Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Janiu czytałas może dzisiaj topik o dziewczynie która poszła do spowiedzi i ksiądz nie chciał jej dac rozgrzeszenia a potem mówił , że może dac jesli nie przyjmie komunii ? nawet znalazłam temat: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3757235 co myślisz /myślicie o takim postępowaniu księdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proponuję wrócić do tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..ja uważam , że to nie prowokacja ... kilkakrotnie spotkałam się z dziwnymi zachowaniami księży owszem dziewczyna chciała zataic grzechy , ale myslę że to jej sumienie natomiast ksiądz namawiający do kłamstwa to dla mnie nieporozumienie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważam , że często ludzie sami siebie usprawiedliwiają tak tłumaczą przykazania , treśc Biblii by zawsze pozostali bez grzechu i winy grzeszą potem spowiedź i znów robią to samo ... żadnej poprawy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazureczka ok przyznaje sie do bledu i przepraszam za wpowadzanie czytelnikow tego forum w blad skoro wikipedia tak pisze. Ale jak bede w Polsce to spytam znajomego pastora z tegoz kosciola, bo jakos pojac nie moge takiego przyporzadkowonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
informacja z wikipedii Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP (pełna nazwa to: Kościół Ewangelicko-Augsburski (Luterański) w Rzeczypospolitej Polskiej) – największy kościół protestancki w Polsce (80.000 wiernych według Światowej Federacji Luterańskiej), należący do kościołów luterańskich. Kościół jest członkiem Światowej Rady Kościołów z siedzibą w Genewie oraz Polskiej Rady Ekumenicznej. Wyraźnie jest napisane PROTESTANCKI!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Tm 3:1 Bw \"(1) A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, (3) bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, (4) zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, (5) którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy;\" zasmucacie mnie takimi wpisami zasmucacie mnie swoją arogancją zasmucacie mnie kłótliwym czepianiem się sprawami nieistotnymi zasmucacie mnie podejrzliwością o świadome wprowadzanie w błąd zasmucacie mnie brakiem uprzejmości w stosunku do drugiego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J 4:13 Bw \"Odpowiedział jej Jezus, mówiąc: Każdy, kto pije tę wodę, znowu pragnąć będzie; (14) ale kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.\" J 7:38 Bw \"Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. (39) A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli\" ten kto pije wodę życia która ma swoje źródło w Chrystusie nie będzie już odczuwał pragnienia duchowego. Jezus zaspokaja wszelkie pragnienie. Daje wieczne ukojenie. Obdarowuje wodą która zapewnia życie wieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps 36:10 Bw "Bo u ciebie jest źródło życia, W światłości twojej oglądamy światłość." Iz 12:3 Bw "I będziecie czerpać z radością ze zdrojów zbawienia (4) I będziecie mówić w owym dniu: Dziękujcie Panu, wzywajcie jego imienia, opowiadajcie wśród ludów jego sprawy,wspominajcie, że jego imię jest wspaniałe. (5) Grajcie Panu, bo wielkich dzieł dokonał, niech to będzie wiadome na całej ziemi. (6) Wykrzykuj i śpiewaj radośnie, mieszkanko Syjonu, bo wielki jest pośród ciebie Święty Izraelski." Bóg daje zdroje zbawienia- za darmo, z łaski. J 7:37 Bw "stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije." To mówi Bóg wszechmogący: Ap 21:6 Bw "I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota. (7) Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg miłości i łaski. Jedyny Ha Szem. Adonai. Pan wszechmocny. Nie ma drugiego jak Ty Panie mój. 2Krn 6:14 Bw "i rzekł: Panie, Boże Izraela! Nie ma ani na niebie, ani na ziemi takiego Boga, jak Ty, który dotrzymujesz przymierza i stosujesz łaskę wobec sług swoich, którzy z całego serca ciebie się trzymają." Pwt 4:35 Bw "Tobie to ukazano, abyś poznał, że Pan jest Bogiem. Oprócz niego nie ma innego." Iz 45:5 Bw "Ja jestem Pan i nie ma innego, oprócz mnie nie ma Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wj 3:14 Bw "A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem." Iz 52:6 Bw "Dlatego mój lud pozna moje imię, zrozumie w owym dniu, że to Ja jestem, który mówi: Oto jestem." Mt 14:27 Bw "Ale Jezus zaraz do nich powiedział: Ufajcie, Ja jestem, nie bójcie się!" J 6:20 Bw "A On odezwał się do nich: Ja jestem, nie bójcie się!" J 13:19 Bw "Już teraz powiadam wam, zanim się to stanie, abyście, gdy się to stanie, uwierzyli, że Ja jestem." J 18:6 Bw "Gdy więc im rzekł: Ja jestem, cofnęli się i padli na ziemię." J 14:20 Bw "Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiu naprawdę mieszkasz blisko niesamowitego miejsca, co prawda tam nie byłam ale kto wie........:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do cichuteńko zastanawia mnie dlaczego nie znasz "rodowodu" swojej religii??? Piszesz,że nie jesteś odłamem protestanckim , sprawdziłam wszędzie i okazuje się jednak , że jesteś. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z powstaniem Świętej Wody związane są dwie legendy. Pierwsza sięga wieku XV, a według niektórych nawet XIII. Przywołuje ona czasy, gdy okolice obecnego Wasilkowa należały do niejakiego Bazylego. Młodszy z jego dwóch synów, Iwan wskutek przewlekłej choroby, stracił wzrok, a wypędzony przez starszego brata z domu rodzicielskiego, musiał iść "za proszonym". Opadłszy zupełnie z sił, skierował swoje błagania do Boga. We śnie ukazała mu się Matka Boża i rzekła: W miejscu, gdzie leżysz, rozsuń ręką liście, rozgrzeb piasek, a znajdziesz wodę. Przemyj nią oczy, a będziesz zdrów. Niewidomy uczynił, jak mu kazano. Spod liści wytrysnęła obficie woda. Przemył nią oczy i natychmiast przejrzał. Z wdzięczności za okazaną łaskę zbudował w tym miejscu niewielką studzienkę, wniósł nad nią szałas i umieścił w niej ikonę Matki Bożej. Dało to początek pierwszej kapliczce. Miejsce nazwano Święta Woda lub Nad Świętą Wodą. Druga legenda dotyczy pierwszych lat XVIII wieku. Mówi ona, że unita Bazyli Papiernik z Supraśla na starość stracił wzrok. Jego syn wywiózł ojca do lasu i tam go zostawił. Stary, niewidomy ojciec zaczął płakać i lamentować. Siedział właśnie pod dębem, na którym wisiał obraz Matki Bożej Bolesnej z sercem przebitym mieczem i ze łzami w oczach. Łzy te zaczęły spływać na jego ręce. Wtedy usłyszał też słowa: Ja Matka Ludzi, Matka Niebieska, uprosiłam Syna..., tu w pobliżu jest źródło, idź, umyj się, a będziesz widział. Tak uczynił i zaraz też przejrzał. Po powrocie do domu opowiedział synowi o swoim cudownym uzdrowieniu. Byli bogaci, więc postanowili w podzięce pobudować kaplicę nad źródłem. Poświęcił ją w 10. piątek po Wielkanocy w 1719 r. abp unicki Kiszka. Bazyli Papiernik stanął wtedy przed ludźmi i raz jeszcze zaświadczył o prawdziwości cudu. Wtedy prawdopodobnie powstała pierwsza kaplica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Tm 4:4 Bw "(3) Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom." ku baśniom, ku legendom.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krótko mówiąc, wydaje się, że ci chrześcijanie, którzy odrzucają kult świętych, odrzucają -- pod pozorem gorliwości o kult, który należny jest samemu tylko Bogu i Chrystusowi -- biblijną naukę o naszym przystąpieniu \"do duchów, które już doszły do celu\" 23\" do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu, \" oraz biblijną naukę, że Chrystus Pan jest \"Głową Kościoła, który jest Jego Ciałem, Pełnią Tego, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami\" (Ef 1,22n).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale właśnie w tym miejscu pojawiają się pytania następujące: Jak to się dzieje że niektórzy chrześcijanie lękają się kultu świętych? Skąd się biorą ich obawy, iż sama myśl o wstawiennictwie świętych za nami może być zamachem na jedyność zbawczego pośrednictwa Chrystusa Pana? Sądzę, że chrześcijanie ci powinni pogłębić swoje spojrzenie na to, skąd się bierze wartość naszej modlitwy za siebie wzajemnie. O takiej modlitwie czytamy w Nowym Testamencie wielokrotnie. Otóż jeden tylko Chrystus Pan ma moc wstawiać się za nami skutecznie u swojego Ojca. Moja modlitwa za ciebie (podobnie jak twoja modlitwa za mnie) może być skuteczna tylko w takim stopniu, w jakim stopniu ja stanowię już jedno z Chrystusem. Na razie ja jestem jeszcze grzeszna, jeszcze daleko mi do pełnej jedności z Chrystusem Panem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt. A oto fragment jednego z kazań św. Augustyna: "Najdrożsi, męczenników naszych nie mamy za bogów, nie czcimy ich jako bogów i w żaden sposób nie wolno ich z nimi zestawiać. Nie wystawiamy im świątyń ani ołtarzy, ani ofiar. Nie im kapłani składają ofiary -- to całkiem wykluczone! Bogu są one składane. Zatem Bogu, od którego wszystko otrzymujemy, składamy ofiarę. Również kiedy składamy ofiarę w kaplicach świętych męczenników, czyż nie składamy jej Bogu? Przyznajemy świętym męczennikom miejsce czcigodne. Ale zauważcie: podczas modlitwy przy ołtarzu Chrystusa wymieniamy ich w miejscu uprzywilejowanym, jednak nie adorujemy ich tak jak Chrystusa. Czyż kiedyś słyszeliście, żebym ja albo jakiś brat i współbiskup mój, albo jakiś prezbiter mówił w kaplicy świętego Teognisa: Składam ci ofiarę, święty Teognisie? Albo: Składam ci ofiarę, Piotrze, składam ci ofiarę, Pawle? Nigdy tego nie słyszeliście. To się nie zdarza, tak się nie godzi. A kiedy ciebie zapytają: Czy ty oddajesz cześć Piotrowi? -- odpowiedz tak, jak Eulogiusz odpowiedział Fruktuozowi: Ja nie oddaję czci Piotrowi, ale Bogu, którego również Piotr czcił. Wówczas Piotr będzie cię kochał" (Kazanie 273 7; por. Państwo Boże XXII 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1Tm 2:5 Bw \"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,\" Ps 5:3 Bw \"Zważ na głos błagania mego, Królu mój i Boże mój, bo modlę się do ciebie.\" Ps 69:14 Bw \"Ale ja modlę się do ciebie, Panie, czasu łaski; Boże, wysłuchaj mnie w wielkiej dobroci swojej, W prawdzie zbawienia twojego!\" Ps 88:10 Bw \" Wzywam cię, Panie, codziennie, Wyciągam ręce do ciebie.\" Ps 141:1 Bw \"Psalm Dawidowy. Panie, wzywam cię, pośpiesz mi z pomocą, Usłysz głos mój, gdy wołam do ciebie!\" Ps 50:15 Bw \"I wzywaj mnie w dniu niedoli, Wybawię cię, a ty mnie uwielbisz!\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt. Kiedy przypatruję się różnym wyznaniom chrześcijańskim, odczuwam radosną pewność, że najbardziej wierny nauce i duchowi Ewangelii jest Kościół katolicki. Mnie osobiście szczególnie przekonuje o tym stosunek Kościoła do rozwodów -- dokładnie taki, jak w Ewangelii -- oraz jasna nauka na temat moralności seksualnej. Zarzuty i niechęci, które z różnych stron kierowane są przeciwko Kościołowi, mnie nie dziwią, bo Chrystus je przepowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odwołam się na początku do niezwykle interesującego świadectwa, jakie znajduje się w opisie męczeństwa biskupa Smyrny, Polikarpa, który w swojej młodości był uczniem Apostoła Jana. Otóż kiedy w około 156 roku umarł on śmiercią męczeńską, prokonsul nie chciał oddać jego szczątków, motywując to tym, iż "rzekomo moglibyśmy porzucić Ukrzyżowanego, a oddawać cześć boską Polikarpowi" (Passio s. Polycarpi, 17). Krótki ten zapis rejestruje dwa ważne zjawiska. Po pierwsze, już nawet niechrześcijanie zauważali w owym czasie, iż w Kościele oddaje się cześć męczennikom. Po wtóre zarzut, jakoby mogła to być cześć należna Bogu, wydawał się ówczesnym chrześcijanom tak absurdalny, że samo wypowiedzenie go ujawniało -- jak sądził anonimowy autor Męczeństwa świętego Polikarpa -- jego całkowitą bezzasadność. Opowiada ów anonimowy autor, że w końcu chrześcijanom udało się ocalić szczątki, których nie strawił ogień (Polikarp umarł bowiem jako żywa pochodnia), i dzięki temu jesteśmy w posiadaniu niezwykle cennego świadectwa, w jaki sposób ówczesny Kościół czcił swoich męczenników: "Tak więc dopiero później mogliśmy zebrać jego kości, cenniejsze od złota i drogich kamieni, oraz złożyć je w odpowiednim miejscu. Za łaską Bożą będziemy się tam w miarę możności stale gromadzić w dzień jego męczeńskich narodzin i z radością obchodzić je uroczyście, wspominając tych, co już zwyciężyli w walce, a przygotowując do niej tych, co jej jeszcze nie zaznali" (nr 17).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w obronie kk
"Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: «Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę*. Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on." (Mt 11, 7-11)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w obronie kk
"Z głośnym wołaniem i płaczem za dni ciała swego zanosił On gorące prośby* i błagania do Tego, który mógł Go wybawić od śmierci, i został wysłuchany* dzięki swej uległości." "Ten to Melchizedek, król Szalemu, kapłan Boga Najwyższego, wyszedł na spotkanie Abrahama, wracającego po rozgromieniu królów, i udzielił mu błogosławieństwa*. Jemu Abraham także wydzielił dziesięcinę z całego *. Imię jego najpierw oznacza króla sprawiedliwości, a następnie także króla Szalemu, to jest Króla Pokoju. Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie ma ani początku dni, ani też końca życia, upodobniony zaś do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze. Rozważcie, jak wielki jest ten, któremu sam patriarcha Abraham dał dziesięcinę z najlepszego łupu. (Hbr 5, 7; 7, 1-4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mt 11:28 Bw \"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.\" powiedział Jezus J 15:7 Bw \"Jeśli we mnie trwać będziecie i słowa moje w was trwać będą, proście o cokolwiek byście chcieli, stanie się wam. (8) Przez to uwielbiony będzie Ojciec mój, jeśli obfity owoc wydacie i staniecie się moimi uczniami.\" powiedział Jezus J 16:24 Bw \"Dotąd o nic nie prosiliście w imieniu moim; proście, a weźmiecie, aby radość wasza była zupełna.\" powiedział Jezus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16:37 solansz do cichuteńko zastanawia mnie dlaczego nie znasz \"rodowodu\" swojej religii??? Piszesz,że nie jesteś odłamem protestanckim , sprawdziłam wszędzie i okazuje się jednak , że jesteś. pozdrawiam solansz chyba mnie z kimś pomyliłas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...sanktuarium , cudowna woda , święci.... to tylko wymysł katolików.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co z tego ?????? wszytko jest czyimś wymysłem, przyjmujący coś na wiarę nie róznią się między sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×