Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość womennn
hmm ja wczesniej chodzilam na solarium i pomoglo mi ale pozneij jak juz nie chodzilam to nie mialam trądziki z podwojna siła tylko taki sam... wiec nie wiem czy to robi jakąś róznice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, kwas salicylowy (BHA) jest skladniekiem kosmetykow do pielegnacji cery tradzikowej. Zluszcza naskorek. Wystepuje w stezeniu maks. 2% do domowego uzytku. Nie kupuje sie go oddzielnie tylko jest on czynna substancja w peelingach drobnoziarnistych. Cala seria pomaranczowa neutrogeny go zawiera, peeling z Olay Clarity, itp. Pozszukajcie w kosmetykach do cery tradzikowej peelingow drobnoziarnistych i wtedy sprawdzcie na etykiecie czy zawieraja jak skladnik aktywny kwas salicylowy (BHA). Dwa razy dziennie uzywalam takiego peelingu do zluszczania skory twarzy. poznikaly gule ropne (z bialymi czubkami) i rozjasnila sie zera, wyrownal koloryt i przebarwienia malaly. Tego rodzaju kosmetykow mozna uzywac lacznie z masciami na recepte. Normalnie takim peelingiem myje twarz, przemywam tonikiem, osuszam papierowym recznikiem, czekam 10-15 min. i nakladam skinoren, brevoxyl, duac, differin i co tam jeszcze macie zapisane :) Po miesiacu widac efekty bo skora mniej wiecej tyle potrzebuje zeby odslonic nowa warstwe. Moze nastapic wysyp na poczatku bo scierajac odslania sie to co tam glebiej siedzi i mialoby wyjsc za jakies 2 tygodnie np. ale goraco polecam. ja sie strasznie balam, ze zostana mi blizny ale poczytalam, ze to mity i moj dermatolog to potwierdzil. gdybyscie mnie dzisiaj zobaczyli to nie uwierzylibyscie, ze w sierpniu mialam cala buzie w krostach i przebarwieniach. Teraz juz stosuje peeling u lekarza. ale potem zamierzam co jakis czas powtarzac intensywne zluszczanie zeby uniknac zapychania sie porow. Nie wiem czy was to dotyczy ale ja mialam zawsze cholerny problemy z czarnymi krostami na brodzie i nosie. po tych peelingach mam czysciutki nos i brode juz od lipca. mam nadzieje, ze zaspokoilam wasza ciekawosc :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwusku, przez pierwsze 4 tygodnie uzywalam na noc duac a na dzien skinoren i bylo ok tylko skinoren bardziej byl \"piekacy\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwusek89
ja niestety mialam, i slyszalam bardzo duzo takich opinii, nawet mohadermatolog powiedziala ze solarium bardzo nasila tradzik. a poza tym skoro smarujesz buzie duaciem to nie wiem czy w ogole mozesz wystawiac na ja promieniowanie UV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wizzard
po 2 tygodniach uzywania Duacu wszystko wydaje sie byc juz wporzadku, moge teraz strosowac go z 2 moze 3 razy w tygodniu na zmiane z kremami redukujacymi przebarwienia? nie wiem czy takie podejscie bedzie dobre:/ z kolei wiem ze uzywajac jakiegos leku non stop przez dluzszy czas moze oslabic jego dzialanie... po jakim czasie moge odstawic duac calkowicie? z gory dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizzard, a co na to lekarz? ja pomimo tego, ze po dwoch tygodniach mialam czysta buzie to nadal musialam uzywac duacu. potem odejscie od duacu i differin smaruje nadal na czysciutka buzie. dermatolog mi powiedzial, ze skora jeszcze przez jakis czas nie moze pozostac bez czegos na tradzik. musi byc ta \"oslona\" gdyby cos mialo sie pojawic. na przebarwienia stosuje w trakcie kuracji peeling migdalowy. na twoim miejscu narazie albo chodzilabym do lekarza na peeling migdalowy zeby zredukowac przebarwienia albo stosowalabym peelingi z kwasem salicylowym dwa razy dziennie w domu. z masciami na przebarwienia wstrzymalabym sie badz dopytala u lekarza. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nig
siema stosuje duac od kilku dni i wszystko poznikalo, a mialem tego sporo na policzkach... :) do tego uzywam Zorac, ale jak uzywalem sam Zorac to co jakis czas powodowal wysypy, a teraz rewelka :) polecam ten zel, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wizzard
hmm... co na to lekarz? lekarz od 3 lat mowi jedno: tetralysal i acnederm albo differin. Mysle ze tylko te leki zna. Kompletnie na mnei nei dzialaja. Od 4 miesiecy sam sie lecze i widze poprawe:) chodze do rodzinnego i przepisuje mi co mi jest potrzebne, sam zrobilem badania na gronkowca-wynik pozytywny, dostalem antybiotyk i zakupilem Duac. Pierwszy raz od dwoch lat widze wyrazna poprawe, dodatkowo przecieram sie samym kwasem salicynowym rano i wieczor, robie sobie 2 razy w tygodniu mikrodermabrazje z AVONu. Teraz wlasciwie problemem sa juz tylko przebarwienia, jesli ma ktos dobre doswiadczenia z walka z nimi prosze o komentarz:) Rewelacjo po jakim czaise pomogl Ci kwas migdalowy? Jestem Znachor troszke ale widze ze sam sobie najlepiej pomoglem, smuci tylko poziom leczenia w Polsce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wizzard
Kwas salicylowy* oczywiscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wizzard
Salicylowy* oczywiscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola02
hej:) niedawno moj dermatolog przepisal mi wlasnie na recepte "DUAC"-smaruje nim buzke po umyciu wieczorem. a takze w ciagu dnia na poszczegolne syfki.. do tego biore antybiotyk doustnie- "UNIDOX SOLUTAB" biore je od poniedzialku a dzis mamy czwartek ale powiem szczerze ze jest lepiej:) ogolnie nie mam ich az tak duzo-gorzej u mnie z bliznami po nich ale powstrzymuje sie od wyciskania krostek i mam nadzieje ze bedzie si:) jestem dobrej mysli:)) poza tym ktos tu chyba wczesniej pisal-przeczytalam-o diecie. moim zdaniem to nie ma wplywu jakiegos niekorzystengo na cere. przez ponad rok bylam na diecie nie jadlam slodyczy czipsow fast foodow itp. a tylko doszlo do tego ze bylam o krok do anoreksji a tradzik jak byl tak byl. teraz licze na to ze bedzie lepiej:) niedlugo chce sie zareczyc wiec 3majcie kciuki,:* jakby co to piszczcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizzard z tego co wnioskuje to smarujesz sie spirytusem salicylowym a nie kwasem salicylowym. Spirytus nie jest najlepszym rozwiazaniem. Kwas salicylowy nie wystepuje oddzielnie tylko jako skladnik peelingow znanych firm (olay, neutrogena, loreal, itp.) Ja stosowalam serie AcneResponse z loreala i po 4 tygodniach mialam ogromna poprawe ale nie widizialam tego w POlsce. Chyba dax cosmetics ma peeling z kwasem salicylowym ale nie jestem pewna. musisz poszukac kosmetykow do cery tradzikowej ktore zawieraja ten kwas jako aktywna substancje. Z tego co wiem to wszelkie dermabrazje zawieraja kwas salicylowy bo to on zluszcza skore. Pamietaj, ze jesli masz duze krosty to nie uzywaj zestawow oznaczonych dermabrazja tylko peelingow do tradziku. ale jak juz masz zaleczony tradzik to mozesz zluszczac i dermabrazja. Na zachodzie jest podzial na zestawy do domowych dermabrazji i niewolno ich uzywac przy atywnym tradziku (tak samo jak zluszczania glikolem) oraz zestawy z peelingiem do tradziku i te mozna stosowac nawet jak sie ma ogromne ropne gule. Posmaruj sie jeszcze troche duaciem albo najlepiej niech ci lekarz przepisze differin i uzywaj go codziennie a potem profilaktycznie raz dwa razy w tygodniu. Ja mam super dermatologa ale zanim do niego trafilam to wykonalam kawal dobrej roboty sama czytajac informacje w necie na temat tradziku doroslych glownie na portalach zagranicznych. mamy zatem wiele wspolnego bo ja tez czesto watpie w fachowosc lekarza zwlaszcza jak prawi mi rzeczy, ktore na zachodzie uznano za mit 10 lat temu. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od jutra bede miec duac, do tej pory zadna masc, krem, zel nie pomogla mi jakos rewelacyjnie mam nadzieje ze duac bedzie ok, stosowalam wszystko uwazam ze najlepiej jest zainwestowac kaske i miec 100% pewnosc ze ten horror sie skonczy, bo powiedzmy sobie szczerze pryszcze to nie tylko zewnetrzny problem ale tez psycha nam siada, mamy natrectwa z tym zwiazane, doly itp, niestety niby wyglad nie jest najwazniejszy ale mnie to przyprawilo o depreche... dlatego uwazam ze lepiej zaoszczedzic na ciuchach odlozyc kase i jechac roaccutanem fakt byl cholernie drogi (bralam go jakies 5 lat temu) ale wszystko mi zeszlo mialam buzke jak pupka niemowlaka, teraz bede brac izotec mam nadzieje ze bedzie ok i ze starczy mi kasy na 8 miechow bo tak powiedziala dermatolog ze tyle to bedzie trwalo, jesli ktoras z was ma lekkie pryszcze to polecam antykoncepcyjne regulon mi pomogl tylko trzeba kilka opakowan zjesc zeby widziec lepszy efekt, diane odradzam stanowczo to najwiekszy syf jaki istnieje na rynku po pierwsze dwie moje kolezanki dostaly niezlosliwych naszczescie guzow piersi po dianie i lekarze jasno powiedzieli ze to przez diane, ze odradzaja te pigulki, ja po dianie przytylam 15 kilo i mialam depresje takze naprawde uwazam ze regulon jest ok tylko cierpliwosci, przy duzych zmianach tak jak mowie roaccutane (rewelka) lub izotek ktory bede teraz stosowac jak pisalam, tetrarysal bralam niestety na mnie nie zadzialal ale wiem ze sporu osobom pomaga wiec mozna sprobowac poza tym tetracykliny nie sa takie drogie j ww leki. jesli chodzi o tapete to dla mnie rewelacja dermablend vichy a uzywalam juz najdrzszych i najlepszych podkladow najwspanialszy jest ten dermablend vichy jest bardzo wydajny takze warto dac wiecej kasy bo starcza na dlugo nie ma maski a kryje nie wiem jak to zrobili. a i jeszcze jedno jedna z was pytala czy mleko nabial moga pogarszac stan cery i ktos jej napisal ze nie... NABIAL MOZE ZNACZNIE POGARSZAC w niektorych przypadkach stan cery, mi lekarz calkowice zabronil mleka, serow, jogurtow etc proteiny dzialaly na mnie pryszczotworczo z czego nie zdawalam sobie sprawy w ogole tak wiec zwroccie uwage na to. POZDRAWIAM i powodzenia mam nadzieje ze komus pomoglam i dzieki wszystkim ktory sie udzielaja na tym forum bardzo mi poradziliscie i w ogole podnioslam sie troche na duchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli macie pryszcze na plecach lub ramionach to polecam dermatitis chinski plyn mozna kupic w necie i na allegro ja bylam w desperacji i go kupilam chociaz niewykluczone ze zawiera steryd i jakies cuda (moze lepiej nie wiedziec co zawiera hehe) ale bylo mi wszystko jedno co zawiera byle by mi pomoglo i naprawde pieknie mi zlazlo wszystko tylko ostrzegam nie smarujcie tym twarzy jest za silny, plecy ramiona dekold wszedzie gdzie macie syfy ale z daleka od twarzy. bardzo wysuszyl i troche zeszla skora ale jesienia to nie problem jesli chodzi o takie czesci ciala mozna sie przemeczyc z tym wyszuszeniem plecow nie piecze nie szczypie, troche dziko pachnie ale tylko podczas smarowania ja sie smialam ze pachnie cmentarzem hehehehe efekt byl spoko pod spodem jakby byla nowa swieza czysta skora polecam ten wynalazek ale mowie od razu to jest chyba wynalazek a nie lek :) mi pomoglo zaryzykowalam i bylam zadowolona.jednak i tak wewnetrzne leczenie i spokoj na dluzej uwazam ze najlepszy pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwusek89
Wizzard znasz jakies konkretne kremy redukujace przebarwienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassi, nie polecaj tego. Moja kumpela stosowała Dermatitis przeciwko łuszczycy i po kilku opakowaniach dostała zaburzeń krążeniowych. Odstawiła. Coś w tym jest:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wizzard
:) Rewelko powiedz w jakim stopniu pomogl Tobie kwas migdalowy, jak znaczne przebarwienia mialas? niech ktos powie cos wiecej o skutecznosci tego "Floslek" czy w miesiac mozna wygladac jak czlowiek?:) ja uzywam dosc drogich preparatow Skindoctors: Dermabrite (ok.80zl) oraz Gamma Hydroxy (ok140zl), niby po miesiacu jakis postep jest... ale to nie to czego mozna bylo sie spodziewac, zwlaszcza za ta cene...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wizzard
Mialas racje Rewelko, ja mam spirytus salicylowy. Myslisz ze to zle ze go stosuje? ladnie zluszcza... pozatym nie mam juz jakis wiekszych zmian, a po Duacu wlasciwie wszystko poznikalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirytus bardzo podraznia cere i wysusza wskutek czego moze ona zaczac produkowac znacznie wiecej loju a wiecej loju to sam wiesz... jak zaczynalam zabiegi to mialam cale czolo i boki policzkow w takie jasno-brazowe kropki. to byly swieze slady niekilkuletnie. teraz mam idealne czolo i policzki w okolicach skroni mam kilka sladow ale tam drapalam :o ogolnie cera mam jednolita i chodze bez fluidu czy pudru. lojotok znacznie mniejszy wiec nakladam emulsje matujaca i na nia krem poltlusty bo juz zimno. nigdy wczesniej nie nalozylabym kremu poltlustego ale peelingi zmniejszaja lojotok i mam sucha skore. we wtorek czwarty zabieg :D pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez wszystko zniknelo po duacu i podtrzymuje dobry stan cery differinem. strasznie sie ciesze i wprost nie moge oderwac wzroku od twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romeek
stosuje juz duac od 3 tygodni, i nie wiem ale jakos nie widze poprawy, raz jest lepiej bo sie wysuszaja ale jak sie ogole to sie odsłaniaja i znowu pojawiaja sie biale gule ktore robia sie coraz wieksze. Mam troche zanieczyszczona skore wiec moze o dla tego, ale robie sobie pilingi drobnoziarniste z perfecty, ale mam zamiar kupic jakis peeling z kwasem salicylowym i prosiłbym o rade co kupic zeby było niedrogie i skuteczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość romeek
i jeszcze jaki krem? Iwostin nawilzajacy czy poltłusty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosuje emulsje matujaca z la roche posay. mialam iwostin ale wole la roche. chyba lepiej bedzie jak bedziesz narazie stosowal cos matujacego. co do peelingow to ja wszystkie kupilam za granica. nie jestem pewna ale chyba dax cosmetics ma peeling drobnoziarnisty z kwasem salicylowym. trzeba poszukac peelingow i poczytac etykiety. tylko nie dajce sie zwiesc samemu napisowi kwasy AHA i BHA. BHA czyli kwas salicylowy to ma byc substancja czynna w stezeniu 1,5 - 2% a nie jakis dodatek. jak juz pisalam olay z serii clarity to taki peeling. wlasnie szukalam w google i nie bardzo widze w POlsce kosmetyki z kwasem salicylowym do peelingu. poszukajcie. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ktoś tu wcześniej pisał o bliznach po trądziku. Ja na blizny używam Contractubex stosuje juz drugie opakowanie(32zl) ale poprawe widac. Mialam na policzkach blizny od wyciskania syfów i widocznie sie zmniejszyły. Przez pewien czas stosowalam Diane 35 i pryszczy było mniej ale i tak nie było zadowalająco:/ teraz szukam czegoś innego . Chyba kupie ten Duac bo wielu osobom pomógł mam nadziej ze mnie ró=wnież. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywsicie contratubex jest dobry na blizny tylko nie wiem czy mozna stosowac go na twarz. cepan jest znacznie gorszy i okropnie smierdzi :o milej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola02
a co myslicie na temat wyciskania syfkow jak juz widac biala glowke na pryszczu? no duac wysusza syfki ale i skore... napiszcie cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak mam białą głowkę na pryszczu to prędzej umrę niż go nie wycisnę. Nie wyszłabym tak z domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie brzydze wyciskac. nie mam zatem zadnych z tym problemow i dzieki temu nie mam problemow z bliznami. sprobujcie nad tym zapanowac :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana24
Dziewczyny, a czy ten Duac jest na receptę? czy można go kupić bez? dzięki za odpowiedź z góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×