Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"nie szukacie prawdy, lecz chcecie wytłumaczyć jakoś to, co usłyszeliście, i w co ślepo uwierzyliście.\" Skojarzyło mi się z jedną piosenką, którą polecam: Jeśli szukasz prawd muzyka: Grzegorz Turnau słowa: e.e. cummings tłumaczenie: Stanisław Barańczak jeśli szukasz prawd nie wkraczaj na trakt trakty wiodą ku a prawda jest tu jeśli szukasz jeśli szukasz prawd http://www.turnau.com.pl/nawet.htm Oczywiście nie "tu" w sensie, że skumulowana cała na tym topiku tylko ogólnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( :( :( :( :( :( :( :( jak podaje portal kosciol.pl Rada Europy: aborcja jest prawem człowieka "16.kwietnia zgormadzenie parlamentarne Rady Europy uchwaliło rezolucję, ogłaszającą nieograniczony dostęp do aborcji za bezwarunkowe prawo człowieka. Rezolucja nie ma mocy obowiązującej a głosowanie odbyło przy obecności jedynie 185 z 318 deputowanych. Za przyjęciem rezolucji uznającej prawo do zabijania nienarodzonych za prawo człowieka głosowało 102 deputowanych, przeciwko było 68 a 14 wstrzymało się od głosu. Pat Buckley z Organizacji ochrony nienarodzonych dzieci, która była obecna podczas całej debaty, powiedziała: "Dzień dzisiejszy jest tragiczny dla całej Europy. Jedynym pocieszeniem jest to, że rezolucja nie jest prawnie obowiązująca." Nie jest to pierwszy głos wzywajacy do legalizacji zbrodni ludobójstwa na nienarodzonych". ___________________________________ Jak więc widać wg "mądrości" Rady Europy : popełnienie morderstwa jest prawem człowieka (silniejszego). Proponuję dodać jeszcze 2 punkty, aby sprawa była dla wszystkich jaśniejsza: 1. Każdy narodzony człowiek ma prawo być mordercą nienarodzonego człowieka. 2. Żaden nienarodzony człowiek nie ma prawa do prawnego i ustawowego zagwarantowania mu ochrony życia. :( :( :( :( :( :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dotyczące biblii (czyli trzymam się tematu): Chodzi o nieomylność Boga. W starym testamencie jest napisane: \"Jeśli mężczyzna poślubi kobietę i zostanie jej mężem, lecz nie będzie jej darzył życzliwością, gdyż znalazł u niej coś odrażającego, napisze jej list rozwodowy, wręczy go jej, potem odeśle ją od siebie. Jeśli ona wyszedłszy z jego domu, pójdzie i zostanie żoną innego, a ten drugi też ją znienawidzi, wręczy jej list rozwodowy i usunie ją z domu, albo jeśli ten drugi mąż, który ją poślubił, umrze, nie będzie mógł pierwszy jej mąż, który ją odesłał, wziąć jej powtórnie za żonę jako splugawionej. To bowiem budzi odrazę u Pana, a ty nie możesz dopuścić do takiej nieprawości w kraju, który ci daje w posiadanie Pan, Bóg twój.\" W nowym natomiast: \"Powiedziano też: Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy. A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa.\" To jest diametralna zmiana, przynajmniej dla mnie. Czy ktoś kto zmienił zdanie, przyznaje się do pomyłki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aiszka Zakon Starego Testamentu dotyczyl Izraelitów - narodu wybranego. Jezus zniósl stary zakon i zawarł nowe przymierze z wszystkimi, ktorzy słuchaja jego slowa. Izraelici mieli znacznie wiecej przykazan - ponad 600, bardzo uciązliwych i trudnych do udźwignięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geje pastorzy
cytowanie fragmentu..................... Pierwszego w historii biskupa geja wybrali anglikanie w USA. Decyzja ta wywołała głośne protesty w Stanach i na świecie. Kościół czekają trudne dni, uważa arcybiskup Canterbury, który apeluje, by nie reagować pochopnie Większością 62 do 45 zgromadzenie biskupów Kościoła anglikańskiego w USA zatwierdziło we wtorek wieczorem pastora Gene'a Robinsona na stanowisko biskupa stanu New Hampshire. Robinson, rozwiedziony ojciec dwójki dzieci, od lat przyznaje się do homoseksualizmu. Od 1990 r. ma stałego partnera. Rozpętała się burza. Część członków Kościoła anglikańskiego w USA zapowiedziała, że nie pogodzi się z taką decyzją. - Ze smutkiem tak wielkim, że nie da się go wyrazić słowami, biskupi, którzy stoją przed wami, muszą odrzucić tę decyzję - mówił w imieniu osiemnastu kolegów bp Pittsburga Robert Duncan. - To ciało oddzieliło się od milionów anglikańskich chrześcijan - ocenił. Amerykańska Rada Anglikanów zrzeszająca konserwatywny odłam kościoła, zapowiedziała zwołanie na październik specjalnego zjazdu. Zdecyduje on, co dalej. Zdaniem arcybiskupa Sydney Petera Jensena wybór Robinsona to katastrofa. Zaapelował do Amerykanów, by wstrzymali datki na kościół. - W naszym kraju praktykowanie homoseksualizmu jest kulturowo i prawnie nie do zaakceptowania - wtórował biskup Lim Cheng Ean z zachodniej Malezji. Spór próbuje łagodzić arcybiskup Canterbury Rowan Williams, najwyższy duchowny Kościoła anglikańskiego, który należy do liberalnego skrzydła i nie sprzeciwia się powoływaniu na stanowiska homoseksualistów: - Ta decyzja znacząco wpłynie na społeczność anglikańską na świecie, ale za wcześnie oceniać jej efekt. Mam nadzieję, że Kościół w Ameryce i innych częściach świata zastanowi się, nim zapadną nieodwołalne decyzje. Podobnego kłopotu arcybiskupowi Williamsowi udało się uniknąć w Wielkiej Brytanii. W lipcu homoseksualny pastor wycofał się z kandydowania na biskupa Reading i prasa spekulowała, że zrobił to pod wpływem arcybiskupa Williamsa, który chciał uniknąć podziałów. Większość anglikańskich biskupów, zwłaszcza z krajów rozwijających się, uznaje homoseksualizm za sprzeczny z Biblią. Sam Robinson wyraził nadzieję, że Kościół nie podzieli się z powodu jego nominacji. - Ci, którzy uważają, że Biblia zakazuje homoseksualizmu w tym lub następnym życiu, przekonają się, że się mylą - powiedział świeżo upieczony biskup. Głosowanie w sprawie Robinsona miało się odbyć w poniedziałek. Przełożono je, gdy do biskupów dotarł e-mail mieszkańca Vermont, który skarżył się na molestowanie ze strony pastora. Okazało się, że Robinson, rozmawiając z autorem e-maila, dwukrotnie położył mu rękę na plecach i ręce. Podczas krótkiego śledztwa autor listu wyjaśnił, że choć dotknięcia wydawały mu się nie na miejscu, to nie oskarża Robinsona i żałuje użycia słowa "molestowanie". I sprawę uznano za wyjaśnioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to
Jeden z pastorów Kościoła Zielonoświątkowego w USA Sherman Allen z Fort Worth, oskarżony jest przez osiem kobiet o fizyczne znęcanie się i gwałt. Duchownemu, który kiedyś był nawet biskupem, zarzuca się bicie niewiast drewnianą pałką i molestowanie seksualne. Skandal może wstrząsnąć ruchem zielonoświątkowym w USA. Jak donosi "Dallas Observer", jedną z poszkodowanych jest 33-letnia Davina Kelly, córka jednego z pastorów COGIC i była pracownica kościelnego Instytutu Shiloh, którym kieruje pastor Allen. W 2001 r. zgłosiła się do Allena o poradę duszpasterską. Podczas drugiego spotkania Allen postanowił ukarać kobietę za to, że nie przeczytała zadanych wersów biblijnych. Kobiecie kazał się pochylić i zbił ją drewnianą pałką. Później kontakty zaczęły mieć stopniowo seksualny charakter. Kelly twierdzi, że w 2005 roku pastor Allen zgwałcił ją w swojej luksusowej posiadłości w Mansfield. Pokrzywdzona zeznała, że ufała Allenowi, ponieważ ten utrzymywał, iż jest to część duchowej terapii. O swoich przeżyciach opowiedziała w wywiadzie telewizyjnym dla KXAS-Channel 5. Po programie siedem innych kobiet zgłosiło się do kancelarii prawniczej, prowadzącej sprawę pani Kelly i opowiedziało o podobnych doświadczeniach z Allenem. Co więcej, wieść o tym, że Allen wykorzystuje swoją pozycję do zaspokajania agresji i potrzeb seksualnych krążyły już w Kościele Bożym w Chrystusie od wielu lat, jednak nie podjęto zdecydowanych działań. Jedno z oskarżeń dotyczy 1983 roku - kobieta przestała współpracować z prokuratorem, gdyż Allen miał grozić jej córce. Z informacji ujawnionych przez dziennikarkę śledczą, Julie Lyons, wynika, że Allen wybierał sobie kobiety starsze, ale również dziewczynki. Według Lyons o tym, że Allen bije wiernych, miały wiedzieć szerokie kręgi w Kościele. Dość powszechne nauczanie w czarnych Kościołach zielonoświątkowych mówi, że wierny nigdy nie powinien występować przeciwko mężowi Bożemu. Pozostaje tylko modlitwa do Boga, aby ten zechciał się zająć grzechem duchownego, który w myśl starotestamentowej tradycji uważany jest za proroka namaszczonego przez samego Boga - pisze Lyons. Problem Allena jest poważnym problemem dla całego Kościoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też coś znalazłem
Długoletni pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Aldine w stanie Houston oskarżony jest o molestowanie seksualne swojej nieletniej parafianki. Ksiądz Curtis Bass został skazany na 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta, obecnie 26-letnia, zeznała, iż gdy miała 16 lat zielonoświątkowy duchowny dotykał jej miejsc intymnych. Już po wydaniu wyroku do prokuratury zgłosiło się wiele innych kobiet, które przed laty były molestowane przez pastora. Zielonoświątkowy duchowny nie przyznaje się do gwałtu na dziewczynkach. W jego obranie stanęła rodzina. Syn podkreśla, że ojciec nie byłby zdolny to popełnienia tak obrzydliwego czynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też coś znalazłem
Pojawiła się też dyskusja o tym, czy jest to sekta. Otóż moim zdaniem, niektóre spośród zborów kościoła zieloświątkowego, niestety posiadają pewne sekciarskie cechy... Generalnie nie nazwałabym całej organizacji jako sektę, bo to przesada, ale nie da się ukryć, że niektóre zbory mają sekciarski charakter. Oczywiście należałoby najpierw umówić się co do znaczenia słowa sekta, ale myślę, że na użytek tego forum popularnie przyjęte znaczenie tego słowa jest wystarczające. Ogólnie rzecz biorąc, radzę zachowanie obiektywizmu i ostrożności w kontaktach z każdą grupą religijną, także z KZ. Niestety zdarzają się Zieloni, którzy są już tak mocno pokręceni, że naprawde lepiej poprostu ich unikać bo szkoda zdrowia i czasu (zdarzają się także tacy pastorzy!!!). http://www.forumowisko.pl/lofiversion/index.php?t22099-50.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_ulka_ \"Zakon Starego Testamentu dotyczyl Izraelitów - narodu wybranego. Jezus zniósl stary zakon i zawarł nowe przymierze z wszystkimi, ktorzy słuchaja jego slowa. Izraelici mieli znacznie wiecej przykazan - ponad 600, bardzo uciązliwych i trudnych do udźwignięcia. \" Jezus zniósł Zakon który założył Bóg? Czyli uznał to za pomyłkę ? Chodzi mi o kwestie nieomylności. Zminił zdanie czy nie zmienił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aiszka Bóg nie zmienił zdania. Przekazał pełnię władzy Jezusowi Chrystusowi. Jeszcze raz powtarzam - te ciężkie przykazania dotyczyły i obowiązywały Izraelitów - naród wybrany. Jest Stary Testament i Nowy Testament. Stary Testament dotyczył tylko Izraelitów, Nowy dotyczy wszystkich, ktorzy uwierzyli w Jezusa i jego ofiarę. Jezus oddał dla naszego zbawienia swoje życie i po tym fakcie sytuacja uległa zmianie. Jezus przyszedł aby wypełnić zakon. Możemy w uproszczeniu powiedzieć, ze Jezus zniósł przykazania Starego Testamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy dyskusja schodzi do poziomu oceny jednostki? człowieka? Zawsze podkreślałam, ze nie oceniam jednostki, kazdego człowieka osobno ale mowię o kościele jako calosci, jako zbiorze wyznawanych zasad i nauk. O wyznaniu wiary danego koscioła. Ten poziom dyskusji zmierza do wytykania grzechów poszczególnych ludzi. Czy to ma sens? Będziemy omawaić np. T. Rydzyka, Księdza ...z diecezji Szczecińskiej.....od 13 lat ukrywającą problemy molestowań w ośrodku dla trudnej młodziezy. Czy wytykanie grzechu drugiemu człowiekowi jest az tak bardzo budujące? Dla mnie nie. Dodam rzecz bardzo ważną: W kościołach prostestanckich, które znam istnieje taka sprawa jak dyscyplina zborowa. Oparta o fragment: Mt 18:15 Bw \"A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego. (16) Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa. (17) A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik. (18) Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie\" Jeśli jest ktoś w Kosciele, kto w sposób jawny łamie zasady dobrego chrześcijańskiego życia, żyje w grzechu i nie zamierza tego zmienić jest usuwany ze zboru. Oczywiscie ma prawo pokutować i wrócić do Pana i do społeczności. Jest wyłączony z możliwości przyjmowania wieczerzy. Ma swój czas przed Bogiem, zeby naprawić swoje życie. Jeśli tego nie robi a dalej żyje w grzechu, nie należy do kościoła. Wiem o kilku takich wyłączeniach w moim kościele, Zawsze dzieje się to w duchu ogromnego żalu i troski o takiego pogubionego człowieka, zawsze okazuje mu się miłość i pragnienie braterskiego przyjęcia do ponownej społeczności dzieci Bożych. Nie można być świadomym upartym nieprzejednanym w grzechu w kościele Jezusa Chrystusa. On sam nie chciał by tacy ludzie byli powodem zgorszenia. Jezus mówi: Mt 5:13 Bw \"Wy jesteście solą ziemi; jeśli tedy sól zwietrzeje, czymże ją nasolą? Na nic więcej już się nie przyda, tylko aby była precz wyrzucona i przez ludzi podeptana.\" Mt 5:14 Bw \"Wy jesteście światłością świata; nie może się ukryć miasto położone na górze. (15) Nie zapalają też świecy i nie stawiają jej pod korcem, lecz na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu. (16) Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. W korynckim zborze grzech stał się obecny. Paweł wyraźnie nakazuje: WYKLUCZCIE TAKIEGO SPOŚRÓD SIEBIE 1Kor 5:6 Bw (1) Słyszy się powszechnie o wszeteczeństwie między wami i to takim wszeteczeństwie, jakiego nie ma nawet między poganami, mianowicie, że ktoś żyje z żoną ojca swego. (2) A wyście wzbili się w pychę, zamiast się raczej zasmucić i wykluczyć spośród siebie tego, kto takiego uczynku się dopuścił. (3) Lecz ja, choć nieobecny ciałem, ale obecny duchem, już osądziłem tego, który to uczynił, tak jak bym był obecny: (4) Gdy się zgromadzicie w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, wy i duch mój z mocą Pana naszego, Jezusa, (5) oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański. Nie macie się czym chlubić. Czy nie wiecie, że odrobina kwasu cały zaczyn zakwasza? (7) Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem\" Protestanci mocno trzymają sie zasady czystości koscioła. Nie tolerują jawnego upartego grzechu w którym ktoś trwał by w sposób jawny. Więc ośmielam sie stwierdzić, ze przypadki tu przytoczone, dotyczą już byłych członków koscioła. Kpł 11:44 Bw \"albowiem Ja, Pan, jestem Bogiem waszym! Uświęcajcie się i bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty I to jest bardzo ważne, czy eliminujemy takich jawnych swiadomych, zatwardziałych nieposłusznych grzesznikow z koscioła - aby mieli szansę ocknać się i wrócić do Boga, czy ukrywamy ich zamiatajac brudy pod dywan ( zeby nikt nie zauważył) Dlatego należy się mocno przyjrzeć tym którzy są odpowiedzialni za prowadzenie koscioła, czy ich służba wypływa z pragnienia, czy ich zycie oparte jest na ewangelii a postępowanie swiadczy o tym czy są mocno zakorzenienei w Chrystusie, czy tylko ustami głoszą Boga, życie ich zaś jest zaprzeczeniem tego. Takich Jezus nazywa fałszywymi nauczycielami. 2Tm 3:5 Bw 1) A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, (3) bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, (4) zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj.\" 2P 2:1 Bw \"Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę(2) I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona. (3) Z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści; lecz wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem, ze są prawdziwi uczniowie Pana, PO OWOCACH POZNACIE ICH Mt 7:16 Bw (14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują. (15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. Mt 7:20 Bw "Tak więc po owocach poznacie ich(21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ula prawię już śpię, zmykam dziś wcześniej do łóżka:) ale postaram się:) Przed pojawieniem się Jezusa w Izraelu wsród Bozego ludu istaniało tzw. Stare Przymierze, oparte na zakonie ( trochę pisałam- wklejałam:) dziś o tym od rana, o tym ze Bóg nadał PRAWO, aby ludzie według tego prawa zyli i postępowali. Bóg wiedział, ze przez to prawo człowiek jedynie POZNA GRZECH, nie będzie w stanie wypełnić go, czyli nie będzie w stanie zyć świetą w 100% mocą z własnych wysiłków , z własnych uczynków, dlatego posłał Jezusa ( odsyłam troszkę do porannych wpisów). On powiedział, ze przyszedł wypełnić Prawo- tylko On był bez grzesznej natury i tylko On mógł to wykonać. Bóg posyłając Jezusa spełnia swoje zapowiedzi o Nowym Przymierzu z człowiekiem ( nowej umowie) zapowiedział to wcześniej już w Starym Testamencie Jr 31:31 Bw "Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze." (32) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan - (33) lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (34) I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie będą, od najmłodszego do najstarszego z nich - mówi Pan - odpuszczę bowiem ich winę, a ich grzechu nigdy nie wspomnę. To nowe przymierze opiera sie NA WIERZE w Zbawiciela, w Jego łaskę, w Jego obmycie i przebaczenie grzechów. Jezus streścił 10 przykazań w 2 przykazania. pierwszych 5 ( wobec Boga)ujął : Mt 22:37 Bw "A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie. (39) (a kolejnych 5 )A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. (40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy. On nie zniósł 10 przykazań, ale je streścił w dwóch. Cała reszta zakonu- prawa: Rz 3:20 Bw "Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu (21) Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy, (22) i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. W Nowym Testamencie jasno i wyraźnie mówi się o tym ze przez przykazania poznaje sie ze jest sie grzesznym, Bóg nie usprawiedliwia przez pobożne i wypełnione wypełnionymi przykazaniami zycie( tak jak to było w Izraelu), ale według Bozej sprawiedliwości ( po posłaniu Jezusa jako zastępczej ofiary), przez wiarę w Niego - w Syna - w Jego Zbawienie Bóg usprawiedliwia wierzącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus nie zniósł 10 przykazań, zawarł je w dwóch, natomiast wszystkich przykazan, zakazow, nakazow bylo bardzo duzo i były tak cięzkie, ze nikt nie byl w stanie im sprostać. Izraelici nosili je na czole w specjalnym pojemniczku po to aby stale pamietali iz sa grzeszni. To od nich ludzie zostali uwolnieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, jak czytam te starotestamentowe przykazania to zaczynam rozumiec Izraelitów. One musiały im bardzo utrudniac zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie do przejścia, Ula, ciężko.... Dzięki Bogu za Jezusa :) Hbr 12:1 Bw "Przeto i my, mając około siebie tak wielki obłok świadków, złożywszy z siebie wszelki ciężar i grzech, który nas usidla, biegnijmy wytrwale w wyścigu, który jest przed nami (2) patrząc na Jezusa, sprawcę i dokończyciela wiary" My możemy teraz tylko biec do przodu:) ze zdjętym z pleców i z czoła:) - z myśli, ciężarów. Wolni, szczęsliwi radując się z obiecanego zbawienia:):):) Zyjac dobrym życiem dla Niego. Ga 5:1 Bw "Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli." Ga 5:13 Bw "Bo wy do wolności powołani zostaliście, bracia; tylko pod pozorem tej wolności nie pobłażajcie ciału, ale służcie jedni drugim w miłości. (14) Albowiem cały zakon streszcza się w tym jednym słowie, mianowicie w tym: Będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego.' ❤️ dobrej nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iftar A ty masz obsesje pt. ulka i kamelia mają obsesje. :D:D:D Co ty masz za przypadłość, że wmawiasz innym to o czym oni nie wiedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulka masz obsesje jak stąd na Marsa. Ale spoko, każdy jakąś ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×