Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

Jadirko oczywiście że wszytskie jesteście kochane e-koleżanki i dużo wspieracie i czasami niewiem co bym bez was zrobiła. Zresztą z niektórymi dziewczynami jestem od początku a tak wiele w moim życiu się zmieniło od tych paru lat- kto by przypuszczał:-) Maritko szybciej ci czas zleci przy cioci i moze nie będzie tak mdliło;-) Oj tak czas szybko leci, Voltare to juz tylko patrzeć a będzie jechała na porodówke, zresztą ty też Martiko a przed Tobą wspaniały czas robienia wyprawki ( u Voltare chyba tez-chyba że już skompletowała wszystko??) Ja na dzień dzisiejszy moge napisać co mi się przydało z ciuszków: body długie, krótkie, wszytskie spodenki, pajace rozpinane w kroku. Natomiast nie lubie kaftanikow-założyłam raz w szpitalu. Miałam pare rzeczy w rozm. 50 (od koleżanki) nie założyłam wogóle, rozm. 56 już ledwo wchodzi ale jeszcze posłuży nam moze z tydzień, najlepiej kupować w 62 bo w tym pochodzimy pewnie długo. A co do placzu Adrianka to już wiem co to jest- ma kolki (niestety) wczoraj podałam mu do picia plantex ale zabardzo nie pomoglo troszke złagodziło a moze któraś z was wie jak sobie radzic z kolkami????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane :) zmieniam tabelke i zmykam ... pozdrawiam Was wszystkie - cmokaski Tabelka nr 1: staraczki NICK/ Skąd---------------Wiek-------ilośc starań......data następnej @ Justynka------------------26-----------???-------------- ---ok.20.02.2009 karolcia_26---------------28------------33-------------- ------5.02.2009 Trinity /k.Łowicza-------31------------30----------------ok. 17.02.2008 Jadira/k.Krakowa........35.......z nadzieja ,że sie uda............... Błękit_ka/Szczecin.......29.............4............... .. ok 01.02.2009 olcia21.....................21............28............ .. ...ok 17.01.2009 Tabelka nr 2: zaciążone NICK/ Skąd---------------Wiek-------tydzień ciąży---------termin porodu voltare---------------------31-------------25----------- ---------05.05.2009 martika2428...............25..............9............ .. .......28.08.09 Tabelka nr 3: Dzieciaczki urodzone NICK/ Skąd ---------------- ---Płeć-----------Imię--------------------Data ur. martyn--ia/dolny śląsk------ córka--------- Lena----------------- 10.01.08 akasia/ZielonaGóra....córeczka..Hanna Maria.. ...........07.04.2008 Surfitka/Krakow/NY........córka.........Nina ...............16.06.2008 anisik2/Wrocław ..........córka.......Aleksandra.........10. 12.2007 pazia/wawa.................syn..........Adrian.......... .....02.01.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazia : espumisan krople dla niemowląt ...na początek 3kropelki w razie ataku,a pozniej mozesz zwiekszyc jak podrosnie.do 5 -10 . Ja sobie sprowadziłam z Niemiec SAB-SIMPLEX i uwazam to za najlepszy srodek na kolki !! niby sklad podobny do espumisanu a jednak lepiej dziala. Teraz tez jak brzuszek mala boli podaje 15kropli i po klopocie. Poza tym herbatka z kopru wloskiego i plantex ( ale nie pomaga nic tylko lagodzi --tak jak mowisz) i masaz brzuszka--zgodnie ze wskazowkami zegara.Uginanie kolanek do brzuszka. i takie tam...ale to tez tylko na sekunde. Stanowczo odradzam infacol i inne pochodne ...u nas tylko podraznily żoładek. :-/ a najlepiej uzbroic sie w cierpliwosc bo ok.2-3 miesiaca same przechodza :-D caluje i zmykam p.s bylam dziisaj w zakladzie ...wszystko uzgodnione ...pierwsza klasa..jestem bardzo zadowolona ze spotkania z pania dyrektor i zwiedzaniem calej hali produkcyjnej a teraz dziewczyny HELP !!!!!!!!!!! jak odstawic dziecko od piersi ??????? nie chce pic tego gorzkiego mleka i nie ma szans nawet w nocy na spika wypluwa smoczek.Z kubka tez nie pije....jedynie je łyzeczka z kasza. Czy jestem skazana karmic ja cyckiem do konca swiata??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja już po pracy i mogę oficjalnie świętować - FERIEEEEE !!!!!!! ale mam super i jak to mówi moja koleżanka, sama sobie zazdroszcze :P a propos gadania w pracy, niech gadają byleby prawde a nie zmyślone ploty. Paziu to możesz tu na bieżąco pisać co było przydatne a co nie potrzebna przy maluszku, zawsze się przyda :) Jadiro, no nareszcie jesteś, bo miałaś być we wtorek :) dyrektorka nadal żyje w błogiej nieświadomości :)i podobno z powodu tej ploty upiekł mi się wyjazd z dziecmi na sanki podczas ferii, no bo w ciąży głupio kogoś wysłać :P a niech to, nie ma tego złego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akasiu ja ci nie pomogę co do karmienia, nie znam sie na mlekach, ale czy wszystko są gorzkie, nie można zmieszać z jakąś kaszka smakową??? wiem że moja koleżanka jakieś tam miarki miała i mieszała. a co to za praca? napisz coś więcej co będziesz robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje Akasiu za cenne rady:-) czytalam o sab simplex, moj brat pytal sie pani w aptece co o nich sadzi i stwierdzila ze ona swojemu dziecku by nie podala poniewaz podraznia jelita, zoladek, fakt dzialaja ale uszkadzaja co innego. Bo my tez wlasnie mielismy je kupic w necie bo jak wiadomo to niemiecki srodek. A espumisan dopiero bede mogla podac za tydzien jak skonczy m-c teraz pozostala cieprpliwosc. Akasiu a co do cyca to ci nie pomoge, wypowiadal sie kiedys lekarz ze najlepeij jak mama wyjedzie na 2,3 dni i jest po cycu i po placzu ale takie dramatyczne posuniecie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki karalociu jak coś to napisze co przydatne a co nie. Ale ci fajnie że już masz ferie, teraz jakiś może wyjazd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paziu chyba jedziemy w góry, choć u nas odwilż to mam nadzieję, że w górach lepiej :) a co do kolek to też nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To karolciu róbcie zdjęcia żebyś miala nam co wyslać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po pracy i fajrant. Paziu-mówiłam,że pomału zaczniecie się z Adriankiem rozumieć bez słów. Akasia -ma racje w tym co pisze,koleżanka podaje to co ona i jest dużo lepiej. Ja niestety Ci nie doradzę,bo 13 lat temu kiedy mój Misiek był mały to moja mama,gotowała parę ziarenek kminku i dawała małemu do picia.Skutkowało,poza tym masowanie brzuszka okrągłymi ruchami i ciepłe pieluszki lub termofor na brzuszek.Teraz są inne metody.A chłopcy z tego co wiem są skłonniejsi bardziej do kolek niż dziewczynki. Karolciu26-no to masz labę,należy Ci się. Życzę udanego i bezpiecznego białego szaleństwa w górach i czekamy na zdjęcia. Akasiu-prosimy o bardziej szczegółowy raport co do pracy. Może na e-maila?????? Co do odstawienia od piersi ,nie pomogę:( Martiko-co ja mogę napisać,nic się nie dzieje-praca,dom i tyle. Nasza Martyn-ia--wyszła z mała dziś ze szpitala,jak odpocznie na pewno sama coś napisze. Pozdrawiam pozostałe psiapsiółki wszystkie bez wyjątków. Buziaczki👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia21
Hej kochaniutkie melduje sie po nie obecnosci. Wiec tak dzis bylam na szkoleniu i wyciagnelam wnioski praca fajna i niestety bardzo odpowiedzialna.Zaczynam sie stresowac :-),wczoraj przeszlam na diete poniewaz za duzo mam juz kg i czas zgubic :-) jestem glodna jak diabli jem tylko sniadania i obiady a jak zaczyna sie wieczor i jestem glodna zajadam sucharki i planuje zapisac sie na basen z mezem a co niech tez sie pomeczy i ma zakwasy hihihi :-). Paziu moja siostra tez uzywala espumisanu i jej pomoglo przy 3 dzieci ( dzis bylam u niej z wizyta w szpitalu lezy na patologi ciazy z 4 :-( ) Karolciu nie przejmuj sie plotkami jak kazdy by tak posluchal o plotkach na swoj tamat to wszyscy bysmy byli siwi w wielu 20 lat :-) i gratuluje ferii obys wypoczela isie wyszalala na sniegu(u nas chlapa) akasiu z tego co wiem moja siostra mieszala mleko z kleikiem i przeszlo dokladnie ci napisze co i jak jak zapytam siostre Dla calej reszty gorace pozdrowienia A co do badan meza to idziemy we wtorek i ciesze sie bardzo bo okazalo sie ze gosciu rowniez jest gin. i ma doswiadczenie w sprawach klopotow z zajsciem kobiet w ciaze to tak wstepnie reszty dowiem sie we wtorek.I mysle nad zmiana lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja do roboty się jeszcze nie szykuje :-D hania musi podrosnąć ;-) a praca inżynierska moje kochane :p no widzisz paziu u mnie takie dzialanie (podraznienie zoladka i jelit)wywolal infacol i uwazam go za beznadziejny.....ale pewnie co maluszek to inne predyspozycje i chyba samemu trzeba wyczuc co mu najlepiej sluzy ;-) caluje i zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Akasiu wiesz co infakol podrażnił żołądek u bratanka, teraz ja go wypróbuje może Adrian będzie go tolerowal. Narazie plantex od 2 dni pomaga(nie zapeszajac) U nas po staremu, ide się kąpać i na spacerek, miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękit_ka
Dobry wieczór, Ja tylko tak,żeby wszystkie pozdrowić i uściskać wirtualnie-tu przynajmniej są ludzie,którzy rozumieją, co ja czuję:/ Ech, doła mam dzisiaj strasznego:( Ale nie chcęWam tutaj truć:( Buziaczki,przepraszam,że zazwyczaj nie zwracam się do Was osobno z imienia,ale mam taką sytuację,że wpadam (chciałoby się!:D) do kompa na chwilkę i uciekam,ale czytam wszystko na bieżąco.Pozdrawiam staraczki,zaciążone i mamusie z maluszkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ciagle 2w1 :-( juz mam dosyc bllleeee tydzien temu lezalam przez weekend w szpitalu bo mi cisnienie skakalo i dzis znow musze isc do lekarza bo mimo brania tabletek caly czas mi skacze . ostatnim razem lekarz mowil ze jak tak dalej bedzie to czeka mnie cc. no zobaczymy jadirko--- 👄 buziaczki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blekitka a co to za podly humorek, mam nadzieje ze dziisaj juz lepiej:-) Olawd rozumiem cię że masz juz dosyć ale pomyśl że na dniach będziecie juz osobno. Niewiem czego ci zyczyć ale chyba szybkiego porodu(raczej nie cc) i zdrowego malucha. A i napisz nam jak już będzie po...trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Ola, no to trzymam kciuki :) jak masz skoki cisnienia to cc bardzo prawdopodobne. Paziu buziaki dla Adrianka :) Błekitko - nie smuć się, i napisz co cię gryzie, po to jest forum i my :P żeby sie wyżalić. A ja się żegnam na kilka dni, bo wyjeżdzamy na narty 🖐️ Pozdrawiam wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:)jak juz wiecie od jadirki jestesmy od piątku w domu operacja sie udała niestety z powodu krwawienia jakie wystapiło na sali operacyjnej musiałysmy zostac w szpitalu, pozniej gdy juz po 2 dniach miałysmy wyjsc znowu zaczeła krwawic wiec kolejną dobę pobyt nam się przedłuzył, u nas poza tym nic dobrego, mała od wczoraj ma ospe, ja od dzis jem antybiotyki-leczę skutki ospy, węzły chonne potyliczne na głowie mam ogromne i bolesne, same nie chcą się zmniejszyc więc trzeba zażywać leki, zabieg na nos mam zaplanowany na 13 lutego(13-piatek;) )ale znając moje szczescie do niego nie dojdzie bo muszę byc w połowie cyklu a ze @ nie mam juz 2 miesiące(w ciązy nie jestem)-pewnie stresy i osłabienie organizmu przez ospe, to pewnie dostane tuż przed zabiegiem ach.. to tyle o nas karolciu miłego pobytu-szalej poki mozesz;)i olej te plotki, niech se gadają wredne baby olcia ja tez trzymam kciuki, niech ci wywołują juz ten poród bo ile bedziesz czekac;) Błękitna głowa do góry wsyztsko się ułozy paziu ja dawałam espumisan od 2 tygodnia, ale u mnie nie pomagał choc mała miała małe kolki tylko pol godziny równo o 17 wieczorem, u mnie dopiero wszytsko wróciło do normy po zmianie mleka, a co do sab simplex uzywały go moje wszytskie kolezanki i sa bardzo zadowolone:) akasiu co do cyca to ja ci nie pomogę, moze sprobuj troche drastycznie nie daj cyca az mała bedzie tak głodna ze zje butelke:) MArtika czas zleci ci bardzo szybko zobaczysz:) Justynka pisz czesciej!:) volatre, jadirka, trini i cała reszta👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:) Mam ostatnio mega-lenia. Nic mi się nie chce... Muszę się pochwalić - przywieźli mi już dzisiaj zamówione łóżeczko i materacyk dla malucha:) No nie zostawie tego na sam koniec, bo lubię trzymać zawsze rękę na pulsie, a pod koniec ciąży to różnie z tym trzymaniem być może;) I składaliśmy z mężusiem dzisiaj to wyrko, żeby sprawdzić czy przyjechało w komplecie i czy niczego nie brakuje. Potem doszliśmy do wniosku, że po perturbacjach z rozkładaniem składać go z powrotem nie będziemy, żeby potem nie zaczynać od początku - siłą rzeczy wsadziliśmy je do sypialni, ponakrywałam i stoi... Karolcia - udanego wypoczynku i wracajcie do nas zadowoleni i w całości ;) olawd - a ja już bym chciała być na takim etapie jak Ty jesteś:) Serio! Póki co niby wszystko ok, a ja i tak odliczam każdy kolejny dzień do końca... Nie mogę się doczekać... A ciśnienie to pewnie skacze tak na myśl o porodzie;) Ale będzie dobrze! Wszystkie trzymamy kciuki za szybki poród!:) Błękitka - cóż każda z nas ma nieraz lepsze, a czasem gorsze dni - grunt to się nie załamywać tylko walić do przodu;) Pisz jak Ci będzie źle - może się jakaś rada na to znajdzie!:) Martynia - dobrze, że już jesteście u siebie:) Nie ma co - siła złego na jednego - ta ospa w sumie była do przewidzenia niestety, ale pocieszające jest to, że małe dzieci lżej przechodzą tego typu choroby. Ja zachorowałam na odrę jak miałam roczek - i zaraziłam nią o kilkanaście lat starszego kuzyna (albo on mnie - nie wiadomo, w każdym razie leżeliśmy wówczas oboje!) Ja przechodziłam tą chorobę zdecydowanie lżej i szybciej się z niej wykaraskałam. Dorośli ludzie przechodzą przeważanie te choroby wieku dziecięcego znacznie gorzej... Tobie również życzę szybkiego powrotu do zdrówka!:) Buziaki dla wszystkich! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volatre dzieki za życzenia, ja w sumie ospę przeszłam lekko dwa dni czułam się słabo, ale krostek miałam zaledwie kilka szybko zeszły, no tylko te węzły a łózeczko zamowiłas na allegro? dobrze ze jestes zadowolona, ja zamowiłam trzy dni temu rowerek taki kolorowy dla małej zapłaciłam 150 zł z przesyłka a w sklepie są takie same po 130 zł ale najgorsze jest to ze przyszedł dosłownie w kawałkach z setka śrubek do skręcenia a na kartce pt\"instrukacja\" były kilka obrazków z namalowanymi częsciami bez żadnej instrukcji, moj tato z mezem składali go 4 godziny, poszłam do znajomego który ma sklep dziecięcy i powiedział ze tez kiedys zamowił do sklepu takie rowerki nie złozone siedział 6 godzin skrecając jeden po czym okazało się ze srubek brakuje i odesłał i teraz zamawia tylko złożone, u mnie zas pełno srubek zostało więc mam nadzieje ze sie nie rozleci za szybko, porazka tak się zraziłam ze juz nic nigdy nie zamówię tego typu na allegro!mogłam go odesłac, ale juz powywalałąm worki w jakie był zapakowany i znow płacic za przesyłkę to bez sensu, ach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie przeczytałam maila z 21 stycznia od kukusi i jestem w szoku czy wy tez o tym wiecie?:) nie bede nic pisac na forum bo moze sobie tego nie zyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyniu - zamówiliśmy łóżeczko na allegro. Najpierw pooglądaliśmy sobie u nas w sklepie wszystko co i jak i zrobiliśmy rozeznanie cenowe i wyszło coś takiego, że takie zwyczajne łóżeczko, proste bez bajerów i bez szuflady: 300zł, do tego szuflada +100zł i materacyk gryczano-kokosowy kolejne +100zł. Powariowali! A na allegro za łóżeczko z szufladą, materacykiem i przesyłką zapłaciliśmy niecałe 350zł. No i solidne wykonanie, ozdobna listwa, kolor sobie dopasowaliśmy do mebli. a co do instrukcji składania - to wyglądała podobnie do instrukcji Twojego rowerka:P Kartka z obrazkami:D Znam się na rysunkach technicznych, bo to się wiąże z moim zawodem, ale przyznam się, że siedzieliśmy oboje przez dłuższą chwilę zanim porozdzielaliśmy te wszystkie śrubki i resztę "patentów" do mocowania tak jak należy:P Dlatego nie mam zamiaru już tego rozkręcać - niech stoi! Kukusia chyba wszystkim maila wysłała:D Super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn. Z tymi cenami u nas w sklepie to jest tak, że można za łóżeczko zapłacić dużo więcej, ale niech będzie ono warte swej ceny! A to takich parę desek pozbijanych i taka cena! A jeszcze extra 100zł za szufladę tj. za parę sklejek... A to co zamówiliśmy to niby od producenta, więc te marże poodpadały i poza instrukcją montażu:P wszystko mi się w nim podoba:) Jak namierzę podobne na allegro to wrzucę link:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super ze jestescie zadowoleni:) mi powiedział znajomy ze juz zaden sklep nie kupuje tych rowerków nie złozonych bo to jakas pomyłka wielka i oni je sprzedają dlatego na allegro, a człowiek głupi to bierze haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyniu - ja tak myślałam, żeby mojemu chrześniakowi taki pojazd kupić - niby od 1,5 roku: http://www.allegro.pl/item534928311_super_motorek_policja_warszawa_hurtownia.html ale to poczekam, aż się cieplej na dworze zrobi i mały będzie mógł śmigać po podwórku, bo teraz to by mnie brat zabił za taki prezent, jakby młody zaczął odstawiać harce po mieszkaniu!:P Tym samym nie mam pomysłu na prezent na roczek... A co do wszelkich instrukcji, to mój mąż ma na nie alergie i z góry wychodzi z założenia, że nie są mu one do niczego potrzebne, bo sam sobie świetnie poradzi z montażem, albo instalacją jakiegoś sprzętu RTV albo AGD bez tych instrukcji. Czasem mu się udaje... Ale kiedyś jak kupiliśmy DVD to samodzielna instalacja skończyła się tak, że głos leciał, a obraz w żaden sposób nie chciał - coś się tam w oprogramowaniu pomieszało - dobrze, że udało się to w sklepie jakoś odkręcić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :-D martyniu cieszę się,ze jestescie juz w domciu.Jeszcze tylko przejdziecie przez ospe,,,Twoj zabieg i koniec kopotow! a z ta ospa to jest cos na rzeczy...u nas tez epidemia i boje sie,zeby hania nie podlapala,,,,,,chyba jeszcze jest za mala na tego typu choroby ??!! i dzisiaj siedzialam w ławce z kolezanka ktorej corka ma ospe ....mam nadzieje,ze zarazkow nie przenioslam ?! poza ospa szaleje grypa i wszyscy w bloku sie pochorowali,...jeszcze tylko my sie ostalysmy,bo meza juz łamie,,,,,,,,,eeeeeehhhhhhhhhhhhh a z kukusią to nieżły numer,,,,hhihhiii :-) caluje papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyniu wkoncu już jesteście:-) i oby kłopoty z tymi gownianymi chorobami się skończyły bo ileż można:-( Ja zamawiałam też łóżeczko na allegro z odbiorem osobistym w sklepie i jest ok. Ale z rowerkiem to rzeczywiście babranina:-( Voltare zobaczysz że i ty juz niedlugo się ropakujesz bo czas naprawde ucieka szybko mimo że teraz ci się dluży. My dzisiaj z mężem idąc na spacerku stwierdziliśmy że nie tak dawno zazdrościłam i płakałam że nie mamy dzidzi że wszyscy na wiosne idą z wózeczkami a my we 2 a teraz już w 3 i naprawde musze powiedzieć że jakoś tak szybko staliśmy sie rodzicami a przecież staraliśmy się 2,5 roku+9 m-cy ciąża a mimo wszystko jakoś tak szybko:-D Jak byłam w ciaży to pzrynajmniej miałam co odliczać a teraz nie ma nic za to czekam aż synuś będzie miał tak ze 3 m-ce będzie fajniej. Akasiu to teraz musisz uważnie patrzeć czy aby was coś zlego z chorób nie dopadło:-( wstrętne te epidemie. Ja jutro zapisze małego do pediatry bo niedługo zaczniemy szczepienia. A na co warto szczepić oczywiście ztych platnych?? na co wy szczepiliście swoje dziciaczki??? Kukusia chyba wszystkim powysylała meila :-) Ja dzisiaj stwierdzilam że chce miec coreczke:-D mój mąż się na mnie popatrzył dziwnie i powiedział że jeszcze jednego nie odchowałam a zaczynam mówić o drugim ale widzicie jaka ja zmienna bo wiem ze chce mieć drugiego dzidziusia tylko niech Adrian podrosnie i niech sie przeprowadzimy. Tabletki będe brała jakieś poł roku do roku bo bałabym się teraz zajść przez tą cesarke a jeszcze chce zacząć ćwiczyć mięśnie brzucha żeby po drugim flak ze mnie nie został.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×