Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

aneczko dodam, ze ja mam tylko siostre, która jest chrzestną, a mąż nie ma rodzeństwa, dlatego liczba gosci tak sie zawęża :) mama chce zamówic jakis catering, bo koło nas jest niedrogi i smaczny, ale jeszcze zobaczymy czy same nie bedziemy pichcic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blada ja tez chcialam kupic te muszle laktacyjne bo mi ciagle z cyckow kapie a jak karmie to sie leje ale ostatecznie stwierdzilam ze to zbedny wydatek. jak mi z cyca kapie to podstawiam sobie buteleczke i pozniej tym nakapanym dokarmiam malego :D spotkalam sie tylko z kilkoma osobami online ktore tego uzywaly no i zaledwie 1 twierdzila ze sa ok. na allegro tez pisalam do tych co sprzedawali uzywane i jakos wszystkie babki twierdzily ze to wyrzucenie kasy. a jesli idzie o bolace sutki jaki krem stosujesz? moje kolezanki uzywaly AVENT i ponoc po 2 dniach juz jest super i nic nie boli ani nie peka. moze warto w niego zaiwenstowac?? Basiu u nas z tym prezeniem tez tak jest. po prostu moze tak gazy z siebie wypycha? dopoki nie placze to wszystko ok :) ja juz wcinam po 2 pomidory i po 2-3ogorki dziennie plus jakies owocki, przynajmniej mi zaparciowe problemy przeszly :D fajnie ci ze u was tak malo sie uda. u nas moi rodzice nie przyjda bo raz ze tata bardzo chory a dwa ze nie mozna zostawic babci samej dlatego i meza rodzicow nie bedziemy zapraszac. ostatecznie bedzie nas 6doroslych i Gabrysia no i oczywiscie gwiazda dnia ;) ciesze sie ze nie jestem odosobniona jesli idzie o kameralne chrzciny. a powiedz mi jak to wytlumaczycie reszcie rodziny?? i jeszcze slowo o karmieniu. ja po prostu karmie Krzysia pare razy z tej samej piersi (z drugiej mi skapuje do butelki heheh) tak mi powiedziala polozna wlasnie po to by ten nejtlustszy pokarm dostal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spałam tylko 2,5 godzinki!!!!!!!!! Najpierw zabijanie komarów (nie wiem jak one wlatują bo pilnuję żeby okna były pozamykane jak pali sie światło, a poza tym okna od wczoraj od 17.00 były zamknięte w łaśnie ze względu na na komarzyska!!!), potem niunia obudziła się o 24.00, zasnęłam o 1.00 i pobudka o 3.00. Zasnęłam o 4.00 i pobudka o 4.40 i koniec ze spaniem !! SSaczek w końcu chyba zasnął :) Matko! już nie wyrabiam :). Najchętniej to by spała u mamy na rękach. Włożyłam ją teraz w rożek i chyba poskutkowało. Zaraz go rozepnę co by malutka nie była skrępowana ;). Mam nadzieje że sie nie przebudzi. Dzisiaj ze sppacerku nici!! Bo schodzi nam powietrze w jednym kole i tzreba dać do wulkanizacji (wózek nie jest nowy no i niestety...). Rano mężulek poszedl do sklepu po ziemniary żebym mogła spokojnie obiadek przygotrować. To mnie pocieszyłyście z tym cycaniem. Niunia z reguły je dłużej niż 10 minut a potem przerzuca się na drugiego cyca (chociaż nie zawsze) U nas na chrzcinach będzie 13-14 osób. Dziadki siostra z mężem, brat i chrzestny z żoną i siostra mężulka z mężem (ona będzie chrzestną). Tak jak Aneczka mam niewielkie mieszkanko i niestty będę musiała wynająć lokal :(. Nawet nie pomieszcę wszystkich z noclegiem , więc bedą musieli wracać tego samego dnia do domku. My planujemy chrzciny zrobić we wrześniu lub październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka a jak u was cenowo sie ksztaltuje w takim lokalu obiadek? my tez myslimy o wrzesniu, raczej koncowce a to glownie ze wzgledu na to ze Krzys jest jeszcze drobina i te garniturki ktore mi sie podobaja w skelpie sa dla niego sporo za duze. najwazniejsze to zeby sie wyrobic nim siostra cioteczna do torunia na studia wyjedzie :) a jesli idzie o komary to moze kup moskitiere do okna albo taki odstraszacz co to sie w kontakt wpina? my w rossmanie taki kupilismy i jest ok, zadne robele sie nie zlatuja a okna caly czas pootwierane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka u nas w oknie mój tato założył nam siatke, takakupioną w castoramie cieniutką. super sie sprawdza, zadne paskudztwa nie wlatują a jak jest gorąco mozna otworzyc okno :) potem dokupiłąm jeszcze jedną, bo jak mały spi na balkonie, to przyktywam niawózek, dostęp powietrza jest rewelacyjny, a ja nie musze sie martwic, ze jakas osa wleci :) aneczko to uspokoiłs mnie z tym prężeniem, bo nie mogłam wymyslic, co tez mogłam zjesc, a w sumie jak powoli wprowadzałam nowe rzeczy,m to było ok :) co do chrzcin, to my robimy chyba juz za 3 tygodnie, bo teście chcą zobaczyc małego, zanim podrośnie. a ze bedzie bardzo kameralnie i bez mszy, tylko pare minut, wiec będizemy juz mieli spokój :0 reszcie rodziny sie nie tłumacze. mysle ze kazdy zrozumie, poza tym Kubus to kruszyna, gdyby miał pare miesiecy to co innego, a tak, to po prostu uważam, ze jest to bardzo kameralne świeto i takim powinno pozostac :) gdybysmy zapraszali wiekszą rodzine i tak bysmy wszystkim nie dogodzili, wiec po oc w ogóle zaczynac :) blada ja mam muszle z Aventu, ale ich nie uzyam, bo mam malenkie brodawki, a one są jkies wielkie, wydaje mi sie, ze nic by małemu nie pociekło :) ja kupiłam maśćBepanthen i jest rewelacyjna!!! ale maść, nie krem :) spróbuj tej, albo tej o któej wspomina aneczka. Bepanthen działą tez rewelacyjnie, jak Kubus ma troszke pupkę bardziej czerwoną. posmaruje i spokój :) śmiejemy sie z mamą, ze nakupowałysmy nie wiadomo ile kosmetyów, a i tak używamy krochmalu do kapania i kartoflanki do pupki :):) a jak jest chłodno, a Kubus ma jeszcze oczko zaropiałe, to dupkę pod zlew i juz :) dziadek wczoraj mówił, ze biedne dziecko ma wanienke, ale Kubusia wyraźnie zainteresował kurek od kranu i bardzo mu sie podobało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia śpi, obiad w połowie przygotowany :) Aneczko szczerze mówiąc jeszcze sie nie orientowaliśmy cenowo :(. Z tego co mi sąsiadka mówiła (ona rok temu robiła chrzciny) to pewnie około tysiaka wyjdzie :( plus \"coś\" dla ksiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko- aczy ten specyfik włączany do kantaktu nie szkodzi tak małym szkrabom???? Muszę też pokombinować z siatką w oknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny karmiace...ile wam urosl biust?? ja przed ciaza mialam 101/102 w ciazy na 108 poszlo ale teraz... juz jest 112.. obawiam sie ze historia sie powtarza i znowu do 120 dobije...jak jest z wami??? kokopelasa - ja podam ci inny sposob na fotosika. wchodzisz na www.fotosik.pl naciskasz przegladaj, wybierasz foto, naciskasz dodaj, z tego okienka co ci wyskoczy naciskasz KONTYNUUJ MIMO WSZYSTKO i jak juz sie zdjecie zaladuje to pojawia sie taka rameczka a nad nia napis Link do Twojego zdjęcia. kopiujesz to co w tej rameczce i wrzucasz nam na forum :) Anulka stowowalismy to przy Gabrysi i teraz tez. mamy wlaczony w duzym pokoju a maly spi z nami. okno otwarte duzy pokoj i kuchnia calymi wieczorami i nic nie ma. on jest bezzapachowy przeciez. a co do kosztow dla mnie tysiac zl to za duzo. moze gdybym nie szla na wychowawczy to podeszlabym do takich kosztow inaczej a tak to kasa z becikowego musi zostac \"zamelinowana\" na ciezkie czasy. zreszta my sie przez te ciagle wizyty niezle splukujemy z pieniazkow. w tym tygodniu 3 razy do szpitala musze z malym jechac. maz nie moze wziac wolnego, autobusem niewygodnie bo z 2 dzieci sie nie wtarabanie wiec taxowkami trzeba i znowu 50zl niemoje za same dojazdy do lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Stonka ja też oblizywałam małej cumel :( Mam ten preparat ale ja nim tylko pędzlowałam małej w buzi a nie ścierałam Anulka ja też nie mieszczę się w żadne spodnie z przed ciąży i też dochodzę do ud i dalej nie ruszy. No cóż, tak czy siak warto było przytyć ;) rudamaxi, moja sąsiadka dała mi tę samą radę co do pleśniawek i nawet zastosowała to raz i wyczyściła jej buzie. Ale jak zobaczyłam trochę krwi na gaziku to mi się słabo zrobiło. Jeszcze dziś delikatenie jej przeczyszczę sokiem z cytryny i zobaczymy co mi z tego wyjdzie Mała po wczorajszym całodziennym i prawie całonocnym spaniu dziś strajkuje i cały czas ma szeroko otwarte paczołki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka śpi, ja zrobiłam zakupy jedzeniowe przez internet (jak ludzie kiedyśżyli bez netu??? :P ) takze mam chwile dla siebie. Emilka je bardzo różnie - raz wisi na cycu 30 minut i potem czesto dostaje czkawki to daje jej jeszcze drugiego cyca dla popicia, a czasem mała ssie tko 10 minut i ma dość. Co do chrzcin to ja też obawiam sie najazdu gości, zwłaszcza ze mąż ma liczna rodzinę i to mocno trzymająca ie w kupie i on chcialby wszytskich zaprosic. Obawiam sie ze jak dojda moi goscie to bedzie ze 30 osob - czyli male wesele. Zobaczymy jak to ebdzie. Jeszcze skonsultujemy to z naszymi rodzicami, tzn kogo uwazaja ze nalezy zaprosic. Ale u nas w mieszkanku wiecej niz 15- 16 osob sie nie pomiesci. Emilka wczoraj dała nam wieczorkiem do wiwatu - chyba miala kolke albo cos z brzuzkiem. Plakała strasznie, jakby z niczego, choc byla najedozna i miala sucho. Plakala, pzestawsala na chwile i znow plakala. Ja juz bylam przerazona, bo to trwalo z 1,5 godziny - lulalismy ja z mężem na zmiane i nic nie pomagalo. Prezyla sie do tego. To chyba kolka, nie??? W sumie nie wiem jak sie rozpoznaje kolke...... :( moze jakies wskazowki??? W kazdym razie mielismy proble herbatki koperkowej HIPPa i chyba pomgla małej. Dzisiaj ja juz kupilam na wzselki wypadek gdyby , odpukac, jeszcze taki alarm mial nastapic. W kazdym razie na razie dieta scislejsza. Skubnelam kilka mniej dozwolonych rzeczy, wiec moze cos od tego - tzn generalnie jem wszytski chude, gotowane i drobiowe miesko tlyko. Ale skusilam sie na 1 czekoladke, mini-kawaleczek ciasta mojej mmay ze sliwkami i kilka winogron. Wiec chyba cos z tego.... W kazdym razie na razie odstawiam takie smakolwyki i zaczna notowac co jem i potem wprowadzac pojedzynczo cos nowego. Eh....na takiej diecie to szybko schudne.... Dzięki dziewczyny za info o ciemieniuszce i o cycaniu w towarzystwie. Co do ciemieniuszki,to Emilka nie ma, ale mam moja pwoeidziala, zeby zapobiegawczo smarowac oliwka. Zapytam sie poloznej srodowieksowej jak wpadnie do nas jak to z tym jest. A co do cycania w obecnosci, to bede musiala sie przyzwyczaic moze. W obecnosci kolezanek, czy mojej rodzinki spoko, ale wlasnie wczoraj przyz tesciach (a wlasciwie przy tesciu) mialam opory i poczekalam az sobie pojda. A na spacerku ejszcze nie byłysmy, takze wsyatsko przede mna. Choc prawda, ze po pobycie w szpitalu pozbylam sie duzej czesci swojej wstydliwosci - w koncu w szpitalu byl \"totalny ekshibicjonizm\" :D :P OK, wystawie mała troche na balkon. Na dworze dzis średnia pogoda, takze odlozymy pierwszy spacer jak bedzie łandniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas dzisiaj cały dzien pada deszcz,dzieciaki nie chca zasnac,czy wasze dzieciaczki tez tak reaguja na taka pogode bartus przspał dzisiaj dopiero 45minut i ani nie mysliospaniu mam pytanko co macie juz wypróbowane tak na 100% z jedzonka poczym wasze dzieciaczki czuja sie super i nie maja kolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i zapomniałamjeszcze www.bartoszmazurek.bobasy.pl zapraszam nastronke bartusia z jego pierwszymi zdjeciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik-moja Zuzia kończy dzisiaj miesiąc a już zdążyła przejsć silną żółtaczke była w szpitalu,czerwone gardło i antybiotyk,a od jakiegos czasu kolki choć mam jeszcze ścisłą diete.A od czterech dni to krzyczy nawet i po całych nocach. Położna odradziła mi herbatki koperkowe bo pomagają ale powodują też zbieranie sie gazów -takie zamknięte koło. Poleciła nam PLANTEX i wczoraj po południu dałam Zuzi 30ml nawet chętnie wypiła i puszczała bąki aż się pielucha trzęsła. Będę jej dawac do picia trzy razy po 20-30ml nie za dużo żeby sie nie oduczyła od piersi. A objawy kolki u nas są takie-kopie nóżkami,czerwienieje,płacze,ssie piers chwilke po czym wipluwa i znów płacze.Piersi mam nabrzmiałe już od tego dostawiania do piersi a wczoraj to ją oszkuałam smoczkiem.Leżałam przu niej dotykałam jej policzków a smok w buzi i zasnęła. Na ciemieniuchę polecali w tv emulsje z mocznika ale jeszcze nie mamy potrzeby smarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu - a Plantex to w aptece sie kupuje? A wogole to juz teraz nie wiem czy faktycnie to byla kolka, bo ogladamteraz na TVN Style program \"MAmo to ja\" iwlasnie bylo o kolkach. A tam poweidzieli ze kolka pojawia sie w 4-6 tyg , a Emilka ma dopeiro 9 dni! Juz nic nie wiem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udalo nam sie poltorej godzinki pospacerowac i pewnie bysmy dalej smigali ale coz przylalo... cale szczescie ze doszla juz folia p/deszczowa bo by bylo nieciekawie :D Dominisia super zdjecia a Bartus widac maly model od pierwszych dni!! jesli idzie o jedzonko to na razie nic Krzysiowi nie pzreszkodzilo ale ja to tak lajcikowo wprowadzam. Przy Gabrysi po 2tyg jadlam doslownie wszystko, zero zahamowan hehhe nawet czekolada byla ok :D Madzik z opinii kolezanek na wzdecia najlepszy jest plantex a na kolku zaczynac od esputiconu przez gripe water a dopiero pozniej sab simplex. u nas odpukac na razie nic sie nie dzieje. ja w prawdzie nie mialam kolkowych problemow przy malej ale z opisu to u was wyglada na koleczke. bratanek wlsanie tak mial ze non stop wyl w nieboglosy i ani noszenie ani cycanie nie przynosilo ulgi. probuj klasc Emilke jak najwiecej na brzuszku (a nawat karmic ja w takiej pozycji) mysle ze po malym kesie czegos niedozwolonego kolka by sie nie pojawila ale moze namieszalas za bardzo, nie wiem sama.... Jola27 no to macie niezle przejscia. a probowalas klasc cieplutki recznik na brzuszko malej? slyszalam ze to pomaga. Zycze wam zeby kolkowe atrakcje przeszly jak najszybciej... pocieszajace jest to ze ponoc mijaja jak reka odjal po 3miesiacach Marylko no moj dekolt jak twierdzi maz mocno ponetny i nie pozwala mi w glebokich wycieciach smigac po ulicy zeby sie faceci nie slinili hihihi.... wiesz ja tez bym w sumie chciala chrzcic jak najszybciej ale w co ja Krzynia mam ubrac??? z dziewczynkami mniejszy problem bo masa pieknych kiecek jest a garniturki niestety najmniejszy 68/74. w sumie przy takiej liczbie gosci to spokojnie mozna zrobic w domu. ja sie zastanawiam jak by tu okroic liste ale za diabla mi to nie wychodzi. w sumie bym chciala zaprosic brata ciotecznego z rodzina (jest chrzestnym Gabrysi a jego syn bedzie chrzestnym Krzysia) i moja sis ukochana (prawdopodobnie lada moment przyleci do Polski) ale niestety fundusze mnie ograniczaja 😭 kurcze mowia ze kasa szczescia nie daje ale niestety mocno ogranicza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik-PLANTEX ku[ołam w aptece bez recepty tanie są te saszetki. Dziewiąty dzień to dosyć wczesnie ale ja objawy już zaułważyłam w 14 dniu jeszcze delikatne prężenie a potem sie nasilało. A może ona się nie najada czy to jest przy jedzeniu -to daj drugą pierś. Kolki sa zazwyczaj o stałej porze u mnie ok 19-19,30 sie zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka próbowałam ciepłą pieluszke bo akurat prasowałam,grzanie poduszeczki suszarką też nie pomogło.Dwa razy pomogła ciepła kąpiel w trakcie kolki. Masz racje na dziewczynki jest mnóstwo pięknych sukienek ale garniturek mały może ci sie trafi. Czy planujecie kupić też poduszke do chrztu czy na rękach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu u nas na reku, jakos mnie te bety nie przekonuja. Oblecielismy wszystkie sklepy z takimi malutkimi rzeczami i garniturki typowe sa tylko w 1. w pozostalych atlasowe wdzianka ktore mi sie totalnie nie podobaja. jesli nic nie kupie to po prsotu chrzciny pod koniec wrzesnia beda. a plantex kosztuje ok 1PLN za saszetke. Krzysiowi bardzo smakowal i za jednym pociagnieciem wydul 50ml ale pani dr nie pozwolila nam tego stosowac bo w sumie on kolek nie mial tylko ja chcialam zeby kupke zrobil bo przez te wstretne zelazo ma probelmy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej madzik 80 moja ola miala kolki jka skonczyla 10 dni i od razu bylam i lekarza zeby potwierdzil czy wykluczyl kolki i oczywiscie byly to niestety kolki takze nie bardzo jest regula to kiedy one wystapia, mojej oli nie pomagalo nic ale sab simplex ani debridat ani zadne inne srodki; nosilismy ja z okladami z cieplych pileuch, pamietalam zeby jednak odbijala po kazdym pokarmie, staralam sie ja na brzuch klasc ale nie bardzo to wychodziolo bo plakala, az w koncu wyrosla z tego , miala kolki rowno jeden miesiac dzien w dzien od 18 do 2 w nocy;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pala, Jola i aneczka - ogromne dzięki za info o tej kolce. Kupie w takim razie ten Plantex tez, dopoki nie przybedzie polozna srodowiskowa. Zobacze co tez ona powie. No i zobaczymy czy taka \"akcja\" sie powtorzy jeszcze. Wczoraj woeczorem to bylo po raz 1-szy. Moze faktycznie namieszalam... Dzis scisla dieta, same lekkie produkty :) Co dziewczyny jecie na obiady? Nie liczac rosolku i gotowanego kurczaka? Musze zaczac wymyslac jakies potrawy lekkostrawne. Na razie tylko z tego zo zaobserwowalam w szpitalu to moge zrobic puleciki gotowane z miesa drobioego no i makaron z warzywkami. Czy winogrona mozna jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki, chciałam się pochwalić, że w końcu urodziłam!!!!!!!! w czwartek 26 tego dostałam bóli po koszeniu trawy na traktorku o godz ósmej o drugiej w nocy pojechałam do szpitala, bóle miałam do siódmej rano po czym przeszły, leżałam na patologii, w piątek bóle ponownie przyszły o 21.00 i o 6.25 w sobotę urodziłam, poród koszmar, ale córeczka laleczka 3700 kg, 58 cm długa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
telimena gratulacje!!! jednak traktorek to dobry pomysl:))) teraz czekamy na ciebie justyna:) troche mnie zmartwilyscie tymi kolkami, ja bylam swiecie przekonana ze wystepuja one od poczatku tzn. od urodzenia...moja mala ma wlasnie 4-ty tydzien i mam nadzieje ze jednak nas to swinstwo nie zlapie:( slyszalam tez o sposobie na kolki ze suszarka do wlosow, tylko do konca nie wiem czy to ma byc nawiew na brzyszek czy sam dzwiek;) uspokoic madzik ja jem oprocz rosolkow ... piers kurczaka duszona w marchewce, piers duszona z sosem z zoltego sera, zapiekanke (piers, zziemniaki, marchewka, burak) to sa moje podstawowe dania, kucharka zemnie zadna, to mi maz zrobil i teraz sama sobie serwuje:) no a makaronu z warzywkami nie jadlam wiec sobie zapodam...a co myslicie na temat:ryz z jakblkiem i cynamonem?? mozna cynamon?? ja jak na razie to tylko sok winogronowy pije ja karmie w domu na luzie, tylko jak sa bracia to przy nich cyca nie wyciagam...ale nie ma problemu jak jak sa przy mnie w trakcie karmienia..jakas taka fanaberia, a przy obcych przechodze do innego pomieszczenia...szkoda sie stresowac:) zmierzylam swoj biust, przed ciaza ok.88 a teraz 98, ale dodam ze ja mam ztych nie typowych biustow bo mi nie idze do przodu tylko jakos tak na szerokosc, u mnie miseczki w miekkim biustonoszu do karmienia to D, a takie usztywniane na teraz to nawet nie chce wiedziec:) a i jeszcze jedno bo ja to teraz dzien i noc nosze biustonosz, aja jak to u was wyglada? piszecie ze nakladacie pieluche, ale czy to pod biustonosz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny sorki ze tak malo zagladam ale nie mam czasu non stop cos trzeba robic zreszta sami wiecie ,orientujecie sie czy kobieta karmiaca moze jesc arbuza?czy to nie uczula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Telimena serdeczne gratulacje 🌼 juz prawie mamy komplet, teraz justynka :-) to bedzie najbardziej oczekiwane malenstwo na forum lipcówek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Telimena-gratulacje! Ale ześ wytrząsła niunię na tym traktorku :) Dziewczyny czy można jeść słonecznik albo chleb ze slonecznikiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jeden beznadziejny dzien jutro i pozniej znowu zaczynamy uskuteczniac spacerki!!! no i jestem mega happy bo wlasnie sie dowiedzialam ze moja ukochana siostrzyca przylatuje na poltora miesiaca z synkiem do polski... oj wygadamy sie za wszystkie czasy :) a moze nawet na pare dni uda nam sie razem nad jeziora wyjechac :D Telimena 🌻 gratki!!! a jednak traktorek okazal sie mega dobrym pomyslem :D Nowa, Madzik - i arbuza mozna i winogrona pod warunkiem ze sie zacznie od malych porcji. moja neonatolog i polozna pozwolily mi szybko i na jedno i na drugie pod warunkkiem ze nie zjem kilograma na raz ale stopniowo po gronku co jakis czas, podobnie z arbuzem, pokroic na kostki i taka kosteczke co jakis czas podjadac. Madzik co do obiadow to ja jadam tak z mies: kurczak gotowany. kurczak pieczony. kurczak grillowany. indyk gotowany. pieczen z lopatki, pieczen z udzca indyka.pulpecik z miesa mielonego gotowany z warzyw: ogorki, pomidory (takze w mizerii) salaty, jarzynka z buraczkow czy z marchewki zupy: barszcz czerwony, rosolek, marchewkowa, zacierkowa dania: kartoflak (juz 2 razy ale taki wersja light z szynka zamiast skwarek) canelloni - makaron grube rurki nadziewany miesem mielonym chudym makraron z warzywami ryz z warzywami jak mi sie znudzi sam indyk czy kurczak gotowany to wrzucam go do jarzynki buraczanej/marchewkowej i wtedy wcinam od razu ma inny smak ;) blada u mnie pielucha to zamiast biustonosza. nie znosze ogolnie w biustonoszu smigac (po domu nie nosze) wiec jak cos to zastepuje go pielucha :D zreszta w ten moj cyckonosz to ja sie juz ledwo mieszcze wiec ten tego troche niewygodnie nawet na spacerze juz jest :D a moj cyc to tez z tym rosnacych w szerz ale coooz teraz widac by sie nie pomiescil i poszedl nie tylko na boki ale i w gore :D wisienko spokojnie dziecko karmione piersia nie bedzie nigdy przekarmione bo ono samo sobie reguluje ilosc jedzenia. takze nie ma obaw. kupki rzadkie sa ok dopoki nie sa wodniste. jesli nie maja kosnystencji musztardowej lecz rzadsza to musisz uwazac zeby maly sie nie odwodnil. w razie watpliwosci mysle ze mozesz po polozna zadzwonic i zapytac Anulka78 ja nei wiem jak przy normalnym karmieniu ale ja ze wzgledu na jelitka malego nie moge jesc pieczywa z ziarnami ani razowego. zreszta slyszalam ze takie pieczywo jest ciezkostrawne. ale sprobuj jak malej nie zaszkodzi to czemu nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka1979 dziekuje bardzo za odpowiedz:) Telimena gratulcje:) Wiecie co mam tez problem z pamperasmi narazie kupuje oryginalnego pmpersa i chusteczki nawilzane rowniez z pampersa i co zauwazylam? ze przez pampers przecieka a jak mala lezy na boku to i czasem kupka jak jest zadka wyplynie z pod nogi i ubrudzi poscil albo przescieradlo czy wam tez sie tak zdarza?czy to ja pampersow nie umiem zakladac?juz sama nie wiem :( podpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s-a-m-o-t-n-a
Witam wszystkie lipcóweczki, właśnie czytam co piszecie o swoich dietach i muszę powiedzieć ,że mały skończył miesiąc , a od jakiś 3 tygodni jem wszystko. Jak narazie małemu nic nie jest i mam nadzieję,że nie będzie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×