Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

wattcher a kim byli Abraham, Izaak, Jakub, Dawid, Jonatan, Debora, Samson, Samuel, Jeremiasz, Izajasz, Rut, Ezdrasz, Ezechiel, Daniel i inni bohaterowie Starego Testamentu. Kim oni wszyscy byli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablablaaaaaaaaaaaa
Reformacja, której początki sięgają XVI wieku, była w zamierzeniu reformatorów powrotem do ideałów ewangelicznych, ich zdaniem zagubionych w hierarchicznym Kościele katolickim. Inicjator reformacji, Marcin Luter zarzucał klerowi wyższych wartw wystawne życie, brak wykształcenia niższych hierarchów, włącznie z analfabetyzmem, płatne odpusty oraz celibat. Przeciwdziałanie reformacji było jednym z głównych powodów zwołania Soboru Trydenckiego. I tak nasi bracia odłączeni przejeli slepo Lutra......, "Jego relacje z rodzicami fascynują wielu historyków, bo część z nich, to tutaj doszukuje się cech jego temperamentu, który mógł mieć wielki wpływ na formowanie się doktryny protestanckiej, związanej ściśle rzecz jasna z psychiką Marcina Lutra. Luter pisał, że jego ojciec był "wesołym kompanem, zawsze skorym do żartów i rozrywki", choć wspomina też o dość dużej surowości swoich rodziców, rozpamiętując że ojciec zbił go aż do krwi, za podkradnięcie orzecha. J. M. Todd, pisze, iż Luter zawsze miał szacunek połączony z lękiem czy nawet strachem, przed swoim ojcem, dodaje też, że jego stosunek do ojca jest bliźniaczo podobny, do stosunku do Jezusa" ehę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12.05.2008] 21:42 iftar Żadna wspólnota chrześcijańska nie przypomina dziś wspólnot pierwszych chrześcijan znasz inne wspólnoty chrześcijan oprócz katolckiej? Spotykałaś się z tymi ludzmi? Byłaś na nabozeństwach w jakimś kościele ewangelicznych chrześcijan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie byłam Kamelio. Niegdzie nie bywam poza sumą w mojej parafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosciol katolicki jest taki sam jak byl kiedys.Trzyma sie zawsze tych samych zasad,ktore zostaly ustanowione przez jego zalozyciela-Jezusa Chrystusa.Jednosc Kosciola Jezusowego,wiernosc jego zasadom jest utrzymywana dzieki Duchowi Swietemu,ktorego Jezus udzielil pierwszym apostolom,jego pierwszej Glowie-sw.Piotrowi i udziela dom dzis wszystkim nastepcom.Papiez-kontynuator sukcesji po sw.Piotrze,ma charyzmat nieomylnosci,pochodzacy od Ducha Swietego.Inaczej byloby niemozliwe,aby Kosciol przetrwal przez dwa tys.lat,bedac wciaz zaciekle atakowany,zwalczany,co widac i tu,na tym forum, oraz dzielony,czyli oslabiany przez odstepstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablablaaaaaaaaaaaa
Kamelio o jakiej czystości ty piszesz -twojego wyznania????? Hhahhhaha Jak wy którzy nie czcicie NMP, a sam jezus oddał Ją wszystkim ludziom, możecie mówić o czystości religijnej. Tylko proszę nie powtarzaj w koło tych samych wersetów bo nudna jesteś. Chyba nigdy nie udało ci sie porozmawiać z żadnym księdzem, a może po prostu nigdy nie próbowałaś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--->dreamer--poczytaj najpierw zanim cos napiszesz.To tylko tyle.Zalosc mnie bierze jak wy tu piszecie te ignoranckie teksty. To chyba Ciebie też dotyczy, bo już nie raz powoływałeś się na jakieś dziwa wyssane z palca (choćby co do wyznania założycielki tematu, za co mocno ganiłeś innych, choć byłeś w totalnym błędzie). Twierdzisz, że pastorowie przodują w statystykach pedofilli. Może jakieś dane na poparcie tej tezy. Sam najpierw piszesz o oczernianiu, a później mam wrażenie, że dokładnie to samo robisz. Już nie wspomnę tego tekstu o \"osobach odchodzących od KK\". Skoroś taki katolicki to poszukaj sobie o ekumenizmie głoszonym przez JP II - bo nie ulega wątpliwości, że to był wielki człowiek - zamiast dawać sobie wyżerać mózg papce z koncernu Rydzyka, który głosi nienawiść i teorie spiskowe. A zresztą. To i tak nie moja sprawa. Baw się dobrze po swojemu. Ale co ofiarujemy światu, ludziom - to do nas wraca - czy miłość i szacunek czy powiększanie przepaści i nienawiść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kto powiedział ze.....
Podobnie tez nie jest prawda,ze Zydzi sa naszymi starszymi bracmi w wierze.- cyt. wattcher Tak Żydów nazwał papież Polak - Jan Paweł II - starsi bracia w wierze. Uważaj co piszesz wattcher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher Myślę, że to własnie cała prawda, żeby nie Duch Święty nasze wyznanie poprostu by nie przetrwało. Widocznie Bóg tego chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio już ci kiedyś pisałam , że jesteś takim protestanckim odpowiednikiem watchera. Jedyne co masz opanowane, to posługiwanie się wklejkami z biblii warszawskie. Nic prócz tego. Wiedza historyczna to u ciebie wikipedia. I to wtedy, gdy odpowiedni fragment da się odpowiednio wykorzystać. Przerobiłaś topik filozoficzny w topik walki z KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rz 1:23 Bw "I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka(...) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen" blalalaaaaa, co dla ciebie oznacza oddawanie czci stworzeniu ? Bóg mówi, ze tacy ludzie pogrązyli się w ciemności, ci którzy w obrazach cześć oddają stworzeniu, osobie, człowiekowi. Bogu się to nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie-solansz,ze to jest podstawa bycia Kosciola.Jego trwania.Odszczepiency nie chca tego zrozumiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablablaaaaaaaaa
Blisko 500 lat później z ust papieża Jana Pawła II padły następujące słowa: Istotnie, naukowe badania uczonych, tak ewangelickich, jak i katolickich, badania, w których już osiągnięto znaczną zbieżność poglądów, doprowadziły do nakreślenia pełniejszego i bardziej zróżnicowanego obrazu osobowości Lutra oraz skomplikowanego wątku rzeczywistości historycznej, społecznej, politycznej i kościelnej pierwszej połowy XVI wieku. W konsekwencji została przekonująco ukazana głęboka religijność Lutra, którą powodowany stawiał z gorącą namiętnością pytania na temat wiecznego zbawienia. Okazało się też wyraźnie, że zerwania jedności Kościoła nie można sprowadzać ani do niezrozumienia ze strony Pasterzy Kościoła katolickiego, ani też jedynie do braku zrozumienia prawdziwego katolicyzmu ze strony Lutra, nawet jeśli obydwie te okoliczności mogły odegrać pewną rolę. Podjęte rozstrzygnięcia miały głębokie korzenie. W sporze na temat stosunku między wiarą a tradycją wchodziły w grę sprawy najbardziej zasadnicze, odnoszące się do właściwej interpretacji i recepcji wiary chrześcijańskiej, sprawy zawierające w sobie potencjalność podziału Kościoła, nie dającego się wytłumaczyć samymi racjami historycznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu,prosze na temat wypowiedzi Papieza Jana Pawla II.Wypowiedz te przekrecono jak zreszta niejedna.Przekrecono np.te w ktorej Papiez wypowiadal sie nt.przystapienia do UE.Zdanie wypowiedziane przez Papieza brzmialo:...opowiadam sie za przystapieniem Polski do UE,na rownych warunkach."Cale media cytowaly tylko poczatek,polowe zdania Papieza. Teraz o tym,ze niby Papiez powiedzial,ze Zydzi sa naszymi starszymi bracmi w wierze: ------------------------------------------------------------ "Tu istnieje kolejne nieporozumienie. Otóz, w ciagu ostatnich pietnastu lat, tzn. po 13 kwietnia 1986 roku ogromna kariere zrobila powiedzenie, ze Zydzi sa starszymi bracmi w wierze Chrzescijan. Jest to nieporozumienie. Ktos powie: "ale przeciez Jan Pawel II tak powiedzial". Wszyscy powoluja sie na Jana Pawla II. Na szczescie, Jan Pawel II tak nie powiedzial. Jan Pawel II w synagodze, w Rzymie, powiedzial tak - zwracajac sie do rabinów - "jestescie naszymi bracmi umilowanymi". A wiec dal poznac nasze odczucia, nasza wrazliwosc, nasze emocje. To, ze w gruncie rzeczy Zydzi - czy wyznawcy judaizmu - nie sa postawieni poza nawiasem chrzescijanskiego przykazania milosci Boga i blizniego. Milujemy Zydów tak, jak milujemy wszystkie inne narody, i milujemy kazdego Zyda tak, jak milujemy kazdego innego czlowieka. A dalej Ojciec Swiety powiedzial tak: "i - mozna powiedziec - naszymi starszymi bracmi". ks.prof.Waldemar Chrostowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
watcherku a wiesz, że JPII modlił się pod Ściana Płaczu??? Wiesz co to takiego??? To pozostałość po Świątyni Salomona. Jak nie wiesz z czym to się je, to zerknij do wikipedii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablaaaaaaaa
myslę,że naprawdę jestes nudna, znowu te obrazy i oddawanie im czci...... Musisz pogłębić swoją wiedzę religijną zdecydowanie :) Czy tobie zdarza modlic sie do obrazu , bo mi nie. Dla nie są ważne takie rzeczy ale pomagają mi bardziej w koncentarcji, skupieniu i td. Zapominasz o jednej rzeczy Jezus tez był stworzeniem zrodzonym- a modlisz się do nego. Zaprzeczasz sama sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iftar-z wikipedii to ty musisz korzystac bez przerwy.kilka razy sie osmieszylas.Np.wtedy,gdy zacytowalas tekst na poparcie moich slow,ze wstepem o mojej niewiedzy,a tak defakto napisalas to sama do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iftar, ja zajmuję poprostu stanowisko wobec fałszywego swiadectwa w zwiazku z tym, ze katolicy piszą ze ci co nie należą do KK nie są Kościołem Jezusa Chrystusa. Zajmuję stanowisko bibilijne. Nie wiem, czy zauważyłaś ze można by go nazwać "ekumenicznym" czego zauważa sie niestety brak wśród wyznawców Rzymskiego Koscioła. Ja cały czas twierdzę ze Jezus ma swoich wybranych w wielu denominacjach, nie tylko w moim kościele, nie tylko w katolickim, ale On zna tych którzy są Jego w tych wielu kościołach . To katolicy twierdzą, ze tylko "u nas można być zbawionym", czy uważasz ze to prawda? Ze Jezus działa tylko w KK? ze Jezus opowie się TYLKO za KK? czy też KOSCIÓŁ to duchowa budowla tych którzy idą za NIM. Dlaczego nie potraficie się "podzielić" Jezusem? Zamykacie go tylko dla waszego Kościoła? Biblia mówi coś zupełnie innego , a ja bronię tego bibilijnego stanowiska. Mogłabym napisać, ze to KK atakuje protestantów, bo zabrania im "posiadania" Chrystusa. Ja z nikim nie walczę, ja piszę co jest bibilijne a co nie jest, co jest błedem i fałszem. Nie zabierajcie Chrystusa tylko dla siebie. ON jest Panem On jest KRÓLEM On jest BOGIEM, ponad wszestkimi. I zna owce swoje:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brawo blablabla zrodzonym z kobiety!!! A świat się do niego modli...cóz za bałwochwalstwo Kamelio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestes tak madra-iftar,ze nawet nie rozumiesz dosc prostego tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Milujemy Zydów tak, jak milujemy wszystkie inne narody, i milujemy kazdego Zyda tak, jak milujemy kazdego innego czlowieka." Rozumiem, że to hasło programowe RM. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus jest Bogiem odwiecznym. Był od zawsze. Był przy stwarzaniu świata. Jezus nie jest stworzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio dlaczego tak uparcie tkwisz w jednym punkcie? Trzymasz się tylko tego przykazania. Nie robisz nic, żeby jakos pojednać się z innymi. Jestem przekonana, że KK jest prawdziwą drogą z tradycją i Pismem św,.tak jak nakazał Jezus. Skoro ty nie zaznałas szczęścia w moim kościele to nie znaczy , że inni myślą tak samo. Kochaj bliźniego..... mówi ci wiele to przykazanie, pokaż gdzie ta miłość ? Wiem, że zaraz zasypiesz mnie cytatami Pisma, ale napisz cos od siebie. Chcę poznać zdanie Twoje bez wersetów.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecię boże
ha, ha, ha! Jania z Wasilkowa, wino z wizerunkiem Papieża! A ja sobie wyobrażam wino z wizerunkiem K...melii. Boć to też dostojniczka! a gdzie mozna poczytac o tych winkach, ha, ha... watcherku, a co ty tak słabo dziś dyskutujesz, daj im popalić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ty pierdzielisz Kamelio??? Ekumenizm to oczkow głowie koscioła posoborowego. Oczko w głowie JPII. Znów wychodzi z ciebie nieznajomość historii :P A przeciwników ekumenizmu mozna spotkać zarówno W KK jaki i w innych wyznaniach chrześcijańskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt tyle nie zrobił dla kościoła co Jan Paweł II, szczególnie jeśli chodzi o ekumenizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem mądra watcherku i zadałam Tobie proste pytanko - czy wiesz co to jest Ściana Płaczu i czy wiesz, że Jan Paweł II się pod nią modlił???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solansz o co ci chodzi, przecież to wy cały czas twierdzicie, ze my- poza KK 'odszczepieńcy" nie mamy prawa do Chrystusa, ani do zbawienia, bo Jezus działa tylko w Kościele Katolickim, ze my -protestanci nie idziemy za Jezusem? czy to stanowisko jest dla ciebie prawdziwe? Ja cały czas twierdzę, ze Jezus jest ponadkościelny i zna swoje dzieci i sobie wiernych oddanych uczniów. Jezus zbierze pszenicę do swojej stodoły, a kakol pójdzie na spalenie. Ale pozwolił rosnąć im razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×