Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

pogoda mnie dzisjaj zabiła....dobrze, że ogladam ją tylko zza okna... popisalyscie dziewczyny o tych słodkościach, aż mnie naszło i poprosiłam babcie o jakis placuszek, a że moja babcia to uwielbia siedzieć w kuchni i ładowac w ludzi jedzenie, tak wiec prośbe przyjęła jako najwiekszy komplement....ciasto bedzie popołudniu.... w ogóle moja babcia jest cudna, a wnuki dla niej to najwieksza świętośc na ziemi. Odkąd lekarz kazał mi leżeć jest u mnie w domu ze 3 razy dziennie, aż mi normalnie czasem głupio. Dosłownie nic nie mogę robić....do południa babcia pilnuje, popołudniu mąż...i babcia wkółko jeszcze dokarmia....twierdzi, że musi dbać o następne pokolenia :-) malwinistka mnie to się wydaje, że masz ciężką pracę w sensie fizycznym i powinnaś chyba pójść za zwolnienie, albo chociaż skrócić czas pracy....chociaż pewnie dobrze się tylko o tym mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja studiowałam na Jagiellońskim (na 4 i 5 roku miałam indywidualny tok studiów ze względu na stypendium zagraniczne) i nigdy ani ja, ani koleżanki w ciąży nie miałyśmy problemów z zaliczeniami. Teraz też szłam zawsze studentom na rękę, jeśli w miarę chodzili na zajęcia - szybciej oddali pracę zaliczeniową, jedna dziewczyna zaliczała awet colloquium na skypie :). Myśle, ze jakoś się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za slodyczami nie przapadam i prawie nie musze ich jesc:) :) no najwyzej lody i paczki ale to 1-2 razy na tydzien:) ale mimo to waga rosnie a brzuch to sie w oczach powieksza! Jestem w szoku, ze brzuch moze tak szybko rosnac. Boje sie co bedzie dalej:) Pytalam poloznej czy z ta waga napewno wszystko ok.( mam juz 8kg wiecej!) a ona na to, ze w porzadku bo bliznieta a do tego bylam szczupla i troche tluszczyku tez mi musi przybyc i norma to do 20kg!!! No nie wiem jak ja sie bede kulala w tych ostatnich tygodniach:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa widzę, nowa, że Ty już przygotowana maxymalnie. Ja dopiero zaczynam myslec powoli o liście wyprawikowej. Zakupy planuję gdzieś na maj. Za to moja teściowa szaleje i zrobiła już przegląd wszystkich mozliwych sklepów dziecięcych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumik - do jednego wykladowcy referat ktory ma byc ponoc zaliczeniem biore na sobote, moze uda sie z nim ugadac, drugi egzamin to u mojego promotora i to z zakresu z ktorego ja pisze magisterke wiec moze mi sie uda go jakos \'przekabacic\' ze i tak do obrony to musze umiec wiec moze mi ta 3 z serca postawi. 3 egzamin to ma byc zaliczenie z tlumaczeniowki wiec moze tez by sie udalo zeby facet np podeslal mi tekst a ja przetlumacze i wysle mailem (do tej pory z tego co wiem dawal duze tlumaczenia do domu i na tej podstawie byl egzamin zaliczony), zostalo by tylko ugadanie sie z ta babke z zaliczenia gramatyki, tak sobie myslalam ze moze jakby ci 3 profesorowie w sobote sie zgodzili to moze ona by mi pozwolila przyjechac juz teraz do siebie na uczelnie (do olsztyna) i tam zdac ten egzamin na poczatku kweitnia. wtedy ryzyko podroza jest mniejsze niz 3tyg pozniej... z sesja poprawkowa to jest tak ze na un. gdanskim to ona jest w lipcu :O przynajmniej rok temu tak bylo. no ale licze ze moze faceci okaza wiecej serca niz kobieta... a z tym skyp'em to super pomysl. moze w ten sposob sie uda :) ja na zajecia nie bede mogla chodzic ale w zeszlym roku bylam najpilniejsza studentka. zadnych zajec nie opuscilam i rok ze srednia 5.0 skonczylam wiec moze to pod uwage wezma nowa - niezle zaszalalas z iloscia :) ja to bym nawet nie miala gdzie tego wsyzstkiego upchnac hehehehe. co do usg - nie potrafie ci nic doradzic. 6 kweitnia bedzie za imesiac wiec to bedzie jakis 27/28 tydzien ciazy. jesli nie ufasz temu lekarzowi to nie ma sensu robic ale jesli uwazasz ze dobrze wsyztsko sprawdzi to czemu nie? tak dla wlasnego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, głowa do góry, w lipcu będziesz miała albo L-4 albo macierzyński, więc i tak przysługuje Ci prawo do przedłużenia sesji!!! Wystarczy napisać podanie do dziekana i załączyć zaświadczenie lekarskie. To muszą uwzględnić i nie mogą pobierać dodatkowych opłat (była u nas taka afera na prywatnej uczelni, czym prędzej stamtąd uciekłam, bo nam nie płacili, a od studentów nielegalnie ściągali). Macierzyński chroni Cię tak samo, jak L-4, a nawet, w świetle obecnej polityki prorodzinnej, lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a ja mam takie pytanko macie takową listę wyprawkową? nie takei jak dają na szkołach rodzenia ale taką ogólną kocyki, ile par ciuszków jakich rozmiarów..itp bardzo bym była wdzięczna za taką pomoc ja zaczełam wczoraj 24 tydzień czyli 6 msc a ciągle pytaja gdzie brzuch..ja tam widzę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jumik -z nieba mi z tymi swoimi radami spadlas. w sobote bede przygotowana co mowic i jak argumentowac dodatkowo. Masz moze gdzies wzor takiego podania o tok indywidualny??? gracjana - link w prawdzie pojawial sie tu juz kilka razy ale co tam - zaoszczedze ci szukania - http://wiki.28dni.pl/wyprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziwczynki ja ju pelna para dzis kupilam kocyk akrylowy i taki cienszy ,bedziemy rodzic latem to moze jeszcze z jeden cienki na zmiane kupić?czy nie mam przesadzac ,jak myslicie?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powoli zastanawiam sie jak urzadzic pokoj dla naszej smerfetki i zobaczcie co znalazlam http://www.bim.pl/search,--,,1911,0,,.html Co sadzicie o tych propozycjach? Nie mowie o cenach, bo sa z kosmosu, ale propozycje calkiem slodkie - moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa - szalejesz i to niezle :) ja kocyk mam 1 po malej cienszy i w zupelnosci mi wystarczyl wtedy. latem czesciej ja przykrywalam flanelowa pieluszka albo i tetrowa wystarczyla... no i jeszcze rozek... nie ma sensu inwestowac w koce Olcia - prpopozycje do poogladania fajne ale ceny brrrr... nie wiem czy patrzylas tutaj http://www.gluck.com.pl/index.php?a=pokoiki no i jeszcze http://cudownelata.pl/polski/index.php?id=mebelki.php jak sie ma dobrego stolaza to na wzor mysle ze takie by zrobil ale znacznie taniej. znajoma robi pokoik na styl gluck\'owski no i za szafe komode szafke przewijak i lozeczko stolaz wezmie z materialami niecale 2tys czyli znacznie mniej niz gdyby kupila w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka ja mysle, ze duze znaczenie maja dodatki oraz kolory. Sadze, ze wiele mebli mozna kupic bardzo tanio chociazby na allegro i ladnie pomalowac. Zwroc uwage jak slicznie wygladaj pomalowane na dwa kolory szczebelki w lozeczku, do tego w podobnym odcieniu posciel i juz cos sie dzieje. Jakies kwiatuszki wymalowane na komodzie, czy szafie i od razu weselej. Pieknie przystrojone okno i ... tylko malucha brakuje ;) Dzieki za linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylka fajniste sa te mebelki. Roma podoba mi sie, ale chyba bardziej Flower_colorate. Ta kolorystyka taka zywa bardziej do mnie przemawia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja najbardziej lubie klasyczne meble. maz sie smieje nawet ze olcha miodowa to moj kolor :D szczerze mowiac malec bedzie z nami w pokoju wiec meble nie beda \"dzieckowe\" tylko zwykle z BRW (juz nawet skrecone stoja i na ubranka maluszka czekaja). Lozeczko tez jest w kolorze naturalnym wiec wszystko jest w miare spasowane. a jesli idzie o inwencje tworcza i checi ;) Jak urodzila sie mala to nie bylismy jeszcze na swoim (mieszkalismy w domu kuzynki) i jak sie tu przeprowadzalismy to ona miala 2latka no i nie bylo kaski na meble do jej pokoiku wiec przemalowalismy stare ponad 20letnie szafy na niebiesko, dorzucilismy kwiatki gdzie niegdzie, poleczki tez w tym kolorze i identycznie wykonczony regalik... do tego rozowe sciany z niebiesko rozowym borderem ze Snoopy\'im. Wszyscy sie pytali ile kosztowaly meble i gdzie taki piekny niebieski komplecik dorwalismy a my sie tylko usmiechalismy pod nosem :) marylka ja na studia mam w prawdzie cos ok 140km w jedna strone i nie tyle chodzi o odleglosc czy zapal do studiowania tylko o strach coby sie nic nie przytrafilo... to jest ostatni zjazd na jakim bede bo nie chce ryzykowac zeby byc prawie 300km od szpitala te moje 150 co teraz jest juz wystarczajaco duzo. we wrzesniu magisterke tak czy siak chcialam bronic wiec tu termin sie nie zmienia tylko ciekawe jak to bedzie z egzaminami. Mowiac szczerze mam juz takie problemy bolowe (bole pachwin i kosci lonowych) plus te piorunskie skurcze ze nawet taka trasa to dla mnie meczarnia. miejmy nadzieje ze uda sie jakos cos w sobote zalatwic chociaz przyznam ze stresik rosnie a jutro mam jeszcze testy na alergie z mala. mam nadzieje ze ona jakos wysiedzi bo to nie beda z krwi ale skorne i ponoc 30 naciec robia... eshhh ciezki dzionek przede mna jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka- ja tez mam problem z bolami plecow, pachwin itp.:( i tez pojawiaja sie u mnie skurczyki :( :( :( A co na to bierzesz?bo ja mam narazie magnez i w razie potrzeby no-spe (sama ja biore jak czuje , ze mam gorszy dzien). Ja tez szukam mebelki dla moich bobasow:) z dwoma lozeczkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki aneczka1979 za odpowiedz no urzadzam powoli wyprawke bo po pierwsze nie bede miala jednorazowo duzych pieniedzy potem ,dlatego chcialam rozlozyc sobie jakos to w czasie i od w sumie listopada kupuje co miesiac cos i juz mi sie sporo nazbieralo:)pozatym mieszkanie kupilismy co prawda wprowadzamy sie w maju bo ludzie ktrzy tam mieszkaja buduja sie i beda gotowi na przeprowadzke w maju wiec ...pewnie zaczna sie remonty.A kupowanie akcesori dla bobaska to naprawde wspaniala sprawa:) moze za szybko ale nie wierze w przesady co ma byc to bedzie:) a predzej czy pozniej by trzeba bylo kupic. Teraz mam wolne ,nie pracuje musze sie nauczyc gotowac mam 20 lat i nie umiem ugotować nic kompletnie ,takze przypatruje sie jak mama i tata gotuje narazie ..pozatym od poniedzialku szkola rodzenia:)....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka na skurcze brzucha biore nospa forte. na poczatku mialam 3 razy dziennie pozniej lekarz powiedzial zebym brala doraznie, zwlaszcza przed kazda podroza dluzsza mam lyknac no i obowiazkowo jak planuje dluzsze wyjscie z domu. Sa takie dni ze jest w miare ok i przechodze bez nospy ale sa i takie ze 3 ledwo dzialaja i w nocy wstaje i biore dawke z dnia nastepnego. Na szczescie tych gorszych jest mniej niz wiecej... co do skurczy nog czy dretwienia rak to odpukac na razie nie mam ale w pierwszej ciazy dostalam na to magnez z b6 a pozniej po porodzie na dretwienie rak magnez z potasem takze to taki standardowy zestaw. Marylka rozek bardzo fajny i w super cenie. ja bym brala :) ja dla Gabrychy mialam rozek z GLucka i powiem szczerze ma tylko z lekka zdezelowany rzep no i stwierdzilam ze kupie kawalek tej rzepowej tasmy, wszyje na miejsce starej i rozek bedzie dalej jak nowy a pieniazki beda akurat na co innego. a co do studiow - ja polaczenie autobusem mam takie ze 1 autobus mam rano o 9,15 a pozniej juz nie mam jak wrocic i dopiero nastepnego dnia mam powrotny o 13 dlatego dojezdzalam z kolezanka z roku a teraz jak juz nie zostaje na caly zjazc (3dni) to jezdzimy z mezem. On sobie chlopak poczyta gazetke i na obiadek idzie a ja latam po zajeciach. Najgorsze jest to ze na anglistyce to glownie sa cwiczeniowki a nie wyklady ale jedno szczescie ze wykladowcy nie maja list ;) babeczki a myslalyscie juz o rejestracji maluszkow w USC? ja sie dowiedzialam ze skoro rodzi sie maluch w warszawie to tam go bedziemy musieli zarejestrowac... czyli co po kazdy papierek urzedowy bedzie trzeba tam jezdzic czy w dobie internetu i komputeryzacji to bedzie jakos inaczej pozniej rozwiazane??? moze ktoras z was sie w tych zawilych przepisach orientuje... bede wdzieczna za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko, wzoru podania o indywidualny tok nie mam, to też zależy od uczelni, ale najlepiej napisać to w formie prośby o umożliwienie indywidualnego zaliczenia konkretnych przedmiotów z powodów zdrowotnych (oczywiście bardziej rozpisane, zwłaszcza te powody zdrowotne), możesz zaproponować termin zaliczenia (i umotywować taką datę) albo powołać się na zgodę wykładowców lub przedstawione przez nich warunki uzyskania zaliczenia, albo jeszcze zaproponować jakieś inne rozwiązania. Ewentualne podanie o przedłużenie sesji musi zawierać załączniki w postaci potwierdzonych kserokopii zaświadczeń lekarskich lub wypisów ze szpitala (potwierdzic wiarygodność może uprawniona sekretarka w dziekanacie lub instytucie). Pamiętaj o tym, żeby zabrać 2 komplety podań czy próśb i poprosić o przybicie na jednym egzemplarzu pieczątki \"Wpłynęło dnia...\", pieczątki instytucji i podpisu osoby przyjmującej dokumenty. To bardzo ważne, bo na uczelniach dokumenty często giną (ktoś zaniósł komuś do podpisu i nikt nie wie, gdzie to jest), a tak masz dowód złożenia pisma i możesz wymagać odpowiedzi w ustawowo określonym terminie (o ile się nie mylę terminy są podane w tzw. instrukcji kancelaryjnej, ale musiałabym sprawdzić). Jutro porozmawiam z koleżanką, która jest dziekanem na wydziale filologicznym w Bytomiu i zapytam jeszcze o szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ten magnez biore 2 razy dziennie i to jest tez przeciw skurczom macicy. Jesli chodzi o USC to ja sie akurat orientuje. Mozna zarejestrowac w miejscowosci urodzenia maluszka i wtedy masz zaraz akt urodzenia. Mozna tez pojsc do swojego USC i zlozyc podanie o akt urodzenia i wtedy to Twoj urzad zalatwia z tym urzedem miasta w ktorym nastapil porod. Trwa to wtedy ok.2 tygodnie nim dostaniesz papiery. Nie wiem czy wiecie, ze za 15 czy 25zl.mozna otrzymac europejski akt urodzenia w jezyku np.angielskim czy niemieckim. Moze komus sie przyda? Trzeba tylko poprosic. Niestety w przyszlosci jak beda potrzebne papiery to bedzie je trzeba sciagac z USC miasta w ktorym urodzil sie dzidzius.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka ja jeszcze o rejestracji malucha nie myslalam i szczerze mowiac to juz dzialka meza, bo ja i tak \"odwalam\" wiekszosc ;), ale bralismy slub na Cyprze i po powrocie w naszym USC zalegalizowalismy zwiazek i po sprawie. Tzn papiery mamy na miejscu. Bez sensu byloby za kazdym razem kiedy jest potrzebny akt zawarcia zwiazku malzenskiego leciec po niego na Cypr;) Tak sobie mysle, ze moze miedzy urzedami roznych miast w naszym kraju tez jest cos takiego, zeby nie latac. Ale nie wiem, tak sobie tylko wydedukowalam. A moze nie ma takiego obowiazku ze tam gdzie sie rodzi tam trzeba zarejestrowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia no wlasnie jak ja dzwonilam do USC to pani (malo uprzejma zreszta) poinformowala mnie ze w Polsce jest zasada \"gdzie sie rodzi i umiera tam sie papiery odbiera\" czyli wychodzi na to ze akt urodzenia maz ma zrobic w warszawie w tym USC pod ktory podlega szpital. Wiem ze teraz kolezanka potrzebowala pelny odpis aktu urodzenia i jechala po niego praiwe 300km bo ponoc za porozumieniem urzedow to tylko skrocony mozna dostac... musze chyba pogrzebac w necie albo sie do urzedu przejsc i dowiedziec o dokladne uwarunkowania prawne jesli o noworodki idzie.. ale chyba o becikowe i ten jednorazowy zasilek porodowy to juz u nas (czyli tu gdzie dziecie zameldowane) sie sklada co? jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki!!! Ja tylko na chwilkę ostatnio bardzo trudno mi sie dorwać do komputera bo mój mąż go okupuje-;))). Aneczka1979- ja miałam cesarke przy pierwszym porodzie, w szpitalu byłam 5 dni. Jumik- my też 7 lat temu dla Kacpra kupiliśmy jeden fotelik. Jeździł w nim od urodzenia do 4 lat a może dłużej. Jest jeszcze w bardzo dobrym stanie. Ja przy pierwszej przybrałam 16kg ale ze słodyczy jadłam tylko pomarańczowe mamby, a teraz ze słodyczy najbardziej lubię konkrety \"mięsko\"-:))) i boję sie że będę rosła jak na drożdżach. nowa -no,no nieżle -:))) ja tu pisałam któregoś dnia że mam sporo ciuszków na początek i myslałam że to za wcześniej. Będziesz bardzo dobrze przygotowana na powitanie maleńtwa. Ja myslę że tak pod koniec kwietnia będę działac. Olcia81- mebelki są super, zgadzam się z tobą że bardzo słodkie. Niedługo będziemy urządzać pokoje dla Starszego Kacpra 7 lat i dla maleństwa myślę że nie kupimy dokładnie takich mebelów ale można coś podejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka1979- jestem pełna podziwu dla Ciebie, że przy takich kłopotach masz jeszcze siły na jeżdżenie tyle kilometów na uczelnię, dobrze ciebie rozumiem czym szybciej zaliczysz egzaminy to tym bliżej do obrony. ja w zeszłym roku rozpoczęłam magisterkę na umk w toruniu ale ze względu na to że musiałam leżeć na początku ciąży i to jeszcze w trakcie sesji złożyłam rezygnację a teraz żałuję bo mogłam poczekać obecnie dobrze sie czuje i mogłabym przynajmniej zaliczać egzaminy tym bardziej że przebywam na zwolnieniu lekarskim. No cóż -:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj od 6 rano spac nie moge, zaraz z mala sie zbieramy do szpitala bo ma testy na alergie.znajac zycie jak wszedzie w szpitalu beda mega kolejki wiec mimo ze pani mowila 9-11 to planujemy juz tam sie wybrac ok 8. miejmy nadzieje ze nie przyjdzie nam za dlugo siedziec bo nie wiem czy dam rade.... Syla - ja w listopadzie i grudniu na zjezdzie to bylam jak wrak, ludzie i z roku i wykladowcy sie dziwili bo ja co kwadrans ewentualnie pol godziny bieglam do lazienki i wymiotowalam ale jakos przetrwalam i ciesze sie ze nie rezygnowalam min dlatego ze szkola mi zaplacila za 1 semestr studiow i szkoda mi bylo zeby kasa przepadla. Ginek pozwolil mi jezdzic na studia pod warunkiem ze bede jezdzila z mezem i tylko na wybrane zajecia zeby sie nie przeforsowac no ale skoro teraz mowi STOP to musze go posluchac. Ufam mu i wiem ze wszystko co mowi i robi to dla dobra mojego i maluszkowego... i jeszcze aktualizacja Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......25... .07.07.07... 0 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....25.... ..04.07.07......+8 Aneczka1979...Ania...28......podlaskie....26........05.07.07 ???......+2 Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......24.. ...08.07.07....+3 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....22.....08 .07.07....+5 Anulka78.......Ania.........28........Szczecin.....25.. ..09.07.07...+10 Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....24... ..10.07.07.....+7 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....24.. ..10.07.07.....+7 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........23... ...12.07.07...+6 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....21. ...15.07.07...+6 sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....20.... .17.07.07+ Olcia81..........Ola.......25.......śląskie........ .22......18.07.07...+4,5 Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...23.... 18.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika.......23..........sląsk......22.. .22.07.07....+5,5 Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 5 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..21 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania...........22......Wadowice.......20... .23.07.07...+10 Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......19.. ....23.07.07..+2 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa/Bialystok.....2 1......24.07.07 elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....21....Wrocław....9.....25.07. 07 paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie.......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszla mama23.....Agnieszka.....23....Gliwice....20...27.07.07..+8 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26........Wrocław.....21.... .30.07.07.+6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syla - mam jeszcze do Ciebie pytanko, jak szybko po cesarce wrocilas do siebie? kolezanki mialy i po 6 dniach jak wychodzily ze szpitala to doslownie przypominaly wraki. Ja mam miec 3 dni na staniecie na nogi zeby pozniej zajac sie maluszkiem. Masz jakies rady co do rekonwalescencji?? jesli tak to chetnie poslucham co mozna zrobic aby szybciej wrocic do formy. czy moge zaproponowac temat na dzisiaj? co byscie powiedzialy na PROSZKI DO PRANIA RZECZY DLA MALUSZKOW? dziewczyny czy wy wszyskie stawiacie na Jelp Lovelle i inne proszki specjalnie dla dzieci? na innym forum dziewczyny zachwalaly persil czy vizir sensitive i ze uzywaly od samego poczatku... ja przy Gabrysi persil i bonux zaczelam uzywac odkad skonczyla 3 miesiace a teraz mnie kusi zeby sprawdzic ten persil sensitive... baaa ja juz w warszawie nawet nabylam lovele do kolorow i persil do bialego. w sumie wiem ze wyprane w persilu ubranka mimo ze pare lat przelezaly w oczekiwaniu na maluszka beda snieznobiale i jak nowe no i cicha nadzieje mam ze nie bedzie zadnych uczulen. Cenowo jest dosc korzystnie bo 2kg persilu kupowalam za 15zl a lovele 1.8kg na promocji za 17.99. poza tym na persil to u nas w pipidowie to jeszcze promocje gdzies znajde ale lovela u nas to wydatek ponad 23zl a Jelp jeszcze drozszy :O a teraz juz zmykam do lekarza, do pogadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, no to ja o proszkach - prałam wszystko (nawet moje ubrania) do czasu, gdy skonczyłam karmienie (7 miesiąc) w Jelpie, ewentualnie w Loveli. Potem tylko rzeczy małego, gdzieś tak do 1,5 roku. Oboje jesteśmy alergikami i nie chciałam ryzykować. \"Na stałe\" piorę w Persilu sensitiv, czasem w Arielu i jest ok. Wiem, że przy następnej dzidzi wrócę do Jelpa, chyba, że doradzicie coś nowego :) Te siedem lat jestem do tyłu, jeśli chodzi o akcesoria niemowlęce (nie interesowałam się w ogóle, bo nie sądziłam, ze jeszcze kiedykolwiek będą mi potrzebne :) ) o 11 muszę być na uczelni z zaległymi umowami o dzieło i innymi papierami, nienawidzę tego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......25... .07.07.07... 0 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....25.... ..04.07.07......+8 Aneczka1979...Ania...28......podlaskie....26........05.0 7.07 ???......+2 Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......24.. ...08.07.07....+3 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....22.....08 .07.07....+5 Anulka78.......Ania.........28........Szczecin.....25.. ..09.07.07...+10 Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....24... ..10.07.07.....+7 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....24.. ..10.07.07.....+7 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........23... ...12.07.07...+6 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....21. ...15.07.07...+6 sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....20.... .17.07.07+ Olcia81..........Ola.......25.......śląskie........ .22......18.07.07...+4,5 Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...23.... 18.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika.......23..........sląsk......22.. .22.07.07....+5,5 Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 5 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..21 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania...........22......Wadowice.......20... .23.07.07...+10 Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......19.. ....23.07.07..+2 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa/Bialystok.....2 1......24.07.07 elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....21....Wrocław....9.....25.07. 07 paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie.......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszla mama23.....Agnieszka.....23....Gliwice....20...27.07.07..+8 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26........Wrocław......22......30.07.07.+6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem dzisiaj wyjatkowo w pracy wiec pisze...j a tez nie wiem w jakim proszku powinnam prac ubranka czy w normalnym sensitive czy lepiej w jelpie...musez siostry sie zapytac ale na pranie ubranek jest jeszcze troszke czasu...wogole od 2 dni nie moge spac...budze sie w nocy ciagle mi sie pic chce przysypiam i znowu sie budze a dzisiaj czuje jak katar mi sie zaczyna chyba sie przeziebilam po raz pierwszy jak jestem w ciazy! .... wczoraj bylam u stomatologa bo sie okazalo po czyszczeniu zebow ze mam jakies przebarwienia mialam tylko jedna dziure! juz zrobiona ale...ja nie wiem jak ja urodze bo on mi dal znieczulenie ale bez adrenaliny wiadomo ze wzg;edu na dziecko i mnie bolalo...jak ja nie lubie bolu...zeszlam z fotela i powiedzialam ze naprawde nie wiem jak ja przezyje porod....dzisiaj ma przyjsc siostra mamy robic segregacje ubranek i zobaczyc co mam a co musze kupic...mama kupila mi 2 posciel dla malej...podobno jakas 2 stronna...jeszcze nie widzialam... zastanawiam sie nad przewijakiem na lozeczko dobra to jets sprawa? kupujecie? no i kwetsia wozka pozostala ten chicco moge miec za 1800 zl czyli 1000 zl mniej ale to i tak duzo niby sa plusy i minusy tego zakupu on jest 3 funkcyjny wiec juz bym go miala do konca....no nie wiem pojade jeszcze w weekend do sklepu i dokladnie go obejrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktualizacja: Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......26... .07.07.07... 0 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....25.... ..04.07.07......+8 Aneczka1979...Ania...28......podlaskie....26........05.0 7.07 ???......+2 Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......24.. ...08.07.07....+3 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....22.....08 .07.07....+5 Anulka78.......Ania.........28........Szczecin.....25.. ..09.07.07...+10 Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....24... ..10.07.07.....+7 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....24.. ..10.07.07.....+7 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........23... ...12.07.07...+6 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....21. ...15.07.07...+6 sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....20.... .17.07.07+ Olcia81..........Ola.......25.......śląskie........ .22......18.07.07...+4,5 Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...23.... 18.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika.......23..........sląsk......22.. .22.07.07....+5,5 Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 5 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..21 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania...........22......Wadowice.......20... .23.07.07...+10 Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......19.. ....23.07.07..+2 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa/Bialystok.....2 1......24.07.07 elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....21....Wrocław....9.....25.07. 07 paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie.......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszla mama23.....Agnieszka.....23....Gliwice....20...27.07.07..+8 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26........Wrocław......22.... ..30.07.07.+6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×