Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Ja mam o tyle spoko sytuację że mieszkamy z moją mamą i siostrą ale mąż to mąż tęskno mi za nim strasznie. Mam jeszcze pytanie co myślicie o elektronicznych nianiach? ja sie zastanawiam, bo mam wielki ogród, którym muszę sie zajmować praktycznie sama więc przydał by mi sie taki sprzęt ale nie wiem jak sie coś takiego sprawdza Pozdrawiam wszystkie babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ja juz po spacerku ;) ;). Świetna typowo wiosenna pogoda! Oj żeby taka fajowa pogoda utrzymała sie przez dluższy czas :), a przynajmniej żeby na świeta taka była. Ania - odnośnie elektronicznej niani-moja kuzynka ma i bardzo sobie chwali. Ja teą zamierzam sobie coś takiego sprawić. Napewno sie przyda chociażby na wyjazd do rodziców. Mieszkają w domku i mają ogromne podwórko. Dziewczyny mam pytanko, otóż dostałam od siostry fotek MAXI COSI i chciałabym do niego dokupić wkładkę (wkład) dla dzidziusia. Znacie może jakiegoś linka gdzie można znaleźć taką wkladke do MAXI COSI??? Może są jakieś uniweraslne które też pasowałyby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
hej dziewczyny ja już też jestem po spacerku....tak wiosennie,że nabrałam ochotę na coś owocowego...właśnie robię galaretkę pomarańczową a później ubijęjeszcze bitą śmietanę.... mam do was pytanko ,od dwóch dni kręci mi się w głowie i jestem jakoś zakręcona...czy wy też tak macie????pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasniezjadlam lczo:) ,bylam tez n paerku nad jezorkiem z moim menem potem pojechalismy na ldoy bylosuper:). A teraz zjem druga kolacj:Dbo apetyt mam nieziemski:D hehehe pozdrawiam i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania1706 dobrze, ze zupelnie sama nie zostalas i masz mame oraz siostre, bo ja wczoraj i dzisiaj nie mialam nawet do kogo sie odezwac ;) A za mezem domyslam sie, ze i tak tesknisz ;) Co do elektronicznej niani to ja na pewno takowa kupie, bo mamy duzy dom, ogrod, wiec bez niej nie obedzie sie. Anulka78 co do fotelika Maxi Cosi to nie wiem dokladnie o jaka wklade ci chodzi. Ja kupuje wozek quinny i musze miec do niego fotelik maxi cosi cabriofix. Pani nic mi nie mowila o jakies wkladce, chyba ze chodzi ci o baze pod fotelik o ktorej byla juz tutaj rozmowa i takowa mozna kupic bez problemu osobno. Wklejam ci linka i jak masz pytania to po prostu napisz do nich maila http://www.maxicosi.pl/kontakt.php Nowa, az trudno uwierzyc, ze wczoraj mialas taki zly dzien, a dzisiaj tryskasz energia. Fajnie :D Uroki bycia w ciazy. No jeszcze 3,5h i mezus wyladuje ... dlaczego ten czas tak sie wlecze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o wkładke zabezpieczającą dla dzidziusia, żeby np. główka podczas jazdy nie leciała na boki. Teraz foteliki mają w standardzie takie wkładki. Szukałam ale nic nie znalazłam :(, tzn. samych wkładek nie widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja ostatecznie sie na spacer nie wybralam... po obiadku troche poleniuchowalam z corcia a jak zaczela opowiadac co to kupi maluszkowi jak bedzie go pielegnowac etc to mnie strasznie na plakanie wzielo i suma sumarum zlapalam jakiegos takiego dolka... jest mi zle i tyle, wiem ze bedzie ok i nie moge tej nadziei tracic ale jakos tak mnie naszlo... moze to stres przed jutrzejszym usg... nie wiem juz sama. Anulka78 - tez szukalam takiej wkladki bo fotelik bysmy mieli ale w zwiazku z tym ze u nas dziecko wczesniakiem bedzie to juz w ogole musi miec ta wkaldke ochraniajaca bo ona poza tym jest wyplycajaca... wiem ze w stanach mozna kupic takie np z kubusia puchatka oddzielnie albo okolicznosciowe np na halloween czy boze narodzenie tylko ze oni to jakos inaczej nazywaja, jak nie zapomne to przy okazji zapytam kuzynki, moze akurat na allegro na cos takiego trafisz Ania1706 ja jestem bardzo ZA elektornicznymi nianiami, mowie na to \"pastuszki\", zdaly super egzamin i w domu i na wyjezdzie. wczesniej mieszkalismy w 2 pietrowym domu kuzynki wiec byly jak znalazl bo slyszalam czy mala sie nie budzi a sama gotowalam na dole obiad czy nastawialam pranie. Jak corcia 4 miesiace skonczyla wyjechalismy na wakacje no i ona sobie smacznie spala w kojcu na pieterku a my z rodzinka siedzielismy przy grillu. Teraz mieszkamy w bloku i nasza przestrzen to cale 44m2 ale tez wiem ze sie przyda... bede mogla poprzymykac drzwi i spokojnie w kuchni sie gotowaniem zajac nie martwiac sie ze nie slysze co sie u malca dzieje... my akurat mielismy z EVENFLO, znajomi kupili BabyOno na allegro jakis czas temu i tez mowia ze sprawuje sie super a i cenowo byly ok. malwinistka - galartka z bita smietana powiadasz??? ojj zrobilas mi smaka deserowego ale dzieki tobie mam pomysl na jutrzejszy podwieczorem dla corci :) dawno juz tego nie serwowalam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka zainspirowalas mnie... usiadlam i sprawdzilam na allegro no i teraz juz maja te wkladki nowa: http://www.allegro.pl/item178185654_nowa_wkladka_do_fotelika_uniwersalna_3_kolory.html uzywana - babka napisala ze uzywala do fotelika maxi cosi czyli takiego jak twoj: http://www.allegro.pl/item178683904_mothercare_daszek_wkladka_noworodka_do_fotelika.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski!!! Ale sobie akumulatory naladowalam tym sloneczkiem :D :D :D Pogoda ma sie utrzymac :) :) ale weekend sie skonczyl i znowu w dzien sama bede :( :( Zycze wszystkim milej nocki i spadam do lozeczka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawac spiochy- taka piekna pogoda !!! :D :D Ja w sumie nie lubie poniedzialkow bo po weekendzie budze sie sama :( ale dzis gdy takie piekne slonce to nawet smucic mi sie nie chce :) Marylka- ja to ostatnio za malo soli sypie ;) ale zdarza mi sie przepieprzyc :p NIania elektroniczna to super sprawa.Sprawdza sie w kazdym (malym czy duzym) domu. Na dzialce, w ogrodku... Ja sobie kupie. W tej chwili sa one coraz tansze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
hej dziewczynki!!tak dziś pięknie na dworze a mi niestety humor nie dopisuje.....mój mąż niestety za tydzień wyjezdza...znalazł lepszą pracę w Legnicy i tam będziemy kupować mieszkanie ,a ja jeszcze będę przynajmniej 2 miesiące pracować we Wrocku ,więc tu zostaję..wiem że będziemy widzieć się co weekend,i że legnica jest blisko,ale mi smutno.. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moze przesadzam bo nigdy nie bylam w ciazy i nie wiem jak to jest ale wczoraj nie moglam spac do godziny 1 nad ranem ,przewalaam sie z boku na bok ,mala kopala tylko to ze najgorsze ze kopie bardzo nisku na cipce wrecz widac jak sie kora podnosila wlasnie tam nisko ,myslalam ze dziecko kopie na podbrzuszu ale zeby tak nisko???straszne uczucie ..jakby chciala wyleciec do tego ciagniecie...na dole jakby ktos mnie ciagnac za moja cipke od srodka ?dziewczyny sorki ze pisze tak doslownie ..ale poprostu martwie sie ze moze byc cos nie tak czy wy tez tak nisko czujecie swoje brzdace???..pozatym wczoraj mialam wiecej sluzu niz zwykle non stop mokra wkladka tak sobie nawkrecalam teraz ,ze sie zastanwiam czy nie isc do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy cię to Nowa pocieszy ale ja mam tak samo. Nie zawsze ale dość często zdarza się że maleństwo kopie właśnie tak nisko. Dopiero za tydzień mam wizytę to się okaże czy wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania1706 dzieki lekko mnie pocieszylas..a inne panie tez tak maja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedź w sprawie elektronicznych niań wsumie to upewniłyście mnie w mojej decyzji o jej zakupie Teraz tylko zostanie kwestia jaką firmę itd. Fajne są te co mają odbiorniczek dla mamy i taty i mogą służyc jako woky toki (nie wiem jak to się pisze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie piekne sloneczko widze ze u was podobnie... miejmy nadzieje ze taka pogoda utrzyma sie jak najdluzej!!!! mam dzisiaj znowu lenia ale plany spacerowe nie zostana juz zmienione bo musze na poczte podryptac za studia oplacic i obiecalam zabrac corcie na rurke z bita smietana wiec wyjscia nie bedzie tylko butki na nogi i w droge ;) Nowa pogadaj z lekarzem, mysle ze on cie najbardziej uspokoi. u mnie maluszek ulozony jest poprzecznie wiec czuje kuksance i kopniaki po bokach brzuszka chociaz tak nisko az w kroczu to czasami mnie ciagnie ale to z reguly jak cos ciezszego ponosze lub sie nachodze... mysle ze powinnas pogadac o tym z lekarzem bo z tego co kojarze to nie pierwszy raz u ciebie te obawy sa... malwinistka - moze ta nowa praca bedzie dla was poczatkiem czegos nowego, noe srodowisko nowi ludzie no i moze ty lepsza prace po macierzynskim znajdziesz niz te stanie na bacznosc.. zycze powodzenia w pozukiwaniu mieszkania!!! marylka - u mnie w rodzinie to juz prawie trdycja na pozne macierzynstwo... na 3 dziecko kuzynki decydowaly sie wlasnie z roznica 7-10 lat z poprzednim i rodzily maluszki ok 36-38roku zycia. ot po prostu tamte dzieciaki odchowane a im sie duza rodzinka marzyla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ania 1706 no moj maluszek jest ulozony w czesci tylnej wiec nie wiem??:D a u ciebie Aniu ,3 tygodnie temu mialam robione usg i wszystko bylo ok ..tez nie chcialabym latac do lekarza co chwile Aneczka1979 ale masz racje przy kolejnej wizycie niestety dopiero po swietach pogadam znim ..chyba ze dzis bede w szkole rodzenia i tam moze bedzie ginekolog to sie go zapytam?? dobry pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa - pomysl dobry, w szkole rodzenia nawet poloznej mozesz o to zapytac, one sie na tym znaja. A co ile masz wizyty u lekarza prowadzacego bo jesli 3tyg temu mialas i znowu kilka tyg to cos mi sie wydaje ze rzadko... srednio powinny byc na poczatku co 4tyg, pozniej od 30tc co 2 a od 36tc juz co tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka tak co 4-5 tygodni to zalezy ,masz racje spytam sie poloznej :) za to usg mi debile co miesiac robia i jak to moja znajoma powiedziala ,ze niepotrzebnie bo plod jest uzlony prawidlowo i ze dziecko rozwija sie prawidlowo ..stracha narobia teraz mam na 6 kwietnia skierowanie na usg serca dziecka...zreszta juz pisalam ...oszalec mozna z tym wszystkim ...ehh Aneczka1979 sciskam goraco i pozdrawiam ty tez sie trzymaj bo tez nie masz latwo:*milego spacerku juz nie zatrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Dopierow wstałam :) :) :) . No tak dobrze mi się spało że hej. Tzn. zawsze budzę sie z mężulkiem o 6.20 i jak mężulek wychodzi do pracy o 7.20 ja dalej idę spać ;). Ale dzisiaj to jakieś rekordy pobiłam :). Nowa - moja niunia kopie mnie i nisko i koło pępka :). Zawsze tak mam (na usg wykazalo ze jest wszystko ok :) ). Wiem że się wierci bo na jednym usg dzidziuś był ułożony poprzecznie a tydzień później - główką do dołu ;). Tak czy siak mozesz jakiemus fachowcowi o tym wspomnieć. U nas pogoda też superaśna :). Wyjdę na jakis spacerek napewno. Nie wiem jak jest u Was ale ja zawsze jak gdzieś wychodzę, to boję sie, że będe miała kontrole z ZUSU pod moją nieobecność :(. Cóż wszystko jest mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ułożenie miednicowe wiec uważam że to bardzo możliwe żźe dzidziuś kopie tak nisko. Nie chce sie nakręcać niepotrzebnie zapytam lekarza na wizycie. W każdym razie kopie cudownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie jak tak pomyslałam to rzeczywiście tak jak pisała Aneczka ciągnięcie i kopanie w kroczu czuję po wysiłku np gdy dużo sie nachodzę albo dużo jadę samochodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa- Problemy ze spaniem to masz takie jak ja :( i to nic dziwnego... Ja wieczorem jestem spiaca a jak sie poloze to nie moge zasnac :) No nie kazdej nocy ale od czasu do czasu...HORMONY 😠 Moje dzieciaszki kopia po calym brzuchu... :) A co do sluzu to mysle, ze powinnas jednak skontaktowac sie z lekarzem lub polozna... W sumie im ciaza starsza tym sluzu wiecej ale tak dla swietego spokoju. Ja tez mam takie dni, ze jest bardziej mokro. Najwazniejsze, ze nie zmienia sie kolor i zapach i nie towarzyszy temu swad lub pieczenie. A tym USG sie nie przejmuj, ze tak czesto. Ja mam wizyty co 2-3 tyg. i zawsze USG i sie ciecze bo wiem, ze dzieci sa pod dobra kontrola (ilosc wod plodowych, rozwoj itp.) Anulka- podziwiam, ze wstajesz z mezem :) Moj tez ok. 6.00 wstaje ale ja smacznie chrapie... Czemu sie boisz kontroli? Jezeli nie masz w papierach, ze musisz lezec to nic Ci za spacer nie moga zrobic. Dziewczyny ja mam obolaly caly pepek i wokolo niego- skora jest taka napieta w tym miejscu. Nawet takie zasinienie. (Kolczyka nigdy nie mialam) Tez tak macie??? Ok. spadam bo taka piekna pogoda, ze juz nie moge na d... usiedziec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka- na zwolnieniu miałam napisane że mogę chodzić. Ale we wniosku o zasilek rehabilitacyjny lekarz zaznaczył że nie będę mogla wstawić się do orzecznika ZUSU na ewentualna kontrolę z powodu leżenia. Wiesz to leżenie było m.in . związane z moją rwą kulszową (ale ona już mi przeszla ). A tak w ogóle, to kto wie czy lekarz celowo nie zaznaczył tej kratki, bo u nas ZUS nieraz robi problemy :(. Ja na początku ciąży musiałam leżec ale teraz jest ok. W pracy zjadłby mnie stres (i ten stres mógł sie przyczynić na początku do powstania krwiaka). Zresztą nie lubię urzędników bo postępują nieraz nieludzko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, mam pytank - czy myslicie nad kupnem czegos jak \"MONITOR ODDECHU\" lda dzieciaczków????? Albo doświadczone mamy coś takiego kupowały? Znajomy miała i mi poleca, ale nie wiem czy faktyzcnie jest coś takiego potrzebne... No i na Allegr sporo kosztuje (od 160zł za uzywany!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik80- ja mysle, ze to zalezy od \"stanu\" dzidziusia. Cos takiego jest napewno dla wczesniakow, noworodkow z problemami z oddechem itp. Oczywiscie taki sprzet jest fajny i daje duzo pewnosci rodzicom, ze wszystko jest ok. nawet u zdrowego bobasa. Jesli chodzi o to co kupic to tez nie jest prosta sprawa bo te typowe \"aniolki\" maja tez wady- np.wyczerpujaca sie bateria i na oddzialach dzieciecych polecaja inne (drozsze). Ja poczekam na swoje dzieci i zobacze czy im bedzie taki monitor potrzebny- w szpitalu tez zwracaja na to uwage i polecaja lub mowia, ze nie jest konieczne. W koncu ja musialabym kupic dwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulazilam sie ze ho ho i tradycyjnie chleb maslo i jakies owocki mialam kupic a wrocilam z siatami... no i skutek przewidywalny - znowu mnie pobolewa brzuch i ciagnie w kroczu az :( oczywiscie mezowi sie nie przyznam bo by mnie chyba ukatrupil zwlaszcza ze obiecalam ze koniec z zakupami i on mial wszystko kupowac ;) Anulka ja w pierwszej ciazy mialam zagrozenie i w sumie liczac lezenie zspitalne i tamtejsze badania to mialam przez ten okres chyba z 8 usg. teraz na chwile obecna mam juz 9 za soba a dzisiaj ide na kolejne... mowia ze USG moze byc szkodliwe jesli sie wystawia na nie po kilkanascie minut dziennie a nzreszta - jesli lekarz potrzeby nie widzi to by tego badania nie robil... Nowa - czyli co idziesz jednak na USG serduszka? ja mowiac szczerze bym poszla dla wlasnego swietego spokoju, rozumiem ze to ma byc echo zrobione tak? jesli cie odsylaja juz na takie konkretne badanie to bedzie je robil z pewnoscia specjalista i przynajmniej bedziesz miala jakies zmartwienie z glowki. Madzik - ja monitora oddechu nie mialam i nie planuje, jak to okreslila neonatolog \"nie dajmy sie zwariowac\" i powiedziala ze sens jest tylko wtedy kiedy dziecko ma problemy z oddychaniem i lekarz zaleci takze sobie takowy zakup odpuszczam. Nawet nie zawsze wczesniakom takie monitory zalecaja bo to wsyztsko zalezy od wydolnosci oddechowej dziecka. Anulka 78- zusem sie nie martw, w razie czego zawsze mozesz powiedziec ze wychodzials do apteki, do lekarza lub na badanie kontrolne. Mowiac szczerze nie slyszalam zeby zus sprawdzil ciezarna zwlaszcza skoro masz na zwolnieniu ze mozesz chodzic. takze spaceruj spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzialam na spacerku babeczke z wozkiem RAMATTI, przeszukalam allegro i dopiero w sklepie internetowym na niego natrafilam... prezentuje sie w rzeczywistosci DUUUUZO lepiej niz na fotce a co ciekawe babeczka prowadzila go 1 reka w drugiej miala ksiazke i czytala :) dziecko mialo gora z miesiac - spacerowka rozklada sie zupelnie na plasko... tylko ze powiedziala mi ze jak dla niej to jest strasznie ciezki i chyba faktycznie te prawie 13kg jak na spacerowke to juz dosc duzo.... tutaj sa zdjecia i dokladniejsze info http://www.sklepbobas.pl/?cc=&cp=784

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze ja sie w koncu wpisze... :) Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......26... .07.07.07... 0 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....25.... ..04.07.07......+8 Aneczka1979...Ania...28......podlaskie....26........05.0 7.07 ???......+2 Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......24.. ...08.07.07....+3 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....22.....08 .07.07....+5 Anulka78.......Ania.........28........Szczecin.....25.. ..09.07.07...+10 Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....24... ..10.07.07.....+7 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....24.. ..10.07.07.....+7 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........23... ...12.07.07...+6 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....21. ...15.07.07...+6 sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....20.... .17.07.07+ Olcia81..........Ola.......25.......śląskie........ .24......18.07.07...+5,5 Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...23.... 18.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika.......23..........sląsk......23.. .22.07.07....+6 Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 5 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..21 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania...........22......Wadowice.......20... .23.07.07...+10 Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......19.. ....23.07.07..+2 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa/Bialystok.....2 1......24.07.07 elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....21....Wrocław....9.....25.07. 07 paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie.......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszla mama23.....Agnieszka.....23....Gliwice....20...27.07.07..+8< br /> Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26........Wrocław......22.... ..30.07.07.+6 Anulka26.....Ania...........26.........DE/ Köln.......23.......29.07.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×