Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość z daaleka
spadam a od czego te wypaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
sprecyzuj pytanie. Podstawowa przyczyna jest fakt, że o przyjęciu najważniejszych dogmatów religii Swiadkow Jehowy decydował jeden czlowiek, pierwszy prezes Towarzystwa Strażnica, Russell, ktory sam siebie nazwał "niewolnikiem wiernym i roztropnym". W religii świadków Jehowy taki niewolnik to kanał łączący z Bogiem Jehową, podejmujacy ostateczną decyzje co do dogmatów, objasnien i nauk. Juz sam charakter i prawa, ktore uzurpuje sobie niewolnik sa obrazą Biblii. Niewolnik uzurpuje sobie prawo do zastap[ienia Jezusa. A Jezus powiedział przecież, że nikt nie przychodzi do Boga jak tylko przeze mnie więc jedynym posrednikiem między Bogiem a ludxmi jest Jezus Chrystus. ŚJ uczą, że "Kto wzywa imienia Jehowy ten bedzie zbawiony". Do tego celu werset 13 w 10 rozdziale Listu do Rzymian zostal sfałszowany. Juz w ktoryms z ostatnich wypowiedzi Kamelia podała prawdziwe brzmienie tego wersu - Kto wzywa imienia Jezusa ten bedzie zbawiony. Zatem kierując sie naukami Świadkow Jehowy ryzykujemy utrate szansy na zbawienie. Nie sposob przytoczyć wszystkich wypaczeń. Wspomne na koniec o sfalszowaniu historycznie udowodnionej daty zburzenia Światyni Jerozolimskiej. Wszelkie źrodla historyczne podają rok 586 p. n. e. Świadkowie Jehowy - 607 p.n.e. Ten rok był potrzebny ŚJ po to aby tzw. czasy pogan, ktore miały trwać rzekomo 2520 lat zakończyły sie w roku 1914. Na ten rok, za kolejnym podejściem wyznaczono powtórne przyjście Jezusa, ktory miał przyjśc z mieczem, a więc pierwsz wojna swiatowa doskonale z tym dogmatem harmonizowala. Duzo by pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
z daaleka Wiele proroctw i przepowiedni Śj nie potwierdzilo sie. date powtórnego przyjscia Jezusa zmieniano kilkakrotnie. Rowniez nie spełnily sie przepowoednie dotyczące konca swiata. np w roku 1975. ostatnim z dogmatów, ktry musial pójśc nasmietnik jest dogmat o pokoleniu, ktore pamietalo rok 1914. to pokolenie mialo nie przeminąc, tzn jeszcze za zycia tego pokolenia miał nastapic armagedon i miało nastac nowe niebo i nowa ziemia. Ponieważ pokolenie pamie tające rok 1914 jest praktycznie na wymarciu (urodzeni w tym roku maja 93 lata), a armagedonu nie widać, z proroctwa tego musiano sie wycofac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na upartego to każdą teorię można potwierdzić i zaprzeczyć opierając się na Piśmie św. stąd ufam Nauczycielskiemu Urzedowi Kościoła, ktory nie zmienia nauki z dnia na dzień (cyt. teolog) hm... daty powstania niektórych wierzeń rzymsko- katolickich: modlitwy za umarłych zostały wprowadzone ..........300 lat po Chr. zegnanie sięznakiem krzyża.................300 lat po Chr. nabożeństwo w jęz łacińskim............600 lat po Chr. nabożeństwo do Marii i świętych...........788 po hr. odddawanie czci krzyżom, obrazom, relikwiom................788 po Chr. chrzest dzwonów......................965 po Chr. post w piątki i przed wielkanocą...............998 po Chr. wytwarzanie wody swięconej...................1000 po Chr. zakaz małżeństwa kapłanom.........................1079 po Ch. rózaniec wynaleziony...........................1090 po Chr. msza uczyniona ofiarą ............................1100 po Chr. sprzedaż odpustów................................1190 po Chr. przeistoczenie się opłatka (transsubstantiatio) ...............1215 po Ch. oddawanie czci opłatkowi (adoracja) ........1220 po Chr. uszna spowiedz przed kapłanem.............1215 po Chr. zabronienie ludowi kielicha w komunii świętej.............1414 po Chr. czyściec wynaleziony......................1438 po Chr. dołączenie apokryfów do Biblii.................1546 po Chr. Niepokalane Poczęcie N Marii Panny uchwalone..............1864 po Chr. Nieomylność papieża wprowadzona........1870 po Chr. zmaiana decyzjii co do dzieci nieochrzczonych .................2007 lat po Chr. I pomimo wszystko Kościół Rzymsko- Katolicki ciągle jeszcze chce uchodzić jako niezmieniony.:( hmmm.......... Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; (19) a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze. (20) (Apokalipsa (Objawienie) 22:1-21, Biblia Warszawska) to ostatnie wersety zze Swiętej Księgi. Bóg wyraźnie chce by nic oprócz niej nie było dadawane, zmieniane, udoskonalane. Bóg daje swoje słowo i mówi: \"A gdy On to mówił, pewna niewiasta z tłumu, podniósłszy swój głos, rzekła do niego: Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś. On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go.\" Lk 11:28 Bw czy Maria Matka Kościoła jest błogosławiona? Czy błogosławioną rzeczą jest oddawanie jej czci przy obrazach i posągach? koronowanie, pozłacanie i kłanianie się przed jej wizerunkiem?, czy bardziej błogosławioną rzeczą jest słuchać i strzec Słow Bożych.? To są słowa samego Jezusa, Pana i Boga naszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Dodam tu wprowadzony w 1950 roku, a więc zupełnie niedawno, dogmat o wniebowzięciu Marii Panny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yago
spadam-Ty jestes tzw.swiadkiem jehowy-jednak.tak mysle.A ja po raz kolejny Tobie zwracam uwage na dowolne przez ciebie mieszanie faktow i fikcji-wlasciwe jehowym,oraz na to ze nie jest to religia,a SEKTA.Ktos napisal chyba dwa dni temu,ze katolicy walcza,czy kloca sie miedzy soba.Ja uwazam,ze sie nie klocimy,a jedynie dyskutujemy.Nastapil bardzo duzy postep w tej sprawie zapoczatkowany przez sw.Jana Pawla II-go.Mozemy sie roznic miedzy soba-my chrzescijanie w sposobie wielbienia Boga,ale jest On dla nas wszystkich jeden.To samo dotyczy dwoch pozostalych Wielkich Religii.Natomiast wszyscy inni niestety sa poganami.Dlaczego?Nie mozna nie wierzyc w prawdy objawione i jednoczesnie mowic ze sie wierzy w Boga.Matka Boska np. jest tak silnie zjednoczona ze Swieta Trojca,ze zaprzeczanie Jej roli i \"funkcji\"jaka pelni nie moze byc tozsame z wiara,a jest z niewiara.To samo dotyczy Boga Trojjedynego.Nie mozna wierzyc w jakas lalke z kilkoma parami rak i mowic ze to Bog.A juz kompletnym nieporozumieniem jest przypisywanie tym ogolonym jegomosciom w dlugich szatach tego ze sa jakas religia.Tym ktorzy nie wiedza wyjasniam,ze Krischna-znaczy:niedobry,straszny,zly,okrutny.Natomiast hari-niech bedzie czesc.Wystarczy polaczyc ze soba te dwa pojecia zeby wiedziec,iz jest to oddawanie czci po prostu Diablu,a nie zadnemu Bogu.Dlaczego czlonkowie tej sekty nie mowia tego wprost?Ano dlatego,ze Szatan jak wiemy z Biblii jest Ojcem wszelkiego klamstwa.Tak Go nazywa nasz Pan-Jezus Chrystus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yago
Reine-gratuluje tych godzin spedzonych przy ksiegach.Szkoda tylko ze niezbyt sie to Tobie przydalo.Tak stronniczo interpretujesz Pismo Swiete...A poslugujesz sie nim tak by dopasowac wszystko do Twoich pomyslow...A ja nie osmiele sie interpretowac tak trudnych tekstow.Naprawde tegie glowy trudza sie nad rozwiklaniem zawartych tam tresci,a Ty wszystko wiesz!!!???A ja jednym zdaniem rozwalam te Twoje teoryjki:piszesz ze Chrystus zabronil mowic na siebie iz jest Synem Bozym...Co za brednie???...Chyba ktos Tobie powyrywal kartki z Twojego egzemplarza Biblii...??A zacytuj nam moze slowa Jezusa tuz przed pojmaniem,gdy zwraca sie do uczniow swoich z zapytaniem Za kogo Go uwazaja???...Zacytuj moze co odpowiada sw.Piotr?A zacytuj slowa Pilata i odpowiedz Chrystusa???...A przestan wypisywac te...posilkujac sie Biblia,bo w niej WIELE razy Chrystus mowi o sobie ze jest Synem Bozym w znaczeniu-Bogiem.Na koniec moze jeszcze zacytuj to zdarzenie w drodze do Damaszku z gorejacym krzewem...Co wtedy mowi niewidzialny Glos Bozy o Jezusie??...ej herezje,ej nieprawda.A Ty myslisz ze my chrzescijanie nie znamy pisma ze takie kity probujesz nam zenic???...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Nie miałem czasu przeczytać całej Waszej wczorajszej dyskusji, ale rzucił mi się w oczy jeden fragment: \"A ja po raz kolejny Tobie zwracam uwage na dowolne przez ciebie mieszanie faktow i fikcji-wlasciwe jehowym,oraz na to ze nie jest to religia,a SEKTA.\" A kto nadaje etykietki religii i sekty? To wg mnie totalnie żaden argument, że coś jest uznane za religię, a coś za sektę - jeśli by św. Jehowy było tylu przez minione kilkanaście wieków na świecie co np. Katolików to oni by się nazywali wtedy religią - a Katolików sektą. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeśli duża zorganizowana grupa ludzi nazwie siebie mądrymi, a innych głupimi, czy to ta naprawdę świadczy o tym, że są oni mądrzy? Wg mnie wszystkie zorganizowane religie są tak samo sektami - szczególnie te, które mają silną potrzebę, wewnętrzną konieczność narzucania swojej wizji. Przez co najmniej kilka wieków właśnie Katolicyzm był taką sektą - dopiero ostatnio powoli zaczyna chyba przeglądać na oczy - ale czy pójdzie dalej w tym kierunku - poszanowania poglądów, wyznań innych czy nie, to trudno powiedzieć. Więc darujcie sobie dowartościowanie się etykietkami. Kiedy Jezus pokazywał Wam Księżyc - Wy patrzyliście na palec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że do św. Jehowy mam równie daleko jak do np. Katolików, Protestantów itd itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
yago Mylisz sie - nie jestem Świadkiem Jehowy. Nie rozumiem dlaczego piszesz do mnie o wyznawcach innych religii. Pisz o swojej religii, o katolicyźmie. Udowodnij na podstawie Biblii, że jest czyściec, że nalezy sie modlić do figur i obrazów, ze nalezy skladać ofiary w postaci brzęczącej monety. Udowodnij, że katolicy nie wyrzucili przykazania przez Boga danego o nie robieniu sobie podobizn i nie klanianiu sie im. Udowodnij, że to nie Jezus Chrystus powiedział: "darmo otrzymaliscie, darmo dawajcie". Udowodnij, ż eJezus Chrystus nie powiedział, iz najważniejszymi przykazaniami są: abys milował Bogo swego z całej sily swojej i bliźniego swego jak siebie samego. To sa przykazania, ktore katolicy łamią systematycznie, nie przestrzegaja ich. Zarzutów pod adresem katolicyzmu są tony. Jesli jesteś tzw. katolikiem to broń w sposób konstruktywny swojej wiary. Lekceważąco wypowiadasz się o Świadkach Jehowy, ale oni są znacznie lepszymi ludźmi niz katolicy i staraja sie przestrzegac tego czego uczy ich religia. Oni nie idą na wojne i nie zabijają. Katolicy wprost przeciwnie - zabijają mimo przykazania "Nie zabijaj". Katolicy nie przestrzegaja w życiu codziennym nauk chrystusowych choc często na Chrystusa sie powolują. Dlaczego widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
A ja po raz kolejny Tobie zwracam uwage na dowolne przez ciebie mieszanie faktow i fikcji-wlasciwe jehowym,oraz na to ze nie jest to religia,a SEKTA." W ktorym miejscu "pomieszałam fakty i fikcję?' Podaj przyklady. Bo w ten soposób - stwierdzając to jedynie - możesz mi zarzucic każdą rzecz. Przyklady! Ja nie musze niczego mieszać, bo nie jestem wrogiem ani katolikow ani świadków Jehowy, ani wyznawców żadnej innej religii, Jestem, w przeciwienstwie do ciebie, tolerancyjna. Wiara jest osobista sprawą każdego czlowieka i ja ponosze odpowiedzialnośc przed Bogiem jedynie za siebie. Cóż mnie to w sumie obchodzi w co ty wierzysz i czy bedziesz zbawiony. To twoja sprawa. Jesli chodzi o dogmaty w religii katolickiej to one powstaja w ten sam sposób w jaki powstaja dogmaty świadków Jehowy. Ty to nazywasz prawdami objawionymi, świadkowie Jehowy również. Tylko, że te prawdy "objawiały sie i objawiają" niejednokrotnie w ferworze kłotni i slownych przepychanek, a na koncu sa poddawane glosowaniu. Takie to sa prawdy objawione. A wystarczyloby skorzystac z prawd zawartych w Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
Tak czytam to co ty wypisujesz i widzę niekonsekwecję -to nazywasz prawdami objawionymi, świadkowie Jehowy również. Tylko, że te prawdy "objawiały sie i objawiają" niejednokrotnie w ferworze kłotni i slownych przepychanek, a na koncu sa poddawane glosowaniu. Takie to sa prawdy objawione.= Zacznijmy od tego Jezus nie był chrzesciajninem. Była tu mowa o Jezusie jako synu boga. Tak był synem Boga za to go powiesili, za bluźnierstwo, umarł a niektórzy niczęgo nie pojęli. Częsciej jest mowa w biblii o nim jako o proroku i synu człowieczym. ewangelie to opowieści o życiu Jezusa, było ich kilkadziesiąt, spisywane były w drugi, pokoleniu po Jezusie. Najpóźniej powstała ew. św.Jana. To co się znalazło w kanonie biblijnym powstało spadam w ferworze kłótni i przepychanek a na końcu poddane głosowaniu a gdy to się nie udało posunieto się do przemocy zabito dwóch biskupów. A potem podrobiono ich podpisy. Biblia jest splamiona krwią. Takie to są prawdy objawione. Pierwsi chrześcijanie w grobach by się przewracali jakby to poczytali. Zamiast tak krytykować poczytaj trochę historii o tym jak pierwsi chrześcijanie żyli w i co „wierzyli’. Poczytaj o Konstantynie pierwszym chrześcijańskim cesarzu. Wymordował polowę swojej rodziny, Jego ulubionym powiedzeniem było "Chrześcijan mnogość, złoto, zabiegi, przesądy Podniosły moją wielkość, utwierdziły rządy" . Takie są to prawdy objawione. Czyżbyś była slepa? Pamiętaj że kłamstwo nie może stać się prawdą przez to, że wzrośnie w potęgę i obowiązuje jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
taisha77 Widze, że myslenie nie jest twoją mocna strona. Natomiast uszczypliwośc a i owszem. Tak dobrze wiesz, że ja nie czytam? Ze nic nie wiem? Że jestem slepa? Kolejny prorok. Do czego mam odnieśc fragment o Jezusie? Bo nie widze sensu i związku. Czyżbys była slepa i niedoinformowana? Biblia Katolicka różni sie od Biblii w ogóle. Jako jedyna zawiera 73 księgi, miast 66. To włączenie ksiąg apokryficznych odbywalo sie wlasnie w ten sposób jak piszesz. Więc co mnie to obchodzi. Dla mnie Biblia to 66 ksiąg i ani jednej wiecej. Poczytaj lepiej trochę, a potem ewentualnie sie wypowiadaj, a jak juz sie doczytasz to mozesz mi zarzucać to czy tamto jeśli bedziesz mieć racje oczywiscie. A ponadto - do ciebie chyba sie nie zwracalam. Jak chcesz do mnie kierowac swoje posty to z kulturką, prosze. Nie słyszałas, że agresja rodzi agresję? Pewnie znowu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
spadam o jakiej agresji mówisz? Miałam tylko na myśli to że n owy testament jaki obecnie to dzieło pisarzy z IV wieku. ich obiektywizm i bezinteresowność budzą uzasadnione wątpliwości. A nazywanie go prawdą objawioną to już mocna przesada. Miałam na mysli to ze w pierwszych czterech wiekach nie było jednolitej nauki chcrzesciajnskiej, było wiele form chrzesciajństwa np. ebionici, arianie, gnostycy, nestorianie, marcjonici. Większosć z nich została zniszczona przez mających „monopol na prawdę", czyli prawo do decydowania o tym, co jest czystą nauką kościoła, a co herezją. Fragment o Jezusie odnieś do tego jak przedstawia go nt, niewiele ma on wspólnego z Jeszua z Nazaretu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enter_
Tylko nie pobijcie się jeszcze ....w tej rywalizacji o miano największego antykatolika. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
taisha77 No dobrze, ale co chcialas mi przez to powiedzieć, ze napisalas o Jezusie z Nazaretu? Czy ja gdziekolwiek napisalam, że Jezus ma cos wspólnego z dzisiejszym chrześcijaństwem? O ile wiem to w zadnym poście tego określenia nie uzylam. Z prostej przyczyny - aby nie drażnic niektorych, bo współczesne chrześcijaństwo ma niewiele wspólnego z chrystianizmem, ktorego tworcą był Jezus. Co więcej - współczesne chrześcijanstwo ma sie nijak nawet do chrześcijaństwa pierwotnego. I mowiąc o dogmatach mialam na mysli te, ktore włączono do wierzenia po Chrystusie i ktore nie maja nic wspólnego z Biblią, a sa często przejete z innych wierzeń. Często sa to dogmaty, ktore zaprzeczają Biblii. Biblia w ciągu wieków swego istnienia była niszczona, należala do ksiąg zakazanych, ajej posiadanie zagrozone kara smierci, co mialo miejsce w wielu przypadkach. Żadna inna księga nie byla tak przesladowana jak Biblia, a mimo to Biblia przetrwała, a inne ksiegi, mimo iz nie byly przesladowane, tylko nielicznie. Przy czym żadna z tych ocalałych ksiąg nie jest tak popularna i tak rozpowszechniona jak Biblia i nie osi. Żadna tez książka nie miała tak dużego nakladu jak Biblia - do roku 1974 ponad 2,5 mld egzemplarzy. Pierwszym, ktory podjąl próbe calkowitego zniszczenia Biblii był cesarz Dioklecjan, próbę zakończona fiaskiem. I naste pne próby tez nie przyniosły rezultau. Czy to nie daje do myslenia? Konstnatyn, o ktorym podobno nic nie wiem, zalegalizował chrześcijaństwo, ale to juz była religia, ktora nie miała nic współnego z Jezusem - wypaczeń bylo juz mnostwo. A propos spisywanych ksiąg - ostatnią z nich spisano w I stuleciu naszej ery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
enter- Gdzie dwóch sie bije tam trzeci korzysta. Nie zawsze w znaczeniu pozytywnym. :D:D:D UWAŻAJ WIĘC!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Dlaczego na tym forum nie może byc rozmow o Biblii, a wiecej jest krtyykanctwa i zlosliwosci pod adresem wypowiadających sie . Ja o sobie przeczytrałam, że piesze bzdury i nie mam zielonego pojecia o religiach ( do spadam), mieszam coś tam (yago), nie piszę a wypisuję , jestem slepa, nie znam sie, mamnajpierw poczytać (taisha77). Dlaczego nie mozna napisac, że sie ten czy tamten ze mna nie zgadza bo...., albo to czy tamto jest takie, a nie inne. Albo, wreszcie, że wg mnie jest tak i tak lub na podstawie takich czy takich dokumentow jest tak i tak. Za trudne? Lepiej bez ogrodek, nie wysilając sie przywalac komus kto ma odmienne zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kamyyczek
Spadam bo tu można mieć własnego zdania. Każdy taki post normalnie myslących ludzi traktowany jest jak herezja. piszesz „Konstnatyn, o ktorym podobno nic nie wiem, zalegalizował chrześcijaństwo, ale to juz była religia, ktora nie miała nic współnego z Jezusem - wypaczeń bylo juz mnostwo.” Sama sobie zaprzeczasz, Przecież to na soborze nicejskim I to Konstantyn wybierał z kilkudziesięciu opowieści o Jezusie te które mu przypasowały. Religia śmierci, która posłużyła się pierwotnymi koncepcjami ofiary boskiej... To kpina z rozumu. Gdyby to miałaby być prawda, tak samo należało by ją odrzucić! Oddawać cześć takiemu Bogu? No a jak to się ma do Jezusowej „wszechmiłości"? Nijak, o czym przekonała nas historia. Czyż możemy winić tych wszystkich grzeszników, za to, że czuli się zdezorientowani ideałami miłości, która spływa krwią? Choćbyś nie wiem jak tego sobie życzyła, faktem pozostaje, że CHRZEŚCIJAŃSTWO NIE DZIAŁA. Nie działało w przeszłości, nie zadziała też w przyszłości. Co najwyżej pojawia się nowi reformowańcy, którzy rozrzedzą ten stek niedorzeczności. Była zakazana, owszem, a dlaczego? Kościół nie chciał żeby ludzie czytali księgę na której opiera się chrześcijaństwo. Dlaczego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
kamyyczek O co chodzi? Bo tu można NIE miec wlasnego zdania? Lub Bo tu mozna mieć WLASNE ZDANIE. No, nie jestem normalnie myslaca i nie wiem jak rozumiec twoje zdanie - "Bo tu mozna mieć wlasnego zdania". Mozna mieć nawet pomysła, ale niech to bedzie zrozumiale. :D A ponadto - mam wierzyc tobie, a nie Biblii? Żartujesz sobie, a na dworze taki upał. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kamyyczek
Bo tu NIE można mieć własnego zdania miało być. " A ponadto - mam wierzyc tobie, a nie Biblii? Żartujesz " skąd ten idiotyczny pomysł że masz wierzyć mnie? :D Chodzi mi o to że ty sama sobie zaprzeczasz. "Albo, wreszcie, że wg mnie jest tak i tak lub na podstawie takich czy takich dokumentow jest tak i tak. Za trudne? " Dla Ciebie widocznie tak, to Konstantyn zadbał o to by reinkarnacja nie pojawiła się w kanonie, a dla pierwszysch chrześcijan była faktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bo tu NIE można mieć własnego zdania\" Dlaczego nie można. Nie może mieć ten, kto sobie takie poczucie wytworzył. Kto Wam broni wyrażać własne zdanie? Każdy tu wyraża tylko własne poglądy (niezależnie od tego na ile są własne, a na ile przyjęte tylko) Wyrażajcie je. Tylko własne zdanie ma sens. Co z tego, że ktoś się zgodzi nawet z czymś wartościowym, jeśli to nie będzie rzeczywiście jego własne zdanie. I dajcie spokój z tym, że nie można wyrażać własnego zdania - co przy Was mają powiedzieć Chińczycy, Koreańczycy z północy, Kubańczycy i wielu wielu ludzi. To tak jak człowiek jadający trzy niezłe posiłki dziennie by marudził, że kiepsko jada. Wszystko jest względne, ale bez przesady. Nikt Was nie zamyka w więzieniach za wypowiedzi, nie szykanuje Was itd. A to, jaką ktoś ma kulturę, to już jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Dogmaty, o których wspominałam powstaly w glowach papiezy i innych religijnych decydentów, ktorzy stawiaja sie ponad ludxmi i oczekuja czci boskiej. Biblia powstawała na przestrzeni 1600 lat i byla pisana równiez przez prostych niewyksztalconych ludzi, ktorzy pisali pod boskim natchnieniem. Gdyby nie to natchnienie nie byloby Biblii, bo taki prosty czlowiek nie bylby w stanie jej napisac. Mozna w to wierzyc lub nie. Na przestrzeni dziejow Biblia miała wielu wrogów. Ma ich rowniez dzisiaj. Ale sama Biblia przewidziała TO. W 2 rozdziale 2 Listu Sw. Piotra czytamy: 1.Lecz byli tez falszywi prorocy miedzy ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, ktorzy wprowadzac beda zgubne nauki i zapierac sie Pana, ktory ich odkupil, sprowadzając na sie rychłą zgubę. 2.I wielu pójdzie za ich rozwiązłościa, a droga prawdy bedzie przez nich pohańbiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
kamyyczek Pozostawiam bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enter_
spadam Ojej nie zawsze w sensie pozytywnym powiadasz ....chyba się teraz w takim razie rozpłacze 😭:D:D.Myślę ze jednak sama też powinnaś troszkę więcej uważać na to co piszesz ,biorąc pod uwagę że kilka osób co bardziej bystrych wytknęło Ci słusznie błędy .Zresztą jak mawiał nieco złośliwie Kasper ; "Dopóki istnieją ateiści, Bóg ma szansę, że będzie wspominany. ", wiec temat o Biblii jest sam raz dla Was . ;) Podpisano, życzliwy katolik .:)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,oże zamiast nieprzyjemnych kłótni podyskutujemy o tym, tak bardzo powaznie i w związku z Biblią, i z zwiazku z tym ze ostatnie wersety Biblii mówią :Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; (19) a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze. (20) (Apokalipsa (Objawienie) 22:1-21, Biblia Warszawska) Tak na upartego to każdą teorię można potwierdzić i zaprzeczyć opierając się na Piśmie św. stąd ufam Nauczycielskiemu Urzedowi Kościoła, ktory nie zmienia nauki z dnia na dzień (cyt. teolog) hm... daty powstania niektórych wierzeń rzymsko- katolickich: modlitwy za umarłych zostały wprowadzone ..........300 lat po Chr. zegnanie sięznakiem krzyża.................300 lat po Chr. nabożeństwo w jęz łacińskim............600 lat po Chr. nabożeństwo do Marii i świętych...........788 po hr. odddawanie czci krzyżom, obrazom, relikwiom................788 po Chr. chrzest dzwonów......................965 po Chr. post w piątki i przed wielkanocą...............998 po Chr. wytwarzanie wody swięconej...................1000 po Chr. zakaz małżeństwa kapłanom.........................1079 po Ch. rózaniec wynaleziony...........................1090 po Chr. msza uczyniona ofiarą ............................1100 po Chr. sprzedaż odpustów................................1190 po Chr. przeistoczenie się opłatka (transsubstantiatio) ...............1215 po Ch. oddawanie czci opłatkowi (adoracja) ........1220 po Chr. uszna spowiedz przed kapłanem.............1215 po Chr. zabronienie ludowi kielicha w komunii świętej.............1414 po Chr. czyściec wynaleziony......................1438 po Chr. dołączenie apokryfów do Biblii.................1546 po Chr. Niepokalane Poczęcie N Marii Panny uchwalone..............1864 po Chr. Nieomylność papieża wprowadzona........1870 po Chr. zmaiana decyzjii co do dzieci nieochrzczonych .................2007 lat po Chr. I pomimo wszystko Kościół Rzymsko- Katolicki ciągle jeszcze chce uchodzić jako niezmieniony. hmmm.......... Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; (19) a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze. (20) (Apokalipsa (Objawienie) 22:1-21, Biblia Warszawska) to ostatnie wersety zze Swiętej Księgi. Bóg wyraźnie chce by nic oprócz niej nie było dadawane, zmieniane, udoskonalane. Bóg daje swoje słowo i mówi: \"A gdy On to mówił, pewna niewiasta z tłumu, podniósłszy swój głos, rzekła do niego: Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś. On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go.\" Lk 11:28 Bw czy Maria Matka Kościoła jest błogosławiona? Czy błogosławioną rzeczą jest oddawanie jej czci przy obrazach i posągach? koronowanie, pozłacanie i kłanianie się przed jej wizerunkiem?, czy bardziej błogosławioną rzeczą jest słuchać i strzec Słow Bożych.? To są słowa samego Jezusa, Pana i Boga naszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(1) Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. (2) [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. (3) Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę. (4) Ponieważ wszystko, co Bóg stworzył, jest dobre, i niczego, co jest spożywane z dziękczynieniem, nie należy odrzucać. 1Tym 4, 1-4 hmm...zabraniają wstepować w zwiazki małzeńskie.....hmmm.... zabraniają jesc pokarmy..........hmmmmm..... pod rozwagę....oddaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze w związku z dziećmi Bozymi, dzieckiem Boga staje sięprzez wiarę ten, kto \"przyoblecze \" sięprzez wiarę w Chrystusa, przez prawo dane od Boga Ojca naszego, tym kktórzy przyjmą Jezusa Chrystusa jako zbawiciela i Pana. \"Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa.\" - LIST DO GALACJAN 3:26-27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yago
no ja przepraszam bardzo-jezeli ktos uwaza sie obrazony stwierdzeniem ze miesza fakty,no to ja juz na to nic nie poradze.A miesza \"spadam\"fakty i fikcje.Kto chce moze wrocic do tylu topicku i przeczytac. Ktos inny pisze ze wszystkie religie to sekty.No tak-jak sie samemu jest ateista,to z takiego punktu widzenia wszystko jest sekta.Tak sie jednak sklada,ze jest diametralna roznica miedzy sektami,a religiami.Religia to wiara oparta na Bozym objawieniu.Religia to Kosciol(wspolnota) zalozony przez Boga.Te cechy maja wlasnie trzy wielkie religie:Katolicka,Muzulmanska i Judaistyczna.Ich korzenie sa wspolne,a ich drogi rozeszly sie pozniej.Sa oczywiscie jeszcze inne cechy odrozniajace religie od sekt,ale chyba z grubsza kazdy wie. Trudno mi udowadniac komus to co wypisal na dlugiej liscie.Jest to oczywiscie do zrobienia,ale wtedy czytalibyscie tylko mnie.Z tego i innych powodow nie widze sensu udowadniac czegokolwiek.Jak juz kiedys pisalem wiara jest darem od Boga a nie przymiotem kogokolwiek z nas.Oczywiscie ze zgodnie z zasada wolnej woli,Bog oczekuje od nas Naszego Tak.Pozniej juz wszystko sie dzieje samo,za sprawa Boza.To jest glowny powod dla ktorego nikomu niczego nie bede udowadnial.Idac dalej-nawet gdybym przeprowadzil tu najbardziej rzetelny przewod dowodowy jaki widzieliscie-itak mi,a wlasciwie Bogu nie uwierzycie.To jest zreszta napisane w Biblii-to slowa Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, ten będzie zbawiony\" czy ta kolejnosć jest przypadkowa.?..uwierzyc 1. ochrzcić się 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×