Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Weridiana - przeciez masz jakas ulotke - jesli wskazane jest przed lub po jedzeniu to powinno byc tam podane, tak samo jak najwazniejsze rzeczy ktorych unikac :) No i czy dawkowanie jest w miare rozsadne to tez mozesz sobie porownac z dawkowaniem z ulotki... Ja bym radzila jedno - jak przy kazdych antybiotykach - jakies oslonowe rzeczy na zoladek - nie zaszkodza, a moga pomoc :) na przyklad trilac czy cokolwiek innego - farmaceutka da ci cos jak powiesz, ze to ma byc oslonowo przy antybiotyku no chyba, ze na ulotce jest, ze to nie jest konieczne - nie wiem, moze to jakis taki nowoczesny jest, ze nie trzeba :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie w tym problem,ze na ulotce pisze tylko,ze lek zazywa sie co 6 godzin,na 30 minut przed jedzeniem... No i dalej to tylko wskazania i dzialanie... Nic konkretnego.Pierwszy raz spotkalam sie z taka ulotka...jest strasznie mala i nie zawiera w zasadzie zadnych konkretnych informacji.Nie pisze tez,ze ww poczatkowej fazie leczenia moze wysypac.... A na innych lekach przeciwtradzikowych zazwyczaj pisalo. A ten Trillac mama mi kupi w piatek:) I na co mi to pomoze? Bedzie to oslona na zoladek czy jakos tak ogolnie...? Sory,ale naprawde nigdy nie bralam takich oslonek wiec nie wiem:) Bo tak na moj chlopski rozum to takie jedne tabletki przeciez nie chronia calego organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weridiana - nigdy nie bralas nic przy antybiotyku? Nie, to nie chroni calego organizmu, tylko chroni zoladek przed tym by antybiotyk nie wyjalowil Ci calej tzw. flory bakterynej w zoladku. Ogolnie to samo mozna podobno osiagnac pijac duzo jogurtow i kefirow z zywymi kulturami bakterii . No to z ulotki juz wiesz czy przed czypo posilku. Wiesz tez, ze te 3 tabletki dziennie to nie jest wcale jakos za duzo... czyli wiesz wszystko co najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weridiana, nie po kazdym leku wysypuje.Ja nie pamietam takiej informacji np na duacu. Wiec ja bym sie nie dziwila, ze jej nie ma. Ogolnie - spokojnie - jakby byly jakies wazne przeciwskazania lub cos czego nie mozna laczyc to by musieli napisac na ulotce :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzilo mi o to,ze jesli po jakims leku wysypuje,to informacja ta zazwyczaj jest umieszczona na ulotce:) A po duacu nie wysypuje:) Ok-to na zoladek juz cos mam ;) A co dalej....hmmm-po miesiacu raczej mi watroby nie rozwali.A mam w domu Sylimarin...to na watrobe.... A ja nie bralam nigdy oslonek bo tylko raz bralam antybiotyk i byl to Unidox Solutab...Bralam go cos ponad miesiac,ale po 3-4 tygodniach mialam badania,wiec gdyby cos sie dzialo zlego to bym je odtsawila.A teraz to nawet zadnych badan robic nie musze... Dlatego troche sie obawiam.Ale co nas nie zabije to nas wzmocni ;) Bravia jesli moglabys to napisz co bralas gdy lykalas Tetralysal... Jakie oslonki:) Quleczka dzieki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to moze po tym tez nie wysypuje? :p A co do antybiotyku to ja nie mialam na mysli jedynie takiego na tradzik. Ja teraz piore taki na zapalenie zatok i tez dostalam leki oslonowe na zoladek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
Quleczka- ja nie mówiłem o kremie, tylko o żelu :)poza tym kremy Effaclar są dwa, Effaclar h i k,jeden z nich jest nawilżający i regenerujący a drugi nawilżający i matujący.Moze miałaś ten pierwszy własnie. Po nim skóra się błyszczy.Ja kremów raczej nie używam, bo najzwyczajniej nie mam kiedy. Rano Skinoren-matuje, wieczorem Duac, a w ciagu dnia, to ja gram w tenisa,biegam i takie tam inne;p wiec nie ma sensu najmniejszego.Chyba,że na uczelnię sie wybieram, to zostawiam Skinoren,bo dobrze matuje i nie wysusza przynajmniej u mnie. Co do wysypów, to ponoć nadtlenek benzoilu może takowy powodować, a ta właśnie substancja zawarta jest w Duacu. Do tego niektóre antybiotyki też taki pwodują, ale wysyp to raczej domena retinoidów, czyli np Differinu. Muoda-nie zwlekaj tyle, bo niedługo wiosna, słońce ...a jak wiadomo wtedy zabiegi takie głębsze raczej odpadają. Chyba ,że możesz siedzieć w domu całymi dniami... :P ul.Żeromskiego 17/2 tel.068 325 31 51 lek. Ewa Włosińska - Strzelecka przyjmuje: pon. - 10.00 - 14.00 środa,czw. - 14.30 - 18.00 piątek - 10.00 - 14.00 Ja mam w środę kolejną mikro i w sumie to już naprawdę wyglądam jak dla mnie git :D polecam!!! :D ps. a swoją drogą to szukałem Cię tam,tak po omacku :P patrzyłem na różne laski w kolejce :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
musisz zadzwonić domofonem a nazwa gabinetu to EsteDerma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje,ze mnie nie wysypie:) A ja nigdy nie bralam antybiotykow jak daleko siegam pamiecia:) Bo nigdy nie chodzilam do lekarza ;) Tylko jakos w listopadzie czy grudniu mialam taka grype,ze mnie w nocy dusilo,ale do lekarza i tak nie poszlam,tylko se zalatwilam w aptece Duomox bez recepty i zaplacilam za niego 3 dychy :D A normalnie kosztuje co najmniej o polowe mniej.Ale wtedy zadnych oslonek nie bralam.A przyjmowalam go z 5 dni,wiec nic od razu mi sie nie stanie... Prawda jest taka,ze ja nigdy nie lubie chodzic po lekarzach.Tylko z tradzikiem walcze ciagle.I jedynymi lekarzami wlasnie sa dermatolog i ginekolog.No i czasem dentysta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, antybiotyki na inne rzeczy bierze sie krocej, a tez powinno sie brac leki oslonowe. Ja wczoraj skonczylam wlasnie Duomox (6-7dni), a pierwsze co lekarz podkreslil to wlasnie to, ze koniecznie mam brac cos razem z nim. A tak swoja droga - antybiotyk na grype??? na wirusy to zadne antybiotyki nie pomoga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co to bylo hehe.Mialam katar jak nie wiem i taki kaszel,ze w nocy mnie normalnie dusilo.Pojechalam na osrodek,ale babka powiedziala,ze mnie nie przyjmie bo mam juz 18 lat i musze przeniesc sie do kogos innego.A tego dnia byl tylko facet,wiec powiedzialam,ze nie ide hehe.No i mama mi zalatwila Duomox i pomoglo juz po 2 dniach... Nie wazne co to bylo najwazniejsze,ze mi ten duomox pomogl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozumiem, ze dla czesci osob facet ginekolog to problem...ale lekarz ogolny co ma Ci gardlo obejrzec i ewentualnie osluchac?Czy ty sie boisz facetow czy jak? Tak czy inaczej na przyszlosc - przy duomoxie jak przy kazdym innym antybiotyku wskazane cos by nie nabawic sie problemow z zoladkiem i ukladem trawiennym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha nie boje sie facetow :D Ale lubilam babke,do ktorej chodzilam.A wole zapisac sie do kobiety,jakos tak lepiej sie czuje ;) A tego dnia byl tylko facet.Skoro mnie lekarz ginekolog nie przeraza to chyba facetow sie nie boje ;) Nawet bardziej wole chlopakow niz dziewczyny.Zawsze sie z nimi lepiej dogadywalam.Juz w podstawowce bylam \"najbardziej niegrzeczna dziewczynka\" :P Zawsze przebywalam z chlopcami,gonilam jak my to mowilismy \"na pachty\" czyli podkradac jabluszka ;) Jak byly gruszki to tez nie gardzilismy hehe.Skakalam przez ploty,rwalam spodnie :D Ale to byly czasy...nie ma to jak sobie powspominac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalej nie rozumiem ale nie wazne :p Bylas chora, nie boisz sie facetow, pojechalas do lekarza, byl tylko facet...a Ty wolalas pojechac do domu niz dac mu gardlo obejrzec i sie osluchac? No ale ja nie musze wszystkiego rozumiec :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak rozumiesz hehe ;) Tak wlasnie bylo ;) Ale dobra mniejsza z tym :P Mam tylko jeszcze jedno pytanie: Jesli pisze,ze mam tabletke przyjac na 30 minut przed posilkiem to oznacza to minimalny czas jej zazycia przed spozyciem posilkiem czy to,ze musze za te 30 minut cos zjesc... ? Bo przeciez nie chce mi sie jesc za kazdym razem gdy biore tabletke,a zwlaszcza o takiej porze jak np 21 ,bo po 18stej nie chce jesc. Mam na mysli to,czy jesli za te 30 minut nie zjem nic to bedzie to mialo jakis wplyw na skutecznosc tabletek? Bo chyba nie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To raczej moze miec wplyw na bol zoladka jak dla mnie...nie na skutecznosc. To moze jednak bierz je przed ostatnim posilkiem? Ogolnie - przed sniadaniem, obiadem i kolacja :) Przeciez nie musisz brac o 21 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok.dzieki :) A problem w tym,ze musi byc 6 godzin odstepu...A wiec 8 ; 14 ; 20 . W sumie to za cholere se nie moge dopasowac godzin...Bo gdybym chciala o 18 zazyc tabletke to o 18.30 cos musze zjesc....Ale zeby sie wyrobic do 18 z trzema tabletkami musialabym rano o 6 zazyc pierwsza ... :/ A znowu w szkole tez nie mam przerwy o zadnej pelnej godzinie,zeby cos zjesc... przerypane troche.Ale jakos to dzisiaj wykombinuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze jak to bedzie 5:45 przerwy albo jedzenie 45 minut po tabletce to krzywda ci sie nie stanie ;) Nie przesadzaj z ta dokladnoscia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muoda89
donniedarko -> skoro szukałeś po omacku, to jaką miałes pewność,że mnie tam nie było;] jesli jestes taki ciekawy to daj maila i wyslę zdjęcie;D dziekuję za inform.,juz nie zgubie:)*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
to ja mialem wieksza wieksza dawke tzn bralem o 8 rano o 14, 20 i 2 w nocy chyba :P wiec ze tak sie nameczylem ze szkoda gadac ;] musialem w szkole polykac jak bralem o 7 rano i takie tam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh no chyba nie wykorkuje od razu... ;) A nawet jesli to co tam-na cos umrzec trzeba :D A tak serio no to 15 minut na pewno nie zrobi mi krzywdy,ale to jednak antybiotyk i jakos tam sie tych godzin trzeba trzymac.Te 3 tabletki to chyba tak w sam raz,chociaz nawet dzisiaj chodzilam caly dzien bez pudru co uwazam za sukces ;) A wiec nie mam az takich problemow juz.I mysle,ze bedzie tylko lepiej,bo zeszlym razem po odstawieniu Diane35 tez bylo lepiej niz w trakcie brania....aczkolwiek wiadomo,ze tym razem nie musi tak byc-ale wole sobie wmawiac,ze tak wlasnie bedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
snook_poczta@op.pl -Muoda,czekam!Odwdzięczę się tym samym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkoala
szczerze to wczesniej nie stosowalem zadnych antybiotykow, tradzik mam juz od 14 roku zycia, a mam 24 czyli juz z jakies 10 lat.Duzo problemow narobilem sobie poprzez zla diete,nie mialem zadnego pojecia o skutkach jedzenia slodyczy tj.czekolada.Probowalem juz roznych metod jak lampa lecznicza,panoxyl, operacje pigmentowe twarzy.Po 2 takiej operacji efekty byly zdumiewajaco dobre, ale nastepnie wszystko nawrocilo z wiekszymi skutkami, az ciezko bylo mi spojzec w lustro.Wiec postanowilem przejsc sie w koncu do dermatologa.Ta zapisala mi tetralysal po 2 tabl.przez 14 dni, apozniej po jednej(7 opakowan), dodatkowo do tego dostalem duac do smarowania na ropne zmiany skorne, a pozniej do ochrony benzonal 2%.Oczywiscie do tego kuracja witaminowa, wit PP, Wit b6,do tego z wlasnej inicjatywy dokupilem a+e.Zaczalem pic soki z marchewki, ktore musze przyznac pomagaja, z tad zamilowanie do wit A, dodatkowo zaczynam czesciej jadac szpinak, ktory tez jej zawiera znaczne ilosci.Mam nadzieje ze to wszystko cos pomoze.Teraz czekam na operacje hirurgiczna twarzy polaczona z pillingiem, w celu usuniecia blizn(moja ostatnia nadzieja),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
kkoala-brachu!głowa do góry! Widocznie Twój trądzik, mimo ,że długotrwały, to jednak nie aż tak tragiczny skoro to Twoja pierwsza kuracja antybiotykiem, nie mówiąc już o tym, że nie miałeś ROA. Peelingi pomagają na pewno, tylko nie jeden a cała seria. Myślę, że 5 to minimalna opcja dla mocno pocharatanej twarzy. Dasz radę tak jak i my wszyscy tu dajemy :) :) Ja mam 23 lata niecałe ,a trądzik zaledwie od dwóch,więc mój problem jest niewspółmierny do Twojego ,ale jednak. Polecam Unidox-b.dobry antybiotyk,Duac zewnętrzenie dopełni dzieła, a Skinoren lub Acne Derm+peelingi zniosą blizny i plamy.Potrzeba czasu. Conajmniej 6 miesięcy. Powodzenia! ps.Muoda-czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko
aa i jeszcze dodam,że też piję sok z marchewek,ale to raczej dla zdrowia,nie na trądzik...wiadomo,że wit A pomaga,ale to musiałbym pić tego hoho,a to wcale nie jest wskazane codziennie się opijać tym świeżym sokiem-wiem co mówię :) biorę a+e i cynk(który jest lepszy od wit PP),mam też B6 ale słyszałem różne opinie co do jej wpływu na trądzik,więc wstrzymuję się z jej braniem.Polecam też bratka-tabletki lub w formie herbaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
pamietajcie jedno :P witaminy w tabletkach sa mniej przyswajalne niz w jedzeniu wiec zdrowia dieta do podstawa!! ja taka prowadze od pazdziernika pzdr =)) 3majsie brachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan91
tak wogule to wzielem juz 1800mg roa xD zostalo jeszcze 7200 heh :P ale co tam :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziewczyny znacie jakiś dobry czarny cień, który nie zbiera się w załamaniach powiek i nie roluje się ?? strasznie się sobie podobam w smokey eyes ale nie mogę znaleźć idealnego cienia :( wszystkie się zbierają w załamaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cienia nie znam - wszystkie sie zbieraja mam za to swietny podklad pod cienie... tak istnieje cos takiego i wtedy nic sie nie rozmazuje i nie zbiera w zalamaniach ;) tylko nie wiem gdzie taki kupic normalnie - mi moj polecila i sprowadzila kosmetyczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muoda89
BRAVIA - dla mnie dobry był z INGLOTA i RIMMEL'a, ale inny odcień niż czarny, bo czerni nie uzywałam (zazwyczaj stosuje tylko kredkę) donniedarko ->zdjęcie wysłane:) nie przestrasz się!;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×