Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość Dan91
mmj ale mi tam kasa :P ja za 2 dni skladam zamowienie w apteca na 725 zl bede mial zapas na 3,5 miesiaca =) a co do do dawki blondyna to witaj w klubie :D ja mam taka dawke od poczatku =) tyle ze ja nie bede juz mial zwiekszonej bo przy takich efektach to nie ma potrzeby.. 3majcie sie ziomki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AneTt188
ja mam bardzo duzo pryszczy czy duac mi pomoze ?? uzywalam juz wszystkiego!! musze sie tego pozbyc!! pomocy !! a ile to kosztuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
zgadzam się mmj co do Duac'u. Ja używałem najpierw 2 miesiące,poprawa zaczęła się po 6 tygodniu używania.Taka widoczna poprawa...Potem miałem miesiąc przerwy i znowu stosuję od jakichś4 tygodni już.Masz rację co do znikania.Moja skóra już wie o co chodzi...jak coś się robi(a robi się naprawdę małe)to posmaruję i rano już ślad mały zostaje.Duac to lek niesamowity ale cudów się nie spodziewaj po 2 dniach hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik__
ok dzieki wielkie ;) Wlasnie zdziwilam sie ze jest juz poprawa po 3 dniach... A nie wiecie moze czy na plamki tez pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetri
jestem początkująca w stosowaniu duac ale po posmarowaniu wieczorem za chwilę strasznie piecze i swędzi mnie skóra-nie do wytrzymania, mam czerwoną twarz. też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik__: w ulotce Duacu jest napisane, ze ma wlasciwosci rozjasniajace - nie wiem tylko, czy na skore dziala, bo bylo to napisane w kontekscie odbarwiania rzeczy i wlosow ;P Nie jest to jednak lek stworzony do tego typu zadan. Sa inne, lepsze. Mozesz stosowac terapie mieszana, ale o tym musisz porozmawiac z dermatologiem. tetr: zdaza sie, ze piecze, ale w moim przypadku dotyczy to tylko szyi i jest do wytrzymania. Jezeli bardzo Ci to przeszkadza, to postaraj sie uzyc mniejszej warstwy, nie smaruj miejsc ktore pieka (jezeli dotyczy to calej twarzy, to smaruj co drugi, trzeci dzien), skora powinna sie przyzwyczaic. Dodatkowo mozesz po posmarowaniu, nalozyc jeszcze jakis delikatny krem nawilzajacy, ktory zlagodzi podraznienia. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
Siema! Jestem tu nowa i mam nadzieję,że przyjmiecie mnie do swojego grona:P Mam na policzkach i czole takie podskorne pryszcze. Na zewnątrz żadnych ropnych wyprysków, ale te pod skórą męczą mnie juz od dłuższego czasu. Nie mogę ich nawet wycisnąć bo a głęboko siedza;/ Przedwczoraj byłam u dermatologa. Pani przepisała mi antybiotyk do łykania- Tetralysal oraz Duack na noc i Skinoren na dzień Czytałam wiele pozytywnych opinii na temat obu maści. Mam nadzieję,że pomoże. Ale mam pytanie bo zapomniałam zapytać sie pani dermatolog. Czy mogę myć buzię żelem do mycia twarzy-Garnier? Czy powinnan przemywać samą wodą? Prosze o odpowiedz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik__
mmj: Dzieki ;) Ale mam jeszcze jedno pytanko: czy podczas stosowaniu tego leku moge normalnie sie malowac?? (chodzi o jakis podklad lub puder)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetri
mam stosować również atrederm raz w tygodniu ale po pierwszym zastosowaniu i po posmarowaniu następnego dnia duac miałam taką reakcje alergiczną, że dermatolog chwycił się za głowę. więc mam pewne opory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetri
Everybody czytałam żeby uważać na różne żele do mycia twarzy stosując duac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ylka
ja stosowalam swego czasu, byl baaardzo pomocny, owszem. niestety jednak bakterie się uodparniają na duac ;( i po pewnym czasie przestał mi pomagać. Ale wiadomo, stosowałam go baaardzo długo i byłam pamietam zachwycona! juz na wiosnę i lato miałam buzie super! Cieszyłam się jak małe głupie dziecko. Jesienią nastapilo pogorszenie... coraz wieksze i wieksze.... az masakra, duac przestał na mnie działać ;(( Teraz stosuje Differin, choc uwazam na razie, ze jest gowniany ;( Ale musze poczekac, zobaczymy co bedzie za pare tygodni ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ylka
wcale nie, ja normalnie stosowalam zel do mycia twarzy i pozniej po jakichs 30 min. duac i jakos nie bylo zadnych reakcji ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetri
madzik_ mój dermatolog powiedział, że mogę robić normalny make-up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
Chyba jestem uzależniona od Garniera i trudno byloby mi się z nim rozstać, ale jeśli nie można stosować go jednoczeście z lekami to chyba zrezygnuję. Nie mogę się doczekać poprawy mojej cery... boje się tylko że nienadejdzie to zbyt szybko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Everybody Needs A Hero pewnie kazdy tu mile widziany :)) moge tylko wypowiedziec sie o tetralysalu czyli to co pisalem wczesniej najsilniejszy antybiotyk bardzo dobry u mnie niestety tylko na okres leczenia :) a jesli chodzi o kremy to juz specjalisci z tego forum Ci pomoga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
Jak to jest z tymi osłonkami do antybiotyku? Bierze się przed zarzyciem antybiotyku, przed czy po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinno byc podane na opakowaniu o ile na to jakies znaczenie :) mi lekarz moj kazal brac raz dziennie i tyle :) ale to pewnie zalezy od lekarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
to nie ma znaczenia przed czy po bierze sie (chyba) zawsze raz dziennie :) zobacz na ulotce lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik__: pewnie, ze mozesz robic, pytanie po co? Duac to lek do stosowania TYLKO na NOC. Chyba, ze prowadzisz nocny tryb zycia i dlatego sie malujesz :) Evrybody: niestety, ale w moim przypadku - identyczna kombinacja - po 4, 5 miesiacach leki nie podzialaly zupelnie na podskorne. Na nie chyba najlepiej sprawdzi sie cos mocno zluszczajacego. Osobiscie uwazam, ze Tetralysal nie pomoze na grudki, bo jego glownym zadaniem jest niszczenie bakteri, natomiast w podskornych ich nie ma. Bravia chyba miala podobna sytuacje, po antybiotykach zostaly jej wlasnie grudki, cala reszta zeszla. Moze Ci cos poleci. Co do mycia twarzy, to mozesz myc. Czym? To zalezy od skory. Musialabys podac wiecej szczegolow, czy mocno sie przetluszcza, latwo podraznia itp. Ale ogolnie przyjeta zasada jest, by stosowac jak najdelikatniejsze srodki - plyn do higieny intymnej (dziewczyny polecaly), ja np: stosuje hipoalergiczny zel Physiogel i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
tak a pro po podskornych :P mmj Ty tam chyba z nimi problem miales nie? jesli tak to poschodzily CI ? :P bo mi ogolnie schodza ladnie :) ocywiscie od roa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nova0090
halo :) jestem tutaj nowa (nova) dzisiaj bylam u dermatologa i przepisal mi antybiotyk TETRALYSAL i zel DUAC z tego co czytalam ktos dostal podobna recepte .. ;p kuracje zaczynam od jutra tzn dwie tabletki antybiotyku na czczo rano a dzisiaj wieczorem po oczyszczeniu skory zelem garnier zastosuje DUAC ale mam pytanko czy smarujecie nim cala twarz czy tylko te miejsca gdzie wyskoczyly wam te okropne krostki itd... ?? prosze o pomoc... aha na dzien stosuje krem nivea visage young wraz z podkładem.. czy tak mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
To ja dostałam podobna recepte:P Widze, że prwie każdy dermatolog przepisuje to samo... miejmy tylko nadzieję, że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
ja nakładam Duac na policzki i czoło bo tam mam problem z podskórnymi pryszczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nova0090
no ja tak samo mam problem na czole szczególnie ale też na policzkach i na policzkach mam rozszerzone pory i czesto wystepuja wągry tak samo jak na nosie ;/ a używasz też toniku z garniera?? bo ja mam do zwężania porów i nie wiem czy mogę go także stosować a zapomniałam zapytac dermatologa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
Ja uzywam tylko zelu do mycia twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nova0090
aaa spoko ;) mam nadzieję że pomogą mi te leki... :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
Everybody przepisuja to samo bo tak naprawde sa tylko kilka antybiotykow ktore stosuje sie w kremach i tabletkach :P uwazam ze uzywanie masci antybiotyku i jeszzce w dzien kremow to przesada bo skora nie ma czym oddychac.. juz sam antybiotyk daje niezle popalic naszemu organizmowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duac nie stosuje sie na podskorne pryszcze a na ropne wykwity - naklada sie go tylko na noc w ilosci ziarenka grochu na cala wilgotna twarz, nie stosuje sie go miejscowo. Na pryszcze pod skorne jak i \'kaszke\" dobry jest brevoxyl. Antybiotyki sa bezpieczne gdy podczas terapi nie zarzywa sie innych lekow oraz bierze sie leki oslonowe. Pierwsze zmiany sa dopiero zauwazalne po okresie okolo 6 tygodni, niz z dnia na dzien. Do mycia twarzy polecam płyn do higeny intymnej z ziaji :). PS. Prosze wysilcie sie i poczytajcie poprzednie strony, znajduja sie tam odpowiedzi na wiekszosc pytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Everybody Needs A Hero
Co do brevoxylu niestety ale nie moge sie zgodzić. Stosowałam długi czas, ale rezultatów niestety brak. Mi nie pomógł na podskórne pryszcze. Za duzo jest tych stron,żeby wszytsko dokładnieprzeczytać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×