Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurde kurde

krew z nosa

Polecane posty

no ładny suwaczek, podoba mi się :):):):) a wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napiszcie jakie witaminy dajecie swoim maluszkom, z tego co pamiętam to chyba daje się witaminę D w kropelkach - tak???? I napiszcie kiedy robi się dziecku badanie bioderek, bo jestem zielona na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M_ka nie nerwuj sie tak :P :D a stronkę małemu mozesz zrobic na bobasach http://www.bobasy.pl ale tam jest stronka ogólnodostępna :) ja daję raz dziennie po kropelce wid D3 nazywa się Devikap a badanie bioderek to chyba w 6 tygodniu o ile dobrze pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello:D:D:D coś tu ostatnio pustki!!! gdzie sie podziewacie wszystkie??? Eny---->jak tam Twoja malutka?daje Wam popalić po nocach czy grzeczna jest??? M-ka------>a Kubuś jak?grzeczny????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak malemu schodziła skórka kąpalam go w Oilatum (1 nakrętka na wanienkę ) i do tego miałam krem Oilatum soft...pomagało! Na czkawkę dawałam małemu cycuszka bądz trochę wody z glukozą, czasem też troszkę herbatki rumiankowej ( zalezy co do picia miałam uszykowane ) M_ka mój czasem do dziś jak leży z gołą pupcią to bawi się w strażaka ( nie liczę ile razy mi się dostało :D:D:D:D ) Ja od 2 tyg życia dawałm małemu wit. K, od 3 t.g do nadal daję mu kropelkę vit. D3 ja mam Vigantol. M_ka ja dopiero 2 tyg temu byłam na usg bioderek, czyli w 3 miesiącu życia ! Ja małemu otwarłam galerię na bobasach.pl , zresztą linka mam w stopce !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bry laseczki. Sprawdzam suwak Ustysia Ty w 11 tygodniu ciąży jestes, widać Ci już brzuszek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś czasu mi szkoda na siedzenie przy kompie wiec mnie nie ma. Mała jest grzeczna w dzień, ładnie śpi, a wieczorem zaczyna się jazda. Je wtedy co godzinę, ciągle płacze, a jak jej dam cycka to zaraz zasypia i obudzić jej nie mogę, żeby się najadła raz a dobrze. I tak mi marudzi zazwyczaj do 1 w nocy a potem zasypia ładnie i potrafi nawet 4 godziny przespać. W nocy karmienie i zazwyczaj do 6-7 rano jest ok. Potem jeszcze jedno karmienie i jeszcze mogę sobie pospać ze 2-3 godzinki. Melka bardzo lubi się kąpać, tylko jak ją z wanny wyciągam to się płacz zaczyna. co do witaminek to ja jej daję od 2 tygodnia wit. K i teraz od 3 wit. D. Tylko jakoś jej się to nie podoba, bo ja ją tylko piersią karmię więc te witaminy muszę jej prosto do buzi dawać. na bioderka po 6 tygodniu idę - ale nie na USG tylko najpierw na zwykłą wizytę. U nas niestety można iść tylko prywatnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikan------>wiesz co ja to w zasadzie jestem już w 13 tygodniu tylko ten suwaczek mi żle liczy nie wiem czemu???bo lekarka stwierdzila mi w zeszłą środę 12 tydzień więc teraz to juz 13!!!!a brzuszka na razie nie mam!i czekam aż mi sie pojawi i tak sobie myśle,że pierwszy raz w życiu nie będę miała wyrzutów sumienia z tego powodu,że rośnie mi brzuch!hehe:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eny----->nie dziwie się,że szkoda Ci czasu na kompa!!!jak sie ma w domu taki skarb!!!!hehe!:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eny ja na początku wit d3 dawałam z kilkoma kroplami mojego mleka na łyzeczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie się podziewacie eny- prześlij mi na maila zdjęcia waszego pokoiku dziecięcego jestem bardzo ciekawa jak wygląda pozdrowionka dla wszystkich forumowiczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj kochana czigro!!!!!!!!!!!!!!!napisz co slychac m_ka skorka u niemowlaka schodzi, to normalne, co do czkawki tez normalne dac troszke cycusia powinno przejsc ja tez kapalam w oilatum i bylo lepiej, my stosowalismy oliwke na wilgotna skorke i wycieralam delikatnie recznikiem.. kapalismy tez w rumianku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_ka ta stronke co ma jasiu robil mu tatus....co do siusiania jasiu jak byl maly tez tak robil specjalnie ale jak dorosl nauczyl sie zeby nie siusiac w trakcie przebierania eny Melka to piekne cudenko, nie moge sie napatrzec a kubus to istny skarbek, szybiutko zaloz jemu stronke bede ogladac na biezaco nati musze zajrzec do was na stronke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć czigra :) dzięki za rady - muszę spróbować :) szurek - ja karmię piersią - tylko czasem jak chcę sprawdzić ile mam pokarmu, albo jak czuję, że Melka wszystkiego nie zjadła to ściągam i daję jej z butelki. ngt - my nie mamy jeszcze urządzonego pokoiku dla Melki, bo ona na razie u nas w sypialni ma swoje łóżeczko. U niej w pokoiku tylko zasłonki w żyrafki powiesiłam. Jak podrośnie to wtedy jakoś jej urządzimy i ją przeniesiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szurek---> założę mojemu Niuniusiowi stronkę na bobasach jak tylko znajdę więcej czasu - obiecuję. Tak bardzo bym chciała pooglądać wasze pociechy - dziewczyny ale nie mam czasu ostatnio na kompa. Ustysia---> Kubuś jest grzeczny, podobnie jak u Enyusi w dzień lepiej sypia a w nocy różnie to bywa, jutro skończy 2 tygodnie ale ja mam wrażenie, że ma już jakiś miesiąc, jest bardzo kochany, robi śmieszne minki, krzywi się i uśmiecha na zmianę, rozgląda się po mieszkaniu i pilnie słucha jak do niego mówię ❤️❤️❤️. Dzisiaj odpadł mu pępuszek i dzisiaj był pierwszy raz na spacerku :) ooooo - a teraz właśnie się budzi i będziemy go kąpać, więc zmykam papappapaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja mam w sobotę egzamin w szkole i się uczę :( choć strasznie mam lenia !!! Dziś mój bobiś kończy 4 miesiące.... na bobasach zamieściłam nowe fotki.. jak tylko naucze się to tego egz to pozaglądam częsciej... Powoli mam coraz mniej pokarmu i już nawet w ciągu dnia daję małemu butle...bo z cycucha wydaje mi się że się nie najada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati super fotki :) Moim zdaniem popełniłaś podstawowy błąd skoro chciałaś karmić piersią nie powinno się dziecka dopajać butlą...tak mi tlumaczyła połozna, wtedy zmienia się dziecku odruch ssania i w efekcie wytwarza się mniej pokarmu. ja karmiłam tylko i wyłącznie piersią do 6 mca i nawet jak były 30 stopniowe upały mała dostawała tylko pierś....pięknie przybierała na wadze :) soczki itp. wprowadzałam dopiero od 6mca. teraz pochłania wszystko to co my :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwek ale on ciągnie pierś ładnie, jak już nie chce wtedy wypluwa cycuszka i się uśmiecha, tylko mnie się wydaje że te moje piersi takie puste są :( może są miekkię a pokarmu jest w nich sporo? nie wiem :( dlatego też dałam mu dzis w dzień cycka i butle !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie chodziło mi o to że moze wytwarzać się mniej pokarmu.... ale np. teraz ja też mam miiękkie piersi ale pokarmu mam jeszcze sporo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam twarde ale tylko raz mnie bolały i raz ściągałam bo mały ładnie pije. Enyusia ---> nosisz małą po karmieniu żeby jej się odbiło???? Mojemu Kubusiowi się nie odbija, ale ostatnio 2 razy mu się ulało.I jeszcze mam pytanie - od którego tygodnia kładzie dziecko na brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Ty M_ka na początku to będziesz miała duzo pokarmu...ja często miewałam taki nawał ze musiałam ściągać :) na brzuszku możesz już układać małego...nawet powinno się, choć na pare minut ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati siwek ma racje, mysle ze możesz jeszcze uratowac mleko w piersi....najważniejsze jest przystawianie dziecka i ssanie, jakbys robila to co 2 godziny a może nawet 1,5 to wroci ci bardzo duzo pokarmu, wiem co mowie bo ja walczylam o pokarm dlugo (Jasiu malo ssal) i udalo mi się karmic piersia do 7 miesiaca...ale na maxa się temu poswiecilam, bo nawet w nocy musiałam go wybudzac co 2 godzinki i po każdym karmieniu ściągałam pokarm laktatorem – bardziej stymulowałam piersi do pracy i mialam mnóstwo mleczka pozniej...ja poradziłam sobie dzieki poradni laktacyjnej....kolejny blad, twoje zwątpienie, piersi z czasem będą się robily miękkie to tylko oznacza ze laktacja się unormowala i dostosowala pod dziecko a pokarm to ty masz!!!!!!!! Takie zwatpienie pojawia się wlasnie około 3 miesiaca pozniej 6 miesiecy...mysle ze butla nie jest ci potrzebna, jak dziecko ladnie ssie to największy sukces jaki może bycsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
święta prawda Szurek :) dużo kobiet wątpi w to ze moze karmić piersią...ze dziecku starcza pokarmu...a przecież kazda z nas jest tak skonstruowana zeby swoje dziecko karmić i moze się to udać, pokarm jest a cycki to studnia bez dna :D jeśli dziecko nie płacze po nakarmieniu i ładnie przybiera na wadze to do 6mca nie ma sensu podawać mu butli bo wtedy zaburza się laktację;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja szwagierka ma 4 miesięczną córeczkę. Mała po skończeniu miesiaca zaczęła im strasznie płakać, po podstawieniu do cycka na jakieś pół godziny było spokoju a później abarot. Poszli do lekarza i poradni i sie okazało, ze dziecko po prostu nie dojada, a pokarmu miała dużo i musiała wprowadzić butelkę. Są jednak wyjątki od reguł... Mam też druga prawie szwagierkę, ze tak powiem, i ona nie karmiła swojej córki w ogóle piersią, bo stwierdziła, ze jej sie piersi zniszczą a po trzech tygodniach od porodu nie było nawet sladu po ciązy! Kolejny wyjatek od reguły, ze karmiąc piersia szybciej sie macica zwija. No cóż, ta co ma 4 miesięczną córeczkę do formy jeszcze nie wróciła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×