Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"podziwiam Kamelię \" proponuję zmianę pseudonimu na \"podziwiam Jezusa\" :) Jemu należy się chwała i nasze uznanie ❤️, a ja będę się czuła bardziej komfortowo, gdy wywyższymy Pana i Zbawiciela :):):):) nie Kamelię:) J 3:30 Bw \"On musi wzrastać, ja zaś stawać się mniejszym.\" :) 🌻 z tego co wiem to świadkowie Jehowy nie są protestantami. Janino, obawiam sie ze pomyliłaś te dwie grupy. Bo tak napisałaś ze \"scieli święta z prezentami\". Ale o jakich swiętach myślałaś? Z tego co wiem śJ nie obchodzą urodzin, Bożego Narodzenia, Wielkiej Nocy. A jeśli chodzi o rozpieszczanie dzieci:) to obawiam sie ze mozna by powiedzieć ze za bardzo Zosia jest rozpieszczana łobuziak mój:):):) Przecież prezenty dla dzieci nie są zależne od świat kościelnych. Moje dziecko tak wiele rzeczy dostaje zupełnie bezokazyjnie a raczej z okazji miłości:):):) Tak jak napisała belaiza dzieci są darem od Boga. i jak Bóg nas rozpieszcza swoimi prezentami, tak i my nasze dzieci. :):):) czy Pan czeka na okazję zeby nam podarować cenne chwile cenne rzeczy które dostajemy codziennie:):):) Poprostu to dostajemy:) I nasze dzieci też. Jesteśmy przecież dziećmi KRÓLA :):):) ❤️ A nasze dzieci są prezentami z nieba ❤️, więc tym bardziej są obiektem nasze troski i mądrego wychowywania a takze rozpieszczania:) a tu o darach od Pana i prośbach dzieci do Ojca:) J 16:24 Bw \"Dotąd o nic nie prosiliście w imieniu moim; proście, a weźmiecie, aby radość wasza była zupełna.\" :) Lk 11:12 Bw 10) Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą. (11) Gdzież jest taki ojciec pośród was, który, gdy syn będzie go prosił o chleb, da mu kamień? Albo gdy będzie go prosił o rybę, da mu zamiast ryby węża? Albo gdy będzie prosił o jajo, da mu skorpiona? (13) Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski (...)\" 16.05.2008] 13:36 Jania wzór do naśladowania Nie jest komunia dla prezentów, tylko dla przyjęcia w poczet Kościoła czy nie chrzest dziecka jest wpisaniem w poczet Kościoła RzK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jania ja swietuje Narodzenie Zbawcy, nie ma u mnie kolacji wigilijnej w Polskim tego slowa znaczeniu ale jest choinka, prezenty od Dzieciatka Jezus, spiewamy koledy. Znam ludzi z mojego zboru, ktorzy nie maja choinki i prezentow. Kazdy ma wolny wybor. a to znalazlam w sieci http://www.tvn24.pl/-1,1543263.1,wiadomosc.html polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero mając kilkanaście lat zaczęłam dojrzewać do przyjęcia Boga. -Jania i właśnie o to chodzi, ze wiek dojrzały ( świadomy) jest tym by świadomie przyjać Boga do serca i by świadomie podjąć decyzję pójścia za Jezusem ❤️ By przyjąć Ewangelię, co pociąga za sobą nawrócenie (odwrócenie się od grzechu), wyznanie wiary i chrzest. :) i kroczenieza Panem po kres ziemskiego życia aż do wieczności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hura :) prawie sie udalo, trzeba skopiowac i wkleic w okienko, bo po kliknieciu sie nie otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, to ja \"podziwiam Kamelię\" :) - w sumie mam czarny nick jak widać, ale nie bardzo mi się chce logować ;) Masz rację z podziwianiem Jezusa, On jest u mnie na 1-szym miejscu, ale cieszę się, że mogłam Ci wyrazić moją najszczerszą sympatię :) Gdzieś przeczytałam, że nadmierne \"przywiązanie\" do Biblii to rodzaj bałwochwalstwa, bo zamiast czcić Jezusa - czcimy litery. Ale ja uważam, że Jezus JEST Swoim Słowem, czyż nie? Ks. Psalmów 45:2, Biblia Tysiąclecia - \"W Bogu uwielbiam Jego słowo, Bogu ufam, nie będę się lękał: cóż może mi uczynić człowiek?\" Kamelio 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. Ew. Jana 1 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masdz racje Lauriko z Biblii tez mozna sobie zrobic "Zlotego cielca" - jesli ja czytasz a nie wprowadzasz zywego Slowa Boga w zycie, jesli nie zyjesz z nakazami Biblii, jesli czytasz na pokaz, by inni widzieli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie o to mi chodzilo, chodzi mi raczej o to ze sa osoby ktore czytaja po to by inni widzieli a nie po to by poznac Boga, czujesz roznice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Lauriko dziękuje za wyraz sympatii :) cieszę sie ze moze nas łączyć Słowo:) A czy macie jakieś święto, całkiem inne, nie zdublowane od katolików?- Jania, a dlaczego zdublowane? mamy święta chrześcijańskie, poprostu. Boze Narodzenie, Wielki Piatek Wielkanoc, Zielone Swiątki, wspominany Niedzielę Palmową- wjazd Jezusa do Jerozolimy i Wniebowstąpienie Pana a przy okazji dnia matki modlimy sie o mamy, przy okazji dnia dziecka modlimy sie o dzieci, co też czynimy przy innych okazjach ale w ten dzień też jest to zaznaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I powiedzial takze do tych, ktorzy pokladali ufnosc w sobie samych, ze sa sprawiedlkiwi, a innych lekcewazyli, to podobienstwo: Dwoch ludzi weszlo do swiatyni, aby sie modlic, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanal i tak sie w duchu modlil: Boze, dziekuje Ci, ze nie jestem jak inni ludzie, rabusie, oszusci, cudzoloznicy albo tez jak ten oto celnik. Poszcze dwa ryzy w tygodniu, daje dziesiecine z calego mojego majatku. A celnik stanal z daleka i nie smial oczu podniesc ku niebu, lecz bil sie w piers mowiac: Boze badz milosciw mnie grzesznemu. Powiem wam ten poszedl usprawiedliwiony do domu swego, tamten zas nie" Lk 18 9-14 wprawdzie nie o czytaniu biblii ale czujesz ta roznice? o swietach potem ide usypiac juniora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kol 3:23 Bw "Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie jako dla Pana, a nie dla ludzi (...) gdyż Chrystusowi Panu służycie" ...czyli nie na pokaz...ale z serca, jako oddanie dla Pana. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam wszystkim wspaniałą chrześcijańską radiostację Nadzieja >>> http://nadzieja.pl Za chwilę będzie transmisja sobotniego nabożeństwa. Wszystkiego dobrego wszystkim 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie znam ale postaram sie posluchac, widze, ze tez jest cos po niemiecku, moze bedzie cos dla mojego meza. ja slucham stale Radia Chrzescijanin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a super jest i radio po niemiecku :) bedziemy sluchac i tego dziekuje za link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo 🌼 ja za to nie znam Radia Chrześcijanin. Postaram się odszukać i posłuchać. W chrześcijańskich radiostacjach jest piękne, że właśnie główny temat to Biblia, mogę słuchać w nieskończoność :) Mam nadzieję, że od niedzieli będzie ładna pogoda nad Bałtykiem, bo wybieram się na tydzień nad morze. Będę tęsknić za tym topikiem :) Może wejdę do jakiejś kafejki internetowej chociaż raz i pozdrowię Was znad morza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo, a prenumerujesz jakieś chrześcijańskie czasopismo? Ja od dwóch miesięcy prenumeruję "Znaki Czasu", ale jestem zainteresowana czy Kościół Zielonoświątkowy też coś wydaje? I jeszcze mnie interesuje taka sprawa. Jak wiadomo Adwentyści są przeciwni używkom, do tego stopnia, że nie piją nawet herbaty. Ja również nie lubię używek, ale nie wyobrażam sobie życia bez herbaty. Jak to jest w Kościele Zielonoświątkowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktos tutaj
pisal o I-szej Komunii Św. w KK. Tez bardzo mi się nie podoba, że z komunii św. robi się wesele, malo tego dzieci potem w szkole chwala się ile bylo gości i jakie dostały prezenty, normalna licytacja ... czy o to chodzi? Dlaczego ksiądz wyraxnie nie powie rodzicom, że to nie ta droga, że robienie takich imprez nie ma nic wspólnego z wiarą ... Oczywiście goście przyjdą to zrobić kawę, ciasto , a nie zamawiac imprezy - nasiadówki w restauracjach i to rok dwa naprzód :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no herbate to sie pija :) ale ja przypadkowo nie, tylko owocowe a czarna to talko w zimie z cytryna i duza iloscia cukru. W sumie wiele zalezy od indywidualnego podejscia, kosciol nie narzuca to wolno, tego nie. Kazdy jest na tyle dojrzaly, ze wie co jest odpowiednie, dobre, zdrowei co podoba sie Bogu a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do czasopism to miszkam w Niemczech i nie czytam raczej polskich gazet. Nie pamietam jak sie nazywa wydawana przez Kosciol Zielonoswiatkowy gazeta, jak sobie przypomne to napisze. Glownie czytam wiadomosci z netu np na www.ewangelista.pl sa tez ciekawe artykuly i opowiadania, no i radio :) ale muzyka raczerj nie odpowiada mojemu temperamentowi, za spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, w Biblii nie ma zakazu picia herbaty :) Ale znajoma adwentystka powiedziała mi, że pija tylko herbaty owocowe i kawę zbożową, poza tym wodę mineralną i soki. Wydaje mi się, że to wpływ Ellen Gould White. Czytałam fragmenty książki \"Szkice z lektur nieobowiązkowych\" napisane przez byłego adwentystę, który wykazuje sprzeczności w pismach tej autorki. Ja również dziwię się, że księża nie zwracają uwagi rodzicom, by nie robili takich imprez z okazji I Komunii św. Co przyjdzie tym dzieciom z gromadzenia jak największej ilości prezentów? List Jakuba 5:1-3, Bw: \"(1) A teraz wy, bogacze, płaczcie i narzekajcie nad nieszczęściami, jakie na was przyjdą. (2) Bogactwo wasze zmarniało, a szaty wasze mole zjadły. (3) Złoto wasze i srebro zaśniedziało, a śniedź ich świadczyć będzie przeciwko wam i strawi ciała wasze jak ogień. Nagromadziliście skarby w dniach, które się mają ku końcowi.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaram się poszerzyć moją wiedzę i poczytać o baptystach :) Ale jeśli uważasz belaizo, że jest jakaś cecha wyróżniająca Was, to napisz proszę, najlepiej się dowiadywać u źródła :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestesmy chrzescijanami :) wiec nic w Bogu nie moze nas roznic. Baptysci nie uznaja chrztu Duchem Sw, ale nie wszyscy :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, ja też jestem chrześcijanką, więc zgodnie ze słowami Pana Jezusa miłujemy się wzajemnie :) i nic nas nie może poróżnić :) Ew. Jana 13:34-35, Bw: "(34) Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali. (35) Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://slowoizycie.pl/ czasopismo słowo i życie, czytałam kiedyś, teraz nie prenumeruję, ale podczytuję. chrześcijanina też. http://www.chmk.kz.pl/?p=p_8 samarytanka, czasopismo dla kobiet, czytam czasami http://www.chmk.kz.pl/?p=p_9 punkt zwrotny, bardzo lubię, tu ludzie opisują swoje osobiste przezycia z Bogiem, bardzo budujące duchowo swiadectwa Lauriko :) życzę Ci przyjemności nad morzem:) I wielu wspaniałych wrażeń w nadmorskim krajobrazie, który pokazuje jak pięknie Pan stworzył naszą ziemię:) :) piję kawę i herbatę:), skąd takie ograniczenia? :):):):) Kol 2:16 Bw \"Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belaiza a gdzie to
jest napisane w Biblii co wolno pić a co nie :) Dlaczego koscioły niektóre to narzucają?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×