Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Arnika-a w którym tygodniu ciaży jesteś???? I co będzie synek czy córeczka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie w 36 - wg miesiączki termin mam na 10 lipca, ale z naszych obliczeń (i z USG w 1 trym.) będzie bliżej 20. ;) Spodziewamy się chłopaka :D Jak leżałam teraz w szpitalu to mi 3 razy USG robili, więc mam nadzieję, ze już obejdzie się bez niespodzianek ;) Przez prawie całą ciążę myśleliśmy, ze będzie dziewczynka - tak wyszło na USG w okolicach 20 tyg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak można się pomylić na USG. Jak byłam zwiedzać oddział szpitala w którym chcę rodzić, to akurat urodził się dzidziuś-chłopiec. Podobno według usg miała być dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj można, można :D Wiesz jakie u nas było zaskoczenie? Mój Grześ marzył o dziewczynce, imię już wybrane, ja już pogodzona (hihi bo chciałam chłopca od początku), a tu taka niespodzianka :D Oczywiście, że zarówno z chłopca jak i z dziewczynki niesamowicie byśmy się cieszyli, ale jednak już się człowiek nastawia psychicznie jak wie.. a raczej jak się okazało, wydaje mu się, że wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, jeszcze mi się przypomniało - pani dr mi mówiła, że znacznie częściej zdarzają się pomyłki własnie w tą stronę, czyli pierwotna wersja to dziewczynka, a nagle się okazuje że jednak coś wyrosło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej nie strasz ;). Na USG połówkowym wyszło że dziewczynka :), tydzien później usg robił inny lekarz i wyszło dziewczynka :). No i w 32 tygodniu według usg-dziewczynka :). Teraz będę miała robione usg w piątek-ciekawe czy będą niespodzianki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jak u mnie niby od poczatku mowione jest ze dziewczynka na kazdym usg ale wszyscsy znajomi mowia ze wygladam i bede miala synka wkurz amnie takie gadanie! ja sie nastawilam na dziewczynke oczywiscie wazne zeby bylo zdrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arnika - ja łykam Fenoterol + Isoptin i z tego co czytałam na tym forum i na kilka innych, to lekarza dość często przepisują te tabletki jak sie cos dzieje z szyjką albo jak sie ma skurcze, na ktore jeszcze za wczesnie. Przewaznie z tego co czytalam to bierze sie je do konca 37 tyg, zeby donosic dzidzie, a potem juz mozna rodzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj w szkole rodzenia usłyszałam, czego nie wolno jesc po porodzie i oczywiscie od razy pognałam do warzywniaka po pyszne czeresnie i świeżutkie truskawki :) moze te nasze wzmozone apetytu top takie przygotowanie organizmu do tego, ze potem bedzie wielka lipa ;) dominisia całkiem fajnie wyglada ten fotelik :) my dostajemy w spadku po znajomych i jezeli bedziemy chcieli cos kupic po porodzie, to zastanowimy sie później na spokojnie, ale wstepnie myslelismy o chicco :) arnika pomyłki w tą strone wynikają podobno z tego, ze chłopcy lubią swoje klejnociki chowac miedzy nóżki ;) ale słyszałam tez o przypadku, gdzie miał byc na 100% chłopczyk, a później okazało sie, ze miedzy nóżki zaplatała się pępowina i stąd pomyłka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zobaczymy dziewczyny, czy nam sie potwierdzą płcie z USG. Kumpela w zeszłym roku miała identyczna sytuacje - caly czas, na kilku USG jej mowli ze dziewczynka, a wkoncu wyszedl chlopak - podobno miala niesamowita minę jak jej go podali ;) JA tez sie nastawilam juz na dziewcyznke, bo tak wyszlo z USG, choc caly czas mi sie wydawalo ze bedzie chlopak... Takze zoabczymy co lepiej wróży - USG czy kobieca intuicja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!!! widzę, że niezla dyskusja rozgorzała. Ja wysyłam juttro męża po pampersy do rossmana sa niby na promocji wychodzi 0,47 za szt newborn nr 1, nie wiem czy to promocja czy nie,ale niech idzie kupić, bo na te bella z wycietym miejscem na pepuszek nie moge trafić. ja fenoterol odstawim w czwartek, czyli to bedzie dokładnie 37tc i 4 dni....zobaczymy co to bedzie po odstawieniu....pewnie nic :-) a zgaga mnie zabija.....zapijam mlekiem na zmianę z alugastrinem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, gratulacje!!!! a mi się właśnie spóźnia o kilka dzi okres... jutro robię test!! zajrzałam dziś do was.oczywiście po tak długim czasie nie sposób przeczytać wszystkich postów.;) trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny, wy też trzymajcie za mnie! buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali-cja, mocno trzymam :D Daj znać jaki będzie efekt ;) Istraa, gdzie będziesz rodzić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychodzi na to, ze natura potrafi oszukac niejedno zmyslne urządzenie ;)no mój lekarz powiedział, ze za płec ręczy dyplomem, za kolor skóry już nie :):):) babeczki z Wrocławia, wiecie moze gdzie kupic te bella happy z wycietym pępuszkiem? bo jak na razie trafiam tylko na te wielkie rozmiary w sklepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA BYŁAM U MAMY PO OPERACJI CZUJE SIĘ CAŁKIEM DOBRZE I TO MNIE CIESZY ARNIKA PYTAŁAŚ MNIE W KTÓRYM JESTEM TYGODNIU WIĘC TERAZ TO JUŻ CHYBA 34 A USG MIAŁAM W 33 A TERMIN MAM NA 26 LIPCA A CO DO DZIECI KTÓRE RODZĄ SIĘ DUŻE CZYLI NP 4KG TO MÓJ LEKARZ SĄDZI ŻE TO PRZEZ TE WSZYSTKIE JOGURTY I TEGO TYPU DZIADOSTWA CO MAJĄ W DZISIEJSZYCH CZASACH NA PÓŁKACH I TAK SAMO PRZEZ TE PRODUKTY W OSTATNICH LATACH BARDZO WZROSŁO ZACHOROWANIE DZIECI NA CUKRZYCE WIĘC KOBITKI WYSTRZEGAJCIE SIĘ KARMIENIA CIECI TĄ CHEMIĄ NIE MA JAK WŁASNEJ ROBOTY JOGURT CZY NAWET KOKTAJL JA MAM TAKI KOMFORT ŻE MIESZKAM NA WSI I PO TRUSKAWKI DO TEŚCIOWEJ NA DZIAŁECZKE PO CZEREŚNIE DO CIOCI NA DRZEWO MLECZKO CODZIENNIE SZKLANECZKA PROSTO OD KROWY JESZCZE CIEPŁE (A PRZY OKAZJI MAM WIECZORNY SPACEREK DO BABCI) JARZYNKI Z WŁASNEJ DZIAŁECZKI MAM NADZIEJE ŻE TAKIM ODŻYWIANIEM USTRZEGE MOJEGO MALCA PRZED CHOROBAMI A POZATYM TAKIE OWOCE CZY WAŻYWA LEPIEJ SMAKUJĄ JEŚLI SĄ ŚWIEŻO NAZRYWANE A NIE JAK SIEDZĄ NA TARGU CAŁY DZIEŃ CZY W MARKECIE CAŁY TYDZIEŃ PA PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha co do płci to mi wyszedł 3 razy synek no i na tym usg genetycznym co miałam robione też wyszedł synek a to chyba było bardzo dokładne usg a pozatym wtedy dostałam nawet zdjęcie jego siusiaka miał chyba 5 mm koledzy mojemu mężowi powiedzieli że jak urodzi się córka to mu palce odetną bo córke to można zrobić palcami a syna to trzeba mieć czym zrobić- takie już poczucie humoru mają te chłopy a dla mojego męża pierwszy syn to byłaby wielka duma no i ja też się ciesze że wyszedł z usg syn bo to będzie największy prezent jaki kiedykolwiek będe mu mogła dać ach te chłopy................... a jak będzie córcia to też będzie świetnie i będzie to księżniczka dla mojego męża z której bardzo będzie dumny za ok miesiąc wszystko się wyjaśni..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie śpię :(. Cała noc praktycznie nie przespana... Nie wiem czemu :( Dzisiaj mam gości-przyjeżdża moja siostra z tatą, tak więc muszę jakiś pyszny obiadek przygotować :). Posprzątałam wczoraj, to przynajmniej dzisiaj nie muszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) Madzik na te draże to mi narobiłas smaka :-) jejku co za łasuch sie ze mnie zrobil, az sie sama nie poznaje hihhi Dviki o ten pepek to musze zapytac mame no i w aptece bede sie orientowac czego sie teraz uzywa i jakie cuda mają. pamietam ze mama kapała moja siostre w czyms fioletowym. Marylka to wysłylaj męza na drzewko i konsumuj te pyszniutkie czeresnie ;-) smacznego ;-) Anulka 26 dzieki za info o pampersach. Ja tez kupie na poczatek paczke \"1\" i paczke tych od 3 do 6 kg i zobacze ktorych bede uzywac. Istraa a propo belli z wycieciem na pepuszek, slyszalas jakies opinie na ich temat? tez o nich myslalam. Anulka 78 fajnie, ze masz juz ta torbe. To jest ta do ktorej podawalas linka? Moze tez ją kupie. Arnika 81 moj maluch w 32/33 tygodniu wazly niecale 2100. Mysle ze jak donosze do konca to bedzie jakies 3,5 albi i wiecej ... ;-) Alicja jak zrobisz test to daj nam koniecznie znac ;-) trzymam kciuki. Sama pamietam jak robilam testy hihihi Basia czego nie wolno jesc po porodzie? Co tam mowili w szkole rodzenia? trzymajcie sie dizewczynki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka-tak to jest ta torba do której podawałam linka. Nie jest jakaś fikuśna ale moim zdaniem zda egzamin. Ma tylko otwieraną klapę (nie ma zameczków z boku itp. ). Mi się podoba, tym bardziej że pasuje idealnie do wózka! Napewno są lepsze torby, ale ta też jest dobra. W środku ma poprzyszywaną gumę do podtrzymywania np. butelek i jest wyścielona ceratką. Ali-cja- bardzo się cieszę, że o nas pamiętasz i że tu zaglądnęłaś. Trzymam kciuki żeby test wyszedł pozytywnie i żeby wszystko było ok :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula podobno tak jest ze cóeczki sa dzicmi tatusia a synkowie mamusi ;) mój mąż tez cieszy sie, ze pierworodny bedize synem, chociaz ostatnio drapał sie po głowie, bo mu jego student powiedział, ze jak zrobił synka mamusi, to teraz musi zmajstrowac dla siebie dziewczynke :):) mam nadizeje, ze nie wziął sobie tego za bardzo do serca i nie bede chodzic jak słoń 24 miesiacew ciaży ;) a popatrz jak to jest, faceci chodzą dumni jak im sie synowie rodzą, a i tak oczkiem w ich głowie sa potem córunie ;) dziewczyny to fioletowe do smarowania to gancjana :) łądnie wysusza, jest na wodzie i spirytusie, do wyboru, ale podobno nie ma wiekszego znaczenia którą sie smaruje :) justka zasadniczo najwazniejsze, aby sie ograniczac przez pierwsze 6 tygodni przy karmieniu piersią, potem mozna powoli wsyzstko włączac :) tylko babka z ktąrą mamy zajecia jest z indii, co ma niemały wpływ na tą dietę ;) generalnie nalezy jesc same ciepłe potrawyna bazie gotowanych warzyw (oprócz kalafiora , kapusty, fasoli i grochu), ryb i mieska, wszelkiego rodzaju kasze, ziemniaki, unikac białej mąki, słodyczy, nadmiaru nabiału (ew. biały ser,masło, smietanę), do picia tylko woda i ziołoe herbatki i kawa zbożowa, dobrze jesc duzo zup. no i zadnych sórowych warzyw i owoców, tylko pieczone jabłka. z przypraw te, któe nie zawierają glutaminianu sodu. oczywiscie potrawy pieczone i duszone, nie smazone :) generalnie mysle, ze wymysle własną diete, bo wydaje mi sie, ze po takiej nie miałabym wystarczająco kalorii na wykarmienie malucha :) no i surowe rzeczy bede szybciej włączac niz po 6 tygodniach :) kiedys słyszałam, zeby jesc wszystko, tylko unikac ostrych rzeczy, smażonych, ciężkostrawnych i roslin strączkowych. bedziemy obserwowac dzieci i same wyciągniemy wnioski co im służy :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylka-mnie często rwie cos w brzuchu (tak jakby nadrywa sie) jak np. zmieniam pozycje spania. Tak jakby ciężar brzucha naciągał coś w środku. Wczoraj w nocy aż sie popłakałam z bólu, ale chwila moment i przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marylko jak mój mały ma dobrzy dzien, to tez tak sie wierci,ze wszystko mnie boli zazwyczaj pomaga położenie sie na drugim boku, mysle, ze mu po prostu czasami niewygodnie. jest to bolesne, ale nie tak, abym spac nie mogła :) no i mysle, ze tu zadne tabletki nie pomogą :) a co do lekarza, to mój mąż powaznie zapytał, co bedziez jak mały będzie mulatem :):):) postukałam go w czoło tylko :) to zapytał poważnie, co bedzie, jak bedzie miał brązowe oczy (oboje mamy niebieskie). powiedziałam, zeby sie nie martwił, bo po porodzie i tak bedzie miał niebieskie, a jak sie juz przyzwyczai i nawet zmieni kolor, to faceci mają to do siebie, ze nawet nie zauważą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej🌻!!! Ja dzisiaj wyjątkowo super wyspana.Jedna praleczka już wyprana.Troszke tylko domekogarne i zabieramsie za obiadek.Dosynka przychodzi za chwilke kolega wiec trzeba sie tez psychicznie przygotowac na wrzaski i chałasy ;) Co do rozrywającego bólu brzucha to nigdy tego nie miałam,więc może takna wszelki wypadekzadzwoń do gina??!! Wczoraj zaszalałam troche na allegro i nakupowałam róznosci na dzieckowe i matkowe potrzeby i ciągle jeszcze sie coś przypomina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marylko zgadzam sie ze podczas karmienia najważniejszy jest po prostu zdrowy rozsądek :) a malutkiej faktycznie moze byc niewygodnie, bo moj sie wierci zawsze, jak zmieniam pozycje. podobno to wynika z tego, ze do kazdej mojej pozycji maluszek ma ulubioną swoją i jak sie obracamy, to jemu jest po prostu niewygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać, że wspominałam już o tym lekarzowi-powiedział że to dzidziuś tak się układa i naciąga różności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
hej dziewczynki..dawno mnie nie było i trochę mam zaległości w czytaniu... jestem w 35 tygodniu a już mi tak ciężko..czasami też odczuwam bole w podbrzuszu..i te nocne sikanie już mnie dobija... w sobotę byliśmy na weselu,wytrzymałam aż do 3,ale już niedzielę musiałam spędzić w łóżeczku bo mnie kręgosłup bolał i nogi popuchły..ale cieszę się że byliśmy,nawet troszkę potańczyłam oczywiście wolne kawałki..na weselu było aż 6 ciężarnych ale to mój brzusio był najbardziej oblegany i dotykany... ostatnoi mam cięzkie noce bo ciężko mi się ułożyć...teraz idę się wykąpać a później ruszam na dzieckowe kolejne zakupy..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia-widze ze my równiótko o tej samej godzime piszemy :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) ja miałam względnie spokojną nockę chociaż te bóle brzucha (na szczęście lekkie) mam już co wieczór. ale dzisiaj nad ranem to się przestraszyłam, bo spałam na lewym boczku i jak chciałam się przekręcić na prawy to poczułam że brzuch mam twardy jak kamień i do tego strasznie wypięty do góry. ale po chwili przeszło. potem miałam tak jeszcze jeden raz i teraz jest znowu ok. jak myślicie co to może być? ja sądzę że nie ma powodów do niepokoju, w końcu to już 38 tydzień :) poza tym idę we czwartek do mojego gina to mi powie wszystko :) Miełgo dzionka wszystkim życze i wybywam narazie na badania i trochę połazić po mieście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! ufff jak mi parno, normalnie chyba odczuwam temperaturę ze dwukrotną siłą. Jakaś niewyspana sie obudziłam, choć spałam od 22 do 7, wiec po śniadanku jeszcze sie zdrzemnełam i właśnie się przebudziłam :-)wstyd jak zobaczyłam która godzinka. justka słyszałam, że te pieluszki są OK, nieco twardsze od pampersów, co podobno dobrze wpływa na bioderka, ale myślę, że jeden pies które się weźmie. Ja wolałabym bella ze wzgledu na to wycięcie, ale nie moge ich dostać, wiec zadowolę się pampersami. Arnika a Ty tez z Krakowa???? Chyba w Żeromskim, albo u cioci w Sączu, zobaczymy gdzie zdążę :-) wolalabym opcję z ciocią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Nadrobiłąm zaległości w czytaniu waszych wpisów. Widzę że męczy nas to samo, zgaga, bóle brzucha przy zmianie pozycji, opuchlizna. Sama czuję się jak wieloryb. Do terminu zostało mi 23dni a do planowanego porodu 2tygodnie. Zaczynam mieć coraz większego stracha. Pierwsze cc miałam w ogólnym więc nic nie pamiętam, teraz będę w miejscowym. Boję się tego pierwszego tygodnia-dwóch, gojenia się rany, żeby się nie sączyło i ładnie zarosło na całości, żeby wpaść w rytm karmienia bo wiadomo że po cc mleczko przychodzi później no i takie tam rozterki. Zastanawiam się co jeszcze muszę zrobić. Na pewno wyprać pokrowiec z fotelika, mam po córci i kupię dopiero ten większy od 9kg, przygotować łóżeczko i wanienkę no i torbę wreszcie muszę spakować bo odsuwam tę przyjemność w czasie jakbym dzięki temu miała jeszcze nie rodzić. No i przegladam imiona...nadal nie jesztem w 100% zdecydowana chociaż najbardziej podoba mi się Rafał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×