Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tiki*

Planowanie i starania po STRACIE ciąży.

Polecane posty

celica dziekuje kochana i zagladaj czesciej bo ja dam Ci klapsa w tyłek:) sysunia miałam obawy bo ja mam dłlugie cykle 31/34 dni i myslałam ze jest za wczesnie bo to 31 dc i jeszcze srodek dnia :) planowałam zrobic go rano jutro ale jak juz kupiłam i miałam w domu to nie mogłam sie powstrzymac ,zreszta w poprzedniej ciazy test zrobiłam w 30 dc a cykle miałam w cały swiat i tez wyszedł wiec pomyslałam ze jak wtedy to teraz tez wyjdzie:) ewentualnie gdyby nie wyszedł to miałam zamiar w piatek zrobic jeszcze raz ale juz nie ma takiej potzreby:) ale bałam sie strasznie ze wynik bedzie nagatywny.Siadłam w kacie i czekałam ,nie chciałam wogole patrzec ale jak juz w stałam i zerknełam to juz było wszystkojasne:) i tego samego zycze wszystkim staraczkom:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Swinoujscie macie nad morzem a w Swinoujsciu 2 swietne dziewczyny z topiku(Agniesia i ja) hihihihihi.Wiec jak ktoras sie wybierze to meldowac sie prosze skoczymy na piwko i tance latem fajne miejsca sa otwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudi, skoro ufasz swojemu lekarzowi, to rób, jak każe. Ale musisz być bardzo szczęśliwa, co?? :) Jestes w stanie skupić myśli na czymś innym w ogóle? ;) Ekstra!! :D A wiecie co, dziewczyny. Mam taki dylemat. Łykam sobie Capivit Hydrocontrol, tak, żeby poprawić skórę. Teraz pani gin poleciła mi taki zestaw witamin z kwasem foliowym o nazwie Elevit. Nie wiem, czy mogę jednocześnie łykac to i to? Nie wie ktoś czasem? Muszę się zapytać ginki, ale nie wybieram się w najbliższej przyszłości. Bo chyba nadmiar witamin, to też nie za dobrze, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
susia sprawdź sobie na obu opakowaniach co zawierają??? jeśli coś się pokrywa to sprawdź jaka jest norma dzienna danego składniku...i wtedy będziesz wiedziała czy czegoś nie przedawkujesz... masz rację...nadmiar też nie jest najlepszy...a tak na marginesie to sama też chyba powinna zacząć łykać jakieś zestawy witaminowe...idę do ginka 31.maja zobaczymy co powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 sysunia nadmiar witamin jest chyba wydalany, tak gdzieś kiedyś czytałam, ale nie jestem pewna. Sprawdź to lepiej... 🌼 Rudi bardzo, bardzo się cieszę ja to czułam już ostatnio jak z Tobą kochana rozmawiałam na gg... Pewnie uśmiech nie znika z Twojej twarzy i dobrze.... tak trzymaj.... Dbaj o siebie i nie daj sie tak szybko namówic na usg bo niewiem, czy już Wam pisałam, ale znajomy gin powiedział mi ostatnio, że to nie jest udowodnione, ale usg we wcześniej ciąży nie jest wskazane... wiem, że nie da się go nie robić, ale lepiej dmuchać na zimne... Rudi jeszcze raz gratuluję!!! 🌼 Madusia3 chociaż Cię jeszcze nie znam to może do lipca do mojego wyjazdu... kto wie, może i spotkamy się na piwku. Ja musze wstrzymać się ze staraniami do .. po wakacjach wiec mając urlop nie bedę sobie żałować.. Pozdrowienia!!! 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co napisałm do sysuni miało być do susi... Sorki! Wszysko mi się knoci. Chyba za długo już siedzę na kompie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanim zaszłam w ciążę brałam zestaw witaminowy dla kobiet w ciąży prenatal clasic...kiedy zaszłam i trafiłam do ginka to powiedział żebym brała tylko kwas foliowy bo nadmiar witamin może być tak samo szkodliwy jak ich niedobór...nawet pracę magisterską po części pisałam na ten temat...:):) w ciąży branie witaminy A pod inną postacią niż beta karoten i jej przedawkowania może być bardziej zaszkodzić niż pomóc...dlatego lekarze zalecają w czasie ciąży jedzenie wątróbki ale raczej nie częściej niż raz w tygodniu... nadmiar witamin owszem jest wydalany z organizmu...ale raczej tych witamin które spożywamy w produktach spożywczych a nie w tabletkach... dlatego na opakowaniach witaminowych są podawane normy spożycia dziennego, których należy starać się nie przekraczać❤️ ale się rozpisałam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mowiac jeszcze to do mnie nie dotarło i nie wiem czy okazywac ta radosc .Boje sie bo za pierwszym razem tez tak sie cieszyłam:( susiu jesli chodzi o te witaminy to mozesz lykac tylko ten elevit ma prawie te same składniki.Chyba EvaWer je łyka wiec jak bedzie to ja zapytaj.Oczywiscie ze nadmiar witamin tez jest niezdrowy a nawet słyszałam ze w pierwszych tygodniach ciazy nie powinno sie ich lykac,tylko kwas foliowy,ale o tym decyduje lekarz.To ja chciałam isc dopiero za 2 tygodnie bo własnie tak jak agusia napisała nie chce przesadzac z badaniami i usg mam uraz.Lekarz wie co robi i ja mu ufam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja spędzam uroczy wieczór nad przepisami :o bllee bllee bllee :o i znów mam mdłości, mam ich dość i mam dośc zaparć - nadal mi dokuczają - mam balon zamiast brzucha :( ja na wakacje w tym roku też chciałabym nad morze ale tam tak drogo wszędzie i chyba znów wygrają Tatry albo Pieniny a może zalew Czorsztyński w tym roku ? miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my planowalismy jechac na wakacje do hajduszoboszlo ale jak bedzie to czas pokaze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiki nawet nie wiesz...jak często bywam w Pieninach i nad zalewem...w Pieninach mieszka moja siostra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mówicie, żeby sobie łykać tylko Elevit, a Capivit odstawić na razie, co?... Tak tez myślałam, więc tak zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Rudi strasznie mocno gratuluję :). No to dziewczyny, która następna? hahah gawit, jak już będziecie zrzucac się na benzyne to przyjeżdzajcie do Białegostoku :). A i kochana zostaniemy tu we dwie..., he. Balbinka a ja jutro na 8mą ide do dentysty...strasznie się denerwuje! Poza tym jestem strasznie zmęczona. W nocy spac nie moglam przez alergię. W pracy ciężki dzień. A poza tym, to nic ciekawego. A chyba owu mi się zaczyna, bo upławy mi się zmieniły i jajniki czuję. No i cały czas mnie suszy! No cóż żeby zgasić moje pagnienie jestem zmuszona wypić piwko! A do piwa papieros.... Już w pracy powiedzialam koleżance że we środę wychodze o 14:30 najpóźniej i że pewnie już nie wrócę. W sumie sama zadecydowałam, bo nawet mojego dyr. nie pytałam :). Jak mam iśc to z rozpędu, bo jak zaczne myślec to nie dojde do niego! no to pewnie do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
susia a ja łykam witaminy dla kobiet w ciąży. Lekarz mi powiedział, że jak się planuje to można je brać. No i czasem biorę codziennie, a czasem raz w tygodniu...i to samo z kwasem foliowym jest...dlatego też kupiłam sobie witaminy gdzie kwasu foliowego jest 0,8 mg no to pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudi moje gratulacje!!! Chodzisz do lemanskiego? Co do witamin to łykałam - bo mi sie teraz akurat skonczyły- Vigor z luteiną. Jakis czas brałam kwas foliowy a teraz zapomniałam o nim i nie niorę juz chyba z drugi miesiac. Za to czasami pijam herbatkę Vitax - to jest kompozycja ziół i witamin plus kwas foliowy. Nazywa się CHWILA RELAKSU. Uspokaja bo zawiera tez melisę, pokrzywe i koper. bardzo smaczna. Agusia ja byłam na Mazurach na wczasach i nie bylo ani jednego komara. Ale byc może trafiłam na takie lato. Jak bedzie w tym roku - niewiem. Wiem jednak że na Mazurach jest super i gdyby nie to że mamy rozsypujacy się samochód w tym roku znowu bysmy tam pojechali. A tak jak się uda moze gdzies bliżej nad jakis jezioro albo nad morze. Peppetti ja niemam nic przeciwko spotkaniu w czestochowie. A wręcz przeciwnie - jestem ZA. Po Jasnej Górez mogę Was oprowadzic i opowiedziec co tam jest ciekawego. Martwie się bo nadal boli mnie brzuch. Czuję że kłują mnie jajniki okrutnie. Nie mam neospy bo moze by mi pomogła. Jutro chyba pójde do lekarza. Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eva Pewnie, że idź, wizyta u lekarza nie zaszkodzi, a przynajmniej Cię uspokoi. Żeby się nie okazało, że złapałaś jakieś zapalenie przydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Rudi 🌼 Kochana gorące gratulacje!!! :) Duuuużo zdrówka dla Was Dwojga! I nie bój się cieszyć! Gdyby radość Mamusi z ciąży szkodziła Maleństwu, to Ludzkość już by wyginęła wieki temu!!! Zastanawiam się, czy w końcu bierzesz leki lub witaminy czy dopiero na wizycie coś Ci lekarz przepisze? ----------------------------------------- Susia ? :) Czy możesz mi napisać co zawiera ten Elevit i ile kwasu foliowego? A ile ten drugi preparat? ----------------------------------------- Maj jeszcze trwa, więc: Sympatyczki bocianów! Wszystko przed Wami!!! :) -----------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No włąsnie Justy. Dzisiaj mnie nawet kolezanka pytała czy zimą sie ciepło ubieram i zakrywam nerki. No ale żeby tak nagle mnie złapało. Ja to jakas pechowa jestem. Juz mi sie płakac chce z tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na tę chwilę betka... Byłam parę godzin na działce i słońce tak prażyło, że uszła ze mnie energia. Trochę więcej tlenu ;) i już człowiek=blokowiec wysiada! ------------------------------------- Chciałabym Wam coś popisać, ale czuję, że odpłynę zaraz i melisa mi nie będzie potrzebna. Jak pamiętam to na noc piję nawet z dwóch zaparzaczek. Ale i tak w nocy się budzę i nad ranem. Organizm się zakodował na całego, ale jeszcze nad nim popracuję. ------------------------------------- Nad morzem byłam w Grzybowie między Kołobrzegiem i Dźwirzynem chyba, w w Jastrzębiej Górze+Rozewie(na ich granicy ;) ) w Łebie. Ale kiedy indziej Wam napiszę wrażenia ;) ------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evawer ta chodze do lemanskiego :) celavie teraz mam brac tylko kwas foliowy ( i tak biore go od stycznia) a jak pojde na wizyte to juz bede miała usg i wtedy lekarz zdecyduje czy wogole beda potrezbne jakies dodatkowe leki:) mam nadzieje ze nie:) lidka to teraz Twoja kolej:) czekamy:) bociany juz przyleciały:) jesli chodzi o przyjazd do Czestochowy to ja tez jestem ZA. Zapraszam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiulka2707
tiki - no co racja, to racja - my tu z pracy klik, klik na takie tematy, a mówią, że to faceci lubią o seksie rozmawiać ;) :D EvaWer - chyba widziałam tą herbatkę, o któej piszesz, chętnie skorzystam, bo wszystkie ziółka, któe zawiera, przydadzą mi się - dzięki A z jajnikami mam podobnie, nie wiem co się dzieje, ale od poradu bardzo często mnie bolą, czego wcześniej w ogóle nie miałam, też wówczas się boję Ja też przed ciążą łykałam Folik, a w czasie Prenatal, teraz nic nie łykam, zacznę jak mi się uspokoją różne dolegliwości i przestaną faszerować mnie różnymi antybiotykami i innymi lekami w końcu. Nam w tym roku jeśli nie uda się na Kaszuby dojechać, to też pojedziemy nad morze - byłam już w Jastrzębiej, Trójmieście, Władysławowie, Jastarni i Juracie, a koleżanka polecała mi puste Chałupy, bo ja też w czasie urlopu uciekam od tłumu i imprez. Peppetti, tak czy siak jadąc na wczasy przejeżdżam obok Ciebie :) Dostałaś e-maila z naszymi danymi? Spadam, bo czuję się kosmicznie, mam taką migrenę, że ledwie żyję, mroczki przed oczami, przed komputerem umieram, ale chciałam Was jeszcze ucałować. Mam nadzieję, że przez najbliższe dni mi przejdzie, bo inaczej kiepsko to widzę. Dobranoc Dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiki - no co racja, to racja - my tu z pracy klik, klik na takie tematy, a mówią, że to faceci lubią o seksie rozmawiać ;) :D EvaWer - chyba widziałam tą herbatkę, o któej piszesz, chętnie skorzystam, bo wszystkie ziółka, któe zawiera, przydadzą mi się - dzięki A z jajnikami mam podobnie, nie wiem co się dzieje, ale od poradu bardzo często mnie bolą, czego wcześniej w ogóle nie miałam, też wówczas się boję Ja też przed ciążą łykałam Folik, a w czasie Prenatal, teraz nic nie łykam, zacznę jak mi się uspokoją różne dolegliwości i przestaną faszerować mnie różnymi antybiotykami i innymi lekami w końcu. Nam w tym roku jeśli nie uda się na Kaszuby dojechać, to też pojedziemy nad morze - byłam już w Jastrzębiej, Trójmieście, Władysławowie, Jastarni i Juracie, a koleżanka polecała mi puste Chałupy, bo ja też w czasie urlopu uciekam od tłumu i imprez. Peppetti, tak czy siak jadąc na wczasy przejeżdżam obok Ciebie :) Dostałaś e-maila z naszymi danymi? Spadam, bo czuję się kosmicznie, mam taką migrenę, że ledwie żyję, mroczki przed oczami, przed komputerem umieram, ale chciałam Was jeszcze ucałować. Mam nadzieję, że przez najbliższe dni mi przejdzie, bo inaczej kiepsko to widzę. Dobranoc Dziewczynki. Widzicie - przepraszam Was, muszę odejść, nawet mi się w tym bólu głowy własny nick pomylił. Papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raaria
Balbinka - juz jestem, wiesz strasznie mi sied zisiaj chciało śmiac bo sie okazało ze jutro o godz. 8 rano mam spotkanie na Murckach :) uważam ze spotkanie w Czetochwie to wyjątkowo dobry pomysł, Balbinka jakby nam sie tak udało wpakować do jednego autka to całkiem tanio wyjdzie Oh, Rudia - ja jestem gapa, najpierw powinnam była Tobie pogratulować skoro już się odezwałam to pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji jesli chodzi o miejscowości nad moorzem to ja najlepiej bawię sie w Międzyzdrojach i w Łebie więc te miejscowości polecam, ewentualnie ejszcze Wladysławowo, Dźwirzyno jest całkiem całkiem, ale... jednak za mało cywilizacji jak dla mnie... a z ato co teraz napiszę to mi chyba zabronicie sie więcej odzywać, ale chciałam coś napisać na temat witamin bo na tym akurat sie dość dobrze znam, bo częsciwo to jest związane z moją pracą,, wiec mam bardzo negatywne podejście do wszystkich preparatów które są w aptekach,. A jeśli używa sie dwóch równocześnie to na pewno zacvhodza między nimi interacje. Z resztą w aptekach nie ma witamin naturalnych, bo te naturalne które tam sa są naturalne tylko w 5%, z reszta to wiadać jak se spojrzy na tabletkę, a wydalany z organizmu jest tylko nadmiar witamin naturalnych. Mam nadzieję, ze za bardzo Was nie uraziło to co napisałam. Mam też taką prośbę, wiem, że mało mnie znacie, bo raczej się nie odzywam, ale czy mogłabym dostać hasło do bloga, bo strasznie bym chciała wiedzieć jak wyglądacie, oczywiście jeżeli bedziecie chciały mogę tez Wam później wysłac zdjęcia jak ja wyglądam, bardzo proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No już wyłączałam kompa, ale no jeszcze muszę dwa słówka :) 1. W Łebie też byłam i faktycznie też mi tam fajnie było, raz nawet w zimie, też ciekawe przeżycie ;) 2. Balbinka - całuję 👄 Cię! :) I jeszcze: Też mi nikt tu nie zawadza :) Raaria - przeoczyłam - jasne, że kiedyś się możemy umówić w Galerii Krakowskiej - z miłą chęcia. Ja mam teraz straszny czas, ale w pierwszym tygodniu czerwca mi się prostują zajęcia dodatkowe po pracy, będziesz wówczas w kraku? No teraz to już spadam, bo zaczynam mieć z podwójnego, potrójne widzenie! Papatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raaria
Asiulka nie ma sprawy, mogę sie umawiać na spotkania w czerwcu w Krakowie, ja mam tzw. wolny zawód więc jak sobie poustawiam czas tak mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CELICA
susia,witaminy dzielimy na dwie grupy: A D E K to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i to ich przedawkowanie jest szkodliwe poniewaz nie sa wydalane z organizmu tak jak te rozpuszczalne w wodzie jak np C B....Dlatego sprawdz dokładnie skład tych preparatów i zalecana dzienna dawke tych witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych naszych Rowów to my byliśmy tam parę lat temu i niestety nie pamiętam nazwiska gospodarza, bo mieszkaliśmy na prywtnej kwaterze :( Oj Lidka Lidka :) Do Częstochowy przez Białystok :D :D :D :D no to byśmy musiałyjakiś wypad kilku dniowy zaplanować :), no bo trochę w Białymstoku, trochę w Częstochowie, a i pewnie po drodze jeszcze kogoś byśmy odwiedziły :D A Ty nie zostaniesz ze mną, bo widziałaś bociany i one przyniosą Ci Twoją upragnioną fasoleczkę :) Uciakam spać :) Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×