Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Ale mnie gnębi ta witamina D3 aż się boję. Pierwsze pamiętałam i dawałam jej codziennie a ostatni jak mi się przypomniało. A to wszystko przez te cholerne syropy. Tak się na nich skupiłam, że zapomniałam o tej witaminie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki ....porannie!!! wczoraj nie mialam czasu nawet do was zajzec zaraz pozytam co naklikalyscie... przeczytalam tylko ta stronice;).... u nas wsio ok ... julka znow od paru dni ma kolki ...z to jak zwykle zasluga mamusi ..w poniedzialek najadlam sie grzybkow...i corka sie meczy ... widze ze pisalyscie o witaminie d3... moja julka ma wigantol jak przystalo na wczesniaczka:))... a co do tych waszych stresow odnoscie zapominania...powiem wam tak .. nie stresujcie sie za bardzo ... poniewaz latem kiedy slonka jest sporo...organizm sam to reguluje..ja moje coruni jak byla mala latem wgole nie podawalam .. pamietajcie aby teraz podawac jak juz nie ma tyle slonka ...i nie probojcie nadganiac tego co dzidzi nie dostaly..poniewaz nadmiar wit d3 moze zaszkodzic ....bardziej jak jej niedobor...a tak naprawde zeby dziecko dostalo krzywicy ..naprawde musi byc pozabawione witd3 przez dluzszy okres... co do pocenia pisalam wam juz gdzies ze gadalam z moim pediatra bo julcia przy jedzeniu tez sie poci ...pani doktor powiedziala mi ze to normalne i moze sie tak dziac ..poniewaz dziecko tak jak i dorosly czasem sie meczy zwlaszcza przy jedzeniu jak juz mleczko nie leci tak szybko .... pisalyscie ci o obwodzie glowki ... moja julcia ma 39.3 cm a zwracam na to szczegolna uwage ..poniewaz uczulil mnie na to bo z tego co mi powiedziala neurolog glowa u takiego dzidzi nie moze rozsnac szybciej niz 1,5cm miesiecznie jezeli rosnie szybciej a odchylenia sa spore moze to byc oznaka jakiejs nieprawidlowosci ... wiec jakby nie patrzec julka miala 35 cm jak sie urodzila teraz ma trzy miesiace (za tydzien) i 39,3 cm wiec tak jak mowila neurolog 1,5cm miesiecznie... wiec wcale nie jest dobrze jak dziecko ma duza glowe ..to popiersze...a podrugie przeciez sa dzieci ktore ogolnie rodza sie wieksze wtedy i glowy maja wieksze... wiec nie mozna tego tak porownywac..bo to tak jak z waga ... dzieko ktore wazylo przy urodzeniu 3500 badz 4000kg... moze byc wieksze od tego co wazylo 2700 badz 2000 ....moze ale nie jmusi bo sa dzieci ktore to naganiaja tyle ze nie ma gornych granic przyrostu w wadze a w obwodzie glowki sa ...wazne zeby te proporcje sie wyrownywaly ... Marylko wiec Tatianka wcale nie mamalutkiej glowki tylko normalna ...taka jak powinna miec ...bo z tego co pisalas tez miala przy urpdzeniu 35cm .... Kurna marylko wiesz ze jeszcze nie mam tej czapuni juz wczoraj dzwonilam do tej babki wyslala mi we wtorek z wolomina do mnie jest 15 km ...a czapki niet:(( zla jestem jak osa.... pozatym wczoraj byl u mnie ten gosc od zlewu ...bawil sie z tym parwie caly dzien ...ale wkoncu mi go wymienili .... dobra ide dalej poczytac ...narazie pozdrwaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa mialam ostatnio nie pisalam wam o tym ciezka rozmowe z mezem ...uznal ze sie zmienilam .. i ze go zaniedbuje ...nie ciesze sie jak wraca ...i nie smuce jak wyjezdza...przykro mi bylo tego sluchac ...ale po czesci chyba ma trochu racji ...cala moja uwage absorbuje julka .. kiedys jak np..Ania byla mala tego nie bylo ... moze to przez wiek ...sama nie wiem ...ale musze cos zdzialac ...bo chyba mezus sie smuci ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde martwi mnie jedna sprawa ...mam wrazenie ze jak julcia lezy prosto i odwaraca glowke na bok...to tezszte ciala przegina w przeciwna strone ...nie wiem czy to moja schiza jakas ... czy tak moze byc czy to zaniknie..dodam ze miala po urodzeniu wzmozone napiecie w konczynach ... neurolog ktory ja badal powiedzial ze z racji tego ze jest wczesniakiem moze tak byc ... ale wsumie minelo juz trzy miechy...wiec chyba powinno to zanikac..napiecia juz chyba nie ma powniewaz noizkami kopie normalnie i postawiona na blacie normalnie je ugina..ale martwi mnie ta asymeria jak lezy ...kurde nie wiem czy ktoras z was wie o co mi chodzi ... a moze ktoiores dzidzi tez tak mialo i to przeszlo co ???? czy moze isc z tym do lekarza co myslicie ... dodam ze oprocz tego nic jej nie jest ...gaworzy reaguje normalnie ...smieje sie i takie tam ...aneczko moze ty cos bedziesz o tym wiedziec co?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyglada to dokladnie tak jak widac na tym zdieciu na ktorym jest w sukience na lezaczku ....tylko jak lezy na plaskim i patrzy np w prawo odchyl nie jest tak duzy ..bo tu lezaczek zrobil swoje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalik no to mnie pocieszylas z ta witaminka:), a zosia b. czesto tez przyjmuje taka poze, nawet sie nad nia nie zastanawialam wisienko moja zosia raczej sypia na wznak, teraz jest na takim etapie ze jak klade ja na boczku to nie wiele brakuje a calkiem na brzuch sie poprzestawia, wiec wole jak spi na pleckach, ale dodam ze z zosia nie ma problemu jesli chodzi o ulewanie, zdarza sie to bardzo sporadycznie wiec jak sie tak nie obawiam, staram sie tylko pilnowac by glowke miala na bok. a co do wielkosci glowki, to moja dzidzia ma malutka z tego co piszecie:) urodzila sie to miala 34cm, po 6tyg miala 37, a teraz po drugim sczepieniu 38,5cm, a le z tego co pisze lalik to jest w normie:) ale to ze ma malutka glowke to juz sami zauwazylismy, szieci naszych dwojku znajomych sa o msc mlodsze a glowki maja o wiele wieksze, a nasza jest zgrabniejsza przez to hehe pozdrawiam dzis zmykam juz od rodzicow, moze na wekend wskocze do was pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien bry kolejna przespana nocka... jeszcze gdyby mamusia sie polozla jak synia nakarmila a nie plotkowala na gg z psiapsiola do 24.30 to juz w ogole byloby super ;) Ania nie martw sie ta witamina D3. moja neonatolog zalecila nam 1 kropelke dziennie z tym ze powiedziala ze jak jest duuuzo slonka i duzo jestesmy na dworze to nie ma takiej koniecznosci zeby podawac nawet bo slonce dziala na dzieci lepiej niz sztuczna kropelka Wisienko z tymi raczkami to wczoraj i Krzys mial faze tyle ze w dzien... na reku spal a odkladany sie budzil i marudzil. rece mnie tak wczoraj bolaly ze jak zdejmowalam wieczorem tshirt to czulam bolesnosc ramion doslownie!!! co do pozycji na pleckach to u nas Krzys sam na boku duzo nie polezy bo jak wiesz opanowal sztuke przekrecania sie ;) na wznak kladziemy go odkad skonczyl 2 miesiace z tym ze on sam sobie glowke przekreca na boki no i w lzoeczku ma materacyk pod katem (podlozony porzadnie zwiniety recznik) a teraz mala przerwa nim posty lalik przeczytam bo maruder sie komus wlaczyl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Szymon śpi a ja pije kawke :-) forum i alegro ha ha Marylko bo Tatianka to córeczka mamuni i dlatego chce miec Ciebie ciągle przy sobie :-) Wisienko super promocja tych pieluch, kurcze ze ja tez nie mam w poblizu tego sklepu ;-( no i Aruś kupił sobie jedną paczke hihihi My juz od jakiegos czasu kładziemy Szymona na wznak. jak lezy na plecach to główke ma na bok albo na prosto, rózznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalik o widze ze to samo napsykalam odnosnie witaminy d 3 :) u nas tez maly jest na vigantolu ;) jesli idzie o obwod glowki to ja sama mu go nie mierze tylko przy okazji wizyty comiesiecznej u neonatologa jest to sprawdzane a ze mam babke rewelacja to po prostu sie nei martwie odnosnie tej asymetrii ja bym poszla do lekarza. zaraz mala bedzie miala 3miesiace wiec powinny te wczesniacze przegiecia jej zanikac. wez od pediatry skierowanie do neurologa to bedziesz spokojniejsza. czy Julka zaciska raczki w piastki?? jesli tak to kaldac ja na brzuszku prostuj jej paluszki a najlepiej by bylo zebys ja kladla sobie na kolanach tak zeby mogla wyginac nozki do gory i jednoczenie unosic glowke tak zeby powstawala lodeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIsienko a co do pieluch to numer z Areczkiem przeeeedni!!! kurcze macie szczescie ze ktorych byscie nie uzyli te sa ok. u nas pampki odpadaja i polskie huggies tez. mialam huggies ze stanow i bylo ok a od tych kubusiowych kupionych u nas maly od razu ma uczulenie... dobrze ze mialam je komu odsprzedac bo pampki 3 stoja i mi miejsce zajmuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka, allegro powiadasz??? no ja teraz pierwsze co robie to tam zagladam... na niektorych auckjach mam po 15-18 obserwujacych i jestem ciekawa co z tego wyniknie ;) na razie na bank mam 95zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Aneczko to jakas zmora z tym allegro :-) siedze i ciagle wyszukuje cos dla szymka..... a ubranek w domu to on ma tyle ze mi sie juz nie miesci! no cóz :-) a pamietam jak byłysmy w ciąży to Ty od rana buszowalas po allegro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko z tymi piaskami to jest tak ...ze owszem czasem ma ...ale zawsze grubasny palec jest na zewnatrz piaski ..czasem tez ma otwarte na plecach spi przewaznie z otwrtymi..co do tej asymetrii kurde trochu sie tym martwie ...bo zauwzylam ze wiekszosc czasu spedza w takiej pozycji ...wiec do lekarza tak czy siak pojde...wlasciawie tylko zastanawiem sie czy jest jakis okres w ktorym to powinno zanikac..czy moze zeczywiscie wczesniakom trzeba do tego czasu doliczyc ten okres plodowy .... sama juz nie wiem po 9 mam szczepienie wiec i tak sie wybieram do lekarki ... tylko nie chce sie zblaznic ona i tak mnie juz uwaza za nadopiekuncza ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, już mam lepszy humor po tym co napisałyście o witaminie d3. Teraz już będę pamiętać. Pociesz mnie fakt, że zarzywam tran w kapsułkach tak jak mi polecił ortopeda. Mówił żeby zmniejszyć dawkę witaminy i łykać tran. Jeśli chodzi o obwód główki to Amelia ma dość dużą. Jak sie urodziła to miała 35 a jak byliśmy do szczepienia miesiąc temu to już miała 40. Z tego co piszecie to chyba dośc duży przyrost. Nie wiem czy się tym martwić. Wygląda bardzo proporcjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu pytanie czy zeczywiscie miala 35 przy urodzeniu ....mi w ksiazeczke w szpitalu wpisali 30 cm .... a tydzien pozniej jak wyszlam miala 35 neurolog powiedzial ze to nie mozliwe ....ze albo sie pomylili w szpitalu albo cos jest nie tak dlatego kazala mi sprawdzac glowke ...i stad wiem ile powinna rosnac ... zmierz jej sama to bedziesz miala pewnosc .... pozatym nie umiem ci powiedziec i patrz ile przez miesiac urosnie ... nie wiem czy pozniej znaczy po tzrecim miesiacu ten przyrost nie moze byc wiekszy ...bede teraz na szczepienie szla to spytam pediatre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! jeszcze nie nadrobiłam co u Was przez te dni....ja dopiero odzyskałam kompa, bo wlazł nam jakis syf i nic nie dało sie rady robić, mężu dopiero wczoraj miał czas zrobic z kompem, więc dopiero dzis zasiadłam na kafe....a tęskniłam....że hej... u mnie Ewka rozgadał się na maxa już nie samo ggggg, kkkk, tylko doszło jeszcze cos na kształt hejejej, ejjjjj i różnego rodzaju piski, zabawe mamy przednią. to lecę nadrabiać co u was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale od rana naklikałyscie!! ja odpiero wstałam, bo rano mały obudzi łsie przed 8:00 i rodzice mi go zabrali, abym sobei dospała :) Kuba wczoraj przeszedłsamego siebie. Zasnął o 16:00 i spał z przerwami krótkimi na jedzenie dzisiaj do rana :) wczoraj tyklko praktycznie we snie go wykapałam i ubrałam w pizamke, bo zadne zabiegi, jak włączone swiatło, otwarte drzwi i głosnie rozmowy nie mogły go dobudzic :) a od rana ma humorek ze nie wiem :) no ale nic dziwnego, po tylu godzinac hsnu :) terka dzieki za info, na pewno pójdziemy do lekarza. lalik, mi lekarka mówiła, ze duza głowa jest niebezpieczna, jezli reszta ciałka nie nadąza :) mówiła, ze mierzy sie obwód głowy i powinien sie zgadzac z obwodem klatki piersiowej :) Kubus jest cały wiekszy, wiec mówiła, ze wsyzstko miesci sie w absolutnych normach :) mam przynajmniej nadizeje!! wisienko Kuba tez lezy raczej na wznak, a jak go kłade na boczek to sam sie przekreca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja śpi zawsze na pleckach, z głową raz w jedna raz w drugą stronę. Sama obraca głowę ale ma jedną ulubiną stronę. Za to jak ją kładę na brzuchu to przez 10 sekund leży bezruchu jak kłoda a potem zaczyna dźwigać głowę, jedna ręka jej ucieka i zaczyna się wydzierać. Nie umie prosto trzymać rączek żeby jej było łatwo się podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i te jest wygięta w jedną stronę. Widać to najlepiej jak ją trzymamy pionowo na rękach, i tez słyszałam że to jeszcze z życia płodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ohhh troche odsapnelam po tym co napisalyscie ....ja naprawde mam schize chyba;):))...marylko kliknij fotke w tej czapusi chociaz sobie poatrze;)):))...mojej jeszcze nie ma:(.... co do tych odchylow w bok to juz najgorsze akcje se wkrecalam ...musze jednak wrzyucic na luz ... basiu ...wiem co mi powiedziala neurolog i tylko tu to przytoczylam .. julka tez duzo urosla i ja glupia myslalam ze po miesiacu jej glowa 5 cm urosla od urodzenia do badania...i cieszylam sie...ze tak aldnie roznie a ona mi na to niemozliwe ze albo sie pomylili albo cos jest nie tak dlatego kazala mi co miesiac mierzyc glowke...i zeczywiscie co miesiac ideanie jej poltorej centymetra rosla ...wiec poprostu w ksiazeczce sie pomylili.... a z tego co pislalas Kubus nie ma az tak duzej glowy..zwazywszy na to ze uroodzil sie wiekszy... generalnie chodzi o to zeby np ta glowa nie rosla po 4 cm miesiecznie .... marylko ja zamowilam 38-40 tak na teraz chociaz w domu ja postroioje ...jak juz bede miala ta czapusie to zaprzege tesciowa zeby jej takie robila ...(bardzo dobrze szydelkuje)....bo wzoru jej potzreba;):))... Marylko ja tez sie chyba musze za mojego wziasc znaczy byc milcza ;)...bo czuje sie opuszczony... u nas jeszcze wchodzi to w gre ze moj wyjezdza wiesz tak na trzy cztery dni... a jak wraca chce zeby caly swiet sie krecil wokoj niego ...taki maly dzidzi ...mniejszy od julki;)):)) pozdrowienia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesienko z tym kontem to mnie rozbawialas...skopiuj sobie link w przegladarke...ja juz kukalam na Tatianke:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no Marylko ....wyglda jak aniolek slodka ta czapusia ...a Tatiatnka w niej normalnie cudnie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! My juz po pierwszym spacerze jestesmy. Napije sie kawki i po karmieniu ide jeszcze raz :) Uspokoiłam sie czytajac ze to narmalne ze poca sie raczki i stopki :) Ale jak tak czytam ze Wasze dzieciaczki juz sie same przekrecaja z boczku na brzuszek to sie zaczelam martwic. Jula lezy glownie na pleckach. Od mniej wiecej dwoch tyg ukladam ja na brzuszek no i obym, nie przechwalila czasem polezy 2 min w spokoju ;) a potem znow jest placz - jak ja przekrecam na plecki to zazwyczaj placze z takim zalem i wyrzutem ze czuje sie wyrodna matka:( Hmmm zastanawia mnie tez ten przechyl moja ciagnie na lewo i widac to gdy nosze ja pionowo. W przyszlym tyg mam jeszce jedna wizyte u lekarza wiec sie dowiem co i jak. Narazie zmykam karmic mala. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylko cos nie tak z tym twoim linkiem wpisz go recznie .... co do mojego to powiem ci tak ...on tez mi pomoze jak jest...ale nawet jak jest boi sie ja wykapac czy przebrac w tym sensie zeby np zmienic sweterek ...jest poterznie zbudowany i zawsze mowi ze ma za duze rece...fakt faktem jak juz jest w jakis tam obowiazkach typy posprzatac ugotowac obiad mi pomoze ...ale i tak cala reszta na mojej glowie ..troche w tym wszytkim racji ma .. bo jakos juz tak nie przezywam tych jego wyjazdow .. ale poprostu sie przyzwyczailam ....a swoja droga jak go nie ma nie mam nawet czasu o tym myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×