Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

tu bym miała odpowiedz na to ze chrześcijanie zbierali się w 1 dzień po sabacie na lamanie chleba i modlitwy, był to dzień zmartwychwstania Pańskiego. a co z innymi? co dalej??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a myslisz ze bóg ogłuch
albo przestał mówić to on wszystko każe przez papieża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co np. z tym:? 1546 - Sobór w Trydencie dodał do kanonu Pisma Świętego kilka ksiąg, a mianowicie: Tobiasza, Judyty, 1 i 2 Machabejską, Mądrości, Syracha, Barucha, modlitwę trzech młodzieńców i dwa rozdziały w księdze Daniela.(24) W katolickich wydaniach Biblii nazywa się je "drugokanonicznymi". Uznanie ich za natchnione jest błędem, gdyż po pierwsze zawierają błędy chronologiczne, historyczne i teologiczne, a po drugie, Słowo Boże przestrzega przed dodawaniem czegokolwiek do swej treści: "Do słów Jego nic nie dodawaj, by cię nie skarał: nie uznał za kłamcę" (Prz.30:6). Jezus zapowiedział: "Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze" (Apok.22:18).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdhe
508 - Pierwszy katolicki król Franków - Chlodwik pokonał resztki Wizygotów, co pozwoliło papiestwu podporządkować sobie niemal całą Europę Zachodnią. Odtąd władze świeckie podlegały Kościołowi.(6) Prorocy Boży nazywali zawsze taki związek między Kościołem a władzą świecką "nierządem" (Jer.2:20-31; Ez.16:17-19; Oz.2:5) i "obrzydliwością" (Apok. 18:9). Daniel zapowiedział, że ten stan przetrwa 1290 lat (Dan.12:11), a więc do 1798 roku. I faktycznie, ta sama Francja, której wojska w 508 roku pomogły papiestwu uzyskać wpływ na władze świeckie Europy, dokładnie w 1290 lat później, w 1798 roku, zlikwidowała państwo papieskie, zadając mu tzw. "śmiertelną ranę" (Apok.13:3), a Rewolucja Francuska wprowadziła rozdział Kościoła od państwa, który w wielu państwach świata trwa do dziś z korzyścią dla państwa i dla Kościoła. A Heniu VIII co zrobił jak wprowadził anglikanizm? Zresztą monarcha jest do tej pory głową kościola anglikańskiego. Heniu wyrżnął większość katolików którzy mu się sprzeciwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i np. to: 1090 - Podczas pierwszych krucjat chrześcijanie przejęli na Wschodzie różaniec. Służył on poganom do zmawiania modlitw ku czci bogini Kali, czczonej na Wschodzie jako Dziewica i Królowa Niebios, dlatego większość pacierzy różańcowych skierowanych jest do Królowej Niebios. Różaniec rozpowszechnił rodzaj mechanicznej modlitwy, gdzie modlący się powtarza w kółko te same słowa, czasem i bezmyślnie, jak to czynili poganie, którym chodziło o ilość pacierzy, a nie o ich jakość. Pan Jezus przestrzegł przed taką modlitwą, mówiąc: "A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani" (Mat.6:7).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdhe
To konstantyn nakazał wprowadzić niedzielę jako dzień święty, zresztą z tego co mi wiadomo wy też święcicie niedzielę więc nie wiem do końca o co chodzi z tym postem. Adwentyści święcą sobotę i mogą was również uważać za heretyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to jest b., ciekawe: 1229 - Sobór w Tuluzie zakazał pod karą śmierci wszystkim z wyjątkiem duchownych posiadania a nawet czytania Pisma Świętego, nie tylko w językach narodowych, ale i w łacińskim!(17) Bóg natomiast zalecał, aby wszyscy wierzący czytali, rozumieli i znali Słowo Boże: "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany" (2Tym.3:16-17). myślisz ze Bóg zakazał ludziom czytania listu od siebie i powiedział to przez papieża? Czy ten papież zrównujac siebie z Bogiem ( nazywajac sie nieomylnym) sam powiedział to od siebie? bo z całą pewnością nie jest to nauka pochodzaca od Boaga. Bóg sam sobie nie zaprzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrześcijanie zbierali się w 1 dzień po sabacie na lamanie chleba i modlitwy, był to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Dz 20:7 Bw "A pierwszego dnia po sabacie, gdy się zebraliśmy na łamanie chleba, Paweł, który miał odjechać nazajutrz, przemawiał do nich i przeciągnął mowę aż do północy." taka była praktyka nowtestamentowa- 1 dzień po sabacie to niedziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkhjiy
Bóg sobie nie przeczy? To dlaczego w ST czytamy o "oko za oko, ząb za ząb" a w NT czytamy coś innego? Bóg zmienił zdanie, Biblia ewidentnie o ty mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTO MI WYTŁUMACZY TEN DOGMAT: 1870 - Pius IX ogłosił dogmat o nieomylności papieskiej, de facto zrównując papieża z Bogiem, gdyż tylko Bóg jest nieomylny. W ten sposób papiestwo wypełniło jeszcze jeden element biblijnego proroctwa zapowiadającego odstępczą moc, która miała prześladować ludzi w średniowieczu wprowadzić związek Kościoła i państwa (Dan.8:11), próbować zmienić przykazania Boże (Dan.7:25), zasiąść w Kościele Bożym (2Tes.2:2-12), odwrócić uwagę ludzi od ofiary Chrystusa i od Jego pośrednictwa Chrystusa, a zwrócić ją na swoje ofiary i na ludzkich pośredników (Dan.8:11-12), przypisywać sobie Boże atrybuty, takie jak nieomylność czy prawo do odpuszczania ludziom grzechów (Mk.2:7). Biblia nazywa tę moc "antychrystem". Słowo "antychryst" (gr. antichristos) oznacza tego, "który stawia siebie w miejscu Chrystusa". Takie znaczenie ma zaś oficjalny papieski tytuł Vicarius Filii Dei, a więc "ten, który stoi w miejscu Chrystusa". każdy grzeszny: Iz 53:6 Bw "Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył" Rz 3:10 Bw "jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego," Ps 14:3 Bw "Wszyscy odstąpili, wespół się splugawili. Nie ma, kto by dobrze czynił, nie ma ani jednego." Rz 5:12 Bw "Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli;" żaden z ludzi nie jest nieomylny- nikt oprócz Boga nie jest nieomylny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w Biblii czytamy ze dał nowe przymierze. Wszystkie nauki uznawane za takie które pochodzą od Boga muszą się zgadzać z Bożym SŁowem. Każde pozabibilijne źródlo aby być uznane za pochodzace od Boga- czy to proroctwo czy objawienie czy nauka uznana przez kosciół MUSI mieć uzasadnienie z nauką Jezusa w Piśmie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdhe
Kamelia (mk1974@interia.pl) chrześcijanie zbierali się w 1 dzień po sabacie na lamanie chleba i modlitwy, był to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Dz 20:7 Bw "A pierwszego dnia po sabacie, gdy się zebraliśmy na łamanie chleba, Paweł, który miał odjechać nazajutrz, przemawiał do nich i przeciągnął mowę aż do północy." taka była praktyka nowtestamentowa- 1 dzień po sabacie to niedziela Adwentyści uważają inaczej, ciekawe dlaczego podczas studiowania Pisma doszli do odmiennych wniosków, zresztą dekalog ( pamietaj abyś dzień swięty święcił) był dany ludowi izraela i oni święcili sobotę jako Siódmy dzień tygodnia " bo siódmego dnia Bóg odpoczywał" więc wy też postępujecie niezgodnie z nakazami Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdhe
[zgłoś do usunięcia] Kamelia (mk1974@interia.pl) ale w Biblii czytamy ze dał nowe przymierze. W pismie są wyraźnie podane słowa Jezusa, że nie przyszedł zmienić przymierze tylko je dopełnić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja nie wiem dlaczego doszli do inych wniosków, w Nowym testamencie jest jasno napisane ze uczniowie Jezusa święcili dzień Jego zmartwychwstania i zbierali się na modlitwy i łamanie chleba w 1 dzień po sabacie- w niedzielę, poza tym: Pismo mówi: Mt 12:8 Bw "Albowiem Syn Człowieczy jest Panem sabatu." Kol 2:16 Bw "Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. (17) Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus. (18) Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdhe
Zresztą nowe przymierze jest ewidentnym przykładem że Bogu się odmieniło, zmienił zdanie, a ty piszesz że Bóg zdania nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak , dopełnieniem jest przymierze miłości i łaski, nowego prawa Jr 31:31 Bw "Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. (32) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan - (33) lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem Lk 22:20 Bw "Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa." Hbr 8:8 Bw "Albowiem ganiąc ich, mówi: Oto idą dni, mówi Pan, a zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe." (9) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdym ujął ich za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej; ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, przeto Ja nie troszczyłem się o nich, mówi Pan. (10) Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły i na sercach ich wypiszę je, i będę im Bogiem, a oni będą mi ludem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdhe
Słuchaj, przykazanie Boskie mówi jasno, "pamiętaj abyś dzień siódmy święcił",w takim razie co się czepiasz do innych ludzkich zmian, zresztą kto wprowadził zakaz obrzezania? bo Jezus tego nie zabronił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zaprzecza sobie- w kwestii ze nie moze przez człowieka- papieża nadać nauki - jak myślą katolicy np. o nieomylności człowieka- gdy wczesniej powiedział ze WSZYSCY LUDZIE ZGRZESZYLI nie może mówić pijcie z niego wszyscy- a potem papież uznaje ze zabroni laikatowi pić. W ten sposób nie jest możliwe aby dana nauka sprzeczna z Biblią pochodziła od Niego. Poza tym nadanie prawa miało jedynie pokazać człowiekowi jak bardzo odszedł od Boga- czymtez jest grzech i jak bardzo potrzebuje Zbawiciela Rz 3:20 Bw "Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu." (zakon- prawo Mojżeszowe) usprawiedliwienie jest dane łaską przez odkupienie w Chrystusie Rzym 3 21) Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy, (22) i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy, (23) gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, (24) i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdhe
To apostołowie wprowadzali pierwsze zmiany, aby pójść na kompromis. Zresztą chyba wiesz że Paweł i Piotr mieli inne stanowiska do wielu spraw, i to Paweł wygrał mimo że nigdy nie był apostołem wybranym za życia Jezusa i nie znał go tak naprawdę, no oprócz widzenia jakie doznał w drodze do damaszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kol 2:16 Bw "Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu." pokaż mi w Biblii uzasadnienie innych zmian, chociazby: nieomylności papieża, zakaz komunii pod 2 postaciami, wprowadzenia odpustów, i calej reszty która jest wymieniona powyżej w kolejnosci chronologiczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdhe
najdhe Słuchaj, przykazanie Boskie mówi jasno, "pamiętaj abyś dzień siódmy święcił",w takim razie co się czepiasz do innych ludzkich zmian, zresztą kto wprowadził zakaz obrzezania? bo Jezus tego nie zabronił? Kto uznał że obrzezanie jest nie potrzebne? Bóg, Jezus czy człowiek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdhe
pokaż miejsce gdzie Bóg przesunął dzień tygodnia na niedzielę (jako siódmy ) to się z Tobą zgodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest Słowo Boga: 1Kor 7:19 Bw "Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia, ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto Słowo Boga: Nie mozesz osądzać chrześcijan z powodu sabatu: Kol 2:16 Bw "Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu." Rzeczywistością jest Chrystus. Zbiwramy się w dzień Pański- Jego Zmartwychwstania tak jak czynili to uczniowie Jego. Już podałam wcześniej fragment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu mamy chyba większy kaliber- jakoś nic o tym nie napiszesz, tylko wałkujesz sabat, gdy Chrystus zabronił osądzać ludzi z powodu sabatu- faryzeusze czynili dokładnie to samo w stosunku do Jezusa: co z tym: 1870 - Pius IX ogłosił dogmat o nieomylności papieskiej, de facto zrównując papieża z Bogiem, gdyż tylko Bóg jest nieomylny. W ten sposób papiestwo wypełniło jeszcze jeden element biblijnego proroctwa zapowiadającego odstępczą moc, która miała prześladować ludzi w średniowieczu wprowadzić związek Kościoła i państwa (Dan.8:11), próbować zmienić przykazania Boże (Dan.7:25), zasiąść w Kościele Bożym (2Tes.2:2-12), odwrócić uwagę ludzi od ofiary Chrystusa i od Jego pośrednictwa Chrystusa, a zwrócić ją na swoje ofiary i na ludzkich pośredników (Dan.8:11-12), przypisywać sobie Boże atrybuty, takie jak nieomylność czy prawo do odpuszczania ludziom grzechów (Mk.2:7). Biblia nazywa tę moc "antychrystem". Słowo "antychryst" (gr. antichristos) oznacza tego, "który stawia siebie w miejscu Chrystusa". Takie znaczenie ma zaś oficjalny papieski tytuł Vicarius Filii Dei, a więc "ten, który stoi w miejscu Chrystusa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdhe
to jest Słowo Boga: 1Kor 7:19 Bw "Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia, ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych." No właśnie Kamelio _ tylko przestrzeganie przykazań. a co mówi przykazanie o święceniu dnia siódmego ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdhe
Kol 2:16 Bw "Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu." idąc tym tokiem myślenie to ja nie muszę odpoczywać w niedzielę (czy też w sobotę) i do kościoła też nie muszę chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z chronologicznej listy???? ok, wiem, ze potrzebujesz dużo czasu.... zajrzę wiec jutro. Wiesz, trochę tak celowo i uparcie zadaje wciąż te same pytania , zeby sprowokować myślenie, które moze uratować przed wieczną zgubą. Kieruje mną troska o Was, troska o człowieka, bo kiedys sama tkwiłam w tych zgubnych naukach i wiem, ze było ciężko- nie sposób ich przyjąć, nie da się być posłusznym Bogu Biblii i KK. Nie da się . W którymś momencie takich pytań nie można pominąć. Ten kto chce szczerze i w 100% iść za Jezusem MUSI sobie na takie pytania odpowiedzieć. Nardzo bym chciała zeby ludzie byli uratowani. Zeby chwalili Boga i byli w Nim szczęśliwi. Bo On nas kocha. Chce tylko posłuszeństwa. Jak dobry Tata. Sciskam Was mocno. ❤️ pa, dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najdhe
Kol 2:16 Bw "Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu." No właśnie: nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju" Dlaczego czepiasz się KK że udziela sakramentu komunii pod jedną postacią, ten zapis, który sama wkleiłaś mówi wyraźnie że tak się nie godzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×