Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Diva

Znalazłam sposób na tłustą cerę!!

Polecane posty

Gość sierotka marysia
kupiłam i krem i oliwkę. jak dla mnie krem jest rewelacyjny, oliwka taka sobie- nawilża ale skóra szybciej się przetłuszcza a więc efekt odwrotny niż w zamierzeniu. krem używam na dzień a oliwkę na noc na suchą skórę.jestem nawet zadowolona:skóra jest miękka a i zaskórników jakby mniej.myślę że mimo wszystko bardziej opłaca się kupić kosmetyki z tej serii niż inne droższe przeznaczone do cery trądzikowej w których płaci się głównie za opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie są wewnętrzne przyczyn
aha, no napisze jeszcze że właśnie nie wiem, jakie mogą być wewnętrzne przyczyny przetłuszczającej ale tak koszmarnie suchej skóry u mnie:( Może hormonalne? Ale teraz już od kilku lat wszystko ok. Może przez ten trądzik mam zniszczoną skórę i już zawsze taka będzie?:( Ale teraz nie jest straszna. Tylko po kontakcie z woda koszmarnie się wysusza, zmienia kolor i powstaje wiele łuszczących się placków:o Nie palę papierosów, dziennie wypijam ok. 2 litrów płynów, mało sikam:p Nie pijam alkoholu, no... może okazjonalnie, ale tak max. 2 piwa, a ostatni raz piłam jakikolwiek alkohol (1,5 piwa) w lipcu:o Uzywam do smażonych potraw oleju ryzowego, poza tym jem dużo serów, jogurtów, nie jadam czipsów, ciastek itd. Okazjonalnie jakies słodycze czy krakersy- rzadziej niż raz na tydzień. Nie jem wedlin prawie wcale, masła, tłuszczu, nie jem żadnych fastfodow ani ostrych potraw. No więc nie wiem, co może byc wewnętrzną przyczyną tłustej cery... No i jeszcze ta tłustośc to pół biedy, daje sobie radę. Jak raz się rano "pacnę" pudrem sypkim, to do wieczora po jednej poprawce makijażu dociągnę wygladając jak człowiek. Ale to łuszczenie i wiór na twarzy doprowadza mnie do ostateczności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Troche starsza koleżanka
Witaj trojko:)Ja tez juz trojka i przyznam szczerze ze zanim przeszlam na nature to chyba wlasnie mialam taka cere o jakiej piszesz.Niby tlusta a luszczaca sie,zszarzala,zmeczona,rozszerzone pory,czasem jakies bolace ropne syfki.Co do tych ostatnich to potrafia sie jeszcze zdarzyc ale jest to wynik hormonow,czasem diety,a czasem milosci do wyciskania,z ktora powinnam skonczyc.Pory zmniejszylam stosujac biala i zielona glinke zamiennie i regularnie 2 razy w tygodniu.Dodam,ze tylko glinka w proszku przyniosla takie efekty jakie mnie totalnie zaskoczyly.Glinki w postaci past i kremow nie zadzialaly kompletnie:(Z tej glinki robilam sobie gesta maseczke na twarz,rozrabialam ja z woda i wkraplalam olejek herbaciany, lawendowy oraz dodawalam lyzke oleju jaki akurat mialam pod reka.Musi byc zimnotloczony oczywiscie i ma za zadanie aby maseczka za szybko nie wysychala.Glinki nie wolno mieszac tez metalowa lyzka!Po takiej maseczce skora jest bardzo napieta i sucha wiec kladlam na nia olej rokitnikowy.Szarosci na twarzy pozbylam sie dzieki tonikowi z soku z cytryny.Pieknie rozjasnia twarz aczkolwiek ja maniaczka sniadej cery nie bylam zachwycona owa bladoscia.Jednak to byla taka swieza,rumiana bladosc zdrowej skory.Potem zaczelam stosowac kosmetyki do makijazu lavery i twarz promieniala.Pomimo,ze podklad tylko delikatnie ozlocal mi buzie i nie kryl specjalnie zadnych defektow w pracy slyszalam,ze wygladam na wypoczeta.Bylo to tym bardziej dziwne,ze ja przewaznie bywam wypoczeta i wyspana a jednak ludzie zaczeli zauwazac roznice.Wczesniej stosowalam makijaz ale chemiczny.Kiedy go zmywalam twarz powracala do stanu szarosci.Teraz wiem,ze aby natura dala o sobie znac trzeba zmienic wszystko.Nie tylko krem i zel czy mydlo ale nawet kolorowke.Przyznam,ze na to wpadlam bardzo pozno bo bez makijazu nie wyobrazalam sobie zycia.Tylko kompleksowe dzialanie dalo efekty.Uwazam,ze powinnas poszukac czegos wsrod naturalnych kosmetykow i metoda prob i bledow dojdziesz do idealnej dla siebie cery.Nie da sie tego przeskoczyc bo kazda skora jest inna i ma inne wymagania.Co do peelingow zanim kladlam gline na twarz robilam sobie tradycyjny peeling z kawy,platkow owsianych,cukru brazowego albo soli morskiej,mieszalam to z olejem albo zelem babydream i masowalam buziaka.Nie bylo po nim pektakularnych efektow ale zalezalo mi na tym aby przygotowac twarz na przyjecie glinki bez uzycia czegos nienaturalnego.Co do drugiego posta dotyczacego suchej skory do wyglada mi to jak AZS albo luszczyca.W kazdym badz razie nie jest to normalne. Jest to na tyle powazne,ze nie podejmuje sie proponowac Ci tu czegokolwiek.Musisz poznac przyczyne takiego stanu inaczej na nic zadne rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie są wewnętrzne przyczyn
AZS albo łuszczyca?:) Łuszczyca raczej nie, ale wiesz... może źle to opisałam:) Problem polega na tym, że właśnie dopiero po zetknięciu z wodą , po umyciu skóra bardzo się napina, wysusza, jest podrazniona i łuszczy się... Normalnie musiałabym robic peeling codzienie, cociaz uzywam takiego gruboziarniestego St. Ives, bo ciągle łuzczy mi się skóra na twarzy, jest sucha itd. Mam tę oliwkę, jest super, zwłaszcza do ciałą po kąpieli- bo jak się nie natrę, to czasamni tez skóra na całym ciele mnie szczypie:o Ale dopiero w tym roku zaczęłam uzywać jakichkolwiek balsamów. Ta oliwka jest bardzo dobra. Na twarz też jej używam, ale nie wiem, czy pomaga... Używam też kremu nawilżającego Neutrogeny z soją i Iostinu nawilżającego, podkładu Clinique- i tak się łuszcze jak cholera:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trójka z przodu
Dziękuję bardzo starszej koleżance za tak obszerną odpowiedź!!! Coraz bardziej mnie fascynują naturalne kosmetyki. Jutro zakupię oliwkę oczywiście. o efektach będę informować na bieżąco. Małe pytanko jeszcze, gdzie zakupić glinkę w proszku? Czy znajdę ją w sklepie kosmetycznym? Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trójka z przodu
A może lepiej kupić olej rokitnikowy? Tylko zastanawiam się czy w mojej małej mieścinie znajdę coś takiego. Mam obawy czy uda mi się jutro zakupić te specyfiki, a przyznam, że od jutra chętnie bym rozpoczęła kurację. Starsza koleżanko mam nadzieję, że będziesz zaglądać od czasu do czasu na to forum i będziemy miały kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trójka z przodu glinke kupisz w aptece albo w sklepie zielarskim/z kosmetykami naturalnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Troche starsza koleżanka
Ja swoja pierwsza glinke w proszku kupilam w Esentii.Niemniej jednak czesto robie zakupy hurtowe wiec kupuje tylko przez net.Jesli w Twoim miescie jest Zolty Cesarz to tam najpredzej dostaniesz glinke.Nie polecam glinek dermeglinu(chyba tak to sie pisze) sa zbyt mocne i zbyt chemiczne.Wazne jest aby glinka byla suszona na sloncu,niektore sprzedawane glinki sa po prostu martwe i nie pomoga ale to juz inna historia:).Poszukaj tez w sklepach ze zdrowa zywnoscia.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzywał ktos może zamiast tego
oliwki z Johnsona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trójka z przodu
Dziękuję za informacje. Jutro ruszam na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety, nie zbliża mi się okres. Odpada tez opcja z jedzeniem- po tylu latach;) wiem już co mi szkodzi na cere co miałas na myśli pytając się czy chodzi o skrobie czy mączke? czyżbym spaliła? to zwykła mączka ziemniaczana (zastanawiam się nad zakopem dry-flo. Słyszałam że nie ma opcji żeby zatykał) ocet jabłkowy też kupiłam spożywczy:( (w markecie) wygląda na to że się wygłupiłam. Teraz już go rozcieńczyłam. Ale pewnie i tak odpada? Aha. Maczke nakładałam pędzlem. Tak przeczytałam na forach. Delikatnie, otrzepanym pędzlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dask
dla mnie krem hippa to strzal w 10!!! tez mi sie wydawalo na poczatku, czesto tez po aplikacji, ze wysusza skore i nie nawilza jej nalezycie... ale wystarczy nalozyc grubsza warstwe, dzis rano np nalozylam raz, potem jak wchlonelo jeszcze raz i potem miejscowo - chcialam dobrze nawilzyc - i do tej chwili moja skora jest cudownie nawilzona i mieciutka w dotyku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och jakiz on trudnodostepny, moje miasto to chyba zadupie ;) sukałam oliwki w sklepach dla dzieci , w aptekach i jak na złosc nie maja--- trzeba wybrac sie ndo Rossmana, allegro ma tylko przebrzydłe herbatki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziubdziuś
Do starszej koleżanki - Jestem załamana! Ja oliwki HIPP używam dwa tygodnie. Najpierw myje twarz żelem Babydream, a potem na mokrą skórę stosuje oliwke, tak jak radziłaś, nalewam w zagłębienie dłoni i masuję. Skóra mi się nie świeci tak jak wcześniej po stosowaniu kremu matującego z Garniera, nie mam już takiego uczucia ciężkości (tzn. wcześniej czułam jak moja skóra wydziela coraz więcej sebum), i to jest plus. Niestety jednak mam teraz wysuszoną momentami buzie i wyskakują mi te cholerne bolące pryszcze. Nie moge ich niczym zatuszować bo gdy nakładam fluid to skóra mi sie łuszczy i wygląda to okropnie. Nie wiem już co mam robić zastanawiałam sie nad nierafinowanym olejkiem jojoba, bo pisałaś, że jest najbardziej zbliżony składem do ludzkiej skóry, ale za bardzo nie wiem gdzie go kupić i jaki. Mam też blizny po pryszczach, które są widoczne najbardziej wtedy gdy jest zimno, wtedy moja twarz robi sie w tych miejscach sina. Bardzo proszę cie o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubdziuś - ja ci odpiszę tylko na to gdzie kupić olej joboba - www.ecospa.pl - mma od nich kilka olejów - dobra jakość - polecam z całego serca. Jest taka możliwość, że coś w Hippie albo cię zapchało, albo skóra się tak przesuszyła, że ratuje się próbą zdwojonej produkcji sebum - i robią sie pryszcze. Ważne jest, żeby nie przesuszyć skóry, bo efekt może być odwrotny. Nie wiem jak to jest w twoim przypadku, ale odstaw oliwkę i zobacz co się będzie działo. Resztę pewnie dopisze Trochę Strasza Koleżanka. To teraz ode mnie cos na temat stosowania Hippa - uzywam do ciała po kąpieli. Skończyłam właśnie pierwsze opakowanie - drugie stoi i czeka w szafce. Ostatnio pojawiły mi się takie krostki na ramionach i dekolcie i wygląda na to, że Hipp mnie lekko zapycha. Odstawiłam na parę dni - wrócę do niej i zobaczę co się będzie działo. Wiem na bank, że to nie olej migdałowy - bo ten stosowałam już wcześniej do ciała i buzi i było ok. Stawiam wiec na sezamowy... To tyle :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Troche starsza koleżanka
Dziubdzius a jakiego uzywasz podkladu?! Bo byc moze to on jest winny calej tej historii z pryszczami?!Co do suchosci proponuje poczytac kilka ostatnich stronek "natura gora" bo jest tam mowa o tym jaki skladnik dodac do oleju aby zaczal dobrze nawilzac oraz gdzie go mozna zakupic.Tworzysz z niego takie mini serum: na kilka kropel wybranego oleju wkraplasz ziarenko fasoli kwasu hialuronowego i nakladasz na twarz.Mieszanke robisz za kazdym razem tuz przed aplikacja.Poczytaj o tym na 445 stronie gdzie wypowiada sie Chomik a wczesniej Carlina i bedziesz wiedziec: co, jak i gdzie:).Przepis bardzo prosty, naturalny i skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kociak___
mam pytanie, proszę o odp osób które mają mieszaną cerę. oliwki używacie na noc tylko, czy też na dzień pod makijaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używam jej tylko na noc, rano pod makijaż stosuje tonik + krem z hipp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandora89 myśle że tak, bo mnie też po użyciu kilka wyskoczyło, niestety poza efektem nawilżenia oliwka wpływa na zatykanie porów przynajmniej u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też wyskoczył jeden gigant, ale w sumie to nie jestem do końca pewna czy to wina oliwki. Na razie z niej na pewno nie zrezygnuje, bo poza tym cera jest naprawdę w rewelacyjnym stanie. A mój wulkan może być równie dobrze efektem wzmożonej ilości chipsów w ostatnim czasie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandora - tu można: www.mazidla.com www.ecospa.pl www.apmp.natura.xip.pl ....raczej nie jadalne...:D a kanapkę można posmarować - będziemiała jedrniejszą i lepiej odżywioną skórkę.;) Papierowe nożyczki - GDZIEŚ TY KOBIETO KUPŁA KARITE BEZ ZAPACHU?!:) Toć to mój ideał!:) - ja strasznie nie lubie zapachu shea brrr. Mazidłowe trąci rybką, te z ecospa wędząnką a z apmp natury nie testowałam. Możesz rzecz jasna domieszać np olejku eterycznego - zapach wedle uznania. Albo zrobić mazidło do ciała z tego masła - przepis masz nap na www.ecospa.pl Ogólnie karite jest bardzo fajne - pomimo zapachu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boombowiec
a powiedzcie mi czy olej jajoba trzeba z czyms mieszac zeby nawilzał??Czy mozna sam olej nakładac na buzie, czy to nic nie da?? Podobno masło karite powinno miec zapach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze - pięknie:) W sklepie bym sie tego nie spodziewala, ale widać czasy sie zmieniają. Ja sie nadal będę wędzić moją rybką - bo właśnie zrobiłam rano w mazidłach zapas karite na resztę zimy:) Już się prawie przywyczaiłam do woni tego masełka.:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no dobrze zrobiłaś - powinno się wchłonąc za jakiś czas. Jak się nie wchłonie to odciśnij chusteczką. Wiesz każda skóra inczej reaguje np. u mnie karite z mazideł wchłania sie dosć szybko - te z ecospa po jakiejś godzinie i jest za ciężkawe na twarz dla mnie.Są osoby którym karitka się cieżej wchłania. Poza tym masło karite się bardzo różni jedne od drugiego - testowałam już 3 różne i każde było inne - poczynając od zapachu, na konsystencji i temapraturze topnienia kończąc. To zależy gdzie drzewa rosną i w jakim okresie się zbiera owoce masłosza. A jest na tej tym twoim shea napisane cos? Jaka to firma? Skąd jest masło? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomniałam dopisać, że oprócz zwykłego karite INCI: Butyrospermum parkii (Shea Butter) Fruit - jest jeszcze zlote karite INCI: Pentadesma butyracea butter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja dobre opinie o tym masełku słyszałam. A wchłanianie to rzeczywiście chyba indywidualna kwestia. Nie czułam nigdy specjalnie, żeby mnie karite rozgrzewało...tzn wiesz - zanim je położe na skóre to zwykle- dość intensywnie nawet - rozcieram je w rękach no i siłą wyższą są one ciepłe, ale jak kłade mazidłowe shea na buzke a ono sie łatwo topi to nie czułam tego nigdy. W rozgrzwaniu olejek cynamonowy wiedzie prym - trzeba uważać bo można się poparzyć (miałam ta nieprzyjemność ;) ) I jak ? Wchłoneło się?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jokonopo
polecam tonik zwezajacy pory La Roche Posay naprawde dziala. kupilak kiedys Effaklak K z dodatkami czyki miniproduktami i tam byl ten tonik odkad zaczelam uzywac mam coraz mniej zaskornikow na twarzy tylko trzeba wytrzymac i nie wyduszac tego bo si eod poczatku robia. a jesli pozwolicie im spokojnie w swoim tempie wyschnac bedzie ok. ja juz mam gladza buzke w uzwyam tylko miniproduktu ale koncyz sie wiec kupie duze opakowanie chocia zono kosztuje okolo 40 zl. za 200ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziubdziuś
Dziękuje CHOMIKU i starsza koleżanko za odpoiedz. Chciałabym olej jojoba kupić w tradycyjnym sklepie, nie wiecie może czy kupie go w aptece i kwas hialuronowy. Wiem CHOMIKU, że ty kupujesz w escopa i chcesz mi dobrze doradzić bo sprawdziłaś je sama na sobie, ale ja nie jestem przekonana do sklepów internetowych. Starsza koleżanka pytała o podkład jakiego używam, więc to na pewno nie on zawinił bo zaczęłam sie dopiero nim smarować jak wyskoczyły mi pryszcze. Odstawiłam oliwke i problem znikł, jeszcze nie całkowicie, ale nie mam już takich dużych, bolących gnojków teraz sporadycznie tylko coś wyskoczy, ale nie jest idealnie. Mam manie wyciskania i tak rozprawiając sie z jednym, później na głowie mam ich 5 :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nożyczki - możesz jeszcze domieszać drzewo różane, tymianek, rozmaryn, geranium, lawendę - tylko nie wszystko na raz:) no i nie za dużo. Generalnie zasada jest taka, żeby nie mieszać więcej niż 5 olejków eterycznych za jednympodejściem. Poczytaj na str Polleny Aromy np o działaniu olejków. Jak masz naczynka czy wrażliwą cerę to weź to pod uwagę przy doborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara rura
a czy jak sie ktos posmaruje twarz masłem czy samym olejem jajoba bez innych dodaków, to tez bedzie działac?? Chodzi mi oczywiscie o tłusta cere z tendencja do wysuszania i pryszczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×