Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ziqowa

Nadkwasota - pomocy!!!

Polecane posty

Gość LILKASZ
Witamy panią zywieniolog!Bardzo się cieszę że napisalaś.Myślalam że już nie odezwiesz się do nas.Mam nadzieję że w miarę możliwości będziesz tutaj zaglądać? Mam takie pytanie. Czy kamienie żólciowe we woreczku mogą powodować dolegliwości ze strony żolądka?Ja mam nadal dolegliwości żolądkowe,choć już nie tak często jak kiedyś.Mam też zdiagnozowane kamienie we woreczku,jeden okolo 3,5 cm.Czy to może powodować mdlości,oslabienie i problemy z żolądkiem.Dodam że kolek typowych dla kamieni nie mam!Wiem że nie jesteś lekarzem,ale może coś slyszalaś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy przy refluksie macie takie rzężenie, piszczenie przy wydechu w gardle czy krtani? kaszlę pół godz. po zjedzeniu posiłku ale nie tylko rano tylko przez cały dzień, czy ktoś tak ma? Laryngolog mówi ,że to od refluksu ale czy to możliwe? już nie wiem co robić i gdzie się udać, leki od refluksu na to rzężenie nie pomagają , proszę o pomoc a może to grzybica albo pasożyty? rtg klatki persiowej w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
do peo 48 ja też mam refluks,tak stwierdzono podczas gastroskopii.Jednak takich objawów jak ty nie mam.Ja za to mam straszne mdłości i teraz do tego doszły bóle żołądka po zjedzeniu niektórych potraw. Ale gdzieś czytałam,że objawem refluksu może być kaszel,chrząkanie,chrypa.Może u ciebie tak właśnie jest. A miałaś robioną gastroskopię? Jakie laki bierzesz na ten refluks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gastroskopię miałam 2 lata temu, wyszedł leniwy wpust do żołądka, później miałam zapalenie przełyku (pewnie od kwasów z w/w, brałam lanzul, omar teraz biorę controloc ale to są lekitakie, że jak się zażywa to jest dobrze a jak przerwiesz to robi się sajgon, a Ty co bierzesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jozefinka
możesz podać ten prosty sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
Peo!Ja też miałam zalecony Omar,potem Controloc.Brałam go ale bardzo krótko gdyż miałam straszne bóle żołądka po tych lekach i musiałam je odstawić.Tak mnie bolał żołądek,jakby wcale nie pracował!!! Teraz nie biorę niczego.Chciałabym wyleczyć się z tego w jakiś naturalny sposób. Uważam na to co jem,ale z tym różnie bywa.Raz jest dobrze,innym razem już od rana boli mnie żoładek. A u ciebie jak jest?Tolerujesz te leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak samo w skrocie przelecialam oczym mowa .. od 4 miesiecy mecze sie rowniez z nadkwasota i mam nietypowe objawy refluksu , po kazdym posilku masakrycznie puchnie mi brzuch . zazywam gealcid i na noc pije miete chociaz z tego co widze to nie powinnam, mialam gastroskopie i skonczylo sie na tych tabletkach .. nie moglam czekac dluzej bo brzuch puchl coraz bardziej a moj lekarz rodzinny stwierdzil ze nie ma potrzeby wizyty u gastrologa i poszlam prywatnie za wizyte i gastroskopie placilam teraz nie mam pieniedzy na kolejna wizyte i nie wiem co mam robic juz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Lilkasz Ja jeszcze mogę brać leki, chociaż controloc mi chyba najlepiej służy , nie jem smażonego a poza tym to nie wiem bardzo jaka dieta wiem że po trochu i częściej ale wtedy jestem głodna , buuuuu, może Ty masz sprawdzoną dietę?, np. od pomidorów raz mam zgagę a raz nie i nie wiem od czego to zależy? po słodkim tak samo, proszę o zalecenia żywieniowe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
Peo jutro ci napiszę tak w skrócie co można jeść a czego unikać przy refluksie. Pozdrowienia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
peo48 jesteś tam jeszcze? Chętnie udzielę tobie kilku wskazówek,ale nie wiem czy jeszcze jesteś tutaj. Odezwij jak możesz! Pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
Pojadanie platkow migdalow w ciagu dnia likwiduje nadkwasote-sprawdzone. Wypicie szkl przegotowanej wody pom oze- rozcienczy kwas. Spac z glowa wyzej aby kwasy nie splywaly do jamy ustnej.Masowac punkt na stopie- zoladek- szukaj w ksiazkach med nat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
jozefinka dzięki za rady,o tym sposobie z migdałami to nie słyszałam.Z tego co wiem to migdały są ciężkie do strawienia i myślałam że nie można ich jeść.Woda faktycznie pomaga,czasem od rana czuję coś nie tak z żołądkiem,piję wodę mineralną niegazowaną i przechodzi. A te migdały w płatkach to tak sobie podjadać cały dzień? Czy tylko jak się czuje jakiś dyskomfort? To pewnie są takie płatki,które można kupić w sklepie,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
Tak , tak- Platki migdalow lub cale migdaly- te ze sklepow spozywczych-takze przegryzac zapobiegawczo i sczegolnie podczas uzywania lekow ,tabletek np przeciwbolowych a szczegolnie aspiryn , polopiryny - ochronia zoladek . Tabletki drozdzowe , siemie lniane jak najbardziej wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garbata
nadkwasota?????prosze zastosowac ,Proszek zasadowy i po sprawie ograniczyc ,spożywanie miesa,alkocholu ,kawy,papierosy,stresów:)powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
Do tematu wroce. Czy komus pomoglam moze juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
Proszek zasadowy , dieta i inne wskazowki tak nie pomoga jak m igdaly . Moja corka to juz dawno stosuje, zadne tam rene ,mleczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
Jeszcze jedno-zoladek n ie lubi MIETY- po ktora czesto siegamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garbata
co córka stosuje?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
MIGDALY wlasnie i nic wiecej -wyprobujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garbata
można i migdały,ale proszek zasadowy jest jeszcze lapszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
Inne pomocne metody:0, 5 godz przed jedzeniem soku ze swiezo utartego ziemniaka lub 0, 5 szkl soku ze swiezej kapusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
2 x dziennie 2 lyzki zmielonego siemia lnianegoz o, 5 lyzeczki kozieradki i zaparzanego mlekiem lub woda - rano i na noc- powinno usmierzyc nocne bole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
Herbata z szalwia+szczypta piolunu popijac w ciagu dnia przez 5 - 7 dni. Piolun ma tu silne wlasciwosci r ozgrzewajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
Czy mam pisac dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
jozefinka! jasne! pisz co tylko wiesz i możesz.Wszystkie porady są bardzo pomocne i mile "widziane". Ja zauważyłam,że żadne leki na mnie nie działają!!! Próbuję więc metod naturalnych. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakimka
przede wszystkim zmiana diety. Pij rano tran, nie unikaj pokarmow pelnotlustych bo one zobojetniaja! Nie chodzi mi o zagryzanie kostki masla kostka sera ale o normalne produkty. Zero slodyczy i gazowanych napojow. Minie jak reka odjal:) Juz kupe lat temu podawano chorym z nadkwasota i wrzodami tlusta smietane zeby lagodzila... sprobuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
Do ;jakimka-a o tym nie slyszalam... ciekawe...zapewne tez pomoze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do LILKASZ Jestem na forum i podczytuję , napisz dietę dla refluksiarzy, czekam z niecierpliwością i pozdrawiam wszystkich, piszcie o swoich doświadczeniach , ludzie próbują różnych metod.Jesteście bardzo pomocni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwiosnek mazurski
Moja mama porodziła mojej siostrze, która ma z nadkwasotą i zgagą okropne problemy żucie ziarenek (nasion) kopru włoskiego. Podobno bardzo dobre. Ja osobiści będąc młodym glutem - w wieku 13 lat miała wrzody na dwunastnicy. objawiało się to między innymi zgagą. Bolało mnie za mostkiem. Początkowo diagnozowano nericę serca i leczono mnie lekami, które miały fatalny wpływ na moje wrzody. Dopiero po jakimś czasie wykryto te wrzody. Lekarz zalecił zmianę diety na nie zakwaszającą. Nie mogłam jeść owoców, niektórych wrzyw, tłustych smazonych, czy pieczonych mięs i oczywiście od razu była kuracja odpowiednimi lekami. Przeszło i nie wróciło. Mam 30 lat i od czasu do czasu jak mnie chwyci zgaga to sobie podjadam Ranigast. W moim przypadku też skutkuje jedzenie tego kopru, ale ten sposób znam od niedawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bollek
a mi sie przy tych wszystkich objawach jeszce zdarza ze przed wyproznieniem robi mi sie goraco i poce sie i po ....jest mi slabo jakbym miala zemdlec czy to wsztstko od zladka? czy macie takie uczucie jakby omdlenia od bolu zoaldka-zwykle przed...i po..... czesto sie poce jak mnie lekko nawet pobolewa brzuych i jak zgage mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×