Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

bo ja sobie zrobiłam, mam wynik 72 jak normajest od 6 do 80 i jakoś tak mi się wydaje,że to za dużo. do lekarza idę dopiero jakoś w przyszłym tygodniu, teraz już na pewno da mi tabsybo juz bedzie wiedział jakie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to tego Differinu to juz go kupiłem, drugiej tupki potrzebowac nie bede bo czekam do nastepnej wizytu i izotek mam nadzieje. Wczoraj go użylem i twarz bez zmiany, teraz na mnie wszstkie leki tak na mnie działaja. Nie sadze zebym mial jakis wysyp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie byłabym tego taka pewna, bo ja też tak samo podchodziłam do differinu mysląc, że nie będę miała wysypu a jak się później zaczeło to nie wiedziałam gdzie twarz chować, sle takkie własnie jest działanie tego leku, bo differin ma za zadanie oczyścic skore ze wszystkich swinstw które czają sie pod spodem, ja nie miałam tyle cierpliwości, aby wytrzymać ten wysyp i przestalam go stosować. moze teraz bym już miała ładną twarz, ale nie mogłam sie wtedy skazać na tak okropny wygląd. a dzieki duacowi na ktorym teraz jestem wciąż mam ładna buzię i corz częściej słysze piękne komplementy pod moim adresem :) dla takich chwil warto życ.. próżność to jedna z cech które lubię :D czasami oczywiście tylko i z umiarem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam :) Ale dawno - jak sie uda to poszukam wyniku. No ale jak jest w normie to nie powinno byc problemu - nawet jak to gorna czesc normy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam raz 0.56 przy normie(0.05-0.73) czyli tez raczej wysoko za drugim razem 60 przy normie 14-76 trzeciego nie umiem znalezc :) mam tez cala mase innych hormonow z takimi roznokolorowymi mapkami...bo o ile mi wiadomo to nie sam testosteron ma znaczenie :) nawet jesli jest w normie to inne hormony moga powodowac problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie powiem Ci dokladnie, bo sam robilem tylko badanie kontrolne na hormony nadnerczy, bo moja rodzina miala z nimi problemy, z racji wyzszego poziomu DHEA-S moj dermatolog skontaktuje sie z endokrynologiem i przy nastepnej wizycie poda mi, czy to powinno sie dokladnie sprawdzic. Koszt wiekszosci hormonow jest na pewno w przedziale 100-150 zlotych. http://www.certus.med.pl/?menuid=124 Tutaj masz cennik badan w Poznanskiej prywatnej klinice, mozesz poszukac poszczegolnych hormonow i orientacyjnie wybadac cene. Na pewno zacznij od DHEA, bo to hormon z ktorego powstaja trzy inne hormony (m.in. testosteron) - poszukaj na stronie luskiewnika, jest tam dokladnie opisana patogeneza tradziku przy podwyzszonych hormonach. http://www.luskiewnik.gower.pl/informacje_lipiec2004.html (poszukaj frazy \'DHEA\'). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRAVIA ja bym sie wstrzymal z tym optymizmem, jak skonczylem brac tertasyl i nadal stosowalem duac to bylo pieknie ale do czasu, potem wszystko zaczelo wracac. Co do differinu do zobaczymy, nawet jesli mnie wysypie i wszystko zacznie wychodzic to ok juz to przechodzilem i nadal zyje, a wiecznie ze mnie wychodzic to nie moze. Co do badan to chorelnie drogie, przy nastepnej wizycie pogadam z dermatologiem co i jak, pomecze ja i moze dostane jakies skierowanie za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmj...ja tylko dodam, ze ja na wlasna reke nie zaczynalabym badac hormownow bo bez oceny dobrego dermatologa czy endokrynologa nic Ci to nie da niestety... to lekarz powienien zlecic co powinno sie przepadac jak sam widzisz to nawet twoj dermatolog konsultuje sie z endokrynologiem, a co dopiero my sami bo to jest tak, ze sam poziom wysoki/niski jednej rzeczy o niczym nie swiadczy...ale w polaczeniu z wysokim/niskim poziomem drugiego hormonu juz moze ja pamietam,ze kiedys mialam cos na granicy normy i lekarz stwierdzil, ze to w sumie jeszcze moze byc...ale na wszelki wypadek nalezy jeszcze sprawdzic jakas inna rzecz- bo jak ona jest z kolei niska to moze byc objaw czegos niedobrego tak wiec jesli chodzi o hormony to lekarz i jeszcze raz lekarz :) bo inaczej to nic sie czlowiek nie dowie na 100%, a jeszcze sam sie doszuka jakiejs niepokojacej choroby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, tylko po konsultacji z lekarzem - piszac \"zacznij od DHEA\" mialem na mysli sprawdzenie ceny badania i objawow, ktore wystepuja przy jego podwyzszeniu. Jezeli ktos opacznie odczytal moja wypowiedz, to szybko prostuje, ze nieslownie sie wyrazilem :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne :) Chodzi mi tylko o to, ze mozna tam znalezc na przyklad: \"Lekki nadmiar DHEA w wieku młodzieńczym objawia się u płci żeńskiej trądzikiem, małymi piersiami, nadmiernym owłosieniem ciała (przy równoczesnym skąpym owłosieniu głowy), zaburzeniami miesiączkowymi, bolesnymi miesiączkami lub zatrzymaniem miesiączki. \" Tyle, ze te objawy pasuja do polowy kobiecych problemow hormownalnych - tradzik, owlosienie, miesiaczki to podstawowe rzeczy ktore zaleza od hormonow Zly poziom testosteronu tez podobne objawy, a wcale nie musi sie wiazac ze zlym poziomem DHEA. To po prostu troche jak totolotek - tak z samego czytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nadal wygladam jak niewyglad :O Najchetniej to bym nawet do szkoly jutro nie poszla.Ale cholera jasna...czemu tak mnie wysypalo..Nie pamietam kiedy ostatni raz tak wygladalam :( Dziwne.Bardzo.Zaczynam brac dalej Humavit,bo juz jakis czas nie bralam.W sumie moze mnie wysypalo po prostu dlatego,ze niczego nie uzywam....zadnego duacu ani nic z tych rzeczy... Teraz to nie pozostalo mi nic jak modlic sie zeby jak najpredzej wrocic do stanu uzywalnosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wole nie mowic jak wygladam... a wlasnie mnie smsowo chcial nowo poznany facet zaprosic na kawe. W zyciu!!! :P Musi poczekac, az sie choc troche do ladu doprowadze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny, dziewczyny gdybym ja sobie mial wszystkiego przez tradzik odmowic to bym w dupie byl i g.... widzial. Pozatym jesli Cie zaprasza na kawe to idz, facet mimo iz skurwysyn to czasem jakeis przeblyski ma i zauwaza ze wyglad to nie wszytko (zeby nie bylo za dobrze; kobiety tez do swietych nie naleza ;> ). Jesli ktos Ciebie nie akceptuje z tradzikiem tz. ze widzi w Tobie tylko ladna laleczke ktora mozna pobawic sie raz albo dwa i oddac koledze. Jak ktos Ciebie szanuje to nie odda nawet jak bedzie sie puch z Ciebie sypal i zamiast oka miala bys stary guzik. Tyle a teraz wypad sie bawic. eh ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez dzisiaj z moim \"kolega\" nie pojechalam nigdzie...Wykręcilam sie,ze nie moge,bo jest u mnie kolezanka....bo byla :) Ale nie chcialam zeby mnie tak zobaczyl.Wlasnie zmylam maseczke i ide spac bo mi sie nudzi. Boze....jak ja jutro pojde do szkoly.Nie wiem jakiego kremu uzyc.....nuno czy bambino .... :O Bo oba chyba dzialaja na mnie jednakowo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nuno i bambino zapychają. nie wiem po co chcecie koniecznie uzywać jakiegoś kremu!ja uzywam tylkoduac na noc i na dzien juz nic i nie wysypuje mnie mimo, że nie biorę juz dlugo antybiotyku. więc może troche się trzeba ograniczyć, na pewno dieta musi być i duuuzo wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcielo mi wypowiedz, cholera.Ogolnia byla dosc dluga - tym razem w skrocie. Nie zamierzam czekac z ta kawa, az mi tradzik przejdzie :p Ale mialam tluste wlosy bo zalozylam,ze dzis sie z domu nie rusza, maseczke z glinki na twarzy, tribitic na szyji i akurat pracowalam sobie w dresie, a moje dwie pary spodni zostaly chwile wczesniej wyjete z pralki :p To by byla przesada by spedzic niewiadomo ile czasu na doprowadzaniu sie do ladu bo on kawe zaproponowal :p Zasugerowalam inny termin w najblizszych dniach i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniołek
Bardzo fajnie Blondyn to ująłes! Zeby wszyscy faceci tak mysleli jak Ty. :) ja na szczescie mam fajnego chlopaka i jemu nie przeszkadza wogole moj tradzik. Może dlatego ze sam od czasu do czasu ma jakiegoś pryszcza . Ale mysle ze naprawde jesli facet jest godny zainteresowania to skupi sie bardziej na charakterze a nie na wyglądzie! ja praktycznie narazie mam jednego malego pryszcza. ale to nie potrwa chyba zbyt dlugo bo nadchodzą kobiece dni :( i pewnie wtedy niezle mnie zsypie. A akurat w piątek mam zjazd na studiach i będę musiała łażić taka krościasta :( ale kobiety mają los! gdyby nie ten cholerny okres to większość z nas nie wiedzialaby co to jest trądzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiegos kremu uzywac musze,bo mam strasznie sucha skore.Po myciu normalnie schodzi. A wiadomo,ze im bardziej przesuszona tym bardziej sie broni i produkuje wiecej sebum,a co za tym idzie wyskakuje jeszcze wiecej krost.Dzieki maseczkom z drozdzy moja cera zaczyna wracac powoli do siebie,ale to bylo straszne ...Nie wiem czym ten wysyp byl spowodowany. A gdybym tak aloesem przecierala twarz... Zamiast tych kremow... Nawilzylby ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprobuj po umyciu cos z nia zrobic bo inaczej to zawsze bedzie sciagnieta bez kremu Ja tu kiedys pisalam o toniku ale moze sok z aloesu zadziala podobnie. Albo jakis tonik domowej roboty typu: przegotowana woda, sok z cytryny (znosi zasadowe PH mydel i troche rozjasnia) i sok z aloesu? Bez tonizowania po myciu skora jest zawsze dziwnie napieta...i sie luszcza wszelkie skorki. Za to z tonikiem mi sie zupelnie udaje unikac kremow i nie obciazac skory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonik można sobie oczywiście zrobić samemu, na pewno będzie lepszy niż taki kupiony, woda termalna też bardzo pomaga na wysuszoną skóre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli musialabym do przegotowanej wody wkropic sok z cytryny i aloesu tak? I to mi nawilzy skore.... ? Az dziwne ;) Ale zaufam Wam,bo nie mam nic do stracenia:) Chociaz wieczorem bede tego uzywala,a rano kremu...bo jakos sobie nie wyobrazam ze nie musialabym sie nim smarowac... Ale moze sie mile rozczaruje-oby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy sama nie robilam bo mam dobry kupny tonik....ale w sieci jest sporo przepisow na naturalne, kiedys czytalam. Mysle,ze warto poszukac :) Na pewno odpoczynek od kremu dobrze zrobi skorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym jednak uważałaz cytryną, bo mam takie dzikie wrazenie że może to wysuszyc. nawilżać to fajnie jest własnie chyba czystą wodą termalną i tym aloesem. aleja sie tam nie znam na tym tak dobrze, bo nie uzywam toników, tylko czysty aloes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to ma byc troche, a nie cala cytryna - nie sadze by to komus krzywde zrobilo, a za to cytryna jest w kazdym wybielajacym kremie do rak itp :) Z innego topiku tutaj http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3282833 Ja znam parę przepisów na rewelacyjne toniki do twarzy: 1. tonik do cery tłustej, mieszanej z niedoskonałościami: w Herbapolu kupujemy szałwię w torebkach i zaparzamy jedną w szkalce wody i odstawiamy do ostygnięcia. Przemywamy twarz rano i wieczorem, nasączając wacik. Taki napar może stać w szklance, pod przykryciem przez 5 dni. Można też nia podmywać pachy, gdy nagle zabraknie nam dezodorantu. 2. tonik do cery zmęczonej, bez blasku, zanieczyszczonej- nalewamy do szklanki wody przegotowanej lub filtrowanej w filtrze i wrzucamy \"większe pół\" plasterka cytryny. Trzeba cytrynę wydusić i wyrzucić. Przemywamy twarz ile razy chcemy nasączając wacik. Taki tonik może stać do 3 dni. Ja nie mam czasu ale mozna wiecej na pewno znalezc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny kochane jestescie 🌼 Twarz powoli wraca do normy.Musze sobie zrobic ten tonik z cytryny...Bede na przemian stosowala aloes i ten tonik.Abo najpierw jedno przez jakis czas,a pozniej drugie.Ktore sie lepiej sprawdzi to bede uzywala juz na zawsze ;) Tez bym wolala zeby ta skora odpoczela od kremow,bo tylko zapychaja pory,ale po myciu schodzi doslownie platkami i po prostu chcac nie chcac nie ma takiej mozliwosci zebym obeszla sie bez kremu.Ale moze niedlugo :) Jeszcze raz dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nawilżasza ta swoją skórkę od wewnątrz? ten capivit albo coś pochodnego.. wiem, że mi to super pomoglo, teraz znowu muszę sobie kupić co już mnie chyba ten duac powoli wysusza. jednak skóra potrafi się zmienićjak długotrwale jest narazona na działanie tak silnych preparatów. moja buźka jest całkiem fajna teraz, mam jeszcze plamy po tej masakrze która była jużchyba z 3 tygodnie temu, ale jakoś to potrafię zamaskować całe szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie,ze musze chyba zaczac pic wiecej wody....Capivitu nie biore,bo nie zauwazylam po nim zadnych zmian.A szkoda:( No ale coz...A z ta cytrynka to wyprobuje w piatek :) Poki co to aloes poszedl w ruch ;) Moja cera jest straszna :O Dzisiaj sie wypudrowalam i wygladalam jak potwor.Puder mi sie osadzal....jak tapetnica jakas... Znowu zaczelam brac skrzypowite.11 listopada mam wizyte u dermatolog.Zapytam jej co robic zeby ta skora nie byla sucha,co poleca. A do tego spirytusu jakos nie moge sie przekonac...Wydaje mi sie,ze po nim mnie tez bardziej wysypalo :( I czytalam ze pod zadnym pozorem nie wolno uzywac nic na bazie alkoholu a zwlaszcza(!) spirytusu,gdy ma sie cere tradzikowa.Ach jo...przejebane normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO Spiritus napewno wysusza, go sie stosuje chyba tylko do zluszczania naskorka. Kosmetykow z alkoholem trzeba sie wystrzegac nie tylko przy tradziku. Differi juz stosuje kilka dni i hmmm zadnego wysypu zadnej poprawy... Takie 40 zł w bloto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Maseczka antybakteryjna z glinką zieloną 175ml Bielenda Do cera mieszanej, tłustej, z problemami trądzikowymi. Działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, głęboko oczyszcza pory skóry i ujścia gruczołów łojowych, redukuje zaczerwienienia i podrażnienia naskórka, ściąga rozszerzone pory skóry, wzmacnia, ujędrnia i wygładza naskórek. ... więcej na stronie www.monimar.pl Warto zobaczyc stronkę jest tam wiele kosmetykow dla cery z problemami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×