Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ziqowa

Nadkwasota - pomocy!!!

Polecane posty

Gość LILKASZ
Witaj Peo 48! Fajnie że tutaj zaglądasz!Jeśli chodzi o pokarmy,to czasem coś mi szkodzi a czasem nie.Nie wiem od czego to zależy ale czasem coś zjem i nic mi nie jest a czasem boli mnie żołądek. Nie wiesz przypadkiem od czego to zależy??? Ja już czasem się zastanawiam czy to faktycznie od żołądka? Gdzieś czytałam,że niektóre kobiety reagują tak w zależności od fazy cyklu,w jakiej się znajdują. Podobno w 2 połowie cyklu niektóre kobiety mogą mieć niestrawności,bóle brzucha,mdłości itp.Zastanawiam się czy to nie dotyczy właśnie mnie. A co do diety to mam taką fajną książkę "Choroby żołądka i dwunastnicy" wydaną przez Instytut Żywności i Żywienia. Bardzo fajna książka,zawiera opisy chorób,wykaz potraw zakazanych i zalecanych,przykładowe jadłospisy na każdy dzień oraz zalecenia dotyczące stylu życia. A może masz tę książkę i niepotrzebnie to wszystko piszę? Poam Ci potrawy,które są niewskazane bo jest ich znacznie mniej od dozwolonych. A więc przy refluksie nie można jeść: ciężkie pieczywo razowe,tłuste mleko 3,2% i więcej,twaróg tłusty,sery żółte,topione,pleśniowe,fromage,typu feta,jajecznica na tłuszczu lub boczku,mięsa tłuste typu wieprzowina,baranina,gęsi,kaczki,wędliny tłuste,podroby,pasztety,konserwy rybne,mięsa i ryby smażone na tłuszczu,smalec,słonina,boczek,śmietana 22 i więcej%, frytki,ziemniaki smażone,placki ziemniaczane,chipsy,pomidory i przetwory pomidorowe zwłaszcza sok pomidorowy i koncentrat,cebula i warzywa cebulowe,szparagi,karczochy,warzywa strączkowe,cytrusy,jabłka surowe,banany,konfitury wysokosłodzone,czekolada i wyroby czekoladowe,chałwa,ciasta i ciastka kremowe,tortowe,wyroby z ciasta francuskiego,kruchego,pączki,faworki.papryka pstra,chilli,curry,pieprz,zupy gotowane na wywarze z kości i zabielane śmietaną,potrawy smażone i podsmażane w głębokim tłuszczu,polewane tłuszczem ze skwarkami,pikantne,majonez,mocna herbata,kawa,napar z mięty,napoje gazowane,wszystkie alkohole a zwłaszcza niskoprocentowe piwo,białe wino oraz drinki z sokiem pomarańczowym,napojem gazowanym lub sokiem pomidorowym. To tyle!Myślę że każdy sam musi wypróbować co mu szkodzi a co nie. Podrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
do bollek! Ja też tak często mam że słabo mi,pocę się i ogólnie jest mi niedobrze.Czuję się jakbym miała zemdleć.Nie wiem dlaczego tak jest i czy to na pewno od żolądka. Napisz coś więcej o sobie?Masz zdignozowaną jakoś chorobę żołądka? Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
Czy moderatorzy mogą usunąć te wpisy z linkami,które tylko zaśmiecają ten topik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eo 48
Do LILKASZ Dzięki za porady, nie mam tej książki,postaram się ją zdobyć tylko na moje oko nie wiem czy zostało jeszcze coś do jedzenia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
No widzę że te linki,które zaśmiecają topik zostały usuniętę.Dziękuję moderatorom! do peo 48 jeśli chcesz to mogę też wipisać te pokarmy,które można jeść. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
Oj nie, jeszcze jeden wpis został!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawee
co to zA popapraniec sie tu wcina wypiepszaj stad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawee
kuzwa ma chyba taka nadkwasote ze mu mozg albo i jezor wyzarlo!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bollek
dzieki za odzew! nie robilam nigdy badan tylko ogolne i usg brzucha z tym ze mi to nie dokucza czesto tak na wiosne i na jesien teraz mam nawrot i nie wiem czy to nadkwasota czy wrzody czasem jest z przewaga zgagi a innym jak teraz z bolami brzucha -w gornej czesci uczuciem napecznialego brzucha nawet jak sie nie najem za duzo no i to uczucie oslabienia i pocenia czasem mam wrazenie ze zemdleje ,mam wogole nerwice wiec mozna by na nia zwalic ale ja mam jednak wrazenie ze to niezalezne od nerwicy z tym brzuchem ,choc jedno z drugim sie wiaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
hej Peo48 i inni! Podaję dietę dla refluksiarzy - potrawy dozwolone: -Produkty zbożowe:pieczywo jasne razowe,typu graham,kasze drobne np.manna,krakowska,grube np.pęczak,gryczana,ryż,makarony -Mleko i produkty mleczne:mleko słodkie lub zsiadłe,kefir,jogurty naturalne i owocowe,twaróg chudy i półtłusty,serki homogenizowane -Jaja:gotowane na miękko i twardo -Mięso,wędliny,ryby:chude mięsa:wołowina,cięlęcina,kurczaki,indyki bez skóry,chuda wieprzowina,chude ryby:słodkowodne np.leszcze,okoń,sandacz,morskie np.dorsz,morszczuk,sola,tłuste np.słodkowodne i morskie w ograniczonych ilościach,chude wędliny wieprzowe,drobiowe,wołowe,mięsa i ryby gotowane,duszone i pieczone -Tłuszcze:masło w niewielkich iliściach,margaryny kubkowe w niewielkich ilościach,oleje roślinne w niewielkich ilościach,śmietana 18% i mniej tłuszczu -Ziemniaki:gotowane i tłuczone,w postaci puree ale bez masła,pyzy -Warzywa i przetwory warzywne oraz owoce:wszystkie oprócz niedozwolonych(napiasałam o nich poprzednio) -Cukier i słodycze:Cukier,miód pszczeli,oprócz niedozwolonych -Desery:kompoty,kisiele,musy,galaretki,biszkopty,ciasto drożdżowe -Przyprawy:oprócz niedozwolonych -Zupy:wszystkie niegotowane na wywarze z kości i niezabielane śmietaną,w ograniczonych ilościach zupy z warzyw strączkowych i kapustnych -Potrawy mięsne i ryby:gotowane,duszone bez obsmażania,pieczone we folii aluminiowej,pergaminie lub rękawie foliowym,pulpety,budynie mięsne i rybne -Potrawy z mąki i kasz-oprócz niedozwolonych -Sosy:łagodne,zaprawiane słodką śmietanką,masłem lub żółtkiem,zagęszczane zawiesiną mąki w wodzie,słodkiej śmietance lub mleku -Napoje bezalkoholowe:woda mineralna niegazowana,słaba herbata,herbatki ziołowe oprócz MIĘTY!!!,herbatki owocowe -Napoje alkoholowe-żadne To tyle!Mam nadzieję,że może jakoś komuś pomogę podając te produkty. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela1000
Szukam pomocy w sprawie moich dolegliwości związanych z nadkwaotą.Stosuje dietę, przyjmuje lekarstwa i nic mi nie pomaga. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela1000
Do Pani żywieniolog! Bardzo proszę o radę w sprawie leczenia nadkwasoty. Pije siemię, stosuje dietę, przyjmuje leki i nic mi nie pomaga. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ela 1000
napisz proszę jakie masz dolegliwości związane z tą nadkwasotą? Jak długo na to chorujesz?Jakie leki przyjmujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozefinka
A o pojadaniu migdalow pamietacie-to wazne przy nadkwasocie. Jeden ze sprawdzonych sposobow i jakze prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela1000
Mam cały czas uczucie kwasu w gardle i zgagę, która nasila się strasznie po zjedzeniu czegoś w niewielkim stopniu słodkiego. Nie mogę jeść w ogóle owoców poza bananami, surowych warzyw, pełnoziarnistego pieczywa, grahamek.Muszę jeszcze nadmienić, że dolegliwości nasiliły się po okresie wzmożonego stresu. Jestem również po gastroskopii brrr. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L i D
Na nadKWASote najlepsze jest pół LiDa żołądkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela1000
Przyjmuje Lanzolek, który tak naprawdę niewiele mi pomaga. controloc i polprazol wywyływał u mnie uczucie drapania i pieczenia w gardle więc musiałam z nich zrezygnować. teraz już nie wiem gdzie mam się udać po pomoc. Dziś wybieram się do Braci Bonifratrów, może zioła mi pomogą. Choruje od kilku lat ale od 3 miesięcy jest nie do znieszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ela1000
jak będziesz po tej wizycie u tych Ojców to proszę napisz nam koniecznie co powiedzieli i co ci zaproponowali. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela1000
Bracia Bonifratrzy sami już nie przyjmują. Porad udzielają lekarze. Pani doktor powiedziała, że przyczyną moich dolegliwości jest stres. Zapisała ziółka na nadkwasotę i wyciszjące. Dostałam wielką torbę tych specyfików. W smaku są straszne !!!!!!!!!!. popije ich troszkę i zobaczymy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
ela1000 a gdzie ty mieszkasz? Chciaabym przejść się do takich lekarzy. A te ziólka to można kupić w sklepie zielarskim lub w aptece czy oni sami dają już przygotowane? Napisz koniecznie jak się czujesz?Lepiej? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela1000
Ci bracia przyjmują w Warszawie.Ziólka są przygotowywane u nich w aptece od ręki. Nie chciałabym zapeszyć ale po ziołkach czuje się lepiej niż po proszkach. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILKASZ
ela to bardzo się cieszę że po tych ziółkach czujesz się lepiej. Ja tam w prochy za bardzo nie wierzę.Może i pomogą ale na krótko. Na mnie tabletki nie działają, a nawet powiedziałabym że jest po nich gorzej.Po Contolocu miałam takie bóle żołądka, że musiałam je odstawić!Manti i takie tam inne działają na krótko. Mnie często boli żołądek i też czuję taki jakby kwas w ustach. W gasrtoskopii wyszło że mam niby refluks,ale typowych objawów refluksu nie mam. Czy ktoś orientuje się czy refluks i nadkwasota to to samo???????? Wydaje mi się że nie,ale leki są dla tych dolegliwości takie same!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno nie pisałam, do Ela 1000 ciekawa jestem jak się czujesz po ziółkach , czy do tych lekarzy zielarzy można dostać sie tego samego dnia czy na zapisy i ile kosztuje wizyta? Do lilkasz Ciekawa jestem jak samopoczucie , jak dietka , myślę, że nadkwasota i refluks to to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadkwasota to nie problem
Nie trzeba chodzic po zielarzach:)gabinetów medycyny naturalnej jest dzis juz sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kombucza
A może spróbujecie pić herbatę z kombuczy. Mnie bardzo pomogła - od kiedy piję (4 miesiące) nie mam żdnych problemów ani z żołądkiem, ani z jelitami. Tu link do strony o kombuczy: http://grzyby.grzybnia.pl/content/view/11/24/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kombucza
KOMBUCZĘ kupiłam 4 miesiące temu na Allegro. Znalazłam ją przypadkowo bo szukałam najtańszego Paraprotexu.10 zł nie majątek zaryzykowałam i kupiłam. A teraz myślę czemu nikt mi nie powiedział o kombuczy wcześniej. Na polskim rynku znajdują się obecnie 2 książki: „Kombucza - cudowny grzyb A & M Bartholomew”, oraz "Kombucza - cudowny grzyb" Haralda Tietze (jeżeli ktoś jest zainteresowany tą książką w formacie doc. to mogę przesłać mailem). Po 4 miesiącach picia mogę powiedzieć, że: Nie męczy mnie już poranne pieczenie i pobolewanie żołądka, bulgotanie i przelewanie się w jelitach, wzdęcia i puszczanie co chwila fajerwerka ;) . Moje dolegliwości artretyczne zmniejszyly się. Przestała mnie pobolewać wątroba. Poziom cholesterolu obniżył się z 263 na 210. Fragment książki: "Inną charakterystyczną cechą kombuczy jest to, że jest ona tzw. adaptogenem - nie ma żadnych negatywnych skutków a jednocześnie umożliwia sprawne przebieganie procesów metabolicznych." Dla przykładu - gdy mamy nadciśnienie adaptogen obniży je, a gdy mamy niedociśnienie adaptogen je podniesie. Działanie kombuczy możemy zauważyć, gdy wpływa ona na wątrobę, ciśnienie krwi, trawienie oraz gdy reguluje pH. Wskaźnik kwasowości. Równowaga pomiędzy kwasami i zasadami jest bardzo ważna dla organizmu ludzkiego. Kwasowość określamy wartością pH, która waha się od 0 /do 14. Niższe wartości świadczą o podniesionej kwasowości, a wyższe o alkaliczności substancji. PH naszego ciała reaguje na wszystkie zmiany zachodzące pod wpływem spożywanych pokarmów, powietrza i stanu emocjonalnego. Woda ma pH równe 7, czyli ani kwaśne (gdyby było niższe), ani zasadowe (gdyby było wyższe). PH moczu i śliny określa stan układu trawiennego: 6-7 dla moczu i 7-8 dla śliny; żołądek ma z reguły wyższą kwasowość - 1-2, trzustka: 7-8, a jelita: 6,5-6,9. Kwasowość krwi jest najbardziej wrażliwa na zmiany i wszelkie odchylenia od normy; 7,36-7,44 może być niebezpieczna dla życia. Wszystkie komórki organizmu są podatne na wpływ toksyn, które mają właściwości zakwaszające. Ciało pozbywa się toksyn na wiele sposobów. Jednym z nich jest oddychanie - dlatego też głębokie oddychanie jest tak pożyteczne - sprawia ono że krew staje się bardziej alkaliczna. Drugim sposobem jest wypłukiwanie - rola kombuczy polega na wypłukiwaniu toksyn poprzez nerki. Widzieliśmy jak kwas mlekowy pomaga utrzymać w równowadze kwasowość jelit. Odkrycie Enderleina, że krew ma indywidualne życie biologiczne, wskazuje na to, że kombucza może równoważyć kwasowość innych ważnych organów, takich jak wątroba i układ krwionośny. Wątroba i toksyny. Wątroba spełnia wiele istotnych funkcji: współuczestniczy w trawieniu, magazynuje minerały i witaminy, trawi białka, tłuszcze i węglowodany, aby dostarczyć w ten sposób energii, usuwa toksyny z organizmu. Właściwości kombuczy, polegające na regulacji pH i odtruwaniu, czynią z niej istotną substancję wspomagającą działanie wątroby."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kombucza
"Czy kombucza może mieć dobre działanie, skoro ma ona pH 3.0”. Jest to bardzo częsty błąd, gdyż kwaśne potrawy nie zawsze tworzą kwaśne środowisko w organizmie. Kombucza pomaga wytworzyć równowagę pH w ciele . Co to oznacza, gdy mówimy o kwasowości ciała? W naszym ciele jest wiele płynów ustrojowych o specyficznym pH i właściwościach. W przewodzie pokarmowym na przykład ślina ma pH 7.1, soki trawienne żołądka 1.5, a enzymy trzustki 8.8. Niezależnie od tych różnic krew zachowuje stałe pH 7.4, chociaż z wiekiem pH zmienia się nieznacznie na bardziej zasadowe. Radykalne zmiany w pH krwi mogłyby prowadzić do dramatycznych następstw. PH krwi równe 7.7 może powodować konwulsje nerwowe, natomiast niższe od 6.95 powoduje utratę świadomości lub nawet śmierć. Niektórzy badacze ustalają pH 7.56 jako sprzyjające rozwojowi raka. Należy przy tym pamiętać, że kwaśne potrawy (pH mniejsze niż 7.0) działają na organizm zasadowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANISZ
PODOBNO SOK Z SUROWYCH ZIEMNIAKÓW JEST BARDZO SKUTECZNY PRZY NADKWASOCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×