Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

ja mam zamiar pracowac do komca maja, moj brat ma wesele 09.06. wiec bedzie w domu zamieszanie i mysle ze ten tydzien czerwca jeszcze sie przydam :) no a potem te 3 tygodnie bede lezec brzuchem do gory hehmoj szef wie o ciazy i wie tez ze juz nie wroce do niego, poniewaz ja zostane z dzieckiem. moj zawod ma te mozliwosc ze moge pracowac w domu bez przeszkod, zreszta myslimy z mezem o swojej dzialalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pracuje do Nowego Roku, potem 2-4 tyg. L4 :D szef już wie, bo to mój najlepszy przyjaciel, więc w sumie sam mnie wygania :D potem wrócę jeszcze troszkę popracować, a tak od czerwca to już na stałe na L4 :) i czekać na dzidzie :) oczywiście jak wszystko będzie OK, bo jak nie to pójdę wcześniej :) ludzie w pracy jeszcze nie wiedzą, na razie nic nie mówiłam, zresztą jak mi brzuszek urośnie to sami zauważą :P tabelka extra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka 1979 o tym, że w przcy muszą mi przedłużyc umowe do dnia porodu to wiem, tylko nie wiedziałam jak to jest z macierzyńskim.. ale dobrze, ze także się nalezy. A ile teraz trwa macierzyński? Jak rozmawiałam z szefową to powiedziałm, ze po porodzie chce wrócić jak najszybciej do pracy, ale jeśli macierzyński jest ze 4 miesiące, to chyba zbyt pochopnie wyskoczyłam z tym. :( Tym bardziej,że Ona zaproponowała przyjęcie kogoś za zastępsstwo na moje miejsce.... Ale może jescze to sobie wyjaśnimy. Fajnie by było jakby podpisali mi umowę na czas określony wcześniej niż w czerwcu (czyli wtedy kiedy umowa się kończy) ale chyba na to nie mogę liczyć, bo sa chyba jakieś procedury (pracuję w państwowej instytucji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra ja spadam, bo moja praca to siedzenie 8 godzin przy komputerze, a to chyba nie jest wskazane w tym stanie :( do jutra 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moon - macierzynski dla nas juz bedzie trwal 18tyg przy pierwszym dziecku i 20tyg przy drugim dziecku, jak jest z przedluzeniem umowy nie mam pojecia. W kazdym badz razie jesli masz umowe na czas okreslony to oni maja obowiazek przedluzenia umowy tylko do dnia porodu. ale tu na forum gdzies byl taki temacik o prawie weic poszukaj a jak nie to zajrzyj tutaj http://forum.28dni.pl/discussion/43/porady-prawne-w-zakresie-kodeksu-pracy/#Item_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer w ciązy trzeba ograniczyć do 4 godz dziennie, jesli praca twoja polega na pracy z kompem to pracodawcy niesiesz zaswiadczenie i MUSI na resztę dnia pracodawca znależć kobiecie inna pracę np. papierkową, jak jej nie ma to idzie do domu- w zależności czy ma co robić bez komputera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej tos mnie z ta praca przy komputerze zmartwila :( moja praca to tylko komputer 8 godz dziennie to min. a czesto nawet dluzej jesli w domu sobie dorabiam...posprawdzam sobie to jeszcze i za pytam lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żołnierz na froncie otrzymał list od swojej dziewczyny: Drogi Rysiu, Nie mogę dalej ciągnąć naszego związku. Odległość między nami jest zbyt duża. Muszę przyznać, że zdradziłam Cię dwukrotnie, ponieważ nie było Cię i to nie jest sprawiedliwe. Wybacz. Proszę, odeślij mi zdjęcie, które ode mnie dostałeś. Całuski, Beata. Żołnierza to zabolało, dlatego poprosił kumpli o wszelkie zdjęcia ich obecnych lub byłych dziewczyn. Zatem do koperty ze zdjęciem Beaty dorzucił zdjęcia innych ładnych dziewczyn, jakie dostał od kolegów. W zestawie pojawiło się 57 zdjęć wraz z listem: Droga Beatko, Przepraszam, ale ni cholery nie pamiętam, kim jesteś. Proszę, wybierz swoje zdjęcie z tej kupki i odeślij całą resztę. Trzymaj się, Rysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To było dla rozweselenia:) a teraz poważne pytanie.doradźcie, co mogę kupić dziewczynce, która ma 1,5 roku? oczywiście tylko drobiazg wchodzi w rachubę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) :) po pierwsze chciałabym prosić o dołączenie do listy bo mnie tam nie ma :( Asia lat 28 dolnośląskie tc 10 termin 10.07.2007 jeśli chodzi o pracę to jeszcze nie powiedziałam szefostwu, bo mam szefa i szefową, małżeństwo taka mała firma... na szczęście niedawno zmieniłam umowe na czas nieokreślony w związku z tym kredytem który chcę wziąć to jestem zabezpieczona jesli chodzi o zatrudnienie, bo przedtem miałam umowę do końca stycznia i jakby sie ktoś nie daj Boże zorientował że jestem w ciąży to obawiam sie że by mnie zwolnili. a tak nic mi nie mogą zrobić. szefowej sie nie obawiam bo to młoda babka i też ma dwójkę dzieci, poza tym jest sympatyczna i wyrozumiała, ale jej mąż jest gorszy. czasem potrafi zachować się niezbyt fajnie, delikatnie mówiąc. więc narzie jeszcze im nie powiedziałam. poza tym moja praca to tez bite 8 godz. przy kompie więc nie wiem jak zostanie rozwiązana kwestia zmniejszenia tego czasu do 4. może mnie zatrudnią do sprzątania :P narazie tez nie myśle o zwolnieniu urlopie itp. bede pracować jak długo bede mogła, tzn. mysle że w 8 m-cu już sobie odpuszcze. tak planuję a jak bedzie to się okaże. w tą sobotę mamy wielkie sprzątanie :) co prawda okna są już umyte i firany poprane i powieszone ale zostaje to co lubię najbardziej (:/) czyli sprzątanie łazienki i generalne porządki w pokojach. więc sobota bardzo aktywna będzie.. teraz spadam odpocząć bo po pracy strasznie mnie kręgosłup boli i mięśnie od zasiedzenia. idę na masaży w wykonaniu mojego misia. Papatki i pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą pracą przy komputerze to wyczytałam też, że 4 godziny dziennie to max, ale jak powiedziałam swojemu gin. , że siedzę 8 godzin w pracy to mnie uspokoił, że nie trzeba przesadzać. Jedynie, kiedy trzeba uważać to , aby tył komputera nie był na nas skierowany. A co do technologii to komórkę też nosimy prawie cały czas przy sobie. Co do informowania szefa o ciąży, to mój już wiedział w siódmym tygodniu, nawet mi pogratulował (choć różnie z nim bywa). W razie czego jak bym poszła wcześniej na zwolnienie to bierze kogoś na zastępstwo a szczerze, poszłabym już na L4 w styczniu (sytuacja w pracy robi się coraz gorsza). Mam umowę do 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu jeszcze cosik wam wyszukałam:) Przedszkole. Po zajęciach przedszkolanka pomaga założyć botki jednej z dziewczynek. Męczy się, bo botki są ciasne ale w końu - weszły. Spocona siada na ławce obok a dziewczynka mówi: - A butki są na złych nóżkach! Rzeczywiście, lewy na prawy. Ściąga je więc, zakłada znowu, morduje się sapie... wreszcie! - A to nie są moje buciki... - mówi nagle dziewczynka. Przedszkolanka zaciska zęby, sciaga botki, ociera pot z czoła... - ... to są buciki mojego brata, ale mama kazała mi je nosić. Pani zaciska pięści, liczy do dziesięciu... Wciąga botki znowu na nogi dziewczynki. Uspokaja oddech. Zakłada jej płaszczyk, czapeczkę... - Masz rękawiczki? - pyta dziewczynkę. - Mam, schowane w butkach! Dziewczyny!! i co myślicie z tym prezentem?? please!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm....ja z tą praca się zastanawiam. Bo sądzę, że chciałabym napewno miesiąc przed terminem porodu iść na zwolnienie, czyli pracowałabym do końca czerwca (termin mama na koniec lipca). Ale zastanawiam się, czy może jednak nie trochę wcześniej? Nie mam pojęcia jak będę się czuła z duzym brzuchem no i wogole jak bede sie czuła... Kolezanka, która była w ciąży, mówiła, że jak miała juz spory brzuch to się nie wysypiała zbyt dobrze. A przchodzić niewyspanym do pracy to tak średnio.... Co do tego limitu 4 godz przy kompie, to nie wiem jak to będzie...Moja praca jest typowo biurowa, przy komputerze 8 godz (i więcej) i za bardzo nie można jej zamienić. Ale własnie nei wiem (musze tez spytać lekarza),, czy to faktyczniejest jakies zagrożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......IMIĘ......WIEK....MIEJSCOWOŚĆ......TC......TERMIN....KG.. Ally_23....Natalia..........23......Śląsk.............11.......30.06.07...0... Kimmusia.....Tośka........25.....Olkusz............10......30.06.07....+3 Aneczka1979.... Ania.....27.......podlaskie......12.......06.07.07... -2kg Ali-cja.........Alicja........36......Kraków.........11........07.07.07...+3kg Istraa..........Aga.........25......Kraków..........9t3d....08.07.07....+1 Anulka78.....Ania.........28......Szczecin.........11.......09.07.07..+ok 2 Blada.........Małgosia....27......Małopolskie.......11......09.07.07....0 termal..........Teresa....28......podkarpackie...10.......11.07.07...+3kg Kokopelasa....Asia........27......Brzeg Dolny....9t6d.....11.07.07.....+1 moon...........Asia........30......Warszawa.........9......12.07.07.....0 nowa346...Magdalena...19.....kuj.- pomorskie....9......13.07.07....-1 gosdan.......Gosia........30.......dolnośląskie.......9......19.07.07 Stonoga.......Iga.........27.......Warszawa.........7......22.07.07.....-3 Hoogata......Agata......28........Kraków............7......22.07.07....+1 Dviki...........Gośka.....26.......podkarpackie......8......23.07.07 g.o.o.s.i.a ...Gosia ......30 ...... usa................ 8 ..... 24.07.07 elviska.......Eliza.........23......Białystok............8.... 25.07.07...-6kg Terka76......Teresa.....30......Lubelskie............7.....28.07.07...-2kg madzik80.....Magda.....26......Wrocław............7,5......30.07.07...+1kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znalazłam takie artykuły o pracy przy komputerze w ciązy: http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,250,Praca%20przy%20komputerze%20w%20czasie%20ci%C4%85%C5%BCy http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,62365,3647195.html http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.php?co=pozycja&id=27965 http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/print,250 http://www.erodzina.com/index.php?id=29,315,0,0,1,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko jak ja sie boje jutra, niby to tylko egzamin na mianowanie ale od tego zalezy moja kariera zawodowa.... wiem ze moze panikuje ale tam beda sami obcy ludzie, jacys experci z roznych dziedzin i nawet nie wiadomo kto... egzamin jest ustny a wszystko co sobie zaplanowalam dyrektorka kazala zmienic :| wsyzstko co w necie znalazlam przykladowego bylo na bazie sprawozdania ze stazu a ona powiedziala zeby im poopowiadac czemu kolegium nauczycielskie wybralam czemu zawod nauczyciela i jak sie w nim spelnialam i dopiero powiedziec o swoich osiagnieciach, boje sie ze z wrazenia zapomne co ja przez te pare lat dokonalam!!! jak ja bym chciala zeby juz bylo po wszystkim!!!! chce mi sie wymiotowac ale to juz nie na tle ciazowym a nerwowym, aaaaaaaa boje sie….. Alicja - nadaje sie z tych moich pomyslow cosik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka :)) nic a nic sie nie boj egzaminu na mianowanego!!! Ja mam to za soba od czerwca i kurcze nie warto bylo sie stresowac, ale wiem, wiem - latwo mowic jak sie jest po wszystkim.W kazdym razie trzymaj sie i UWIERZ ZE NAPRAWDE NIE JEST TAK ZLE ! Komisja jest przyjazna, oni z Toba bardziej rozmawiaja niz egzaminuja Cie - chca sie dowiedziec czegos o Twojej pracy, o Tobie wiec sie wyluzuj, usmiechaj i chwal ile wlezie bo przeciez jest czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko, bardzo ci dziękuję:) podoba mi się ślimak z klockami i jeszcze zestaw zabawek do kąpieli. na coś się zdecyduję. swoją drogą to fajna ta stronka. tam jest też mnóstwo rzeczy potrzebnych po porodzie. na pewno się potem przyda:) Trzymam kciuki jutro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moon - dzięki za linki! Poczytałam sobie wszytsko. Na razie wpracy nie powiedziałam, dopeiro za ok.miesiąc, pod koniec 1 trymestru. Ciekawa jestem co zrobią... Bo w sumie praca przy kompie nie jest dla mnie jak na razie męcząca. no chyba,żeby faktycznie dzidzi szkodziła... skonsultuje to jeszcze z lekarzem - mam wizyte w poniedziałek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termal oby twoje slowo sie w zloto obrocily... znajoma zapytali takich glupot ze jak wyszla z egzaminu to beczala, licze na moja dyrektorke tak mowiac szczerze - moze troche ich ustawi ze ja ciazowka i lepiej mnie potraktuja :) ali-cja - ja bardzo duzo kupuje na allegro, sporo tez sprzdalam i wiem ze trafiaja sie super okazje cenowe wlasnie na prezenty ale tez idzie troszke zarobic np pozbywajac sie ubran czy nawet ksiazek ze studiow. grunt to posiedziec poszperac i poszukac. :) madzik - nie znam gina ktory by nie zwrocil uwagi na prace z kompem, mysle ze znajda ci inne zajecie bo szkoda ryzykowac z maluszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dzis kiepski dzien..ucho od rana mnie boli i do tego mi zimno, jak to bedzie przeziebienie to zle:( musze sobie dzis zaaplikowac krople do uszu, mam nadzieje ze to nie szkodzi;) pozdrawiam i zycze milego weekendu ja niestety nie mam neta w domu tylko w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej chciałam was przywitać kolejny raz może mnie jeszcze pamiętacie:) No więc jeste w ciąży bliżniaczej będą to bliżniaki:) Jestem bardzo szczęśliwa i strche przestraszona ale dam sobie rade. Jola niestety pracuje bo chce zarobić pieniądze na maleństwo. To tyle więc odezwe sie za jakiś czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to babeczki 3majcie kciuki w glowie metlik , cala noc mi sie snila autoprezentacja i... za kazdym razem cos innego gadalam wiec jestem przygotowana na kilka wersji :D musi byc dobrze a ja nie moge sie stresowac bo nie chce maluszkowi szkodzic. odezwe sie jak wroce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka - fajny link, dzięki że go podesłałaś. Jest w nim artykuł min. o pielęgnacji skóry w ciązy i tu mam pytanie. Kiedy należy zacząć staosować kremy na rozstępy? Stosujecie już jakieś? Może możecie jakiś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki! Wczoraj odebrałam wyniki krwi i moczu i są rewelacyjne!! Ale przy okazji wynikl mały problemik. Otóż okazało się, że mam grupe krwi Rh minus!!! A całe życie byłam przekonana że ja mam RH plus a siostra bliźniaczka rh minus (jesteśmy dwujajowe). Bo tak miałayśmy napisane w książeczkach. Jak siostra zaszla w ciąże to okazało się że ma rh plus i ja nadal byłam przekonana że mam rh plus. No i teraz wyszlo... Mąż ma rh plus a ja minus :( Tak więc możemy miec konflikt. Ale czytałam, że konflikt rzadko występuje w pierwszej ciąży głównie występuje dopiero w drugiej. Zrobili mi badanie czy mam przeciwciała w związku z tym, że mam te rh minus, no i nie mam. Czyli narazie wszystko jest ok. Te badania będę musiała powtarzac co miesiąc. Najprawdopodobniej dostane zastrzyk po 28 tygodniu ciąży przeciwko tym przeciwcialom. Mam nadzieje, że do tego czasu nie będę miała ich we krwi. Trzymajcie za mnie kciuki. Bo jeżeli się wcześniej pojawią to może byc źle... Mimo wszystko jestem dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Anulka :) Ciesz sie ze wiesz :) bo to najwazniejsze. Wlasciwie w obecnych czasach konflikt jest ze tak powiem uleczalny :) chodzi o ta szczepionke o ktorej pisalas. Wiec glowa do gory :) Lekarz prowadzacy Ci wszytsko wyjasni i bedzie kierowal i juz :) Gorzej jakbys nie wiedziala a tak to sytuacja opanowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) piszę w przerwie generalnych świątecznych porządków... strasznie dużo roboty z tym sprzątaniem.. dobrze ze mój facet mi pomaga tzn. zabrał się za mycie łazienki a to chyba największa robota...troche posprzątałam i się zmęczyłam, aż to dziwne mi sie wydało że tak szybko się męczę... ale nic to, jutro jedziemy w ramach relaksu do aquaparku...muszę mieć więcej ruchu na świeżym powietrzu bo do tej pory to wracałam z pracy zrobiłam coś tam do jedzenia i niezbędne prace domowe i padałam na wyrko. a w tym tygodniu pojawiły się u mnie trudności z oddychaniem, tzn. jakiś taki płytki oddech. rozmawiałam z przyjaciółką która jest lekarzem i powiedziała mi ze nie ma powodu do niepokoju tylko więcej na powietrzu przebywać. Majeczko gratuluję Ci bliźniaków. sama chciałam mieć bliźniaki i nawet to było prawdopodobne u mnie bo podobno po odstawieniu pigułek są wielkie szanse na ciąże mnogą , ale jest pojedyńcza... Aneczko1979 trzymam kciuki i z całego serduszka życze powodzenia :) Anulko z tego co wiem to faktycznie konflikt serologiczny objawia się dopiero w drugiej ciąży. nic sie nie obawiaj teraz są takie metody lekarskie że nic tobie ani dziecku nie grozi. moja znajoma tez miała konflikt a urodziła trójkę zdrowych dzieciaczków i też podobno dawali jej ten zastrzyk... na koniec dopisuję się do listy: NICK.......IMIĘ......WIEK....MIEJSCOWOŚĆ......TC......TERMIN....KG.. Ally_23....Natalia..........23......Śląsk.............11.......30.06.07...0... Kimmusia.....Tośka........25.....Olkusz............10......30.06.07....+3 Aneczka1979.... Ania.....27.......podlaskie......12.......06.07.07... -2kg Ali-cja.........Alicja........36......Kraków.........11........07.07.07...+3kg Istraa..........Aga.........25......Kraków..........9t3d....08.07.07....+1 Anulka78.....Ania.........28......Szczecin.........11.......09.07.07..+ok 2 Blada.........Małgosia....27......Małopolskie.......11......09.07.07....0 termal..........Teresa....28......podkarpackie...10.......11.07.07...+3kg Kokopelasa....Asia........27......Brzeg Dolny....9t6d.....11.07.07.....+1 moon...........Asia........30......Warszawa.........9......12.07.07.....0 nowa346...Magdalena...19.....kuj.- pomorskie....9......13.07.07....-1 gosdan.......Gosia........30.......dolnośląskie.......9......19.07.07 Stonoga.......Iga.........27.......Warszawa.........7......22.07.07.....-3 Hoogata......Agata......28........Kraków............7......22.07.07....+1 Dviki...........Gośka.....26.......podkarpackie......8......23.07.07 g.o.o.s.i.a ...Gosia ......30 ...... usa................ 8 ..... 24.07.07 elviska.......Eliza.........23......Białystok............8.... 25.07.07...-6kg Terka76......Teresa.....30......Lubelskie............7.....28.07.07...-2kg madzik80.....Magda.....26......Wrocław............7,5......30.07.07...+1kg Asiulek78......Asia.......28.......Wrocław...........10........10.07.07 i zmykam dalej do sprzątania.. :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×