Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ziqowa

Nadkwasota - pomocy!!!

Polecane posty

Gość szansa
pijcie rano pół szklanki soku z ziemniaków efekt gwarantowany na dłuzszy okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela1000
Czy to ma być sok z surowych ziemniaków? Dość długo piłam wywar z ugotowanych skórek od ziemniaków, wstrętne ale przynosiło efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgaga...
jak zrobić ten sok z ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dari
na te dolegliwosci najlepszy jes lek o nazwie alkabase ,kupisz go tylko austrii lub niemczech.po miesiacu mam poprawe a lecze sie 7 lat,i jak dotej pory nic nie pomoglo jak to.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cewa
ten lek zAustri to w aptece mozna kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolaKA
Już od trzech miesięcy czuję się okropnie. Czytając Wasze listy, mam wrażenie, że nie jestem odosobniona. Po zrobieniu gastroskopii okazało się, że mam helikobaktera. Myslałam, że po kuracji antybiotykowej nie będę odczuwać dyskonfortu tj. bólu w piersiach, ukłuć serca, ściągnięte gardła, chrypki, bolącego karku. Stosowałam już różne leki obniżające wytwarzanie kwasów po których lekarz powiedział, że objawy ustąpią. Nie ustąpiły, po każdym zjedzeniu czegoś niewłaściwego jak chałwa, czekolada, mleko czuję się gorzej. Już nie pamiętam, kiedy nie miałam kluch w gardle! Staram się ograniczać produkty dla mnie niewłaściwe, ale nie mogę popaść w skrajność i niczego nie jeść. Od dziś jestem na sucharkach i z przykrością patrzę na domowników, którzy zajadają wszystko! Stosowałam również balsam kapucyński, ale zamiennie z tabletką tylko rano ale bezskutecznie! Sama już nie wiem czy wprowadzając drastyczną dietę będzie lepiej i czy mogę odrzucić tabletki, których niestety odczuwam skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolaKA
Już od trzech miesięcy czuję się okropnie. Czytając Wasze listy, mam wrażenie, że nie jestem odosobniona. Po zrobieniu gastroskopii okazało się, że mam helikobaktera. Myslałam, że po kuracji antybiotykowej nie będę odczuwać dyskomfortu tj. bólu w piersiach, ukłuć serca, ściągnięte gardła, chrypki, bolącego karku, goryczy w ustach. Stosowałam już różne leki obniżające wytwarzanie kwasów po których lekarz powiedział, że objawy ustąpią. Nie ustąpiły, po każdym zjedzeniu czegoś niewłaściwego jak chałwa, czekolada, mleko czuję się gorzej. Już nie pamiętam, kiedy nie miałam "kluch" w gardle! Staram się ograniczać produkty dla mnie niewłaściwe, ale nie mogę popaść w skrajność i niczego nie jeść. Od dziś jestem na sucharkach i z przykrością patrzę na domowników, którzy zajadają wszystko! Stosowałam również balsam kapucyński, ale zamiennie z tabletką tylko rano ale bezskutecznie! Sama już nie wiem czy wprowadzając drastyczną dietę będzie lepiej i czy mogę odrzucić tabletki, których niestety odczuwam skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cewa
do violaka bardzo dobrze cie rozumie . mialam okropne dolegliwosc podobne do twoich pare miesiecy. Zostaw tabletki, pij codziennie rano sok z surowych ziemniakow przed saniadaniem, nie zapominaj o diecie. Mi pomoglo czego i tobie zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolaKA
Wielkie dzięki, już trochę poczytałam o tym cudzie zwanym ziemniakiem i spróbuję się zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAMIO
Witam serdecznie wszystkich. Mam rowniez problem z nadkwasota pierwsza tak dolegliwosc pojawiła sie u mnie w tym roku na poczatku 2008 roku nie wiedzialem co mi jest myslalem ze to przejdzie lekka dietka i spokoj ale sie mylilem poszedlem do lekarza i stwierdzil ze jest to przyczyna nadkwasoty wiec dostalem tabletki Controloc 20 i pomogło po przerwie okolo 2 miesiecznej znowusz to samo dostalem te same tabletki ale juz za trzecim razem tabletki te nie pomagały i dostalem teraz mocniejsze Controloc 40 ale wydaje mi sie ze na poczatku kiedy zaczelem kuracje to mi pomagaly teraz koncze jesc opakowanie gdzie biore tylko jedna tabletke dziennie rano i mysle ze jest to samo, wiec moje pytanie do was co mozecie mi poradzic w tym temacie czy zostala mi juz gastroskopia azeby poznac przyczyny tego stanu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolaKA
Do damio . Uważam, że gastroskopia jest raczej wskazana, decyzję o jej zrobieniu powzięłam dość szybko czując się bezradna i zaskoczona nagłym dyskomfortem. W tej chwili odrzuciłam leki, stosuję dietę, controlok też brałam, ale mi nie pomógł, dlatego następny lekarz stwierdził, że mam objawy czysto psychosomatyczne, na które tego typu leki nie działają. Muszę więc zmienić styl życia ale ostatecznie czekam jeszcze na diagnozę typowego gastrologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saraax
od kilku lat dokuczają mi zgagi,takie nieprzyjemne pieczenie od żołądka ku górze,pojawiają się okresowo, np. latem mogę jeść wszystko i nic mi nie dolega, kiedyś byłam u gastrologa przepisał mi lanzul30, pomógł i teraz zawsze jak jesienią zaczynają się te problemy to idę do lekarza rodzinnego i mi go przepisuje ale niepokoi mnie to że te dolegliwości co roku wracają i nie wiem czy to dlatego ,że biorę ten l ek za krótko najdłużej miesiąc czy może mam wrzody i powinnam zrobić gastroskopię ,dodam ze bardzo się jej boję i wolałabym jej uniknąć, co o tym m yślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAMIO
ViolaKA Dzieki za odpowiedz ale powiem ci ze bylem ostatnio jak pisalem w sklepie zielarskim i kupilem specyfik BIOFLAX to jest proszek do sporzadzenia zawisiny doustnej kosztowal cale 6,50 zł pilem na poczatku 3 razy dziennie tak jak pisali a teraz pije raz dziennie i powiem ci ze sie czuje wspaniale a zapach nie jest najlepszy wiec znalazlem sposob ostudzone pite przez słomke na jezyku wtedy jezyk nie odczuwa po kubkach smakowych z bokow smaku i na dodatek lekko slodze mala lyzeczke cukru.Bardzo polecam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violaka
Do damio Dzięki za poradę. Wcześniej stosowałam balsam kapucyński, ponoć czyni cuda (eliminuje nawet migrenę), możesz o nim poczytać w internecie i potraktować jako lek zamienny, żeby się organizm nie przyzwyczaił do jednego. Tymczasem jutro idę do gastrologa i jestem ciekawa, co powie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DAMIO
Daj mi znac co stwierdził u ciebie lekarz moze ja tez bede musiał isc do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolaKA
Do damio Nie jestem zachwycona diagnozą, potwierdził, że może to być na tle nerwowym- nerwica co ciężko stwierdzić jednoznacznie. Na szczęście podarował mi kolejną gastroskopię i badanie hormonów tarczycy- w przypadku ciągłego ucisku w gardle (hormony mam ok) i zalecił Controloc 40 rano i Famogast wieczorem. Prawdę mówiąc sam nie wiedział na czym się skupić, czy na refluksie, czy na nerwicy. Bóle w klatce i ucisk gardła mogą też pochodzić od kręgosłupa. Sama już nie wiem komu wierzyć, ale ostatni raz będę się "truć" tabletkami. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czefir
Ok. 3o lat temu cierpiałem na nadkwasotę, która skończyła się wrzodem dwunastnicy. Brałem różne leki, ktorych nazw nie pamiętam. Rownież jakiś peychotrop kóry dziłał narkotycznie. Za poradą cioci, ktora była doświadczoną pielęgniarką - odbyłem kurację sokiem z surowej kapusty białej. Wtedy dopiero dość szybko zaleczyłem niszę wrzodową. Do tej pory przez te lata nie miałem naweotu nadkwasoty żołądka ani nawrotu choroby wrzodowej. Sok z kapusty pije się progresywnie, tzn. zaczyna ię od małej ilości do max, ok. 3 szklanek/dżień i dalej stopniowo malejąco do dawki wejściowej. Ten przepis dokładnie podam ewentualnie póżniej, jak odszukam w notatkach. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po prostu w oczyściłaś wątrobę ja wyleczyłem kocanka ale można syliwit zgaga jest objawem chorej wątroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Równowaga pomiędzy ilością kwasów i zasad jest podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeżeli ta równowaga zostanie zaburzona, wówczas może dojść do powstania chronicznych chorób lub pogłębienia się już istniejących dolegliwości. Długotrwałe zakwaszenie organizmu sprzyja rozwojowi takich chorób jak: nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca, osteoporoza, nowotwory, zmiany zwyrodnieniowe stawów, nadwaga, a także może być przyczyną wielu dolegliwości: ogólnego zmęczenia, braku koncentracji, zaburzeń snu, napięć nerwowych, depresji, częstych infekcji, zaparć, łamliwości paznokci i wypadania włosów. Nadmiar kwasów jest magazynowany w tkankach miękkich i stawach, szczególnie paluchów stóp, łokci, rąk i kolan, powodując stan zapalny i ból. http://www.zakwaszenie.pl/objawy_przewleklego_zakwaszenia_organizmu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia31093
Witam wszystkich :)od pół roku się męcze z bólem brzucha . Byłam w szpitalu z gwałtownym bólem brzucha , nudnościami , bólem przy dotyku, kręceniem się w głowie . Dużo lekarzy mnie zbadało i kazało zostać na badanie . Robili wszystko usg , morfologie krwi ... nic nie wyszło ... W końcu postanowli wysłać mnie na gastroskopie. Poszłam , bardzo się bałam , ale jak człowieka coś boli to wszystko da sobie zrobić żeby było mu lepiej . Wcale nie było tak strasznie da się przeżyć. Obejrzeli mój przełyk , żołądek , dwunastnice i trzustke oraz pobrali kawałek błony śluzowej żołądka żeby zbadać czy mam może helicobacter , wyszło wszystko dobrze , nie mam żadnych wrzodów , ani tej bakteri . Tylko że dalej mam problem ... bo nadal mnie boli brzuch .. mam nudności .. piecze mnie troszkę w żołądku .. : (( I nie wiem co to jest ... proszę pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziola
do kasia poczytaj prosze to co tu wczesniej napisano. Zwłaszcza porady pani zywieniolog.Ja mam refluks , silną nadkwasotę , bylam leczona controlokiem it. pomogło doraźnie . Miałam gastroskopie. Osobiście piłam sok z surowej kapusty z dobrym skutkiem , nie wspominając już o siemieniu lnianym - działa rewelacyjnie, powlekając błone sluzowa żoładka. Ja, jadłam je po prostu na surowo- miażdząc ziarenka zebami. miałam tak mało czasu że nawet nie mogłam je moczyć tak jak tu wspominano.Uzbroj się w cierpliwość - zioła działaja powoli ale skutecznie. Doraznie pomaga mi ulga max -n szybko zobojetnia ale na stałe nie leczy. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bożka1
Cierpię na nadkwasotę długie lata, leki w zasadzie nie pomagaja ,a jeżeli to na krótko.Zamówiłam grzybka kombuczę,ciekawe czy mój żołądek bedzie tolerował ten napój .Spróbuję od małych ilości ,dziewczyna pisała ,ze jej pomógł może i też pomoże .Już nie wiem co robić jest coraz bardziej źle.Może ktoś jeszcze pije ten płyn z grzybka ,proszę o opinie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matxsssss
czy ciągły brak śliny w ustach albo bardzo gęsta ślina jest spowodowana nadkwasotą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie-ma-znaczenie
matxsssss idź do lekarza i zrób badania krwi i moczu, możesz być odwodniona lub mieć niski cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzybek a antyb.
czy jak przyjmuje antybiotyk to moge pić ten kefir z grzybka tybetańskiego???? Bo piję go od 10 dni;/ no i teraz mam antybiotyk na 10 dni i nie chciałabym przerywać kuracji grzybkiem, tak ok 2 godz po zażyciu tabletki.....mi się wydaje że chyba nawet jest wskazane- jak myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahhda
ja też mam nadkwastote. ciągle boli mnie zoladek, glowa i jestem blada. Prakycznie co tydzień wymiotoje, bo brzuch tak mnie boli, ze nie mogę się ruszyć. co mi jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos brał alkala-n? proszek zasadowy? i czy wiecie moze czy nadkwasota to to samo co kwasica? ja biore od pół roku lansoprazole 30 ( jestem w angli wiec w polsce pewnie jest jakis odpowiednik o innej nazwie) lek pomaga ale tylko i wylacznie gdy biore go co dzien a nie chce byc do konca zycia uzalezniona od tabletek tymbardziej ze mam dopiero 23 lata, poza tym zauwazyłam ze strasznie zaczely wypadac mi wlosy, wyjmuje je wrecz garsciami az sama nie wierze ze jeszcze nie mam przeswitow na glowie, ponadto zbiera mi sie wiecej śliny w ustach i zaczyna byc to dosc uciazliwe kiedy rozmawiam musze na chwile przestac aby zebrac i przelknac sline ( nie jest gesta wrecz bardzo rzadka jak woda) czy ktos ma podobne objawy? z orum wiem ze dobry jest sok z ziemniaka, z kapusty, ten grzybek i migdaly, sama nie wiem od czego zaczac... czy moze wszystko na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galonidas
Pytanie do Pani zywieniolog.....co z tym mlekiem???Czy mleko rzeczywiscie nie jest dobre dla ludzi z roznego rodzaju refluksem...w moim przypadku jest to refluks dwunatniczo-zaladkowy...bo czytam rozne, sprzeczne opinie....i czy np moge zastapic mleko np mlekiem sojowym???Pozdrawiam i licze na pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medycyna naturalna
Witam, Na tutejszym forum udziela się dużo osób, które korzystają, korzystały z metod medycyny naturalnej w celu odzyskania zdrowia. Bardzo nas interesuje czy medycyna ta faktycznie komuś pomogła, czy raczej zaszkodziła. Doświadczenia są różne i chcielibyśmy abyście je opisali na naszym forum. Forum "Medycyna naturalna – fakty i mity" zostało udostępnione po to, aby uzyskać ostateczną odpowiedź na pytanie czy medycyna naturalna to błogosławieństwo czy zakała terapii. Zapraszamy do dyskusji na: www.drjanus.pl Moderator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×