Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Preparaty powodujące złuszczanie naskórka - kwas salicylowy (spirytus salicylowy) - kwas azelainowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\".Capivitu nie biore,bo nie zauwazylam po nim zadnych zmian.\" - A ile go stosowalas? I jakich efektow sie spodziewalas? A co do spirytusu...to bym bardzo uwazala. Mam nadzieje, ze nie uzywasz go wiecej niz od czasu do czasu do dezynfekcji wycisnietej krostki On potrafi wysuszyc skora na wior... efekt: skora sucha, nie nawilzona, ale jednoszesnie produkujaca wiecej loju, przez co tlusta i blyszczaca niestety stlusta skora wcale nie oznacza, ze nie jest przesuszona...czesto wrecz przeciwnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedzi. No wlasnie dermatolog kazala mi go uzywac normalnie na cala twarz,a nie tylko na pojedyncze krostki...To bylo cos z apteki robione na zamowienie,na bazie 70% spirytusu :O Odstawie to gowno lepiej. No ja wlasnie mam niby cere tradzikowa,ale strasznie sucha... A kazdy krem albo zapycha pory allbo powoduje,ze robia mi sie takie duze gule :O A capivit stosowalam miesiac.To krotko,ale chociaz jakies zmiany powinnam zauwazyc...tak misie wydaje.Blondyn,a Ty tez chyba kupiles ten Capivit jakos w tym samym czasie co ja nie? I jakie efekty przyniosl u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja capivit stosowalem 2 miesiace i faktycznie efekty byly nie powiem ze twarz byla zaraz wspaniala ale dalo sie zauwazyc z rana ze jednak jest mnie sucha :). Obecnie odstawilem przygotowuje sie na izotek :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
capitiv dzila na glebokie warstwy skory - tego sie nie da zauwazyc tak prosto. na naskorek tez troche pewnie ale glownie na tzw. skore wlasciwa.... no a przy spirytusie to juz w ogole nie ma szans zauwazyc jego dzialania wydaje mi sie,ze ten dermatolog twoj jest troche starej daty - ale glowy nie dam bo nei wiem co poza spirytusem w tym bylo ale takie rzeczy, ktore robia ze skory wior - jak np. acnosan (prawie sam spirytus) czy cos w stylu acensulf ( z wysuszajaca siarka)....to byla moda przypisywac jak ja zaczelam chodzic do dermatologa jakies 10 lat temu...i wtedy to tez juz byl raczej starszy dermatolog :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda to babka nie jest :) Gdzies kolo 50tki.Ale poprzednia byla jeszcze gorsza.To widac juz na pierwszej wizycie.Ta od razu zapytala o miesiaczki,o to czy w rodzinie ktos mial tradzik itp. Na tej podstawie przepisala mi diane.A spirytus mialam uzywac raz w tygodniu i mial byc na zaskorniki.A 2 razy w tygodniu mialam smarowac mascia benzacne zmieszana z clotrimazolem.Ale mam uczulenie na nadtlenek beznzoilu.Dlatego przy duacu tez mialam opuchlizne na twarzy i tak mnie swedzilo.Tylko,ze kiedys zadnego uczulenia nie mialam,bo duac moglam stosowac normalnie.To sie zaczelo w maju.A do maja normalnie uzywalam duac.Potem po differinie wlasnie cuda sie zaczely dziac z moja skora :O I od tego czasu mam uczulenie na nadtlenek benzoilu.Musze to powiedziec babce i niech mi da cos innego zamiast benzacne. Spadam do szkoly-wiedza czeka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok....raz w tygodniu - to nieco zmienia postac rzeczy :p choc czy na zaskorniki to cos daje to nie wiem bo nie mam pojecia co jest w srodku :) no ale diana powinna cos dac...jak sie troche poczeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka diana
kosmetyczka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bienio89
No jak byl tam spirytus to napewno, zluszcza naskorek wagry robie sie bardziej widoczne i sie scieraja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wągry
sie wysuszaja:)jak miło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kolega ma racje w koncu wagry siedza pod naskorkiem. Im mniej naskorkta tym bardziej widoczne wagry a tym samym bardziej podatne na wyciskanie ^^ itp. ;p ale nie radze. Diana? To tabletki antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy czy ta Diana cos pomoze.Dekolt juz jest ok. :) Miejmy nadzieje,ze z twarza tez tak wkrotce bedzie.Ale poki co to nie jest za dobrze.Ciekawe jak dlugo bede znowu brac to swinstwo.Boje sie po prostu tego co bedzie po odstawiniu....ze mnie wysypie niemilosiernie.Ale o tym lepiej zebym nie myslala narazie.Co ma byc to bedzie.Ciekawe po jakim czasie nastapi poprawa.Quleczko u Ciebie po jakim czasie widac bylo jakies efekty? Bo u mnie poprzednim razem dopiero jakis czas po odstawieniu-w czasie brania to tylko dekolt byl ladny.A twarz taka sama. A tak poza tematem to kafe juz mnie zaczyna drażnic :O Co chwile jakies problemy....to z wyslaniem wiadomosci,to z wejsciem na strone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe co moj ginekolog mi przepisze przy testosteronie 72 :D narazie moja buzka jest ok, makijaż wszystko przykrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej 🖐️ . Żyje tu ktoś? :) Moja buzia wygląda coraz lepiej (dzięki Bogu) .Robilam maseczki z drożdzy i myślę,że to w dużej mierze ich zasluga. Biorę Humavit,który również składa się z drożdzy i skrzypu.Kurde wiecznie zapominam o braniu diany.Ogólnie to ustaliłam,że będę brała o 21-tak jak kiedyś...Ale ciągle zapominam.Czasami to nawet biorę dopiero rano na drugi dzień ;) Ale jeśli to nie w celach antykoncepcyjnych to branie z dokładnością co do minuty chyba nie jest aż tak ważne co? Quleczko mądralo nasza jak myślisz;) Ale muszę się zmobilizować,bo nigdy nic nie wiadomo :D Zaraz ktoś tu pomyśli,że daje na lewo i prawo heh-żartowałam z tą mobilizacją...tzn nie żartowałam bo pora by była,żeby zacząć brać regularnie,ale nie w tym celu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle,ze to nie ma takiego duzego znaczenia jak nie bierzesz tego jako antykoncepcje I powiem ci jedno - jakbys brala to na pewno byc pamietala o godzinie :p A tak w ogole to moze jakies przypomnienie w telefonie sobie ustaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh wtedy pewnie bym pamiętała ;) Masz rację,będę musiała ustawić sobie przypomnienie i to w obu telefonach ;) Jak w jednym padnie bateria to drugi będzie dzwonił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym jednak barała regularnie, bo to hormony, a trzeba utrzymać ciąglośc, aby nie powstała huśtaweczka. moja buzia tez jest ok :) ani gorzej, ani lepiej, co prawda marze już o calkiem gładkiej i jednolitej cerze, ale jestem zadowolona z tego co mam, już nie boję się pozować do zdjęć. boshe jak ja nie lubiłam, jak ktoś mnie fotografował..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
Czesc wszystkim :) pisalem kiedys na jakims forum ale zgubilem watek i tutaj chcialbym sie podzielic z wami w kilku slowach moimi doswiadczeniami :) tradzik posiadam jakies 3 lata a konkretnie od 1 gimnazjum :) teraz mam prawie 17 lat i po stosowaniu wielu specyfikow postanowilem na leczenie Roaccutane :P moja twarz jest teraz ladnie zaleczona ale czuje ze wszystkko buzuje i niedlugo wybuchnie (chociaz bardzo sie dziwie ze nie stosuje niczego! od 3 2/3 tygodni i jest lepiej niz bylo :P) dlatego tez jutro ide po ostateczny wynik badania (tylko formalnosc) i w srode zaczynam kuracje (z niemiec sprowadzany, czekam na przesylke) zyczcie mi powodzenia a ja was bede informowal o wszystkim jesli bedziecie chcieli :) teraz cytat (moze byc nie dokladny :P) Stwierdzenie jednego z forumowiczow: \"od roaccutane mozna okropnie zachorowac odradzam jego stosowanie\" Odpowiedz jednego z forumowiczow :) \"ja widzialem tylko chore osoby ktore tego nie braly a inne leki im nie pomagaly\" Mysle ze to w pewien sposob wyjasnia decyzje moja i moje lekarza prowadzacego bo jak powszechnie wiadomo lek dobry ale kontrowersyjny. Pozdrawiam i chetnie odpowiem na wszelkie pytania. Zycze wszystkim powodzenia i optymizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No raczej nie Roaccutane bo wszystkie leki na izoterynie majha taka opinie :) Ale powiem Ci ze bardzo sie ciesze ze tutaj trafiles, ja tez zaczynam terapie 12 tylko ze bede sie leczyl Aknenormin. Zobaczym kto szybciej sie tego pozbedzie :). Pozatym kolego powiec mi w jakim stanie jestes, bo nie wiem czy warto sie scigac ;p. Napisz także ile płacisz za opakowanie jaka bedziesz mial dawke dzinna itp. :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
ciesze sie ze znalazlem bratnia dusze :) no wiec masz racje z tymi izotreinami ale wiesz Roaccutane to ponoc najgorzej ale najskutczeniejszy ostatnio lekarz mi mowil ze ten Aknenormin (francuski specyfik) tak srednio wg niego dziala ale zycze CI jaknajlepiej naprawde :) Tak jak pisalem stan dobry :) poprostu nie uzywam nic 3 tygodnie i jest lepiej niz bylo :P ale moze dlatego ze jestem po 3 pilingach za paczke w niemczech (50 tabl. 10mg) place 125zl w polsce za 30 tabl po 20mg (czyli lacznie 600mg a w tamtej 500mg) w aptekach placi sie 220zl takze 100 mg mniej ale 105 zl taniej :) mam nadzieje ze zrozumiales moje przeliczenie :P dawka dzienna 30mg (co trzeci dzien 40mg) mam nadzieje ze bedzie mozliwosc jej zwiekszenia zeby szybciej zakonczyc kuracje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez bym sobie z niemiec zamowil ale niestety nie mam jak a siostry angazowac w to nie chce bo narazie ma swoje sprawy :) Mowisz taki sobie hmm no zobaczym czy to dostane narazie mam z tego ksiazeczke, wiec mysle ze ajprawdopodobniej tym bede sie leczyc no nic zobaczymy. Powiec mi jeszcze ile wazysz :) Bo jesli sie nie myle od tego zalezy dawka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
Tak dawna zalezy od wagi waze 74kg a co do leku to pamietaj ze kazdy organizm inaczej reaguje w przypadku Roaccutane mysle ze szans na pozbycie sie tego wynosza 99%. pytalem sie szczerze mojej doktor i powiedziala ze wszystkim ktorym stosowala izotretynoine przeszlo oprocz 2 pacjentek ktorym wrocilo po ko 3 latach i to o wiele slabszy :) tez Ci niektorzy odradzaja ten lek? bo mi tak :P ale nie daj sie zwiesc :) to nasza jedyna szansa. a powiedz mi jak u Ciebie z tradzikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wez mi nie mow moja rodzicielka caly czas mi powtarza ze nie ma zamiaru przykladac reki do mojej smierci :). Normalnie masakra ile ja juz tego sie nasluchałem... 74kg hmm ja 70-71 kg czyli bardzo podobnie :) Tak sobie liczylem i wychodzi mi ze miesiecznie za kuracje bede placil cos 200zł z groszami. Bynajmniej przez pierwszy miesiac. http://www.apteki-torun.com/p/?dzial=20&produkt=18 Tutaj jest ladnie wszystko opisane. \" U niektórych pacjentów obserwowano 30-80% zmniejszenie wydzielania gruczołów łojowych, utrzymujące się przez 80 tygodni od zakończenia leczenia izotretinoiną.\" - to coprawda o Izoteku ale dzialaja podobnie jak nie tak samo, wiec te 80 tygodni to 20 miesiecy a to z kolei niemal 2 lata a to juz dosyc sporo bez tradziku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Zwiesc sie nie dam to wiem ze to moja niemal ostatnia szansa, jak bede bral to i nie pomoze to sobie powiem no trudnoi probowalem wszystkiego musze nauczyc sie z tym zyc. A taktak nie sprobuje to caly czas bede sobie wyrzucal ze mozna sie byle tego pozbyc i ble ble ble... Wiec wole sprobowac mimo tej dupnej listy skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aknenormin jest niemiecki, francuski, to jest np: Curracne. Co do wyzszosci jednego nad drugim, to jest to czysta dywagacja. Przy pelnej terapii prawdopodbienstwo wyleczenia jest ogromne: ponad 90%, ale: wszystko zalezy od wynikow. Ja np: aktualnie biore 5 miesiac, male dawki (okolo 3500mg) i wyniki mam biorac pod uwage dawke, wysokie - gorna dopuszczalna granica. Pewnie lekarz pozwoli mi maksymalnie przyjac 6000mg, co jest i tak w moim przypadku wystarczajace, bo efekty sa bardzo dobre. Ale 6000mg, to jest i tak troche ponad polowa dawki przy normalnym leczeniu (ja na dodatek waze tylko 59 kg). Reasumujac - szansa, ze wyniki pozowla na przebycie pelnej tarpii sa niskie. Nadzieja w tym, ze pelna terapia nie bedzie potrzebna. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
tzn ja musze wziasc nie cale 9000 mg leczenie nie bedzie trwalo dluzej niz pol roku a co chodzi z wynikami? mowisz o wynikach badan? ja nie wyobrazam sobie przerwania kuracji ogolem wyniki mialem slabe bo sie odchudzalem ale gdy zaczalem jesc mam idealne :) takze jestem dobrej nadziei.. mmj zycze Ci calej ydanej kuracji tak jak Tobie blondyn :) najpozniej w czwartek przyjda pierwsze 4 paczki (50x10mg) z niemiec :) narazie bede mial zapas na 2 miesiace leczenia ale mam nadzieje ze mi doktor zwiekszy dawke zeby szybciej skonczyc :) ja np sie nie boje skutkow ubocznych :) wszystko tak czy inaczej zalezy od jutrzejszych wynikow badan TSH. ja wiem ze beda pozytywne jestem przekonany ale 1% niepewnosci jest..:( a ty kiedy zaczynasz branie leku i w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wszystkiego dowiem sie w srode, jak Bóg da i dozyje :). ale mysle ze dawka to bedzie 35 mg na dobe, leczenie amm zamiar zaczac tego samego dnia ewentualnie tydzien puzniej bo wyjezdzam. Moj tradzik nie jest jakis super duzy ale nic poza antybiotykami na niego nie dziala a jak wiadomo ich nie moge brac caly czas, wiec mam nadzieje ze gdzies w 4 miesiace sie tego pozbede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrocK
dozyjesz :P wszyscy dozyjemy tej chwili kiedy wezmiemy ostatnia kapsulke :) ja bede mial dawke 30mg/dobe a co 3 dzien 40mg :) zacznij jak najszybciej :) a co do tradziku to masz tak jak ja :) ja mam ladnie elegancko tylko troche sladow no i tak samo dzialal na mnie tylko Tetralysal przez okres leczenie i do miesiaca po zakonczeniu... dno :P mam nadzieje ze zaczniemy razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie dzialal troche dluzej niz miesiac, ale tak kwiecen maj to moja skora byla super juz myslalem ze dam sobie spokoj z dermatologiem itp a tu zaczelo wszystko wracac... Ja sie obawiam ze nasza kochana Bravie tez to moze spotkac, zebym sie tylko mylil :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×