopy, i rozdwojone kopyta, a przeżuwa, to jeść będziecie. Ale z tych jeść nie będziecie, które tylko przeżuwają, i z tych, które tylko kopyta dwoją: Wielbłąd, który choć przeżuwa, ale kopyta rozdzielonego nie ma, nieczystym wam będzie. Także królik, który choć przeżuwa, ale kopyta rozdzielonego nie ma, nieczystym wam będzie. Zając też, choć przeżuwa, ale kopyta rozdzielonego nie ma, nieczystym wam będzie. Świnia także, choć ma rozdzielone stopy i rozdwojone kopyto, ale iż nie przeżuwa, nieczystą wam będzie. Mięsa ich nie będziecie jeść, ani ścierwu ich dotykać się będziecie, nieczyste wam będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A w Nowym Testamencie
który jest częścią Biblii, przyszło Miłosierdzie Boże. To, co w ST było pełne nienawiści, gniewu i gróźb, zamieniło się w miłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus mówił przypowieściami, wiesz dlaczego? Jezus w Biblii powiedziec nie mógł bo nie on bliblie pisał. Ewangelie się róznią między sobą. Tłumaczenia bibli się róznią.Między pierwszymi chrześcijanami a dzisiejszymi przepaść ogromna. wierzyli w reinkarnację. Kto ma uszy niech słucha, kto ma oczy niech patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
maalutka eslik cytujesz Biblie to podawaj z jakiej księgi i jaki to werset, zebym mogla sprawdzić. Cytujesz Stary Testament i kilka wersetów z 600 przykazań, które Bóg dał IZRAELITOM, swojemu narodowi wybranemu. One nas nie obowiązują. Zresztą te ciężkie przykazania, Izraelici nie byli w stanie przestrzegac, dlatego mieli obowiazek" noszenia" ich na czole w specjalnych małych pojemniczkach. Te pojemniczki na czolach miały im przypominać, że sa grzeszni i niedoskonali. Pomysl, czy nam nie przydałyby sie niejednokrotnie takie pojemnivzki na czolach. Moze bylibyśmy lepsi, bardziej pokorni i pamietali, że nic od nas nie zalezy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×