Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

A ja polecam strone: www.poland-embassy.si, dalej link \"Wydzial Ekonomiczny\", potem \"Publikacje WE do pobrania\" i tam jest dokument: Praca i życie w Słowenii - praktyczny poradnik dla poszukujących pracy i zatrudnionych w Słowenii. pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BogusiaSlo
Drodzy Forumowicze! Słoweńska TV i znana prezenterka Mojca Mavec (min. znana z ciekawych programów rozrywkowo-podróżniczych Cez planke) rozpoczynają intensywne prace nad telewizyjnym projektem z okazji Prezydencji słoweńskiej w UE w 2008r., którego celem jest prezentacja wszystkich krajów członkowskich UE, w tym Polski. Cykl programów powstanie w wyniku „roadshow” w którym ekipa słoweńskiej TV przejedzie samochodami kampingowymi przez wszystkie kraje członkowskie UE (na wzór słynnej amerykańskiej Route66). Informacje o realizacji programu będą na bieżąco publikowane w Internecie (www.euroroute.tv). Podróż przez Polskę zajmie im 2-3 dni. Producenci programu zwrócili się do Ambasady RP w Lublanie z prośbą o pomoc w realizacji odcinka o Polsce i min. umożliwienie im kontaktu z Polakami mieszkającymi w Słowenii – pomyślałam, że forum jest najlepszym miejscem do nawiązania tego rodzaju kontaktów. W związku z tym nie bądźcie zaskoczeni, jeżeli pojawią się tu „tematy czy pytania” (angielski lub słoweński) związane z audycją lub jeżeli będziecie poproszeni o – oczywiście dobrowolne - uczestnictwo w nagraniach. Z góry serdecznie Wam dziękuję za wszelką pomoc udzieloną producentom; z drugiej strony może to być bardzo ciekawa przygoda! Pozdrawiam wszystkich serdecznie życząc miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super pomysł!! jasne!! jeśli będą w Polsce i potrzebny będzie tłumacz albo coś, to sie polecam:) aktualnie przeprowadzam się do Krakowa, a to miasto pewnie odwiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
No nareszcie sie cos ruszy w stosunkach polsko-slowenskich. Jak dotychczas, to nic sie ciekawego nie dzieje... To, ze nie ma zadnej wiedzy na temat Polski tutaj, juz mnie nie dziwi. Jedyne co wiedza, to fakt, ze mamy straszna biede i "jak wy sobie tam dajecie rade w tym bidnym kraju"... Zero promocji Polski, ale tez zero promocji Slowenii w Polsce. Dla Polakow to wciaz bliska Slowacja (nawet panie w bankach przekazy wciaz wysylaja do Slowacji)...Smutno, prawda? Mam gleboka nadzieje, oba kraje dowiedza sie czegos o sobie, w ogole o sobie... Pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczow.. ps. a co z naszym spotkaniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaslo
Czesc wszystkim! Bogusiaslo- jakby co to ja tez sie chetnie pisze na taka przygode. W Krakowie studiowalam, wiec dosc dobrze znam to miasto, pozostala czesc Polski tez jest mi bliska - sluze pomoca. Pania Mojce Mavec niedawno mialam okazje poznac, podczas krecenia pozdrowien noworocznych dla Slowencow - na trgu Preserna - sympatyczna jest bardzo. Co do spotkania- odkrylam swietny sposob na spedzanie czasu-co wtorek w pubie Emonska Klet, oraz na zamku Kodeljevo od 21.00 jest bezplatny mini kurs tanca-swing, potem zabawa przy tejze muzyce -jest swietnie, naprawde warto!Taki powrot do przeszlosci... Zawsze jest tam troche zawodowych tancerzy,ktorzy podchodza do samotnych kobiet, takze nie trzeba isc w parach. W ten wtorek nie ide,bo wlasnie sie rozchorowalam-uwazajcie na grype!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo ludzie,zyjecie???Kiedy impreza,bo dawno sie nie widzielismy,albo moze do jakiejs knajpy,zeby,pogadac i poplotkowac.Halo.... pisac cos!!! Buziaki,pozdrawiamy wszystkich.Luki i Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaslo
Kje dogaja: Klub Lunapark - grad Kodeljevo Kategorija: glasba, pijača Zvrst: lokal in plesno prizorišče Naslov: Koblarjeva 34, 1000, Ljubljana Podroben opis: Klub Lunapark - grad Kodeljevo Prizorišče za privržence swinga in salse. Preden te zapustijo, da se na plesišču znajdeš kakor veš in znaš, te uvedejo s hitrim (brezplačnim) pol- do enournim tečajem in ti pokažejo osnove plesa. Možno je obiskovati tudi bolj resen (in seveda plačljiv) tečaj. Informacije dobite na licu mesta. V zgornjem nadstropju pa se odvijajo tudi razni umetniški performansi... Kdaj se kaj dogaja? torek - swing od 21. ure dalje (ob 21h je tečaj, potem se pleše še dolgo v noč) četrtek in nedelja - salsa od 21.ure dalje to jest opis tych wieczorow tanecznych, mam nadzieje, ze sie komus przyda...pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Witajcie, A ja jak zwykle sie odzywam ''od wielkiego dzwonu'', ale moze udalo by sie wreszcie spotkac, co? Pozdrawiam wszystkich nowych i ''starych '' forumowiczów! Olu, wracaj szybko do zdrowia! Dorcis P.S. Czy moze ktos sie wybiera w najblizszym czasie do Polski, badz na Swieta Wielkanocne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
Witam... No, ja sie wybieram, 1-go, na Swieta. A co? Moj kierunek, to Czestochowa... ps. no, a moze sie spotkamy tak przed Swietami, tzn. w przyszlym tygodniu, co? Fajnie byloby teraz, ale ja nie bede mogla przyjsc- czeka mnie operacja i bede zdrowiec przynajmniej do niedzieli... Pomyslcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Witaj, Hej Kajsa, mam nadzieje, ze to nic powazanego.... oj. Ja niestety nie dam rady 1 kwietnia, ale mysle o tym , aby sie mimo wszytsko wybrac do domu na swieta, ..to troche szalony plan, bo to wlasciwie tylko weekend, ale moze ktos jeszcze bedzie na tyle steskniony za POlska, ze bedzie chcial sie wybrac..Kajsa, powodzenia .. Dorcis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj biedactwoo.... a to jakaś poważna operacja? 3maj sie!!! i jesli można wiedziec czym się wybierasz do Częstochowy? niedługo przybywam do Lj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
Dziekuje za cieple slowa. Nie jest to otwieranie brzuchola...hehehehe..mam nadzieje, ze pojdzie szybko i gladko... Maja, jade autokarem. Zawsze w niedziele jest wyjazd. Dorcisku- JEDZ KONIECZNIE na swieta. Ja tu zostalam raz jedyny i powiedziala, ze chocby sie walilo i palilo- nigdy wiecej. Tu nie ma swiat. Zadnej podnioslej atmosfery, jajk gdzies na parapecie prawie posiekane, jedzone od niechcenia w przerwie picia herbaty.... Beznadzieja. Swieta w Polsce! Tylko i wylacznie. I moj Sloweniec tez tak uwaza. Jedz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja, nie ma to jak święta w Polsce... jakie by nie były!! Trzymaj sie w takim razie !!! Żadne zabiegi, operacje itd nie są miłe... PS: Kasia mam nadzieję, że się na mnie nie gniewasz miałaś napisać maila i nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Kajsa, Dzieki za te slowa, zupelnie mnie przekonalas, to chyba wezme swoja ''polowke'' i pojade, pokaze jak wygladaja Swieta Welkanocne w Polsce. To wtedy mam w samochodzie dwa miejsca i chyba bym jechala 5 kwietnia wieczorem, a powrot 9 kwietnia popoludniu. Szkoda , ze jedziesz wczesniej, bo z Czestochowy do Kielc to juz ''pare kroków''. Kasia, trzymaj sie mocno .. Dorcis..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcis, to czy moge prosić namiary na Ciebie?? skontaktowałam bym, się w sprawie ewentualnej podróży :) mozesz mi na mail przesłać numer telefonu? gg? skype? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Hej Maju, Przeslalam Ci maila z moimi namiarami.Pozdrawiam i milego dnia. Dorcis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny..... napiszcie coś więcej o tym autokarze co to z Lublany do Polski jeździ..... Skąd, przez jakie polskie miasta jedzie, w jakie dni, o której, jaka cena no i gdzie się kupuję bilety!! Pozdrawiam, Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
No wiec tak: autokar jezdzi z Rzymu, w niedziele ok.18:00 jest pod stacja kolejowa Ljubljana Głowna. Tam wsiadasz i placisz. Ostatnio bylo 65 Euro do Katowic. Autobus jedzie prosto do Polski, nie zatrzymuje sie w Wiedniu (!!). Ma kilka przystankow na Slasku (teraz nie pamietam gdzie dokladnie) i o 5:00 (wg. rozkladu) jest w Katowicach. Tam czeka drugi autobus,ktory jedzie do Wroclawia. Jest telefon w autobusie, mozna zadzwonic i kierowcy powiedza, o ktorej beda w danym miescie, bo zawsze jest jakies opoznienie... Tel. wloski: 340 14 13 35 98 (tylko w sobote i niedziele) tel. kierowcy w pozostale dni: 693 823 737 Biuro nazywa sie Bispol. Centrum rezerwacji: 0048 13 44 67 231 lub 48 13 446 72 31 No, to chyba wsjo. Aha, wyjazdy z Polski sa w piatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BogusiaSlo
Zaproszenie! Dziękuję za wszelkie deklaracje i gotowość pomocy - team produkcyjny jest młody i sympatyczny, na pewno chętnie skorzystają z wszelkich podpowiedzi i sugestii. Korzystają z okazji chciałabym Was w imieniu Ambasady RP serdecznie zaprosić na wykład Pana Jarosława Pietrasa (polski polityk i dyplomata, minister ds. europejskich , sekretarz Komitetu Integracji Europejskiej, negocjator ws. UE od 1991), który odbędzie się 23 marca br. o godzinie 11.00 na FDV, w sali 7 (parter). Adres: Kardeljeva ploscad 7, Ljubljana. Tematem wykładu będą doświadczenia Polski w pierwszych latach członkostwa w UE, potem będzie chwila na pytania i odpowiedzi, ew. dyskusję. SERDECZNIE ZAPRASZAMY - to też całkiem dobra okazaj do spotkania. Do zobaczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Drodzy forumowicze! Jeśli zdążycie przeczytać tą informację, jeśli będziecie mieli czas i jećli Wam się będzie chciało, to zapraszam Was na koncert chórów (bardzo dobrych!) liceów: Pijarów w Krakowie, Pijarów w Trneczynie na Słowacji i Škofijeske klasične gimnazije w Lublanie. Koncert odbędzie się dzisiaj, 22. marca o godzinie 17-tej w kaplicy Zavoda svetega Stanislava, Štula 23, Ljubljana-Šentvid (siedziba Škofijske klasične gimnazije). Koncert będzie bardzo ciekawy. Serdecznie zapraszam!!! Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makal
witam wszystkich ja jak zwykle z nowu z ofertą, wybieram się do Polski w Wielki Czwartek około 10.30 wyjeżdżam z Kranj i iadę do Ljubljany a potem do Krakowa, niestety mam tylko jedno miejsce, ponieważ pozostałe są zajęte przez ludzi z których juz do Polski wiozłem, więc jesli ktoś byłby chętny to proszę o kontakt na namiary z 5 strony tego forum, będę wracał do Słowenii we wtorek po "lanym poniedziedziałku" narazie na powrót mam pełny stan, ale gdyby ktoś się w ostatniej chwili wykruszył to będę miał wolne miejsce. Z powrotem jadę z Dębicy i w Krakowie będę ok12.00. Planowany przyjazd z Kranj do Krakowa 22.00, natomiast z krakowa do Kranj ok 23.00 Wszystkich Polaków w Słowenii sedecznie pozdrawiam. Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tych nie w Słowenii juz nie pozdrawiasz ? :] dzięki Ci, że przywozisz mi znów Konrada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micke
Witam serdecznie Wybieram sie na swieta do Polski 6.04.2007, wyjezdzam z Kranj'a okolo 11 i jade do Krakowa. z Krakowa bede wracal 15.04.2007. Jak by ktoś chcial zapraszam bede mial 2 miejsca. Pozdrawiam Lukasz 040146926

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makal
Pozdrawiam wszystkich, nie tylko tych w słowenii, a Ciebie Maju w szczególnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamci
Witam. Od trzech tygodni jestem w Slowenii. Na razie nie moge sie tutaj odnalesc. Moze mialby ktos ochote porozmawiac. Moje namiary gg 1074094 , skype dean112. Pozdrawiam.KAMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micke
Witam wszystkich serdecznie Dzis z makalym bylismy w planicy na litach... Wow super byla atmosfera mam kilka zdjec z konkursu jak by ktos chcial, podaje e-mail: micke78@poczta.fm Moge przeslac Pozdrawiam Luka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
Tak sobie siedze w domu i mysle, ze fajnie byloby sie spotkac, tak przed Swietami... Sa nowe osoby, ktore chetnie dolacza do "polskiej komuny".... Co o tym myslicie? Ola- masz wreszcie te fotki ze slubu? Moze bylaby to okazja do obejrzenia? Karnjczanie- Madzia i Lukasz- dawno sie nie widzielismy.... Gocha- mam nadzieje, ze zdrowie juz w porzadku.... Pomyslecie o tym. Niedziela po poludniu...np. Oprea Bar. Przyjdzcie... Naprawde fajnie bedzie pogadac po takiej dłuuuuugiej przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaslo
czesc! kajsa- mam zdjecia,ale wybrakowane,bo porozsylalam rodzinie,czeka ok.100 na wywolanie, jakos tak zapomnielismy o nich, no ale przynioslabym to,co mam. chociaz ja co do tej niedzieli nie jestem pewna, raczej wolalabym sie spotkac pozniej, mam b.duzo nauki( a w pon. test). a co ze swingiem? bedziemy chodzic? jest naprawde fajnie... ja sobie obiecalam, ze juz bede dbac o swoje szczescie- a to daje tyle radosci!!! a moze jest ktos w Lublanie kto by chetnie spiewal w chorze? jest przyjemnie, mlodzi ludzie....dwa razy w tyg. po 2 godziny. poniedzialek i czwartek 19.00-21.00 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×