Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość No nie zupełnie
moge się z toba zgodzić ... "czy dyskusja schodzi do poziomu oceny jednostki? człowieka? Zawsze podkreślałam, ze nie oceniam jednostki, kazdego człowieka osobno ale mowię o kościele jako calosci, jako zbiorze wyznawanych zasad i nauk. O wyznaniu wiary danego koscioła. Ten poziom dyskusji zmierza do wytykania grzechów poszczególnych ludzi. Czy to ma sens? Będziemy omawaić np. T. Rydzyka, Księdza ...z diecezji Szczecińskiej.....od 13 lat ukrywającą problemy molestowań w ośrodku dla trudnej młodziezy. Czy wytykanie grzechu drugiemu człowiekowi jest az tak bardzo budujące? Dla mnie nie." ... Rozumiem, że tytuł topiku jest inny ok tu zgoda, ale przeciez KK to ludzie którzy popełnija grzechy, a powszechnie wiadomo, że człowiek uczy się na własnych błędach, dlatego nie mozna przymykać oczy na zło i w nim tkwić, albo udawać, że zła nie ma jak niestety jest. Tym bardziej, że te grzechy popelniają ci, którzy nie powinni tego robic i to nie są " małe grzeszki", ale grzechy, które wstrząsaja nami i zostawiaja ślady w naszej psychice ... Malo tego w tych grzechach hierarchowie Kościoła trwają, ukrywaja je i mowią, że zło nie ma znaczenia w ich srodowisku, że im wolno , bo oni są ponad nami ... To się wiernym KK nie podoba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IFTAR a ty masz
obsesje pt. " Ulka" Nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że ktos wie więcej jak ty na dany temat. Żal mi ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej, że te grzechy popelniają ci, którzy nie powinni tego robic i to nie są \" małe grzeszki\", ale grzechy, które wstrząsaja nami i zostawiaja ślady w naszej psychice ... Malo tego w tych grzechach hierarchowie Kościoła trwają, ukrywaja je i mowią, że zło nie ma znaczenia w ich srodowisku, że im wolno , bo oni są ponad nami ... To się wiernym KK nie podoba ... Święta prawda. To co mozna jeszcze z trudem wybaczyc zwyklemu szarakowi to nie jest wybaczalne w przypadku osób duchownych. Sami wybrali taka droge zyciowa i wiedzieli, ze aby ja wypelniac zgodnie z kanonem to czeka ich wiele wyrzeczen. Praktyka rozmija sie z teorią, niestety. Co więcej, szarakowi takie numery nie przechodzą, sukienkowi ukrywaja przestepstwa, mataczą, kombinują, udają, ze nie ma sprawy. I to jest naganne. I przy tym wszystkim twierdzą, ze tylko KK ma prawo nauczać i interpretowac Pismo Św. i tylko to co KK podaje do wierzenia i nauczania jest ważne. Każdy inny kościół jest odszczepieniem. A propos odszczepienia. Kiedy bylam jeszcze katolikiem to takiego terminu nie slyszałam od żadnego księdza. Musi to nowa orientacja. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulka ...
Byłem przekonany, że jestes należysz do KK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem jak to rozumieć ...
[Jest Stary Testament i Nowy Testament. Stary Testament dotyczył tylko Izraelitów, Nowy dotyczy wszystkich, ktorzy uwierzyli w Jezusa i jego ofiarę. Jezus oddał dla naszego zbawienia swoje życie i po tym fakcie sytuacja uległa zmianie. Jezus przyszedł aby wypełnić zakon. Możemy w uproszczeniu powiedzieć, ze Jezus zniósł przykazania Starego Testamentu.] Dlaczego Bóg podzielił ludzi na naród wybrany czyli Izraelitów i resztę ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie należę do KK. Tzn. nie wystapilam do ksiedza aby mnie skreslil z listych katolikow bo nie wiem gdzie figuruję. Pewnie w kilkunastu parafiach. Zostałam ochrzczona jako wyznawca innej religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego Bóg podzielił ludzi na naród wybrany czyli Izraelitów i resztę ... ? Bo tylko Izraelici czcili Boga Jahwe. On był ich Bogiem, a oni jego ludem. Inne ludy czciły np Baala. egip[cjanie czcili bogow egipskich. Jezus wiernych chrześcijan, oddanych Bogu nazwał pierwszymi owcami. Ale stwierdzil jednoczesnie, ze ma tez drugie owce po ktore musi iść. Tymi drugimu owcami sa m.in. poganie. Kiedy je przyprowadzi, tzn. kiedy uwierzą w śmierć Jezusa dla naszego zbawienia i przyjma drogą Jezusa wtedy bedzie jeden pasterz i jedna owczarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem czy pamietacie ...
że kiedys Papiez JP II powiedzial, że BÓG jest jeden i nie ma znaczenia do jakiego Boga się modlisz, jaka wiarę wyznajesz bo zawsze modlisz się do tego jednego Boga i tak myslę, że duzo w tych słowach prawdy. Jestem katoliczka wierząca i praktykujaca, ale czym więcej mi przybywa lat i zastanawiam sie nad różnymi hmmmmm lukami, bo niestety na lekcjach religii nie uczono nas tak jak powinno sie uczyc i stąd te ogromne luki w wiedzy, a człowiek nie ma nikogo z kim mogłby porozmawiac na temat swoich wątpliwości ... to mam takie przekonanie, że ta prawdziwa religia to i judaizm. Żydzi moga iść do rabina i z nim porozmawiać na temat swoich wątpliwości, my katolicy nie mamy do kogo iść i niech mi tutaj nikt nie mowi, że do księdza czy proboszcza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No dobrze czyli Jezus
syn boga nie utwierdzał owieczki w wierze swojego Ojca tylko stworzyl inna religię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobrze czyli Jezus syn boga nie utwierdzał owieczki w wierze swojego Ojca tylko stworzyl inna religię Hm... Skąd taki wniosek? Na jakiej podstawie tak sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14:54 No dobrze czyli Jezus syn boga nie utwierdzał owieczki w wierze swojego Ojca tylko stworzyl inna religię J 14:10 Bw \"(7) Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go. (8) Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. (9) Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.\" J 10:30 Bw \"Ja i Ojciec jedno jesteśmy.\" Dlaczego Bóg podzielił ludzi na naród wybrany czyli Izraelitów i resztę ... ? Ula napisała jak to było wcześniej przed Jezusem, a w Nowym Przymierzu.. Rz 10:12 Bw 9) Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (10) Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. (11) Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają(13) Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie\" Droga zbawienia dla wszystkich. W Jezusie Bóg połączył pogan z ludem Izraela. Nie ma różnicy między żydem a Grekiem, bo teraz KAZDY kto uwierzy w Jezusa będzie zbawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żydzi moga iść do rabina i z nim porozmawiać na temat swoich wątpliwości, my katolicy nie mamy do kogo iść i niech mi tutaj nikt nie mowi, że do księdza czy proboszcza ...( nie wiem czy pamiętacie) idz do Jezusa ,w Jego Słowie , w modlitwie, otwórz Jego Słowo i pytaj, módl się do Ducha Swietego, a On pokaże Ci odpowiedz na wszystkie Twoje wątpliwości. ❤️ Ja kiedyś byłam pełna pytań i wątpliwości. Nie znałam woli Boga, moja głowa była pełna znaków zapyatnia. Wołałam do Boga: Pokaż mi, powiedz, naucz mnie Twojej woli Panie. I On odpowiedział:) Modliłam się o poznanie Jego prawdziwych dróg. Dziś kroczę pewnie, nie po omacku, Jezus jest lampą dla moich nóg, wiem, ze z Nim moja droga prowadzi do Domu Ojca. Jestem pewna i spokojna bo swiatło którym jest Jezus rozprasza wszelkie ciemnosci:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, ja jak zwykle prosze o podanie wersetu, ktory mowi, ze w tym jest żywot wieczny aby poznali jedynego prawdziwego Boga i tego, ktorego poslał - Jezusa Chrystusa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J 17:3 Bw "A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6:40 Bw "A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym." ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ewangelii Jana. ...ta ewangelia jest napisana takim pięknym prostym językiem, Polecam każdemu kto pierwszy raz chciałby zagłębić się w lekturę Słowa od Boga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos wklejonego video. Widziałem tego rodzaju występy na żywo. Na mnie to robi fatalne wrażenie. Łopatologia i żenująca naiwność. Ja tego nie potrafie ogladac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfsfseeeeeeeeeeee
\"\"\"Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają(13) Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie\"\"\"\"\" Kamelio to dlaczego zmieniłas wiarę , skoro jest ten sam Bóg , przeciez zawsze modliłas sie do tego samego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie Kamelio ...
[idz do Jezusa ,w Jego Słowie , w modlitwie, otwórz Jego Słowo i pytaj, módl się do Ducha Swietego, a On pokaże Ci odpowiedz na wszystkie Twoje wątpliwości. ] To co mowisz nie jest realne ... Jak moge z kims prowadzic dialog jeżeli ten ktoś nie odpowiada ? Milczy ? Czy nie uwarzasz, że w KK jest na tym polu duzo braków, ze należałoby rozmawiać z wiernymi, czy księża nie powinni jak powiedział B XVI być posrednikami w drodze do Boga ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulka wniosek ten
wynika z toku rozmowy (ostatnie strony) [Hm... Skąd taki wniosek? Na jakiej podstawie tak sadzisz?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzisaj
aresztowali znowu jakiegoś pastora- ponoć przemycał broń!!!!!! o kurka do czego już doszło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadza się
podawali w radiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12:36 sfsfseeeeeeeeeeee Kamelio to dlaczego zmieniłas wiarę , skoro jest ten sam Bóg , przeciez zawsze modliłas sie do tego samego Zmieniłam wyznanie z KK na kościół protestancki. Wiary się nie zmienia, można ją tylko \"zacząc mieć\". A zaczęłam ją mieć jak zaczęłam czytać Biblię. I uczyłam się w ten sposób tego czego Bóg oczekuje od człowieka i co jest zgodne z wolą Bożą zawartą w Jego Testamencie. Czytając Pismo Swięte i dostrzegajac coraz wiecej niezgodnosci Pisma z naukami i praktykami Kościoła Katolickiego nie mogłam tkwić w tym, co Bogu się nie podoba i co nie jest Jego wolą a co jest niestety praktykowane w Kościele Katolickim. Ta moja wypowiedz moze być też częścia odpowiedzi na to pytanie: 10:26 Kamelia ważne jest czym karmią ciebie nauczyciele których słuchasz? Dla mnie osobiście jest to bardzo ważne, czego słucham. Chcę karmić się dobrym, jedzeniem, bez żadnych niebezpiecznych \"dodatków\". 1P 2:2 Bw \"jako nowonarodzone niemowlęta, zapragnijcie nie sfałszowanego duchowego mleka, abyście przez nie wzrastali ku zbawieniu,\" Boze Słowo jest pokarmem dla duszy, byśmy wzrastali ku zbawieniu, ku doskonałości w Bogu. Pokarm podawany dziecku musi być dobry....prawdziwy, czysty. 21.04.2008] 12:39 Nie Kamelio ... [idz do Jezusa ,w Jego Słowie , w modlitwie, otwórz Jego Słowo i pytaj, módl się do Ducha Swietego, a On pokaże Ci odpowiedz na wszystkie Twoje wątpliwości. ] To co mowisz nie jest realne ... Jak moge z kims prowadzic dialog jeżeli ten ktoś nie odpowiada ? Milczy ? Ty mówisz, a Bóg odpowiada Ci przez SWOJE SŁOWO, czytaj i bądz otwarta na Ducha Swietego, którego Bóg ofiarowuje tym, którzy szukają i pragną Bozej mądrości. Spróbuj. Bóg nie milczał gdy modliłam się do Niego abym poznała Jego drogi. On nigdy nie milczy gdy widzi szczere serce otwarte na Jego prawdę. Iz 55:6 Bw \"Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko!\" Mt 7:7 Bw \"Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.\" A jeśli chcesz porozmawiać o Biblii , Bogu zawsze mozesz iść do księdza, jeśli będzie chciał z Tobą rozmawiać...o Biblii, jeśli nie, zawsze mozej tutaj porozmawiać:) zawsze mozesz spotkać sie z pastorem jakiegokolwiek kościoła protestanckiego:). Jest wielu takich:) (znam osobiście), którzy nie przemycają broni, ale są otwartymi ludzmi na Boga i na drugiego człowieka:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21.04.2008] 01:04 frk-09 Ja tego nie potrafie ogladac... Jak nie potrafisz oglądać faktów, jak nie potarfisz usłyszeć prawdy, ze podane fakty w przeszłości stają się w przyszłości i to co napisane staje się realne......, czasami z ogromną dokładnością (chociażby czas narodzenia Mesjasza w Księdze Daniela, albo ponowne utworzenie państwa Izrael, po wielu wiekach nieistnienia).hmmmm.......trudno, przeciez nie kazdy jest w stanie zobaczyć tego co widzą inni. Wielu Zydów widziało o wiele więcej.....a dalej nie uwierzyli. J 20:29 Bw "Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli(30) I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze; (31) te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego. " Być błogosławionym to znaczy być szczęśliwym :) w Bogu :) Wiara i zbawienie to wielki prezent od Boga:) To nie pochodzi od człowieka, ale z Nieba:) Ef 2:8 Bw "Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja rozumiem
Kamelie szanuje jej decyzję i rozumiem ... (zreszta Ulki rownież) [ A zaczęłam ją mieć jak zaczęłam czytać Biblię. I uczyłam się w ten sposób tego czego Bóg oczekuje od człowieka i co jest zgodne z wolą Bożą zawartą w Jego Testamencie. Czytając Pismo Swięte i dostrzegajac coraz wiecej niezgodnosci Pisma z naukami i praktykami Kościoła Katolickiego nie mogłam tkwić w tym, co Bogu się nie podoba i co nie jest Jego wolą a co jest niestety praktykowane w Kościele Katolickim.] Tez mam podobne wątpliwości co Kamelia, wlasciwie identyczne, ale wiary nie zmienię ... może brak mi odwagi, zdecydowania, moze dlatego, że zostałam tak wychowana a nie inaczej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, mam na myśli formę, nie samą treść, która również w opinii ateisty ma głębię i jest intrygująca, chociaż mnie wydaje się jedynie projekcją marzeń o szczęściu. Zastanwia mnie dlaczego taka forma przekazu w kościołach przebudzeniowych? Ponad 10 lat temu byłem na kilku, nabożeństwach, spotkaniach organizowanych przez Zielonoświątkowców i Adwentystów. Miałem tak wielkie poczucie niesmaku. Poprzez tę formę, jak mawiał Gombrowicz, upupia się ludzi. Traktuje się ich jak dzieci. Z drugiej strony, ta dosłowność pewnie przyciąga. Mnie jednak razi. Właściwie to nie na temat, jak zwykle ;) i już spadam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ... frk-90
Smutne to twoje epitafium, a wizualizacja to dla mnie wielki ? Może warto znaleźć cel w zyciu i cos konkretnego zrobić ? ... to takie moje niesmiałe zdanie odnośnie twojej stopku ... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16:13 Ja rozumiem ... Muszę napisać, ze kiedyś myślałam troszkę podobnie do Ciebie, ale tylko do jednego momentu, kiedy poznawałam przez Biblie wolę Boga i wiedziałam, czego On oczekuje w mojm życiu, trafiałam na kilka fragmentów, były one momentem rozkruszania kamiennej powłoki mojego serca. spod tego kamienia wyłoniło sie gorące serce dla Boga. Potem nie miałam juz żadnych wątpliwości. To był pierwszy wers: Ap 3:15 Bw \"Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący!\" (16) A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich. Bóg wymaga postawy gorącej, pełnego zaangażowania i pełnego zaufania. Postawa letnia jest obrazą dla Boga, On nie akceptuje bylejakości. Takiego: wierzę, ale nie wiem do końca....moze i wierzę, ale....itd..... Lk 9:23 Bw \"I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i naśladuje mnie\" Często nam ludziom wydaje się ze coś wiemy najlepiej, przez to sami tworzymy sobie bariery przed tym, zeby w pełni zaufać Bogu i całkowicie zaangazować sie w Jego wolę i iść za Nim. Bóg chce , abyśmy nawet samych siebie się zaparli i \"na słowo\" zaufali Jego woli. Mt 10:37 Bw \"Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien.\" Często jest tak, ze opinia innych ludzi jest na tyle ważna ze jest barierą przed pójściem za Jezusem. Co powiedzą rodzice, babcia, siostra, brat, mam , tato, syn, córka, mąż.... Jaka Biblia, jaki Bóg, jaki chrzest......\"Bo tak mnie wychowano\"..... To są i moje doświadczenia. I na pewno werset ten nie oznacza braku szacunku do rodziny i innych ludzi. Lecz mówi o tym że Bóg i decyzja oddania się Jemu całkowicei to sprawa priorytetowa. Ale wiem to na pewno ze Bóg mocno wynagradza 100% decyzję pójścia za Nim i odwrócenie się od grzesznego życia. Bóg poprawia stosunki rodzinne, pomnaża miłość i szacunek, pomnaża dobro dookoła nas i dookola tych ktorzy są blisko nas.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×