Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość sadjkv ghdvC
CO MYSLICIE O PASTORACH PRZEMYCAJĄCYCH BROŃ. CZY TO JEST ZGODNE Z BIBLIĄ, CZY MIAŁ WIZJE? A MOŻE CHORY FILM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryk, próbuje cię zrozumieć, ale nie rozumię jakie masz zastrzeżenia do formy tego przekazu i do formy przedstawiania przez np. Kosciól zielonoświatkowy prawdy o Bogu. Nie wiem jakie miałeś doświadczenia i co tak cię odrzuciło ...Nie znam Adwentystów. Nie wiem co widziałeś i z kim miałeś okazję rozmawiać. Nie wiem co dla ciebie oznacza upupienie i nie wiem dlaczego z tego filmu wynika ze ktoś kogoś traktuje jak dziecko. Wierzący chrześcijanie przedstawiają prostą bibilijna prawdę ewangelii, która dla tych którzy zawierzą Jezusowi daje poczucie pewności dokąd zmierzamy, mamy rzetelną wiedzę bibilijną, zyjemy szczęsliwym dobrym i uczciwym zyciem. Ja rozumię ze gdyby ktoś cię namawiał do złego, do jakiegoś zniewolenia, wykorzystania- może to było by upupieniem. Ale nikt nikogo do niczego nie przymusza, przedstawia Boga takim jakim jest, jako Dobrego Kochającego Ojca, który cała wieczność pragnie przebywać z tymi, którzy "na słowo" przyjmą Jego ofertę zbawienia. Szczęście w Bogu moze tylko przyciągać , nie rozumię ze kogoś razi... Treść proroctw bibilijnych i wypełnienie ich są prostymi faktami poprzez które Bóg uwiarygodnił swoje Słowo. Tak pokazał ludziom, ze On jest autorem, ze nikt nie może być adresatem słowa powiedzianego kilka wieków wcześniej a spełnionego tych kilka wieków dalej. Jedynie sam Bóg i On to potwierdził. Poprostu. A tak dodajac do tego, mam taką małą refleksję na temat ateistów. Tylko poważnego przeciwnika traktuje się poważnie. Czy ateiści zbyt poważnie nie traktują Tego, który według ich mniemania nie istnieje. Czy jakaś Siła nie pozwala im zapomnieć o Tym, który w ich oczach nie istnieje. Gdyby na prawdę dla nich nie istniał nie było by powodu do zajmowania siebie tym kimś który nie istnieje. Czy poświęcali by tyle swoich myśli, czasu, energii, do czytania chociażby forum Bibilijnego ;). Temat Boga, Biblii jest zbyt poważny. To poważny przeciwnik dla ateisty, nawet gdy on tweierdzi, ze Go nie ma. Bo tylko poważnego przeciwnika traktuje sie nazbyt poważnie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myślę że na pewno
jest to naganne, jest to przestepstwo, ale ludzie robią różne rzeczy dla pieniędzy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19:15 sadjkv ghdvC CO MYSLICIE O PASTORACH PRZEMYCAJĄCYCH BROŃ. CZY TO JEST ZGODNE Z BIBLIĄ, Myślę ze jest to naganne, ze ktoś taki jest człowiekiem, który nawet jak był kiedyś pastorem, a czyni takie rzeczy na pewno nim już nie jest. A jeśli próbuje być to na pewno jest fałszywym nauczycielem i nie nalezy myślec o nim jak o słudze Bożym. Potrzebuje powrotu do Boga i odwrócenia się od tego co czyni źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecelia
Ale jak można tak po prostu ślepo wierzyć w pismo, nie wiadomo przez kogo napisane? wierzący są zdania, że Bóg je napisał, ale kto im o tym powiedział? ksiądz, pastor, zbór, a może wizję mieli? czy to nie jest lekko schizofreniczne? modliłam się wiele kiedyś, ale niestety nie dostałam żadnej odpowiedzi. I znowu powiecie: szukaj odpowiedzi w piśmie. A może to Koran ma rację? albo Wedy? i co wtedy? (aż mi się zrymowało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1J 3:6 Bw "Każdy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał." 1J 3:9 Bw "Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził." 1J 5:18 Bw "Wiemy, że żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć." 1J 2:1 Bw "Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelio ...
to nie chodzi o to co powiedza babcia, dziadek, matka, ojciec ... nie w tym problem, bo jak wiadomo każdy odpowiada sam za siebie i odpowiada za swoje decyzje ... [Lecz mówi o tym że Bóg i decyzja oddania się Jemu całkowicei to sprawa priorytetowa.] Nooooooooooo tutaj nie bardzo moge się z toba zgodzić, bo kto jest najwazniejszy w zyciu twoim maż, dziecko ... czy Bóg ? Ja w każdym razie w ten sposob nie myślę i nigdy nie myślałam ... i oby nikt z nas nie musial dokonywac takich wyborów ... A co do poprawnych stosunkow w rodzinie, milości, szacunku ... to myślę, że każdy sam na to pracuje i nie nalezy boga mieszać w te sprawy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19:25 Cecelia Treść proroctw bibilijnych i wypełnienie ich są prostymi faktami poprzez które Bóg uwiarygodnił swoje Słowo. Tak pokazał ludziom, ze On jest autorem, ze nikt nie może być adresatem słowa powiedzianego kilka wieków wcześniej a spełnionego tych kilka wieków dalej. Jedynie sam Bóg i On to potwierdził. Poznaj proroctwa Biblii, jest ich duuużo...:) Wypełnione w szczegółach. Tylko Bóg możwe być Autorem tego dzieła.:) 19:29 Kamelio ... Mt 10:37 Bw "Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien." My z męzem may takie priorytety: Bóg , mąż- żona, dziecko. To jest najszczęśliwszy układ pos słońcem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszę ładniej:) My z męzem mamy takie priorytety: Bóg , mąż- żona, dziecko. To jest najszczęśliwszy układ pod słońcem :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż.....jeden lubi zapach kwiatów kamelii ( białe kamelie są najładniejsze:) ) :) inny woli zgniliznę. I uzna proces gnicia za coś niezwykle zabawnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozawiłaś mnie Kamelio :D ale zwróć uwagę, że bez gnicia nie byłoby pięknych Kamelii :classic_cool: Myrevin, bardzo Cię szanuję i jesteś dla mnie nestorem tego formu i wzruszyłem się i w ogóle :classic_cool: Po prostu Kamelio, to jest strasznie naiwne i to mnie razi. Widziałemi identyczne spektakle i nie mogłem na to patrzeć. Odbieram to jako powierzchowne. Tak, masz rację, intryguje mnie Bóg, bo intryguje mnie ludzka natura, której (dla mnie) jest on odbiciem, wytworem kultury. Ale ogólnie, to życze miłej wieczności ;) bo ja uparłem się, że zgniję na czymś te Kamelie muszą rosnąć :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecelia
Czytałam Biblię. Również proroków. Ich proroctwa są tak enigmatyczne, a spełniają się w Nowym Testamencie, czyli jedno Pismo potwierdza niejako drugie. A historycznie nie ma nawet pewności, czy Jezus istniał. Poczytaj Kamelio "Mistrza i Małgorzatę", czytałaś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też się trochę rozbawiłam :D ale na poważnie, to przesłanie ewangelii jest tak proste, ze moze się komuś wydawać naiwne. Bóg mówi: 1Kor 1:18 Bw "Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą." giną -gniją i ci którzy giną i ulegną procesom gnilnym...uważają ewangelię i krzyż Chrystusa za naiwość, głupstwo... Lk 10:21 Bw "W owej godzinie rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom; zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało." Krzyż Chrystusa jest najbardziej zadziwiającym, NAJPROSTRZYM i najdoskonalszym dowodem Bozej miłości. Z tej miłości wypływa siła do zycia......:):):) czytałam Mistrza i Małgorzatę- Bułhakowa. Oglądałam ten spektakl w teatrze. Chociaż dosyć dawno przyznam. Woland opanowuje Moskwę na Worobiowych Wzgorzach....:) Biblia zadziwia jednak bardziej niż jakieś ludzkie dzieło.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ogólnie, to życze miłej wieczności bo ja uparłem się, że zgniję na czymś te Kamelie muszą rosnąć ❤️....dziękuję za życzenia miłej wiecznosci:) Ech , myśle, ze będa to najlepsze fajwerwerki, "Jakich oko nie widziało " , i najdoskonalszy koncert: "jakiego ucho nie słuszało":) i jeszcze o Najlepszym Ogrodniku, skoro już o uprawach kameliowych. A najlepszym nawozem jest zasilenie ze ŹRÓDŁA, ze Słowa posłanego od WINOGRODNIKA: J 15:1 Bw "Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest winogrodnikiem. (2) Każdą latorośl, która we mnie nie wydaje owocu, odcina, a każdą, która wydaje owoc, oczyszcza, aby wydawała obfitszy owoc. (3) Wy jesteście już czyści dla słowa, które wam głosiłem; (4) trwajcie we mnie, a Ja w was. Jak latorośl sama z siebie nie może wydawać owocu, jeśli nie trwa w krzewie winnym, tak i wy, jeśli we mnie trwać nie będziecie. (5) Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie. (6) Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną. (7) Jeśli we mnie trwać będziecie i słowa moje w was trwać będą, proście o cokolwiek byście chcieli, stanie się wam. " :):):) Dziękuję Ogrodnikowi, ze wszczepił mnie w Prawdziwy Krzew Winny. Proszę Boga o dobre zasianie, aby moje owoce były dobre, słodkie, pachnące. Czego również frykowi zyczę z całego serca ❤️ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt---------->kamelię My z męzem mamy takie priorytety: Bóg , mąż- żona, dziecko. To jest najszczęśliwszy układ pod słońcem Kamelio moja rodzina ma identyczne priorytety ❤️ Bóg, rodzina a potem reszta 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dla mnie to dziwny układ, bo nawet jakbym wierzyła w jakieś bóstwo i je ogromnie kochała, to w życiu nie oddałabym mu w ofierze swojej rodziny (bo tak wynika z Waszych wypowiedzi, skoro Bóg jest przed Waszą rodziną, to oznacza, że gdybyście dostały jakiś znak że macie ich oddać w ofierze czy zrezygnować z nich na rzecz Boga to buście to zrobiły). No ale oczywiscie szanuję Wasz wybór i Waszą hierarchię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg nie wymaga i nie bedzie wymagac od nikogo ofiar i takiego poswiecenia. Takie stawianie sprawy jest szukaniem dziury w calym. Po co gdybać skoro Pismo Swiete wyraźnie mowi czego Bóg od nas oczekuje. I nie jest to skladanie ofiar z ludzi. Co za pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś się nie zgadza...
Ulka, a czy to nie ten sam Bóg nakazał Abrahamowi zabić własnego syna by przekonać sie czy Abraham kocha bardziej jego czy pierworodnego? Do zabójstwa nie doszło ale faktem jest że Bóg "manipulował" Abrahamem i jego uczuciami... To troszkę dziwne zważywszy, że Bóg wie podobno wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem, od razu mam przed oczyma chorą przypowieść o Hiobie :O Co tam, że mi zabierze Bóg moja rodzinę, przecież po wszystkim da mi nową :| Ufam, że ta przypowieść też jest przepełniona symbolami, ale żeby taka drogą ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmhmhmh
wyobraź sobie, że ktoś zabija ci dzieci i mówi... że będziesz miała nowe. albo rzuć takim tekstem kobiecie która właśnie poroniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy nie mamy Nowego Testamentu? I Nowego Przymierza?Jezus i Apostolowie w Nowym Testamencie powiedzieli wszystko. Jezus powiedzial wyraźnie co jest potrzebne do zbawienia. Nie sądzę aby zmienil zdanie. \"Kto wzywa imienia Pańskiego ten bedzie zbawiony\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś się nie zgadza...
To znaczy że słowa ze Starego Testamentu nie były słowami Boga? Przychodzi nowe i stare traci na znaczeniu? Brak tu konsekwencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczo Kilka stron wczesniej ten problem był wyjaśniany. Staremu Testamentowi podlegali Izraelici. Wymagania Boga wzgledem Izraelitow byly tak duże, że wręcz niemozliwe do spelnienia. Dlatego Bog obiecał odkupiciela, ktory mial nie tylko odkupic nasze winy, ale i znieśc te uciążliwe, potężne wymagania. Jezus, poslany przez Boga na ziemie wypełnil to o czym Bóg mowil do Izraelitów. Czy Bóg zmienil zdanie? Nie. To Izraelicy łamali prawo i zerwali przymierze z Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mt 12:7 Bw \"I gdybyście byli zrozumieli, co to jest: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyście niewinnch\" Mt 9:13 Bw \"Idźcie i nauczcie się, co to znaczy: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary\" To są Słowa Jezusa. Jeśli ten sam Jezus mówi: Rz 12:10 Bw \"Miłością braterską jedni drugich miłujcie, wyprzedzajcie się wzajemnie w okazywaniu szacunku,\" Mk.12 (30) Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. (31) Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych. Ga 5:14 Bw \"Albowiem cały zakon streszcza się w tym jednym słowie, mianowicie w tym: Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego.\" to Jest On ustawodawcą Nowego Przymierza z ludem swoim. Przymierza miłosci, przebaczenia, szacunku, wolności od grzechu, ale też wolności od potępienia, przez to ze Jego krew zmywa wszelką winę, grzech i potępienie dla tych którzy ja przyjmą Jr 31:31 Bw \"Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze.\" Lk 22:20 Bw \"Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa.\" 1kor 11:25 Bw \"Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją.\" (8) Albowiem ganiąc ich, mówi: Oto idą dni, mówi Pan, a zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe. (9) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdym ujął ich za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej; ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, przeto Ja nie troszczyłem się o nich, mówi Pan. (10) Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem. (11) I nikt nie będzie uczył swego ziomka ani też swego brata, mówiąc: Poznaj Pana, bo wszyscy mnie znać będą od najmniejszego aż do największego z nich. (12) Gdyż łaskawy będę na nieprawości ich, a grzechów ich nie wspomnę więcej. (13) Gdy mówi: Nowe, to uznał pierwsze za przedawnione; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zaniku. (List do Hebrajczyków 8:1-13, Biblia Warszawska) Nowe Przymierze to włosenie Praw i ustaw Bozych do serc i umysłów ludu swego, zesłanie łaski przebaczenia i niewspomnienia dawnych grzechów. Pierwsze przymierze z ludem Izraela polegało na posłuszeństwie w wypełnianiu przepisow, nakazów i zakazów ( to co powiedziała Ula) Nowe przymierze to posłanie Syna, przebaczenie, łaska. Wierzysz w to? Przyjmujesz to? Przyjmujesz Syna Bozego do swego zycia by stał sie dla Ciebie praworządcą, Królem i Twoim Bogiem? Jeśli przyjmiesz Jego, zawierasz z Bogiem Przymierze wiary. Symbolem dawnego przymierza było obrzezanie. Dziś przymierzem jest przyjęcie wiarą przebaczena grzechów, wyznanie Jezusa swoim Panem i Królem i chrzest jako widoczny symbol przymierza. Rz 10:9 Bw \"Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.\" :) Mk 16:16 Bw \"Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten uśmiech :) odnosi się oczywiście do tego stwierdzenia: Mk 16:16 Bw "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10:29 _ulka_ Pomarańczo Czy Bóg zmienil zdanie? Nie. To Izraelicy łamali prawo i zerwali przymierze z Bogiem. "gdym ujął ich za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej; ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu" Hbr.8.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×