Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Gość trusski
a powiedzcie mi jak mialyscie liczony termin? mi na 3 roznych kalendarzach z internetu wychodzi 29 lipiec, lekarzowi znowu wyszlo 12.08. a z prenatalnych 8.08. juz normalnie mam dosc;/ codziennie z chlopakiem "sie umawiamy" :D w niedziele mam isc na ktg bo jak bylam we wtorek to wyszly mi takie malutkie skurcze a termin mam wlasnie na niedziele ;) i chcialabym byc juz w niedziele po.. a powiedzcie mi jeszcze jak wygladal u was czop sluzowy? bo ja mam cos takiego gestego, bialego od 3 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Telimenka- to faktycznie późno ciebie kierują na ktg! Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to geste biale to moze byc infekcja wiec lec sie jutro obadaj bo moga ci kazac sie podleczyc przed;) oj, ja chyba dzis wybede, bo juz trzy lekkie skurczyki naliczylam w ciagu ostatnich godzinek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trusski
hm.. w sumie mam jakies tabletki dopochwowe na takie rzeczy... chyba wezme wieczorem i zobaczymy co i jak... zastanawiam sie tylko czemu jak robia mi ktg to nie sprawdzaja szyjki i w ogole ;/ wiecie ja jestem mloda mam dopiero 19 lat i nie za bardzo sie w tym wszystkim orientuje ;/ z moja mama ma okropne humory i niekiedy potrafie przesiedziec caly dzien nie odzywajac sie do niej zeby sie nie denerwowac wiec o pewne rzeczy jej nie spytam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynko poczekaj proszę na mnie!!!! mamy bardzo duży ogród i z tego powodu mój mąż w zeszłym roku zafundował sobie traktorek do koszenia trawy. Właśnie przejeżdziłam na nim 1/3 ogrodu, potelepotało mnie tak, że ledwo co do ubikacji zdązyłam, żeby siusiu zrobić. Idę dalej kosić może coś się ruszy!!!!!! Apropos ja mam całą ciążę biały śluz!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aj tam mloda, dziecko ci w szpitalu wydadza to juz nie taka mloda;) czop sluzowy ma przypominac galaretke i powinien, acz ponoc niekoniecznie, byc podbarwiony, nie dokladnie bialy. ja sie dalam nabrac w 37 tygodniu na wlasnie taka biala, gesta wydzieline, do tego jeszcze wyciekal mi bezbarwny plyn w duzych ilosciach, juz mialam cicha nadzieje ze to to, a tu lipa:) a te skurczyki coraz liczniej sie pojawiaja:) trzymajcie, trzymajcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trusski
justyna to ty sie trzymaj! napisz czy jedziesz do szpitala :) ja tak bardzo chcialabym byc juz po ;/ ale chyba przez to ze tak bardz podswiadomie tego chce to nic z tego nie wyjdzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) 100 lat dla wszystkich solenizantek:))) ja swojej zosi na drugiie imie tez dalam ania:) Zofia Anna zapomnialam sie wczoraj pochwalic a naszej zosi odpadl w koncu pepek:) jak u was dziewczyny z apetytem jest? bo ja to praktycznie moglabym nie jesc, na sniadanie zjem dwa kawaleczki weki i to mi wystarcza do popoludnia, chyba ze sobie przypomne wczesniej ze powinnam cos wiecej zjesc...ja pokarmu mam na tyle ze boje sie karmi pic, ze mnie zaleje, to samo mam z piciem wody, pije tyle ile potrzebuje. zreszta ostatnio mam podejrzenia ze jak wypije herbate to mala jak robi kupe to placze, mysle ze to dlatego ze w ciazy nie pilam herbat i mala teraz tez jej nie toleruje. pozostala mi sniadaniowa inka, woda no i czasem jakis soczek (rozcienczam na razie z woda, bo sie boje) kurcze wywszytskie wiecie ile wasze dzidzie przybieraja, ja nie mam w domu takiej dobrej wagi, a poza tym nikt sie nami nie interesuje, zaden pediatra, ani osrodek zdrowia, by nas wezwac do siebie. zreszta polozna byla raz i to pewnie daltego ze sie tego domagalam :( dobrze ze chociaz na oko widze ze mala rosnie, ma juz niezly 2 podbródek hehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez sie udryptalam! czy ja pisalam ze straszny wiatr jest?? no tak jak wychodzialm to byl a teraz skwar nieziemski sie zrobil a ja poginalam przez prawie 3godziny w jeansach dlugasnych... grunt to sie madrze ubrac :D poza tym zaliczylismy 2ktorne szukanie na gwalt placu zabaw bo malo brakowalo a bym na krawezniku siadala i mlodego karmila tak sie rozwyl. ostatecznie wiedzac ze gdzis niedaleko plac zabaw znajde nioslam Krzysia na reku a brzuchem pchalam wozek... i wiecie co??? mam kurde siniaka!!! Anulka ja w ramach swieta planuje dzisiaj wszamac kawalek jakiegos ciacha no i lody bez ograniczen, jak szalec to szalec :D Marylko daj znac jak tam badanie malej. a tesciowej powinnas order przyznac za serce no i pomoc!!! jeeeej jak ja bym chciala miec taka tesciowa!!! jesli idzie o szczepienia to tak sa platne za kazde nastepne, czyli co 6tygodni wydajesz ok 120 (wiem ze w niektorych przychodniach nawet 160zl) dla mnie zastanawiajace jest jedno... czemu lekarze nie szczepia nimi swoich dzieci? znam troche mlodych ludzi z tego grona, mam ciocie i przyjaciolke pielegniarke w przychodniach rodzinnych i dla mnie to szalenie podejrzane jest ze polecac polecaja ale sami dzieciom swoim nie podaja.. a i jeszcze cos jakby cie namawiali na MMR II to najpierw poczytaj o niej w necie, byla swego czasu afera ze jako jej skutek uboczny wystepuje autyzm!!! w stanach gdzie ta szczepionka jest obowiazkowa moja sis za rada koelgi lekarza pisala oswiadczenie specjalne ze nie zaszczepi dziecka w zwiazku z religia. Wisienko ciesze sie ze juz doszlas do siebie. no i fajnie ze bylas ze swoim facetem,moje zdanie znasz, nic lepszego jak kochajacy mezczyzna przy boku w tak waznej chwili!!! a jak wasze dyskusje imionowe? wybraliscie juz jak sie synek bedzie nazywal? Trusski a kiedy mialas ostatnia miesiaczke? bo to dziwne zeby kalendarze z netu a ten ginka az tyle sie roznily, no chyba ze gin podawal ci wg usg ale na to tez nie ma co patrzec, najwanziejszy jest termin z OM. Telimena dobre z tym traktorkiem, jak tam telepanie?? ja mam kolezanke co to pojechali po lesie jezdziec ozyczonym maluchem (sami maja audiole) i tak ja wytelepalo ze 4godz pozniej na porodowce sie znaalzla :D Justyna a ty jeszcze w 1 kawalku jestes czy juz sie podzielilas? informuj nas na biezaco :) Blada imieninowy Buziak dla Zosia Ani :) co do pepka to ja cie prosze nie dobijaj mnie bo u nas dalej sie trzyma :P oooooj chyba za slaba pepkowka byla ;) jesli idzie o apetyt to ja miewam dni ze bym zarla i zarla i zarla a miewam i takie ze nic bym nie tkenla, zwlaszcza jak sobie przypomne jaki rarytasy mi wolno ;) chociaz co raz wiecej rzeczy juz jem i jak na razie Krzys ani wzdec nie ma ani uczulen wiec powolutku i apetyt wraca :D co do wazenia to mozezs zawsze isc do swojej przychodni nawet ytylko po to by zwazyc. przy wczesniakach wazenie jest obowiazkowe i np ja musze chodzic co tydzien :O wolalabym tak jak ty tylko na oko sprawdzac ale co mus to mus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wrzucam wam kalendarz szczepien, niby powinni go dac w szpitalu a ja np nie dostalam.... 1 rok życia w ciągu 24 godzin po urodzeniu 1. WZW typu B - domięśniowo 2. GRUŹLICY - śródskórnie szczepionką BCG 2 miesiąc życia (po 6 tygodniach od szczepienia przeciw gruźlicy i WZW typu B) 1. WZW typu B - domięśniowo 2. BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI - podskórnie szczepionką DTP przełom 3 i 4 miesiąca życia (po 6 tygodniach od poprzedniego szczepienia) 1. BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI - podskórnie szczepionką DTP 2. POLIOMYELITIS - podskórnie lub domięśniowo szczepionką zabitą - IPV (1, 2 i 3 typ wirusa) pierwsza dawka 5 miesiąc życia (po 6 tygodniach od poprzedniego szczepienia) 1. BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI - podskórnie szczepionką DTP 2. POLIOMYELITIS - doustnie szczepionką żywą poliwalentną OPV (1, 2 i 3 typ wirusa) druga dawka przełom 6 i 7 miesiąca życia (po 6 tygodniach od poprzedniego szczepienia) 1. WZW typu B - domięśniowo 2. POLIOMYELITIS - doustnie szczepionką żywą poliwalentną OPV (1, 2 i 3 typ wirusa) trzecia dawka 12 miesiąc życia 1. GRUŹLICY - śródskórnie szczepionką BCG a propos dostawania szpitalnych rzeczy - dostalyscie wyprawke dla maluszkow przy wyjsciu ze szpitala? ja nie i anwet ankiety do wypelnienia zeby pozniej cos dostac tez nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko dam znać czy coś pomogło, ale znając mnie to wątpię Może tak na basenie z trampoliny poskakać?;_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze czekam, choc juz chyba z 8 lekkich, nieregularnych skurczykow w ciagu 4 godzin mialam:) mezus czeka na rodzinke z kredytem, zeby wrocic do domku:O juz ma stresa:) gabi przymierza swoim maskotka dwie nowe bluzeczki:) naprawde sliczne i w swietnym gatunku, z naszywkami, kwiatuszkami... za 11 i 15 zl jej kupilam wczoraj w 5 10 15, i body na ramiaczkach za niecale 10zl dla maluszka. tyle ze wiem, ze zwykle tylko w tym sklepie maja takie promocje, bo te w centrum zdzieraja. a jak widzialam takie sliczne body w rozmiarze 56 dla chlopczyka to pomyslalam zaraz o krzysienku:) i kolejny skurczyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trusski
om mialam 5.10.2006 z terminu naegellego nie wiem jak to sie dokladnie pisze wychodzi 12.08... ale z innych wychodzi 29.07... sama juz nie wiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trusski
sorki 5.11.2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko oddaj rochę tych skurczyków! Są to mocne czy lekkie skurzyki? Ja w nocy miałam takie jak by mi ktoś igłą w pochwie nakuwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynko to rozumiem, ze jak za pare godzin sie do nas nie odezwiesz, to kolejny twój wpis bedzie z maluszkiem na rękach :):) aneczko ja też używam tych newborn jeszce :) widac każdy chłopczyk ma swoje upodobania co do toalety ;) a co do szczepien, to z jednej strony nie chciałabym za nie płącic, ale z drugiej kłucie dziecka tyle razy wydaje mi sie barbarzynstwem. potem dzieci tak gorączkujai płączą, ze sie serce kraje. sama nie wiem. cały czas myslałam o tych skojarzonych, ale cena jest troche zaporowa. Jednorazowo mozna zapłacic, ale za kazdym razem, to ciut drogawo wychodzi :/ blada ja podeszłam na spacerku do przychodni i zwazyłąm malca, ale tez widze, ze rośnie i zaczyna miec pieknąfałdke pod bródką ;) a co do apetytu to ja tez na poczatku nie miałam w ogóle, ale moja mama jak sie za mnie wzieła, to od razu przestałam tracic na wadze :) no ale u mnie była to kwestia utrzymania pokarmu, wiec zamiast jogurtu śmietana i masło gdzie sie da. teraz waga utrzymuje mi sie na stałym poziomie, ale gdybym miałą sama sie żywic, to pewnie nie wiele juz by zostało i z mamusi i z maminego mleczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski. Ja dopiero dzis wyszłam ze szpitala.Leżałam tam 10 dni.A więc jak przyjeli mnie na patologie po terminnie to dawali mi oksytocyne i cos tam jeszcze ale zadnych skurczy nie było.Po zbadaniu mnie stwierdził lekarz ze główka małego jest wysoko i ze sama nie urodze bo szyjka jest bardzo twarda wogóle nie podatna na otworzenie.Dawali mi cos przez 4 dni ale nic nie pomogło i 19 lipca po zbadaniu wód płodowych okazało się ze są zielone i w ciagu 15 min byłam już na sali operacyjnej znieczulenie w kregosłup i 5 min i mały Oli był na swiecie.Może sama cesarka jest do wytrzymania ale po cesarce to sie zaczeły schody.Plackiem leżałam 24 h póżniej wstałam było nawet dobrze szwy ciągły jak diabli ale dałam rade,ale na 3 dobe goraczka 40 stopni i tak przez kolejne dni,masakra,nikomu nie zycze.Do tego przystawiałam małego do cycka ale pokarmu wogóle nie było ,a jak sie pokarm pojawił to brałam matronidazol przy którym karmić nie moglam.Cycy zrobiły sie jak balony sciagałam pokarm ale nie leciał jak trzeba.Od 2 dni znów karmie małego ale i tu do was mam prośbe poradcie mi cos bo nie wiem co robic;moj mały to głodomorek jak był tylko na butli -jadł duzo potem dostał kolki nie mógł sie wypróznic ,położna wsadziła mu rurkę do pupy iwyleciał duzy kloc kupy i gazy mu odeszły i był spokój,teraz karmię cycem ale nie mam tyle pokarmu i musze go dokarmiac bebiko 1 i tu jest problem bo nie wiem ile wyssał z piersi a ile mam dorobić mu mleka.Dzis płakał i nie wiem czy to kolka czy mu zamało dorobiłam cały czas szukał jedzenia.Nie chce go przekarmic bo jak mi położna powiedziała ze to prowadzi do kolek i jak duzo bedzie jadł to pęknie.Poradcie co mam robic bo boję sie o niego i jak on płacze to ja razem z nim. Kupiłam na kolki koperek ale nie wiem czy zadziała. Jeszcze nie czytałam co pisaliście ale jak bedę miała czas to poczytam,napewno przybyło nowych mamuś wiec wszystkiego Najlepszego dla was i waszych dzieciątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trusski
telimena ja odczuwam to samo ;/ niekiedy ten bol trwa ok 3-4 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w nocy dziś pierwszy raz to miałam aż z łóżka na śpiąco wyskoczyłam, ale wydaje mi się, że to się macica obniża. A z kolei wieczorami to tak mi mała wojuje, że myślę,że mi razem z macicą wyskoczy! Zobaczymy jak to będzie, a jeszcze parę dni temu mówiłam, że najgorszą rzeczą jaka jest to przenosić, bo człowiek jak na zbawienie czeka, ale za to możemy się jeszcze dobrymi rzeczami zajadać, mniam mniam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truski, to ty zdecydowanie sierpniowka, bo ja juz od 5 dni bylam zaplodniona jak ty miesiaczke mialas;) a skurczyki to skurczyki:) klucia to na pewno nie przypomina:) caly brzusio sie spina i pobolewa, ale sa bardzo leciutkie, choc jakby sie nasilaly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trusski
heheh moja tez niezle daje czadu. tylko ze juz nie tylko wieczorami. nawet teraz. a najfajniej to widac jak sie lezy ;] ostatnio moj chlopak powiedzial ze jak zaczela kopac to mialam pepek po lewej stronie zamiast na srodku :> najgorszy jest wlasnie ten bol ;/ a zajadam sie czym moge... wczesniej nie jadlam fast fodow i czekoladek. teraz sobie na to pozwalam. wszystko idzie w brzuszek ;] i to mnie cieszy ze nie przytylam wiecej niz 10 kg ;] i mam nadzieje ze szybko zrzuce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno mój mały ma na imie Oliwier urodzony 19 lipca o 9.25 .Waga 4200 i długi na 56 cm.Jakby ktos mógł niech dopisze do tabelki.Zapomniałam ze na laktacje dobre jest karmi czytam i się ucze więc lece po piwko.Do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dziś już o 11.00 big tasty wciągłam;) A mała ostatnio jak mnie na sofie kopła to ja sama się wystraszyłam i podskoczyłam. Apropos przestałam telefony odbieać, bo już nie mogę słuchać pytania czy urodziłam!!!!! Jak ktoś mi pisze czy urodziłam to odpowiadam, że tak ,szreka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trusski
heh do ciebie przynajmniej ktos dzwoni... wiesz ja teraz skonczylam LO, super zdalam mature, dostalam sie na studia, z chlopakiem jest super... ale znajomych ZERO i jest mi z tego powodu okropnie przykro!... jedna kolezanka zadzwoni do mnie raz na czas i tyle ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu gdzie ja mieszkam też nie mam znajomych, bo przeprowadziłam się tu 2 lata temu, ale ze starych śmieci wydzwaniają a to 600 km z tąd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trusski
a gdzie teraz mieszkasz? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja posąsiedzku z sierpniówek gratuluje wszytkim mama a mam pytanko mam od 2 dni tak z 3-4 razy nadzien ból w dole brzucha jakbym miała dostac miesiączke czy to sa bóle przepowiadające ???? i jak długo do finału od tych bóli ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie, ja gdzies wyczytalam, ze dziecko do 2-3 lat je tyle ile ma potrzebe i samo sie nie opycha, wiec nie wiem czy mozna przekarmic niemowlaka, najwyzej mu sie moze ulac. ale ze lekarzem nie jestem to doradzac w tej kwestii nie bede:) kokopelasa, szkoda ze sie tak musialas meczyc:( ale gratuluje;) myszko, niestety, ale tego kiedy cos sie zacznie nie da sie raczej przewidziec:) mozesz zaczac dzisiaj, a mozesz i za miesiac;) tak czy inaczej trzymam kciuki:) kolejny skurczyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×