Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość karminowy_przypływ
ten lek ma w składzie: klindamycynę i nadtlenek benzoilu, w ulotce jest napisane, że po pierwszym otwarciu przechować w temp. 25 stopni, a później w lodówce, w każdym razie pani mgr z apteki poinformowała mnie że ten lek trzymac tylko w lodówce bo inaczej traci swoje własciwości, aha, i po otwarciu używać tylko 2 m-ce, pozniej to co ewentualnie zostanie wyrzucić, ja wczoraj użyłam 4-ty raz, koleżanki w pracy pytają co zrobiłam, że jest taka poprawa, skóra się wygładziła, te podskórne zaskórniki są tak jakby "przygładzone", nie mam obecnie żadnej większej zmiany ropnej, te co były znikają (są czerwonawe miejsca, goją się), buzia nie jest wysuszona, nie jest ściagnięta, nie mam łuszczących się miejsc, spokojnie rano nakładam lekki makijaż (wcześniej myję twarz wodą i mydłem glicerynowym i kremuję kremem azulen, takim specjalnie robionym na stany zapalne - dostałam go od kosmetyczki) ale równie dobrze można napewno używać innego jakiegoś kremiku, żeby skóra nie była przesuszona (dermatolog sugerowała mi IWOSTIN PURRITIN emulsja matująca - miałam go, polecam), mam tylko nadzieję ze poprawa po duacu nie bedzie chwilowa, boję się tego, czy da sobie radę z tym moim gronkowcem... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karminowy_przypływ
aha, tak, ten lek jest na receptę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po szóstym zastosowaniu Duacu i zaczęła mi się lekko łuszczyć skóra (zwłaszcza na brodzie). Jednak jest to \"wliczone\" w działanie leku, więc na razie się nie martwię :) Poza tym moja cera wygląda zdecydowanie lepiej, chociaż na wrażliwej skórze pod oczami mam lekkie zaczerwienienia ;) Ale to nic, jakoś przeczekam :) Ciekawa jestem jak to będzie , kiedy dostanę okres, bo wtedy jak wiadomo następuje największy wysyp. Zobaczymy. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karminowy_przypływ
Antoinette ja zaczerwienienia nie mam (nie stosuję pod oczami) ale wczoraj wydaje mi sią że użyłam troszke za duzo i przez chwile ciut, ciut mnie szczypało, ale zaraz ustało, nie łuszczy sie nic (narazie), a czy stosujesz jakis krem rano żeby to nawilżyć, natłuścic choć troszkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
ja uzywam duac na wszystko - cala twarz. nie omijam zadnych pryszczy wiec tych zadrapanych czy wycisnietych tez nie nalezy omijac. za dwa tygodnie odstawiam duac :) jestem po drugim peelingu i jestem niesamowicie szczesliwa :) trzymam za was kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
ja stosuje na dzien emulsje la roche matujaca. wlasciwie stosowalam bo teraz natluszczam cere po peelingach jak juz mowilam cutibaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
na cutibaze daje fluid i ok :) przy stosowaniu duacu spokojnie mozna sie malowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupu
a cutibaze nie za łtusta czasmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
cutibaza jest poltlusta i po peelingach wskazana przez dermatologa. poza tym nie jest tak tlusta jak sie moze wydawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie dziś kupiłam sobie DUAC:) troszeczke okłamałam farmaceutke, że już wczęsniej go stosowałam.. i że teraz nie chodze już prywatnie do dermatologa- to mi wydała:) Tylko, to trzeba z tego co wiem tylko na noc stosować. Mam nadzieję, że pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
tak na noc, na cala twarz oprocz okolic oczu. na oczyszczona buzie. mi dermatolog kazal po umyciu twarzy i toniu odczekac 10-15 min a dopiero pozniej nakladac duac. na dzien normalnie krem nawilzajacy badz matujacy, fluid i co kto uzywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
olek stosuje leczniczy peeling migdalowy, poczytaj na necie. jestem po drugim zabiegu i jestem bardzo zadowolona. duac po otwarciu przechowuje w lazience. w lodowce trzyma sie nie otwarte opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karminowy_przypływ
tak ? czyli po otwarciu w łazience? to moze źle zrozumiałam kurcze a babka w aptece powiedziała mi ze w lodówce bo inaczej straci swoje działanie juz nie wiem aha, a ten peeling migdałowy to robisz u kosmetyczki tak? ja mysle o kupnie jakiegos dobrego peelingu enzymatycznego zebym mogła sama robic w domu, narazie szukam czegos dobrego i gdzie trzymac ten duac po otwarciu, hm... musze zapytac dermatolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karminowy_przypływ: Ja po użyciu Duacu czekam jakąś godzinę i smaruję twarz nawilżającym kremem Dove, a rano matująco-nawilżającym Garnierem i nie jest tak źle :) Moja dermatolog kazała mi ten lek po otwarciu trzymać w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karminowy_przypływ
ja po użyciu duacu nie nakładam juz nic na buzię, dzis dzwoniłam do mojej dermatolog, też powiedziała ze w lodówce - tak też robię, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
stosuje tonik effaclar z la roche albo pure zone z loreala. ktos pytal o peeling migdalowy wiec odpowiadam, iz jest to peeling ktory wspomaga leczenie tradziku i wykonuje go tylko lekarz. to jest peeling leczniczy. poczytajcie w sieci na ten temat. jedyny jaki mozna wykonywac caly rok bez ograniczen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
co do przechowywania to na ulotce jest napisane: Przechowanie PRZED otwarciem tuby - w lodowce w temp. 2-8stopni, nie zamrazac. PO pierwszym otwarciu: w temp. do 25 stopni Zatem zamkniete trzymam w lodowce a po otwarciu w lazience :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale cisza
jak doznania po duacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do rewelacja
a ten peeling migdałowy to nie jakies kwasy owocowe czasmi? Ja kiedys miałam robione włansie migdałowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
kwasy owocowe oczywiscie. mozna poczytac na necie. zachecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znamczynieznam
a rewelacja , powiedz mi jeszcze jakie masz steżenia tych kwasów, czy robisz je u dermatologa, ile płacisz i po ilu zabiegach jestes? Przepraszam za grad pytań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znamczynieznam
juz doczytałam ze robi je lekarz i po 2 zabiegach, wiec jeszcze stęzenie i cena. Jestem ciekawa bo kiedys tez je miałam (chyba 3) ale nic mi nie dało. Moze za małe stezenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
jakie stezenie to nie wiem. robie je u dermatologa. jestem po drugim zabiegu. pierwszy peeling trzymalam na twarzy ok. 30 min. a ostatnio już godzinke. po pierwszym skora luszczyla sie po 2 dniach a teraz juz nastepnego dnia i jest strasznie sucha. smaruje tlustym kremem i nie swiece sie :D nie wiem jak to mozliwe bo naleze do osob ktore siweca sie zawsze i wszedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
jak nie zapomne to za dwa tygodnie zapytam jakie to stezenie. cena to 100zl za zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
aha i takich zabiegow trzeba zrobic z 5 w odstepach dwutygodniowych. dluzsze odstepy ponoc nie bardzo maja sens, zwlaszcza na poczatku kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znamczynieznam
oki, super:) wszytsko wiem:) Ja z tego co wiem to zawsze miałam to n twarzy 20-30 min na pewno nie godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×