Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dolaks

Laserowa Korekta WZROKU

Polecane posty

Gość lunnia
Nie wiem czy w każdej jest tak samo, pewnie tak. Przede wszystkim takie podstawowe kwalifikacje jak wiek, stan zdrowia, czy wada jest stała (a powinna) ale też dużo zależy od badań rogówki. Ja Ci tak dokładnie nie wytłumaczę ale jak pójdziesz na pierwszą wizytę to na pewno powiedzą Ci co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roselinna
Tylko mi chodzi właśnie o te badana. Chcę wiedzieć co powinnam zrobić - takie minimum, niezależnie od kliniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunnia
Na pewno grubość rogówki, ostrość wzroku, badanie siatkówki, rogówki oka, przedniego i tylnego odcina oka - czyli tak na prawdę muszą Ci sprawdzić oczy 'wzdłuż i wszerz" :) Wiadomo im więcej badań tym lepiej. To kiedy masz badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem zainteresowana zabiegiem korekty wady wzroku. Moja wada nie jest jeszcze az taka straszna poniewaz mam po -1,5 i chciałam sie dowiedziec czy kwalifikuje sie na taki zabieg. Rozmawialam z moja okulistka ale ona mi powiedziala zebym nie zawracala sobie tym głowy, ale jednak chcialabym sie pozbyc tej wady. Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roselinna
dzięki lunnia, badań jeszcze nie mam umówionych bo dopiero zaczynam się orientować. Byłam u okulistki z NFZ, ale ona nie była jakoś zadowolona jak ją zapytałam o zabieg laserowy, no i że w ogóle ciężko o refundację. Co za kraj. No więc szukam prywatnej kliniki. Znalazłam kilka w Warszawie, ale wolałabym oprzeć się raczej na kwalifikacjach lekarza. Możecie kogoś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunnia
NFZ odpada, oni traktują taki zabieg jak poprawienie urody a nie problem zdrowotny.. Ja z Warszawy nie jestem ale nie mam tak daleko, także też na zabieg przyjechałam do stolicy, a miałam też na Grzybowskiej, już pisali w tym wątku o nich. A to wynika z tego, że niby jest sporo takich klinik w Warszawie ale może ze dwie są takie na prawdę dobre w tym i właśnie Laser. Diablica1008 z tego co czytałam przed swoim zabiegiem to i takie osoby z taką wadą zabieg robiły. Ale tu bardziej chodzi o to czy zakwalifikujesz się z racji budowy oka itp. :) Musisz wybrać się do okulisty ale który tym się zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabiego korekcji wzroku są drogie (ok. 4 tys. zł jedno oko, zalezy jednak od wady) i trzeba przejść specjalistyczne badania czy można poddać się takiej korekcji... ja myślę nad tym mają krótkowzroczność, nie za dużą, ale jednak. podobno im mniejsza wada tym większa szansa na wyleczenie wady do 0 dioptrii... przeszukuję internet na ten temat i natknęłam się na fajny portal, polecam: http://abczdroweoczy.pl/film-lzowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roselinna
Byłam w ubiegłym tygodniu na badaniach kwalifikacyjnych, no i powiem wam, że nie jest tak źle. Badanie trwało trochę ponad godzinę. Miałam robioną topografię rogówki, obwód siatkówki, ostrość wzroku, pachymetrię i jeszcze kilka, ale nazw nie pamiętam. Do badania zakraplają Ci tylko oczy dla rozszerzenia źrenicy. Jak się zdecydujecie to nie polecam jazdy samochodem. Tak jak pisałam mam w sumie niezbyt dużą wadę bo w obu ok. 2,5 na minusie, ale się zakwalifikowałam i w moim wypadku wada może zejść do zera. Dla mnie warto tym bardziej, że bardzo źle czuję się w okularach, a zakładanie soczekwek jakoś nie jest dla mnie - to zakładanie codzienne, zdejmowanie jakoś moje oko sie do tego nie przyzwyczaja, ciągle czuję jakbym miała podrażnione oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunnia
hehe jak przeczytałam 'film łzowy'' pomyślałam od razu o filmach tzw. wyciskaczach łez :D Na youtube można znaleźć filmiki o takich zabiegach laserowych, sporo rozjaśniają co i jak. roselinna - gratulacje, jak się nadajesz to teraz już z górki ;) Umówiłaś się na zabieg? kiedy termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roselinna
Jaki film łzowy? O co chodzi? Ja mam umówiony zabieg w przyszły czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roselinna
Dopiero teraz zauważyłam link. Szkoda, że wcześniej nie wpadłam na tę stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IgaIgaIga
Ja mam -7 i myślę ciągle o takim zabiegu. Nie mogę nosić soczewek, wiec nawet zejście o kilka dpi by było dla mnie ogromną wygodą. Tak się zastanawiam ale nie ma mnie kto 'popchnąć' do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitta34
Hej, ja miałam taki zabieg już prawie trzy miesiące temu. Wadę miałam mniejszą ale też na minusie. Jak poszperasz w necie zobaczysz ile ludzi robi sobie takie zabiegi a o powikłaniach rzadko się słyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roselinna
Ja jestem po i namawiam to podjęcia pozytywnej decyzji. Nie ma czego się bać. Ryzyko jest, ale przy jakim zabiegu go nie ma? A korzyści w wielu wypadkach przewyższają to ryzyko. Widzę normalnie, nie mam powikłań, jestem prawie miesiąc po zabiegu i jest ok. Wierzę, że tak zostanie. Proponuję poszukać specjalistów, prawdziwych specjalistów. Bo z tego co wiem sprzęt to nie wszystko. Jedni się podejmują pewnych zabiegów inni nie, ale to wynika z doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajka;);)
A ja zbieram pieniadze jak narazie. Jeszcze dluga droga przede mna;) Mam wade -4 i -1.5 ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepelnoletnia
witam, czytałam kiedyś, że kiedy ma się poniżej 18 roku życia i wadę większą niż -5 to zabieg laserowej korekcji refundują. czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koktajlka
Z tego co mi wiadomo Laserową korekcję wady wzroku wykonuje się u ludzi, u których wada ta jest stabilna od przynajmniej roku wstecz. Wada staje się przeważnie stabilna, gdy zakończony zostanie wzrost całego organizmu, czyli osiągnięta dojrzałość. Ja czekałam bardzo na stabilizacje wady i jestem juz po zabiegu:) dzięki bogu moge się cieszyc pieknem przyrody i aktywnym zyciem:) Dzieki okulistycznemu centrum Nowego Wzroku czuje, że żyję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabiegu
nie refundują.. nie wiem co musiałoby się dziać, żeby dołożyli do korekty. Ja mam mieć zabieg w Warszawie, klinika CMO Laser, i tam zabieg robią od 20 roku życia, oczywiście o ile jest stabilna wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepelnoletnia
dziękuje za udzielenie informacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badania
A jak to wygląda z tymi badaniami przed zabiegiem? Jakie to są badania? Sporo tego? Dużo osób odpada na wstępnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania masz takie, jakie zleci Ci lekarz, ale są to -badanie ostrości wzroku -autorefraktometr bez porażenia i po porażeniu -pachymetria -badanie przedniego i tylnego odcinka oka -ocena obwodu siatkówki w trójlustrze -topografia rogówki TMS, ATLAS-CRS MASTER w niektórych przypadkach pole widzenia, sądzę że lekarz powie co i jak, trwa to ok 2 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyK8
czyli to nie jest tak, że każdy kto ma wadę wzroku może miec zrobiony zabieg? O słodka naiwności.. ja myślałam, że jak już się zdecyduję to będę miała z głowy. Ile kosztuje takie badanie kwalifikacyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O._.O
Niestety nie każdy ale większość :). Nie wiem czy cena różni się w zależności od kliniki ale Laserze 200zł. także nie jest źle. Ale plus jest taki, że jak już badania wyjdą dobrze to zabieg może być nawet następnego dnia. Także tak raz, dwa i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyK8
czytałam gdzieś, że jeśli nosisz soczewkikontaktowe to nie możesz ich zakładać na jakiś dłuższy czas przed zabiegiem - czyli trzeba się przygotować. Zbieram się do Nowego Wzroku od jakiegoś czasu niby fajnie byłoby mieć już z głowy okulary i soczewy, ale troszkę strach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak trzeba zdjąć twarde soczewki 4 tyg wcześniej no i mieć ukończone 20 lat( w każdej klinice inaczej ) stabilną wadę (nie zmieniającą się od roku ) No i to leczy wady w zakresie od -10 do +6 D to ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja się
jeszcze łapie, bo mam +5. I chyba się zdecyduje na taki zabieg.. A Wy na jakiej podstawie wybraliście klinikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej patrzeć na lekarzy oraz nowoczesny sprzęt, warto spojrzeć na opinie. Ja dlatego wybrałam też okolaser, bo to chyba najlepsza klinika jeżeli chodzi o specjalistów no i lasery mają najnowszej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Chciałabym usunąć wadę wzroku w którejś klinice we Wrocławiu. Czy ktoś mógłby poradzić mi która jest najlepsza i jakiego lekarza polecacie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsądny wybór
mam prośbę - czy ktoś mógłby zerknąć na cennik http://www.nowywzrok.pl/price/ i powiedzieć czy te ceny są porównywalne z innymi klinikami? Przeszłam już kwalifikację w Nowym Wzroku w Gdańsku i teraz się zastanawiam nad inwestycją w zabieg. Wiem, że bez problemow można go skredytować i niespecjalnie mi też zależy na tym, żeby był najtańszy, ale chcę podjąć rozsądną decyzję a ni e na wszystkich stronach klinik są cenniki. Ktoś się orientuje jakie sa ceny "na rynku"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×