Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

frida10

tupperware

Polecane posty

Gość Ziemowita co zapyta
czyli robiłam podobnie - gotowałam ryż z kostkami bulionowymi (ok 5 min) i zalałam mrożonkę (taką lekko już rozmrożoną) i po pół godzinie wszystko twarde. Cud to jedyne naczynie tuperwarre z którego jestem niezadowolona, reszta wymiata (a mam ich kolekcję). Pozdrawiam wszystkie tuperwaromaniaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość formy silikonowe pralinki
Kupilam u konsultantki formy silikonowe pralinki..dwie sztuki. Jako gratis mialam dostac przepisy-i rzeczywiscie,tylko w przepisach na silikonowe formy,ktore dostalam o pralinkach nie ma nic :( czy sa jakies odrebne przepisy na pralinki w tupperware? Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diamonths Poznań
Nie ma przepisów na pralinki, to nowość dlatego każdy sam coś wypróbowuje, jedynie konsultantki jak coś testują to wymyślają swoje przepisy. Ogólnie są do czekoladek, zamrażania soku, wody, lodów, kostek lodu z owocami, do galaretek i do ciastek biszkoptowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silikonowe pralinki
Dziekuje za odpowiedz.. pomysl na kostki lodu jest super. Do tej pory uzywalam lodowca,teraz bedzie mozna uzyskac nowe- fajne ksztalty! Co do pralinek-bede kombinowac,a jesli ktos juz cos "odkryje" to bardzo prosze o przepis na forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaaasia
Witam, mam pytanko czy wie ktoś może co będzie w promocji w tygodniu 14? Z góry dziękuję za odpowiedź :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diamonths Poznań
W podziękowaniu dla gospodyń będzie cała seria ściereczek, a na poziomie 1600zł do ściereczek dochodzą turban, ręcznik do twarzy i ręczniki do osobistego użytku. W promocji będzie ściereczka do czyszczenia, butelki 0,75l niebieskie, kudłaczek, kubek i śniadaniówka aqua. Przy party za 600zł każdy będzie mógł zakupić multirozdrabniacz duży w kolorze żółtozieonym zamiast 199,90 za 95,90 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być może temat był już omawiany ale być może są jakieś nowe pomysły. Co zrobić, kiedy stolnica za żadne skarby nie trzyma się stołu? Mam stół drewniany. Moczenie nic nie daje. Stolnica zwija się momentalnie. Ktoś mi powiedział, aby wkładać między stół a stolnicę mokrą ścierkę ale uważam, że to już kombinowanie "na siłę". Czy zdarza się, że coś jest nie tak ze stolnicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diamonths Poznań
a jak masz zwiniętą stolnice - spodem do srodka czy spodem na wierzch? tzn jak jest zwiniety rulon to jest kolorowy czy biały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwinięta jest tak, że kolor jest na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos ma przepisy
do kluseczkomanii inne od tych ktore znajduja sie w ksiazeczce z przepisami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diamonths Poznań
Tego się obawiałam, że zwinięta jest prawidłowo, a nadal nie działa. A może zgłoś to do reklamacji? Może od spodu są jakieś pęknięcia i ta powierzchnia nie chce się, zassać bo nie ma gładkiej powierzchni? Nie wierzę, aby Twój (przepraszam za zuchałość) stół był tak nie równy, żeby miał dołki albo był tak nierówny. Nie wiem ile czasu już masz stolnicę, ale wiem, że lubi "sztywnieć" i może dlatego nie chce się wygiąć. A może zostaw ją rozłożoną i obciąż na noc książkami, tak rozłożona, może się zassie? A jak nie to poproś o nową. A przepisy w kluseczkomani są inspiracją, możesz się potraktować tak jak makaron i dodawać do zup, do sosów, po bolońsku, również możesz wyciskać przez dziurki trochę lżejsze mięso mielone (dodaj jajko extra, abo trochę wody, wyrób) i mieć kluseczki mięsne, możesz wszystko. Chociaż ostatnio Tupperware ma swojego prywantego firmowego kucharza - Pawła Wątora, może niedługo wymyśli ciekawy przepis z kluseczkomanią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ktoś ma taki
pojemniko- foremkę /okrągła lilianna/ ? Co w tym robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje za wyczerpujace
Odpowiedzi! :D sama obawiam sie "tworzyc" poniewaz nie wychodzi mi to :D wole zaczerpnac rady u bardziej doswiadCzonych osob.. a co do liliany- to mozna uzywac ja do roznych rzeczy..lodow, deserow typu ptasie mleczko I galaretki z owocami! Lub do miesnej galaretki -deser przygotowany w niej wyglada slicznie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do diamonths Poznań: Dzięki za porady. Stół mam bardzo prosty :-). Ja ją przyklejam i przez pierwsze 20 sekund jest ok a potem zaczyna się stopniowo "podnosić" i zwijać. Dzisiaj zadzwoniłam do dystrybucji z pytaniem o reklamację i powiedziano mi, że skoro stolnica nie ma uszkodzeń, to nie ma co reklamować bo wina może leżeć w materiale moje stołu. Czyli mam sobie kupić nowy stół. No i trochę zrzucono winę na konsultantkę, że ..sprzedała stolnicę na nieodpowiedni stół. Ale jeszcze powalczę. Może rzeczywiście przyduszę ją książkami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diamonths Poznań
A spróbuj zadzwonić do dystrybucji i powiedziec ze chcesz zrobić party (albo zapisz sie na www). Jak bedziesz sie umawiac powiedz, że chcesz zobaczyc stolnicę (nie mów, że juz masz) i sprawdz jak zachowa sie jej, jesli sie bedzie trzymac to wina lezy po stronie maty i to jest argument do reklamacji jako nieużyteczny produkt. Mi sie cos wydaje ze ona stracia elastycznosc i to jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuję tą stolnicę rozgrzać przy kaloryferze bo właśnie może jest za sztywna ja czasami tak robię albo zwilżyć ją bardzo ciepłą wodą moja stolnica na tym samym blacie raz trzyma się jak szalona a czasami się rusza ale i tak bardzo fajnie mi się na niej robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Wam za dobre rady. Stolnica rzeczywiście jest sztywna. Może zatem na chwilę wrzucić ją do miski z gorącą wodą? Kaloryfery niestety już u nas nie grzeją. A jeżeli nie pomoże, to chyba skorzystam z pomysłu zorganizowania party :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diamonths Poznań
może być ciepła woda, ale nie wiecej niz 40'C wiesz party nie musi się odbyć, zapros konsultantkę na "omówienie" party i niech wtedy przyniesie stolnicę, a jaki kolor masz stolnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stolnica ma już swoje lata i przez 95% czasu nie była używana bo zawsze były z nią kłopoty. Jest biało-niebieska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlaczek
Do czego sluzy kudlaczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudłaczek generalnie służy do osuszania mokrych rąk jak są mokre i szybko chcemy je osuszyć to łapiemy z kudłaczka , dobrze wchłania wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlaczek
Wiec to taka troche zabawka :( bardziej dla moich dzieciaczkow :) lepiej zainwestwowac w scierke do osuszania prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dotyczące kuchcika. Jak skutecznie i szybko pozbyć się zapachu z mieszadeł? Dość często ubijam śmietanę i mimo dokładnego mycia mieszadeł i górnej części płynem do naczyń i tak potem części te trochę czuć "poprzednią śmietaną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak kudłaczek to taka troszkę maskotka ściereczka do osuszania jest dobra jak usunąć zapach z kuchcika może umyć dość gorącą wodą może sok z cytryny ja zawsze po umyciu pozostawiam otwarte czy to kuchcik czy szef kuchni czy rozdrabniacz a nawet miseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zostawiam otwarte do wyschnięcia ale zapach i tak zostaje. Nie chcę za każdym razem spędzać mnóstwa czasu na pozbywanie się starego zapachu. Spróbuję sokiem z cytryny. A przy okazji mam jeszcze pytanie. Pojawiła się w sprzedaży miska manuela 4 l. Do tej pory zawsze używałam standardowej 3 l do ciasta drożdżowego. Czy ta manuela ją w pełni zastępuje (do ciasta) czy jednak lepiej pozostać przy tej 3l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diamonths Poznań
EluK to tylko zależy od tego z jakiej ilości mąki robisz drożdżowe, jak z 0,3-0,8kg mąki to 3l wystarczy, a jak działasz z 1kg i więcej wtedy możesz wziąść 4l. Z tego co wiem manuela była tylko jeden tydzień i już jej nie ma w ofercie, chyba że na alledrogo. Co do kuchcika to powiem, że lepszy zapach poprzedniej kremówki niż zawieszki zapachowej ze zmywarki. Wtedy śmietana smakuje jak z proszkiem do prania. Zapach trzyma się w uszczelce silikonowej, która chłonie tłuszcz, posmaruj ją skórką z cytyny, wchłonie olejki eteryczne z cytryny. Kudłaczek - dość kontrowersyjny, ale od niedawna do siebie mnie przekonał, idealny do osuszania rąk tak raz, dwa. Wystarczy go zdusić w ręku, lepszy przy pracy w kuchni niż ścierka (ścierka jest lepsza do naczyć, a szczegónie szkła, ale nie lubię jak się haczy o drobne zadziorki na skórze). Dodatkowo jak się pracuje czasami wyciera się ręce niedokładnie umyte i lepiej je wytrzeć w ręcznik do rąk niż później tym samym ręcznikiem wycierać kieliszki i zostawiać smugi... Dodoatkowo kudłaczek szybko wysycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję diamonths Poznań za wszelkie rady. Czy jest jakieś miejsce w internecie, gdzie mogę znaleźć listę konsultantek np. z mojego miasta? Chodzi mi o Brzeg (woj. opolskie). Napisałam maila do dystrybucji w Opolu, ale póki co nie dostałam żadnej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlaczek
Ja rowniez wyslalam maila ze strony tupperware Polska I po tygodniu doczekalam sie odpowiedzi z ixh strony,,wiec raczej sie nie spiesza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia4
Witam, ElaK ja jestem konsultanką z Brzegu więc jak potrzebujesz jakieś info to podaję mojego maila asia_ab@op.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama mani :)
czy majac szefa kuchni warto kupowac rozdrabniacz plus? I odnosnie szefa-czy upychacie ile wejdzie a potem krecicie "na sile"? A moze jednak przestrzegacie zasady tylko 1/3 pojemnosci pojemnika? Moze glupie pytanie jednak za kazdym razem obawiam sie o to czy moj szef wytrzyma :) a brak czasu sprawia ze nie dziele na kilka porcji tylko robie np. salatke za jednym razem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×