Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

w zasadzie juz po tygodniu mozna probowac, zakladam, ze teraz powinnas miec okres, ale sie spoznia wiec juz spokojnie mozesz zrobic, z tym ze mi dwa razy w 3 tyg nie wyszly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bluebaby.......
Test ciazowy na obecnosc w moczu hormonu betaHCG wykonujemy nie wczesniej niz 10 dni po stosunku. Najlepszy czas to 14 dni od stosunku. Dlaczego wiec na opakowaniach napisane jest, ze moga wykrywac juz 6 dniowa ciaze? O ciazy mowimy wowczas, gdy zaplodniona komorka jajowa przesuwa sie wzdluz jajowodu, w ktorym zostala zaplodniona, do macicy, gdzie sie zadniezdza. Gdy sie zagniezdzi powstaje kosmowka, ktora wlasnie wytwarza w/w hormon, czyli beta HCG. Niestety, albo i stety, jakoze komorka jajowa jest duza, do tego nie posiada zadnych wici, jak plemnik, dzieki ktorymi moze sie poruszac, droge od jajowodu do macicu pokonuje w ok 4 dni. Jesli doliczymy do tego czas, w ktorym plemniki moga oczekiwac w jajowodzie na komorke jajowa (nawet do 4 dni), powiedzmy 3 dni, otrzymujemy wynik 7 dni. Czyli, ze od momentu stosunku do faktycznej ciazy mija srednio nawet do 8 dni. Dodatkowo musimy doliczyc te 6 dni, aby stezenie hormonu w moczu wzroslo na tyle, aby test mogl go wykryc. W sumie wychodzi wiec nam 13 dni. Ale jakoze test robi sie zawsze z moczu porannego to trzeba doliczyc jeszcze 1 dzien. Tak wiec 14 dni to optymalny czas, po ktorym wynik testu "siusianego" jest wiarygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluebaby
dziekuje za informacje :) 15 dzien cyklu byl 29 listopada i dzis jest dopiero 6 dzien po owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna mam to samo wczoraj taak nagadalam rodzicom ze szok chyba sie obrazili, dzis dalej mnie wszystko wpienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
hej dziewczynki,,my już po spacerku,nawet możliwa dziś pogoda... madzik zapomniałam ci napisać że nowe produkty które wprowadzasz nigdy nie daje się na noc bo właśnie nie wiadomo jak zareaguje dziecko,ja bym ci radziła dać w ciągu dnia i obserwować.. mam pytanko czy już dawałyście kleik ryżowy i kaszkę na gęsto łyżeczką????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz, mnie wkurza to, ze oni podwazaja moj autorytet u dziecka i moje slowa dla nich nic nie znacza i robia wszystko po swojemu... to co wnioskuje z tego gabi??? mamy nie warto sluchac i mozna jej robic na opak... a o co tobie myszko poszlo??? jesli idzie o wprowadzanie to u mnie soczek wypila gabi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mielismy dzisiaj chwile grozy dziecko z Gabrysinej grupy mialo identyczne objawy jak Gabrycha i okazalo sie ze wynik na salmonelle pozytywny wiec biegiem sanepid zaliczalam ale na szczescie wynik ujemny chociaz babka mowi zeby powtorzyc jezcze dla bezpieczenstwa bo w tamtej probce mogl byc - a w nowej juz + jest mi normalnie az slabo z nerwow... rece mi sie trzesa a glowa peka w szwach... czasami jednak zycie mnie przerasta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna mi poszlo o caloksztalt:)hehe wygarnelam wszystko co od dawna lezalo mi na watrobie:) w sumie chodzilo o sprawy finansowe moze jestem swinia ale chodzilo mi sprawiedliwy podzial miedzy mna a siostra a jak sie domyslasz nie ma podzialu w praktyce:(takie jest zycie jedni dostana od rodzicow a inni jak sobie poradza i rodzice widza ze oni sobie radza znaczy nic nie potrzebuja ech........... Aneczka ale ci napedzili stracha cale szczescie ze ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko, to i dobrze ze im powiedzialas, fakt ze babcia o mnie podwojnie zadbala, a mojej kuzynce nic nie zostawila, ale ja nie mam kompletnie nikogo, a ona ma kochajacych dziadkow, babcia juz jej zapowiedziala mieszkanie, a dziadkowi w stanach tez sie bardzo dobrze wiedzie, ma rodzicow, ktorzy ja kochaja(choc tez trafila do ojca bo ciotka nie potrafila sie nia zajac) i w konkurencji jednego mlodszego brata... a ja??? ojciec ma mnie w d..., dziadkow nie mam, o matce lepiej nie mowic... ale ciotka tego nie rozumie, kuzynka tak sie obrazila, ze nawet na pogrzeb babci nie przyjechala... wrzucilam nowe foty na fotosika, jedna basienko specjalnie dla ciebie:) ta z pupka ksawka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Dziewczyny jakie sa potrzrebne dokumenty o urlop wychowawczy do mopsu, z tego co czytałam to Marylko Ty dziś byłas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marylko i ogolnie wszystkie klotliwe jak ja, mysle ze klutnie sa potrzebne dla rozladowania napiecia, zwykle tym bliskim sie obrywa, ale bez tego czlowiek by zwariowal, wiec nie ma co sie tym przejmowac;) a za to jak przyjemnie sie godzic:P gadalam z ta moja kumpela z przedszkola:) strasznie fajnie tak powspominac:D sie z tej radochy ze wreszcie po tylu latach zlapalam z nia kontakt to sie az poplakalam:D na fotosiku wrzucilam fotke fotki, na gornym zdjeciu siedze pierwsza, w kapeluszu i bordowej sukience:) a ona 7 od prawej:) jakie to fajne:D a wy probowalyscie juz odszukac ludzi z przedszkola???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
fernanda do mopsu potrzebujesz: -zaświadczenie z urzędu skarbowego twoje i męża -zaświadczenie z zus ,że opłacane są składki -zaświadzczenie od szefa że udziela ci urlop wychowawczy ( na jaki okres) -ksero dowodu osobistego- -akt urodzenia dziecka - w mopsie dostaje się jeszcze wniosek który trzeba wypełnić aneczka to naprawdę miałaś ciężki dzień!!! marylka dzięki za zaproszenie justyna fajny ten twój ksawcio,fajny golasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez akyualizuje po poniedziałkowym szczepieniu Aneczka1979....Krzyś...12czerwca...2950/49...7125/72..cy c... 2dzieci myszka1975...Kubuś..20czerwca...3400/51....7500/??...cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6650/??...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......6400/68... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..7500/71...mieszane Lalik...Julia..09 lipca.....2150/48...7425/64... cyc+50ml kaszki..3dzieci Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55... ....6000/64 butla Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......7610/??... butla i soczki Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......6260/68....butla _fernanda_....Roksanka...12lipca...3550/56...7360/68...b utla i deserki maania.......Julka.......12lipiec........2500/51... ..6500/?.....mieszane basia_81.........Kubuś...13lipca.......3060/48.......73 20/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......8100/?....mieszane+jabłko Olcia...........Semira.....16lipca......4230/59........? ??....butla f.i.g.i.e.l.e.k .....Agatka ....17lipca...3890/59....7000/65..cyc+zupka Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........7200/64...cyc+ słoiczek Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc listkaa..........Maja......19lipca.....3000/53.... ...6900/61.....mieszane justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......7300/69... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6618/??.....cyc Wisienka.......Arkadiusz....22lipca.....3370/58.....6700 /??...cyc+kaszka Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52.....5800/61.....butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......7560/ok.70..... cyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale Kubus piszczy :) pewine zaraz bedzie kąpanie, karmienie i sen :) moja mame nieźle uczuliło. dostała juz dwa zastrzyki i dodatkową dawke sterydów. teraz jest na pogotowiu. zapytta lekarza o ten żel na dziasłą, bo to on ją uczulił. pojechalismy dzisiaj złatwic sprawe w spółdzielni. zapłacilismy 1500 za członkostwo i prawi2000 za montaz domofonu i anteny z całymi 6 kanałami. nie dziwie sie ze to tyle kosztuje, bo jak zobaczyłam, jaki sobie remont w spółdzielni zrobili to byłąm w szoku!!! w centrum warszawy by sie tego nie powstydzili! oj Kuba płącze musze leciec, później poczytam co napisałyscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mam chwilke po kapaniu :) mama z meżem wracają ze szpitala, jest ok, a Kubusia kapałąm razem z ojcem a mały miał ubaw po pachy :) tak kwiczał i piszczał jak jeszcze chyba nigdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
istra u mnie to samo było z mlekiem :) dałam wczoraj kaszki do mleczka z nadzieją, ze mały pospi do rana, a Kubus jak wzegarku o 2:00 usmiechniety do karmienia :) a mam pytanie. jakich smoków uzywasz do karmienia? bo ja zwykłych AVENT z trzema dziurkami i cos słabo leci ta kaszka. nie wiem za bardzo na co najlepiej zmienic marylko biedna ty jestes z tą chorobą. trzymajcie sie we dwie dzielnie i kuruj sie!! anulka mam nadzieje, ze Martynce katarek przejdzie szybciutko :) meggie widzie ze kolejna jestes na lekach :) też zdrówka życzę 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meggie, Wisieńko, Marylko szybkiego powrotu do zdrowia, no i zdrówka dla dzieci Lalik Marylko Tetianka po prostu nie lubi Reala. :-) Malwinistka ja podaje kaszkę przez butlę. Aneczko na pewno wszystko będzie dobrze. Justynka zdjęcia super. Właśnie mam zamiar poszukać znajomych z przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a właśnie odnosnie mówienia :) co juz wasze wypowiadają? Kubus z luboscia powtarza ostatnio \"baba\" i jest tym bardzo uradowany :):) gosdan właśnie zastanawiałam sie nad tymi trójprzepływowymi, tylko myslałam, ze nie za bardzo zdają egzamin. ale jak polecasz, to spróbuje na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basienko, na fotce pupki ksawka widac znamie na udku, dla ciebie je wkleilam, zebys mogla sobie porownac;) wiecej nie pisze bo mi wcielo... grrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze do Basi odnośnie smoczka trójprzepływowego. Ja Jaśka karmie tylko z oznaczeniem I (o wypływie wolnym), nie przekręcam smoczka podczas karmienia bo i tak szybko leci, ale Jasko dobrze sobie z tym radzi. Jak kupisz to będziesz wiedziała o co mi chodzi. Ja natomiast nie mogę przejść ze smoczka z 2 dziurkami na 3 dziurki. Jak używam z 3 dziurkami to mleko mu wypływa bokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczornie! Ja jeszcze nie spie bo jak bylam odcieta od netu to teraz musze nadrobic :) no ale w zwiazku z grypa meza jutro wracamy do moich rodzicow. Smutno mi tam bez niego no ale co zrobic... bez meza oczywiscie a nie netu Marylko widze ze dziewczynka z charakterkiem rosnie z Tatianki i bardzo dobrze ;) fajne sa takie dzieciaczki! Basiu ja daje Julce kaszke na noc i przesypia mi po niej 10 godz - na 170 ml wody daje 3 miarki mleka i dwie kaszki no i koniecznie smoczek 3 przeplywowy z Aventu :) Aneczko trzymam kciuki za Gabrysie :) Gosdan a moja mloda to ciagnie mleko tylko przez smoczek z 3 dziurkami no i kaszke przez 3 przeplywowy na III :) smoczek nr2 ma tylko do herbatki. Hehe niezly z niej lakomczuch bo nic nie ulewa bokiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz ide spac, ale przygotowalam dzis pare rzeczy do wystawienia, mozecie oblukac je tutaj: http://www.mfoto.pl/show.php?username=tyska83&pageID=4 jakby sie cos spodobalo to mozna pisac, a na pewno jakos sie dogadamy:) ale tylko zolty sweterek z ocieplonymi jeansami jest w rozmiarze na 12 mies, czyli ok 68/74, reszta na 80/86, a dresik 3-cz. te ciemne spodnie i jeansy z paskiem, oraz te zestawy bluzeczek to 110. w kazdym razie rzeczy sa bardzo fajne:) jutro jak sie uda to powystawiam i porobie kolejne:) milego dnia dziewczyny, bo mi sie juz oczy kleja, ide zlegnac przy moich szkrabach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie :) my nawet pospalismy, bo Kubus obudził sie o 7:00, a wczesniej tylko o 4:00 na mleczko. spał od 8:00, wiec ok :) gosdan ja jak przerzuciłąm sie na smoczek z 3 dziurkami, to Kubus tez na poczatku wylewał mleczko bokiem, ale nauczył sie :) i podobnie jak meggie dwie dziurki używam do herbatki :) a po smoczek trójprzepływowy polece dzisiaj :) meggie to widze, ze ty sypiesz mniej mleka, niz każa :) ja ostatnio zrobiłam mu na 170 ml wody 5 miareczek mleczka i niecałe dwie kaszki i chyba brzuszek go rozbolał troszke. choc niektóre dziewczyny daje pełną porcje mleka. człowiek głupieje troche od tego wsyzstkiego :) justynko chyba nie wkleiła sie stronka ze znamieniem Ksawcia, albo ślepa jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie 🌼 Widze, ze dzisiaj dobre spanie macie, tylko Basia ranny ptaszek :) Zycze wam i waszym dzieciakom chojnego swietego Mikolaja i milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×