Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Hej, ano było fajnie, było.... Magda, a skąd Cię trzeba odebrać, z jakiej stacji???? Czym będziesz jechała i o której???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiunia albo ty po mnie wyjdz i powedrujemy do Kasi,a reszta jak dziewczyny,OLa???Ja pojade pociagiem i Gosiu jutro bede wiedziec o ktorej go mam,dam Ci jeszcze znac,Kasia spotkanie nadal aktualne???Buziaki dla wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia stara kajsa
Baby- pewno ze aktualne!!! Seriale, winko i kalorie!! Pewnie wszystke wiecie, gdzie jest nasza Ambasada. Ja mieszkam dokładnie przy drugiej uliczce za Ambasada- Apihova 21. Na domofonie jest ZALETEL- SLEZAK i tam dzwonic. Jeszcze dzis wam wysle dokładna mapke. O ktorej?- o 20:00 zaczyna sie 1. film. Czekam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ło matko.... kalorie.... a ja podobno :-) się odchudzam od 100 lat!!! To ja się rzecz jasna piszę na imprę ... tylko teraz pytanko: coś bym zrobiła na ząbek - może jakąś miednicę sałatki??? Co wy na to?? Taką jakąś pasującą do wina co???? No to o której robimy zbiórkę u Kasi???? Teraz do Magdy - mnie do Kachy podwiezie Jacek, więc gdzieś tam po drodze możemy Cię odebrać.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu to pewnie na dworzec,gdziekolwiek on jest,bo ja jeszcze nie jechalam pociągiem,albo autobusem pojade no nie mam pojecia-jutro bede wiedziec...KAsia zostawilam Ci wiadomosc na poczcie-PRZECZYTAJ:)No to do zobaki jakby cos- jutro...Mam dobre ciasto:):)-WEZME!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaSlo
hi, ja chyba odpadne, przepraszam- mam wyrzuty sumienia,ostatnio mialam dwa tygodnie wakacji..a uczyc sie trzeba.Musze gonic zaleglosci.Przyjemnego spotkanka, mam nadzieje, ze kiedys jeszcze je powtorzycie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. oj bylo milo w sobote i znowu milo sie szykuje widze...chyba sie zjawie i ja, Kasiu dam znac jeszcze. pozdrawiam. pojawiam sie i znikam. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Aniu wpadnij koniecznie!!!!! Im nas więcej tym fajniej!! Ja jak obiecałam robię sałatkę: serowo-winogronową, taką w sam raz do winka.... Magda obiecała ciacho - czyli zapowiada się fantastiko..... Magda, napisz jak tam twoje pociągi - ja od 19 mam czas, więc jakoś tak sobie to wykombinuj, żebyś w Lublanie po 19 była - wtedy będziemy mogli odebrać cię z dworca (który jest blisko domu Kasi). No chyba że chcesz przyjechać wcześniej, to ktoś inny musiałby cię odebrać. Szkoda Ola że odpadasz :-( - na kręglach jakoś tak nie było czasu na dłuższe pogadanie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Hej Anslo, Kajsa, Gosis, Olu, Magdo i wszyscy pozostali... A o mnie to juz wszyscy zapomnieli ..buuuu. ..A tak powaznie to ciesze sie bardzo ze spotkania sobotniego, szkoda ze nie moge byc na dzisiejszym....Zaluje tez nie mialam okazji ze wszystkimi pogadac i tak szybko wybieglam. Mam nadzieje, ze to co sie odwlecze to nie ..uciecze.Jak bede wracac to napisze, moze ktos bedzie mial ochote na cos z Polski..Trzymajcie sie i zycze super imprezy.. Dorcis (ps.musialam zmienic pseudonim z Choinki na Dorcis, bo zapomnialam hasla, taka juz jestem zakrecona:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześś Dorcis, no ten pseudonim fajniejszy!!!! Szkoda że nie będziesz z nami...... ale nie martw się, powtórzymy babski wieczór (faceci pewnie czują się trochę poszkodowani)... A kiedy jedziesz do Polski i gdzie?? Do W-wy czy do Krakowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcis
Hej Gosis, Ja juz jestem w Warszawie. Nie wiem jeszcze co do mojego powrotu, ale z pewnoscia w listopadzie. To sie juz pisze na babskie pogaduchy po powrocie,. Dorcis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ło rety, to faktycznie podróżujesz ostro!!!!! no to wracaj szybko na kolejny babski wieczór :-) wracam do sałatki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, na którą mamy być - rozumiem że nie punkt 20 bo już serial będzie, więc na którą????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajsa
Ja jestem w domu non stop. Przybywajcie, o ktorej chcecie- przed 8:00 napewno, bo kino nie czeka.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ja bede na pewno po 19-jeszcze Ci napisze dokladnie sms-a o ktorej...Bede czekac przed glownym wejscie,gdziekolwiek ono bedzie:)Zapowiada sie mily-babski wieczor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziewczyny bylo fajnie....normalnie jeszcze jestem z Wami:)Chociaz wlasnie wrocilam i ide spac-Dobranoc:)Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano prawie, ja właśnie zrobiłam brzuszki i takie tam wygibasy i padłam..... zrzucam te Łukaszowe ciacho!!! :-) (BYŁO BOSKIE, twoje zresztą też) Magda, poproś Łukasza o ten cennik opon, bo mnie Jacek ciśnie żebym przypominała.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem i jeszcze nie spie. milo wspominam wczorajsze spotkanie i wszystkie pysznosci. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miła Polonio, czy wiecie, że w Cankarjevem domu są międzynarodowe targi książki??? Hmm... może się tam w weekend wybierzemy, poszukamy polskiego stanowiska?? Są do 13.11 ale godzin otwarcia niestety nie znam :-( My pewnie też zaliczymy targi meblowe, żeby Anię odwiedzić!!! Wracając do naszego babskiego wieczoru - było fajowo, co prawda Magda M. była raczej w tle.... a może i dobrze, bo nasze \"historie\" były tysiąc razy lepsze od filmu :-) Madziu, dzięki, dostaliśmy co trzeba, teraz dumamy.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
Targi ksiazki? Bardzo dobry pomysł.... W sobote moze? Ja zostaje sama w domu i chetnie bym sie gdzies wybrała. p.s. W spodnie nie łaze po wtorku. To nie jest smieszne. Moze nstepnym raze, jakies niskokaloryczne wypieki, co? A brzuszki to jakos tak do mnie nie chca przyjsc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolJan
Drodzy forumowicze! Wlasciwie powinienem napisac "forumowiczki", bo jest was przygniatajaca wiekszosc. Fajnie, ze sie spotykacie. Ja spedzilem miniony tydzien w Polsce. Teraz chce was przede wszystkim poinformowac, a jeszcze bardziej zaprosic na koncert z okazji Swieta Nieopodleglosci RP, ktory odbedzie sie w niedziele 19. listopada o 19.00 w sali koncertowej Zakladu sw. Stanislawa (= Zavod svetega Stanislava, jesli go bedziecie szukali, pytajcie o " Škofijska gimnazija") w Lublanie - Šentvidu, ulica Štula 23. Zagra nam znakomity polski oboista Tytus Wojnowicz z towarzyszacymi muzykami: Anton Birula (teorban, gitara), Matej Šarc (oboj), Tomaž Sevšek (klawesyn), Paollo Calligaris (fagot). Nie wyobrazam sobie tego, zeby forumowicze nie przyszli na ten koncert!!! Bedzie doskonala muzyka, poza tym koncert bedzie jedyna, jeszcze w tym roku, okazja spotkania sie Polakow zamieszkalych w Slowenii w najszerszym gronie. Jeszcze raz wszystkich goraco zapraszam i licze na was. Jesli potrzebujecie dodatkowych informacji, to dzwoncie na numery, ktore podalem na jednej z poprzednich stron forum. W nadchodzacym tygodniu czekaja na nas kolejne polskie akcenty: w ramach Lublanskiego festiwalu filmowego beda wyswietlane trzy polskie filmy. Oto one oraz informacje o datach i miejscach projekcji: Komornik (tutaj pod tytulem "Rubežnik") Kinodvor 14.11. o 16.00 Kino Vič 14.11. o 21.00 Solidarnosc, Solidarnosc (Solidarnost, Solidarnost) 15.11. Kosovelova dvorana CD (Cankarjevega doma) 14.30 16.11. Kinodvor 11.00 16.11. Kosovelova dvorana 16.45 Mistrz (Mojster) 17.11. Linhartova dvorana CD 17.30 17.11. Kinodvor 22.10 18.11. Kino Vič 18.45 Serdecznie wszystkich pozdrawiam, Janusz Klim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agso
Witam wszystjie dziewczyny. Zaluje, ze nie moglam byc z wami we wtorek, ale nie mialam nikogo do opieki nad corka. Nastepnym razem... Wybieram sie na projekcje 2 polskich filmow w ramach festiwalu: 1) wtorek 14.11 Kino Vic godz.21.00 \"Komornik\" 2) niedziela 17.11 Kino Vic godz.18.45 \"MojsteR\" Kto ma ochote wybrac sie ze mna? Moge kupic bilety, bo mam blisko do tego kina. Kino jest niedaleko od centrum (jezdza autobusy). Prosze o kontakt telefoniczny, bo do internetu zagladam rzadko-tel. 041 735 474 Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Informację o Waszym forum otrzymałalm kilka dni temu od p.Janusza (\\\"Dobrego ducha\\\" nowoprzybyłych do Slowenii Polaków). Podobnie jak Dorcis jestem jeszcze mocno zwiazana z Polską (raz, dwa razy w miesiacu jestem w Warszawie), ale powoli oswajam się z myślą, że te kontakty bedą musiały być rzadsze (moj Slovenec wolałby wiecej czasu spedzać ze mną :) i nadszedł czas szukania nowych znajmości i przyjaciół w Słowenii. Zdaje się, że w przeciwieństwie do wiekszosci z Was, mieszkam pod Mariborem. Mimo, że Lublana nie jest tak daleko, to wieczorne wypady do kina robią się nieco problematyczne ... W związku z tym mam prosbę - czy planując kolejne wieczorne spotkania w szerszym gronie mozecie uwzględnić 2.XII lub 8.XII? Jak by się udało to by było super. No i jak by się jednak okazało, że któraś z Was jest z Mariboru, to by było rewelacyjnie :) Pozdrawiam serdecznie Mariola (040 184 294) ps. ponieważ zmieniły mi się terminy podróży, mogę oddać komuś bilet PKP z Warszawy do Wiednia na 20.11, odjazd z Warszawy o 6.00, przyjazd do Wiednia 13:28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze sie nie martwic,bo na pewno Polacy zjawia sie na koncercie-wszyscy o to zadbamy:)Witaj Mariola,ja niestety nie z Maribora...BArdzo milo bedzie sie spotkac, na pewno cos ustalimy w tych terminach...POzdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajsa
Na koncercie na pewno bedziemy. Przynajmniej ja z Borutem. Panie Januszu- bardzo dziekuje za te informacje. Tak bardzo mi (nam ) trzeba takich wydarzen. Tym bardziej, ze w tym roku nie ma spotkania Poloni z okazji dzisiejszego swieta. Czy bilety na koncert dostac mozna tam, gdziesie on odbedzie? I czy juz mozna je kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi, Kajsa..... my dziś nie damy rady na targi książki..... ale jutro jak najbardziej! Jak chcesz możemy wybrać się razem. Ktoś jeszcze ma ochotę?? Pozdro, Gocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×