Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

często ciało zdrowe ale dusza choruje, z braku wody żywej pochodzącej ze zdrojów Bożych. Z braku pokoju Bożego, z braku pewności zbawienia , z braku Bożej obecności. Tylko On ksiąze pokoju daje pokój który przewyższa wszystko, daje odpowiedz na każde pytanie, na każdą duchową wątpliwość. On jest bezpieczeństwem i siłą do życia. Ps 29:11 Bw \"Pan da siłę ludowi swemu, Pan pobłogosławi lud swój pokojem!\" Ef 2:14 Bw \"Albowiem On jest pokojem naszym\" Jr 33:6 Bw \"Oto Ja sprawię, że zabliźnią się ich rany i uleczę je; uleczę ich i obdarzę ich trwałym pokojem i bezpieczeństwem.\" Bóg jest uzdrowieniem, gdy ludzkie metody zawodzą i gdy lekarze rozkładają ręce. Dzieje się to przez wiarę. Jezus często mówił: wiara twoja uzdrowiła cię. Lk 18:42 Bw \"A Jezus rzekł do niego: Przejrzyj! Wiara twoja uzdrowiła cię.\" Mk 5:34 Bw \"A On jej rzekł: Córko, wiara twoja uzdrowiła cię, idź w pokoju i bądź uleczona z dolegliwości swojej.\" Mt 9:22 Bw \"A Jezus, obróciwszy się i ujrzawszy ją, rzekł: Ufaj, córko, wiara twoja uzdrowiła cię. I od tej chwili niewiasta była uzdrowiona.\" 🌻 Rz 15:13 Bw \"A Bóg nadziei niechaj was napełni wszelką radością i pokojem w wierze, abyście obfitowali w nadzieję przez moc Ducha Świętego.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiu przeczytaj nawet pięc i dziesięć razy .... chce abyś zrozumiała to co napisała Kamelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli po 50 przeczytaniu nie zrozumiesz to popros kogos mądrzejszego księga przysłow 3: 7 , księga przysłow 3 : 11 -20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do cichuteńko Przepraszam Cię bardzo- pomyliłam się i niesłusznie zwróciłam Ci uwagę, post napisał ktoś inny 20:59 belaiza Kosciol Ewangelicko - Augsbusgski nie jest kosciolem protestanckim tylko ewangelickim. to belaiza napisała taką niedorzeczność, nie zanjąc przynależności swojego kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to belaiza nie należy do kościoła ewangelicko-augsburskiego. solansz, czy jest to az tak istotne ze drążysz temat zupełnie nieistotny. Napisała przecież ze nie wiedziała ze kościół ewangelicko- augsburski jest kościołem protestanckim, ze nie chciała nikogo wprowadzić w błąd. Belaiza, z tego co pamiętam jest baptystką. Ale nie ważne czy jest baptystką czy zielonoświątkowcem, czy należy do zboru wolnych chrześcijan czy zborów Chrystusowych, należy bowiem do Jezusa Chrystusa. Jest w Jego KOŚCIELE. Jezus wpisał ją do księgi zycia Baranka, która jest w niebie. Wpisu dokonano na podstawie wiary w Jezusa przez nawrócenie ze swoich grzechów, wyznanie Jemu swoich win, obmycie się w Jego krwi i na swiadectwo tego przyjęcie chrztu. Belaiza neleży do Pana. Jestem pewna ze ona wie do jakiego kościoła przynależy. Do Chrystusowego, do budowli duchowej którą tworzą ludzie zbawieni i oczyszczeni we krwi Baranka. Nie istotne do jakiego ziemskiego zboru należysz, ważne ze Jezus który jest Panem zna imię tych którzy są Jego. Dzieje się to przez wiarę w Jego zbawczą moc i przez chrzest wiary w wielu świadomym. w jakimkolwiek zborze czy to baptystycznym, zielonoswiatkowym. Zycie wierzącego zaświadcza o przynależności do Jezusa. A On sam wyznaje Go przed Bogiem i ludzmi chrzcząc się w wodzie i obmywając swoje grzechy umiera dla grzechu i rodzi sie do nowego zycia w Chrystusie- wiecznego i błogosławionego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio nie rozumiem Twojej AGRESJII Nie wypowiadałam się o tobie więc przemilcz tą kwestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solamsz pomyliła się Belaiza , pomyliłas się Ty ... nie wracajmy do tego , każdy z nas może się pomylic , nie wytykajmy sobie błędów 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja należąc do kościoła zielonoświatkowego wiem ze belaiza będąc baptystką jest w duchu jedno ze mną, bo łączy nas Chrystus. Mam braci i siostry w wielu zborach Chrystusowych, baptystycznych, możemy należeć do Jezusa będąc w różnych zborach ziemskich. Bo Pan łączy Duchem nie ziemską organizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solansz, nie dopatruj się agresji tam gdzie jej nie ma, naprawdę. Dlaczego miałam przemilczeć jak wiem, ze ona nie należy do kościoła ewangelicko-augsburskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio to dlaczego nie jesteście jednym kościołem skoro wszystko was łączy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baptyzm - nurt wyznań chrześcijańskich należących do protestantyzmu (najstarsza konfesja w chrześcijaństwie ewangelicznym) akcentujących indywidualizm w relacji do Boga i nadrzędną rolę Pisma Świętego (66 ksiąg Starego i Nowego Testamentu). Zbawienie nie jest według Baptystów osiągalne na podstawie uczynków, lecz jedynie łaską Boga przez osobistą wiarę w zbawcze dzieło odkupienia z grzechu poprzez ofiarę Jezusa Chrystusa. Baptyści udzielają chrztu wyłącznie tym, którzy świadomie wyrażają żal za grzechy i wyznają wiarę w Chrystusa. Akcentują autonomię poszczególnych zborów, są też zwolennikami rozdziału kościoła i państwa. Baptyści różnią się często między sobą w pewnych kwestiach np.: predestynacja bądź wolna wola, pewność bądź utracalność zbawienia, stosunek do służby wojskowej i inne. Pentakostalizm (pentekostalizm, ruch zielonoświątkowy lub pięćdziesiątnicy) - kierunek w chrześcijaństwie wyrosły i zakorzeniony w ewangelikalnym protestantyzmie. Powstał w USA w 1901, kładzie duży nacisk na osobiste przeżywanie wiary oraz dary Ducha Świętego - w tym prorokowanie, uzdrawianie chorych (np. przez nałożenie rąk i modlitwę), dar glosolalii (tj. "mówienia językami", chodzi tu o języki, których osoba mówiąca nie zna i nie może znać, typu aramejski) (wspomniane w rozdziale 12 Pierwszego Listu do Koryntian).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolkaaaaaa
kościoły Zielonych nie maja formuły Trynitarnej, moja kumpela gada tylko o Jezusie, nie przywiązując wagi do Boga Ojca i Ducha Swiętego. Może mi to ktoś wyjaśnić? czemu tylko Chrystus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio czy byłas świadkiem takiego wydarzenia, kiedy jakaś osoba mówić zaczęła językiem którego nie zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja teżżżż
czekam na to wyjasnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jania wzór do naśladowania co Ty wygadujesz kobieto? Boga nie ma więc, nie może zsyłać żadnych cierpień:D gdyby Bóg był, bylibyśmy marionetkami. Nie pojmuję jak ludzie mogą dać sobie wciskać do głowy podobne bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21:09 solansz Kamelio to dlaczego nie jesteście jednym kościołem skoro wszystko was łączy? ale my jesteśmy JEDNYM kościołem -duchowym Kościołem Jezusa Chrystusa. Duchową budowlą- ciałem Jezusa , a On Pan Jezus jest jego Głową. Patrzysz w ziemski sposób, patrz na duchową budowlę, nie na ziemską organizację lokalną. 1Kor 2:14 Bw 13) Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę. Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.\" ludzie nieraz modlą się do Boga, lecz Bóg nie pomaga, a ona, uzdrowicielka, moze pomóc - Jania. Bóg jest wszechmocny, nie ma dla Niego rzeczy niemożliwej. Wiara jest mocą. Apostołowie zwiastując Jezusa zobaczyli ze pewien człowiek miał DOŚĆ WIARY BY BYĆ UZDROWIONYM . I tak mu się stało, stanął na nogach , bo wierzył, ze jest Jezus który MA MOC to uczynić. Na podstawie Jego wiary dane mu było chodzić. 8Dz 14:9 Bw \" A był w Listrze pewien człowiek chory na bezwład nóg; był on chromy od urodzenia i nigdy jeszcze nie chodził. Słuchał on przemawiającego Pawła, który utkwiwszy w nim wzrok i spostrzegłszy, że ma dość wiary, aby być uzdrowiony, (10) odezwał się donośnym głosem: Stań prosto na nogach swoich! I zerwał się, i chodził. \" 21:24 mariolkaaaaaa kościoły Zielonych nie maja formuły Trynitarnej, moja kumpela gada tylko o Jezusie, nie przywiązując wagi do Boga Ojca i Ducha Swiętego jest to nieprawdą, wierzymy w Boga Ojca Syna i Ducha Swiętego 21:30 solansz Kamelio czy byłas świadkiem takiego wydarzenia, kiedy jakaś osoba mówić zaczęła językiem którego nie zna? Tak, niektórzy ludzie mają dar mówienia innymi językami. A czy ona ( ta osoba) go nie zna, to wie ona i Bóg. To modlitwa Ducha. I dar Ducha. 1Kor 12:11 Bw \"Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sprawie JEDNEGO koscioła powtórzę moją wypowiedz z : 00:03 Kamelia I ci których prowadzi JEDEN DUCH są zgodni co do nauk objawionych w Słowie Boga, choćby pochodzili z różnych denominacji wyznaniowych. Różnorodnosć zborów była tez w pierwszym kościele, ale Duch jest ten sam- Chrystusowy. Duch który w najważniejszych sprawach daje jedność duchową. najważniejsze: W sprawach zasadniczych jedność, w sprawach nie zasadniczych wolność, we wszystkim miłość. 1 Kor. 12,12-24: Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus; Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem. Albowiem i ciało nie jest jednym członkiem, ale wieloma. Jeśliby rzekła noga: Ponieważ nie jestem ręką, nie należę do ciała; czy dlatego nie należy do ciała? A jeśliby rzekło ucho: Ponieważ nie jestem okiem, nie należę do ciała, czy dlatego nie należy do ciała? Jeśliby całe ciało było okiem, gdzież byłby słuch? A jeśliby całe ciało było słuchem, gdzież byłoby powonienie? Tymczasem Bóg umieścił członki w ciele, każdy z nich tak, jak chciał. A jeśliby wszystkie były jednym członkiem, gdzież byłoby ciało?.\" Słowo Kościół ma trzy różne znaczenia: - Kościół to budynek, to Dom Boży, w którym wg. chrześcijanie się gromadzą, aby się modlić, słuchać Słowa Bożego i przyjmować sakramenty. - Kościół to nazwa organizacji wyznaniowej. - Kościół to społeczność wierzących należących do Chrystusa. Nowy Testament używa różnych słów w celu określenia Kościoła. greckie słowa to określają: Ekklesia - powołani, wywołani ze starego do nowego. Koinonia - ci, którzy posiadają społeczność. Hagioi - święci. Kyriake - ci, którzy należą do Pana. Nowy Testament używa też różnych obrazów dla określenia istoty Kościoła. Paweł apostoł mówi o obrazie naszych członków i ciała. Ap. Paweł używa tego obrazu w celu zilustrowania istoty Kościoła. Każdy wierzący jest członkiem, jest częścią składową ciała chrystusowego, które obrazuje nam Kościół. Chrystus zaś jest głową tego Kościoła. Członków tego ciała nazywa autor listu do Heb.12,22-23.”zebraniem pierworodnych, którzy są zapisani w niebie,”. Kiedy się na chwilę zastanowimy nad funkcjonowaniem ciała ludzkiego to każdy z nas może zauważyć cudowną zależność i harmonię naszego organizmu. To wszystko zawdzięczamy wspaniałemu stworzycielowi, który tak cudownie nas stworzył. Bóg jest Bogiem ładu i porządku, prawdę tę możemy zobaczyć na przykładzie własnego ciała. Każda najmniejsza komórka posiada jakąś rolę w tym organizmie, jednocześnie jest uzależniona od innej komórki. Podobnie jak wszystkie członki naszego ciała są tylko wtedy żywymi członkami, jeżeli są połączone z ciałem. Powiadamy, że tylko w zdrowym ciele może mieszkać zdrowy duch. Tak to prawda, tylko tam gdzie przebiegają uporządkowane procesy biologiczne i fizyczne, tam panuje życie. Wśród wszystkich żywych stworzeń ciało ludzkie jest organizmem o najwyższym stopniu złożoności. Nasze ciało jest przede wszystkim zbiorem komórek, które się łączą dla pewnych celów w tkanki. Te zaś tworzą narządy, które współdziałają w obrębie różnych układów np. trawiennego, oddechowego itp. Cała ta maszyneria współdziała na rzecz naszego istnienia, czyli życia. Każdy członek oraz wszystkie narządy i organy są jednakowo ważne i cenne dla istnienia naszego ciała, one to tworzą cudowną jedność w różnorodności. Podobnie jest we wspólnocie kościelnej, \"Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus; bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem. \"1 Kor. 12.12 Włączenie do tej duchowej wspólnoty kościelnej, do ciała Chrystusowego następuje poprzez chrzest, nowonarodzenie i nawrócenie. I może się to odbywać w róznych wspolnotach. To Bóg działa poprzez swego Ducha, który zmienia serce i nasz sposób myślenia. Tam gdzie Żydzi i chrześcijanie wspólnie się modlą, gdzie byli niewolnicy i ich dawni właściciele gromadzą się na nabożeństwach i jako grzesznicy razem przystępują do stołu pańskiego, tam przez Ducha Świętego powstaje ciało Chrystusowe, czyli Kościół. To Chrystus nas jednoczy, bowiem w Nim stajemy się Siostrami i Braćmi, członkami Jego ciała, jego Kościoła. To On nas powołał do tej cudownej jedności. Jedność jest darem nam podarowanym. Ap. Paweł powiada, że to Bóg umieścił członki w ciele, każdy z nich tak, jak chciał. Jeśliby całe ciało było okiem, gdzież byłby słuch? A jeśliby całe ciało było słuchem, gdzież byłoby powonienie? Tymczasem Bóg umieścił członki w ciele, każdy z nich tak, jak chciał. A jeśliby wszystkie były jednym członkiem, gdzież byłoby ciało? ciało nie jest jednym członkiem, ale sumą wielu. Ta prawda odnosi się także do Kościoła. Według apostoła ta jedność nam podarowana nie oznacza jednolitości (uniformizmu) ani jednakowej pobożność dla wszystkich, lecz JEDNOŚC DUCHA który prowadzi swój KOŚCIÓł , a którego Głową jest JEZUS CHRYSTUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelio..............
Czy u Was jest bierzmowanie? Czy uważasz, że bierzmowanie ma podstawy biblijne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o bierzmmowaniu jutro:) tzn dziś -trochę później 🌻 czas spać:), nie dam rady dziś- tzn. nie dam rady w nocy- raczej w dzień, ale postaram się jeszcze dzisiaj:):):) hihihihih dobranoc ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę to dziwne przemawiane językami, skąd pewność , że to dzieła Boga ???? Napisz więcej własnie na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solansz czepiasz sie szczegółow , czekasz kiedy Kamelii\" potknie sie noga\" i najeżdzasz na nią razem z malutką . Kamelia pisze, tłumaczy podaje cyt. z Biblii , a ty co pokazujesz ? własnie pokazujesz to ( zaczerpne z wpisu kamelii cyt ), a wiec : 2Tm 4:4 Bw \"(3)Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.\" to miedzy innymi o Tobie solansz - mysle , że jesli ktos Tobie to pokazuje to trzeba sie nad swoim postepowaniem bardzo zastanowic Podziwiam Kamelie za jej cierpliwość !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...gdy czytam wpisy Jani o cudownej wodzie i uzdrowicielach , o tym że Bóg odpowiedzialny jest za nasze cierpienia to płakać mi się chce !!!! włos się na głowie jeży !!! miłego ,słonecznego ,niedzielnego popołudnia dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D :D Nie czytam wpisów Jani o cudownej wodzie, ale po twoim wpisie tak mi się pomyslało: ciekwe jak reagowali ludzie na cudowna wodę Jezusa??? Tez im się włos jeżył na głowach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niektorym sie jezyl
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsisihinxixnijbjkddsdsdajk
dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz iftar ... potrafisz tylko wsadzic nos i kogos pouczac a mądrości w tym niestety nic ! na tym kończę dyskusję z Tobą 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiu już o nic mi nie chodzi ...nie rozumiesz Słowa Bożego.... jesli z 50 - krotnego przeczytania cytatów z Biblii które podała Kamelia nie wysnułas żadnych wniosków i pouczeń ... to już nic nie chce...poprostu nie chce czytac tych herezji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×