Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Gość Kikuś
Cześć dziewczyny:) Ja też jestem lipcowa przyszłą mamusia...termin mam na 27 lipca . Mam pytanko...czy któraś wybiera się na usg 3 d i czy moze ma jakies ciekawe namiary, a moze juz ktoraś była?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja jakos nie mam potrezby isc na 3d chociaz wszyscy sie o to pytaja, ja na kazda wizyte ide z bijacym sercem czy wszytsko jest ok a jak mi mierza cisnienie to sie pyta mnie pielegniarka czy sie dobrze czuje i dlaczego sie denerwuje puls mam wysoki...ja zmaierzam karmic okolo 3 mc tylko a powiem wam ze pracowalam 5 lat w stomatologii i lekarze mi mowili ze mleko jest ok do 6 mca z piersi a pozniej to wplywa zle na zeby w przyszlosci i jak wchodzily matki z 2 lub 3 letnimi dziecmi i mowily ze dlugo karmily odrazu wyjmowalam karte do narkozy taka mialy te dzieci orochnice. Moja siostra karmila 3,5 mca a mala ma 7 mcy i ani razu nie byla chora, a kolezanka karmi caly czas i maly ciagle chory wiec nie ma reguly, moz ejestem wygodna ale nie chce miec cyckow do brzucha i tak mam maly biust, a po 2 nie wyobrazam sobie ze dziecko roczne karmie piersia...ale to moje tylko zdanie. Avent bardzo dobra firma. Pytalam o wozek chicco slyszalyscie opinie? a i ktora jest z Wawy ja mam do wyoboru szpitale: karowa, solec miedzylesie...co sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestescie wielkie:):)dzikei za liste:):) a na usg 3d wlasnie sie wybieram na to połówkowe a jak bedzie to powiem po bo nie wiem, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, dzięki za listę przyda się na 100 % Właśnie wróciłam od gina i słyszałam bicie serduszka :) nawet nie wiecie jak sie uspokoiłam:) Piszecie o usg połowkowym - otóz ja mam termin na 22 lipca a usg polowkowe bede miec za 2 tygodnie :/ zdziwilam sie zwlaszcza wiekszosc dziewczyn ma usg okolo tyg 20 a ja bede wtedy w 18 tyg. Czy to nie za wcześnie? Mam jeszcze jedno pytanko - Planujemy wypad do znajomych, którzy mieszkaja 300 km od nas. Pytalam gina o przeciwskazania a on mi na to że zaleca podrózy samochodem na odleglość wieksza niz 100 km ze wzgledu na wstrząsy i mogące sie pojawić skurcze. Generalnie to wyszlam od gina w lekkim szoku i nadal sie nie mogę otrząsnąć. Napiszcie o sądzicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Czy u Was też taka paskudna pogoda? Wczoraj pojechaliśmy w góry, bo chcialam trochę pospacerować - Wisła, Ustroń bez śniegu, deszcz, ohyda. Moi chłopcy to chociaż poszaleli w aquaparku w Gołębiewskim, a ja przesiedziałam 2 godziny nad kawą, przynajmniej książkę poczytałam. W ogóle dopada mnie chyba jakaś depresja, brak słoneczka :( Aneczka, jak ja Ci zazdroszczę - 1/3 pracy magisterskiej?! A ja od kilku dni, bez skutku zresztą, męczę jeden referat... Z powodu paskudnej pogody i innych smuteczków pochłonęłam chyba tonę słodyczy!!! A tak się zarzekałam, że nie będę łasuchować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meggie - ja mam za sobą wyjazd na odleglość 450 km w jedną stronę. Lekarz sugerował pociąg. Aż w końcu powiedzial że woli mnie przebadać przed wyjazdem. Tak więc poszłam do niego i wszystko było ok :) Po badaniu stwierdził że mogę jechać :) Zapytałam sie czy mogę jednak autem jechać, a on wtedy zapytał się jakie to auto! A że mamy Citroena z miękkim zawieszeniem więc się zgodził. Ale kazał mi zakupić no-spę i wziąść 1 tabletkę przed wyjazdem (tak na wszelki) i w razie gdyby coś sie dzialo miałam wziąśc Diphergan. Skończyło się naszczęście tylko na no-spie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meggie - ja tez po kazdej wizycie jestem duuuuzo spokojniejsza, dzisiaj maluch stwierdzil ze matka sie przepracowuje i pokazal co potrafi, smialam sie do meza ze odpychal sie brzdac z jednej storny nozkami a z drugiej matke glowa bombardowal bo mialam wrazenie szybkiego przemieszczania i uderzenia z impetem, ale za to jakie wspaniale to wrazenie bylo ;) Sendi a ja mialam przed ciaza piersi B i mimo ze karmilam tyle czasu i w biuscie osiagnelam kolosalne rozmiary to wszystko ladnie po skonczeniu karmienia mi wrocilo na miejsce, zadnych cyckow do pasa czy zwislakow, rozstepy owszem mam ale to m.in. przez to ze w 1 ciazy nie moglam zadnych kremow stosowac ani oliwek (alergia) jesli biuscik sie traktuje na przemian ciepla - zimna woda plus mezowskie masaze to obwislactwo nie grozi. jesil idzie o czas kamirnia - neonatolodzy zalecaja aby karmic pol roku przynajmniej zeby uklad immunologiczny dziecka sie wzmocnil. Moim zdaniem wcale przejscie na butle nie jest wygodnictwem a wrecz robieniem sobie roboty - butle trzeba szykowac, wygotowywac / sterylizowac, wstawac w nocy i szykowac natomiast cyc jest zawsze pod reka. A poza tym jesli tak jak w naszym wypadku rodzice sa alergikami (obydwoje tyle ze ja mam i wziewna i skorna maz tylko wziewna) to takie karmienie zwieksza szanse maluszka ze nie bedzie alergikiem. Alergolog powiedziala mi ze rok karmienia w naszym alergologicznym przypadku to jest minimum (oczywiscie o ile bede miala pokarm) a najlepiej to zeby i dluzej chociaz z 2 razy wstawic karmienie piersia bo to dla dziecka ma zbawienny wplyw. A jesli idzie o zeby... moja siostra jest pomoca dentystyczna w stanach i synka nie tyle piersia co mlekiem odciaganym (maly nie potrafi ssac) karmi juz 9 miesiecy i planuje tak przynajmniej do roku a jej szef wrecz sam to popiera bo i jego zona pediatra bardzo dlugo karmila gdyz wg nich matka wlasnie mleczko i antyciala (czy jak to sie zwie) moze przekazac dziecku najcenniejsze, takze widac co dentysta to inna opinia ale to tak i podobnie z lekarzami jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meggie - co do usg polowkowego to wydaje mi sie ze 18tc to dosc wczesnie. we wszystkich poradnikach i w prasie \'dzieckowej\' termin podaja po 20tc. Ja w pierwszej ciazy mialam USG w 23tc rozmaiwajac z kolezankami polowkowe maja wszystkie miedzy 21 a 24tc ze wzgledu na to ze wtedy juz wsyzstkie organy sa na tyle dobrze wyksztalcone ze lekarz bez problemu moze obejrzec maluszka. Mysle ze pogadaj z ginkiem o przesunieciu terminu a w razie jak nie jestes pewna jego decyzji to zadzwon w terminie wizyty i powiedz ze jestes chora i sama wizyte o 2tyg przesun tak na koncowke 20tygodnia. z tymi podrozami to jest tak ze jedni nie pozwalaja inni nie widza przeciwskazan. Moja kolezanka w 25tc najpierw jechala od nas 3godz na lotnisko a pozniej do Grecji na wczasy poleciala i gin jedyne co powiedzial to \"dobrej zabawy\" jakby cos sie dzialo to kazal jej brac nospe i tyle. Moj gin wiedzial ze jade na studia a to 250km w obydwie strony i trasa tam i z powrotem wykonana w ciagu 1 dnia z przerwa na 1 egzamin, mialam wtedy zalecenie lekarskie zeby lezec wiec kazal mi w samochodzie rozlozyc sobie wygodnie fotel, lyknac nospe forte i zbytnio sie egzaminem nie stresowac. Nie pamietam czy ty mialas problemy ciazowe typu skurcze czy plamienia ostatnio, jesli nieto porozmawiaj z ginem i uzasadnij czemu ci na wyjezdzie zalezy (np ze to dobrze wplynie na twoja psychike etc) jesli powie ze ci nie wolno tzn ze ma ku temu powody i mysle ze wtedy juz ci nic nie zostaje tylko go posluchac jumik - to tylko 1/3 czesci teoretycznej, nad praktyczna to dopiero bdzie jazda :) pisze zasady tworzenia slownika kolokacji w jez. angielskim plus mam zobrazowac to kolokacjami dotyczacymi szkolnictwa (ponad 100sztuk do opisania) jakas wene mialam dzisiaj a to zdarza sie niestety rzadko... no ale trzeba sie zmobilizowac i jak najwiecej do przyszlego weekendu napisac :D aaa pochwale sie - zamowilismy mebelki - szafe i bielizniarke do pokoju maluszka juz, tzn pokoj bedzie nasz i szkraba ale moze sie tam jakos pomiescimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
hej dziewczyny,jestem jeszcze w pracy ale i tak zerkam na fora...8 marca mam usg ,znajoma mi poleciła,badanie bedzie bardzo szczegółowe,będą sprawdzać czy nie ma żadnych wad serduszka,ale można też wszystko zobaczyć i nagrać,usg w kolorze ,a nawet razem z lekarzem można liczyć paluszki dzidzi i nawet na tym badaniu okaże sie czy będzie cesarskie czy normalnie...jesli któraś jest zainteresowana to później mogę napisać namiary,dodam że we wrocławiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Anulka za słowa otuchy. Chciałabym bardzo wyjechać ponieważ jestem juz na 2 miesiąc na L4 i ten wyjazd byłby dla mnie jakąś odskocznią od moich 4 ścian:) Napisz mi proszę co to za lek Diphergan i czy można go dostać bez recepty?? Aneczko jak fajnie że już czujesz ruchy dzieciaczka:) Ja tez bym chciała czuc ruchy mojego maluszka a tu narazie nic - nawet bąbelków nie ma:( To ze usg w tyg 18 jest za wczesnie to mi sie tez tak wydaje ale niestety nie moge przełozyc tej wizyty bo jestem juz na zwolnieniu i lekarz wypisuje mi L4 tylko na 2 tyg. tak więc nie bardzo mogę tak zrobić. Aneczko ja nie miałam nigdy zadnych plamien ani skurczy jedynie co to nadciśnienie dlatego nie bardzo rozumiem slow mojego gina. Dziewczyny powiem Wam ze dziwny ten moj lekarz. Mam nadzieje ze Wy na swoich nie narzekacie tak jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwinistka - jak bylkam w 1 ciazy to nikt o 3d nie mowil nawet i tez byly liczone paluszki serduszko sprawdzane etc. jesli gin ma wprawne oko i lepszy sprzet to nawet na takim zwyklym ci wszystko pokaze. duzo zalezy od umiejetnosci i oczywiscie checi lekarza. u mnie w miescie nie ma usg 3d i na takowe bysmy musieli ok 90km jechac - koszt samego badania 190zl plus dojazd wiec wychodzi sporo kasy. Jesli moj gin niebylby pewien tego co widzi i powiedzial ze uwaza za sluszne zrobienie usg 3d to kase bym pozyczyla i takowe zrobila ale szczerze?? to na chwile obecna nie widze koniecznosci :) Meggie - jakby co to kolejne 2tyg zwolnienia mozesz wziac od rodzinnego na przeziebienie ;) ja na mojego gina nie moge zlego slowa powiedziec, on za to by mi zwolniona pisal a ja nie chce bo nie lubie siedziec w domku ;) a co do ruchow - masz jeszcze czas, w 1 ciazy poczulam pod koniec 20tygodnia teraz w prawdzie juz w 17 ale to druga ciaza ;) Ania1706 - musisz byc faktycznie szczuplusia jak ci tak wczesnie udaje sie stetoskopem serdunko wysluchac, ja mimo ze probuje co wieczor to tym ktory mam w domu (wlasnie stary od cisnieniomiuerza) nie moge nic wysluchac, byc moze sadelko przeszkadza a moze to dlatego ze i gin miewa ten problem - jakos tak dziwnie ulozone mam lozysko i to dlatego. W 1 ciazy ten sam stetoskop serducho dopiero po 25tyg wylapywal wiec spokojnie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do: Asiulek78 mam pytanie: pisałaś,że przez wadę wzroku będziesz miała cesarkę. Ja jestem w podobnej sytuacji, a tak w ogóle to witam, poczytuję sobie Was czasami, ja jestem z topiku czerwcóweczki 2007, bo tak naprawde mam termin na 28.06, ale to wszak bardzo blisko lipca. Wracając do pytania: jakbyś mogła, to napisz jaką masz wadę wzroku: ja nosze szkła kontaktowe -5 na oba oczy, w okularach powinnam mieć -5,5, ale mam za słabe i na razie ich nie zmieniam, bo faktycznie może sie coś po porodzie zmienić, a to wtedy zbedny wydatek, a i tak w okularach chodze tylko w domu. tak czy inaczej mnie okulistka badała dno oka i pomimo krótkowzroczności stwierdziła,że nie widzi przeciwskazan do porodu siłami natury. A potem mi powiedziała,że siatkówka mi sie nie odklei (a to jest bardzo grożne) ale wada jako taka i tak może mi sie powiekszyć. No i teraz sama nie wiem. Oczywiście pójde jeszcze do innej okulistki na konsultacje, ale mam metlik w głowie. Niby siłami natury lepiej dla dziecka, cesarka to jednak spora operacja, przecinaja miesnie i cale powłoki brzuszne...choć z drugiej strony jesli ma mi sie pogorszyc wzrok...sama mnie wiem, mam mieszane uczucia. Bardzo Cię prosze, napisz co tobie powiedziano i jaką masz wade. Jak chcesz mam podany adres mejlowy (jak klikniesz na łyżeczka). Ależ sie rozpisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka 1979 no wlasnie co lekarz to opinia w usa pewnie zupelnie inaczej lecza i co innego doradzaja z karmieniem i ze wszystkim, ja bym nie chciala mkarmic dziecko jakby miala 2,5 roku... nie wiem jak to jest z tym usg polowkowym ja bylam teraz czyli w 20 tyg na badaniu badal mierzyl glowke itp dal caly wykres zmienil termin porodu i pwoiedzial plec, badal mnie przez brzuch juz i czy to bylo polowkowe? kazal zrobic badania glukoze, morfologie mocz i toksoplazm, na szczescie mam znajoma robi mi tokso za 30 zl w panstwowej przychodni, chyba tez zrobie sobie na hiv wrazie czego. Ja jak jade samochodem do tesciow godzinke to mi maluch ciagle skacze w brzuchu i powiem ze boje sie ze mu niewygodnie ograniczam dluzsze jazdy, ale jutro znowu jade dobrze wiedziec wezme nospe, dzieki. A co wady ja tez nosze szkla i mi elkarz juz 3 potwierdzil ze nie mam wskazania do cesraki :( jestem zalamana, boje sie strasznie porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally23.........Natalia.......23........Sląs........11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1....Monika......19.........śląsk.......21...... 29.06.07......+4 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....20.... ..04.07.07......+4 Aneczka1979...Ania......28......podlaskie.......21.....0 5.07.07......+1 Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......20.. ...08.07.07....+3 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....20.....08 .07.07....+3 Anulka78.......Ania..........28........Szczecin.....20.. ..09.07.07.....+6 Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....20... ..10.07.07.....+3 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....17.. ..10.07.07.....+4 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..19... .11.07.07....+5 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....19....11.07.07...+6 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......19 .....11.07.07....+2 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....18...... 13.07.07.... gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....18 .....15.07.07...+3 Olcia81..........Ola.........25.......śląskie........ .18......18.07.07...+2 Pestka1980....Lila.......26......wielkopolskie...18.... 18.07.07....+2,5 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........17. ....22.07.07....+3 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika.......23..........sląsk.......16.. .22.07.07....+3 Stonoga........Iga...........27....Warszawa......15..... 23.07.07....+? Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..17 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania...........22......Wadowice.......18... .23.07.07...+10 Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......16.. ....23.07.07..+3 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30.......usa/Bialystok..... 16....24.07.07 elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... ..11.....25.07.07...0 paula21........Paulina........21........małopolska...... 12......26.07.07. jumik.........Justyna........34.........śląskie........ ..15........27.07.07 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26........Wrocław.....16.... .30.07.07.+2? Kurcze coś mi się wydaje ża ja coś źle obliczam te tygodnie. Od ostatniej miesiączki wychodzi mi 18 tc (16 październik) Tak dla porównania to kiedy miałyscie ostatnie miesiączki?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meggie- lekarz mówił, że Diphergan to bardzo dobry lek uspakajający, wyciszający. Wypisal mi receptę ale czy rzeczywiście jest na recepte tego nie wiem. Czytałam gdzieś w internecie że często lekarze zalecali dziewczynom Diphergan w połączeniu z no-spą na skurcze lub inne tego typu. Ja tak jak Ty siedze w domku na zwolnieniu i wyjazd to była odskocznia. Co do ruchów to czuje je od ostatniego dnia 17 tygodnia :) (to moja pierwsza ciąża). Czuje takie pukania (stuknięcia) od srodka :) i od niedawna takie przemieszczanie się dzidziusia (fiksy czy co?). Na początku (16 tydzień) czułam takie bulgotki ale nie byłam pewna czy to dzidziuś. Więc licze ruchy właśnie od momentu pierwszego puknięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania 1706 - ja miałam oststnią 2 października!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) dawno sie nie odzywalam, jakos tak u mnie nic sie nie dzialo, ale czytam codzien a nawet kilka razy na dzien:) bardzo podobaja mi sie wasze rady na temat wozkow :) nie mowiac o ostatnich listach:) ja bylam wczoraj u gina i jest wszysko ok, male ma ok 19cm, nie widac bylo zadnych szczegolow fizjonomicznych i prawdopodobnie bedzie Zosia:) Dostalam ostatnio nr tel. do poloznej (poleca ja kolezanka, sama tak zrobila) ktora sie wynajmuje na czas porodu, kosztuja ta przyjemnosc 500 zl, z tego co wiem musze sie z nia juz kontaktowac (widocznie tak jest rozchwytywana). A wy co o tym myslicie? Moja mama i tesciowa sa za tym, kazda z nich przeszla kilka porodow i twierdza ze do pierwszego porodu to jest b. dobry pomysl, kiedy sie jest calkowice zdezorientowanym . moja mama nawet juz mi zaproponowala sfinansowanie:) pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja siostra nadal w szpitalu:( ma bardzo wysokie cisnienie przez ktore zemdlala i dzis miala robione eeg:( do poniedzialku na pewno nie wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Marylke chodzi zapomnilam napisac:) 🌼 duzo bedzie miala do nadrobienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania - ja ostatnia @ mialam 28wrzesnia, jak to dobrze pożegnać sie na tyle z zolza :) a co do tygodni to dobrze liczysz bo jestes w 18tygodniu przeciez :) wiek ciazy liczy sie zawsze od ostatniej miesiaczki natomiast wiek dziecka jest o te 2 do 3 tygodni mniejszy w zaleznosci kiedy byla owu. sendi - ja wrocilam do pracy jak mala miala 4,5miesiaca praktycznie na polotra etatu (nauczycielka) no i wypadalo mi na poczatku 1 karmienie a pozniej juz 2. Mala od roku wcinala wszystko a cycanie zostawalo na wieczor noc i ranek. dla mnie karmienie bylo przyjemne - nie mialam ani razu popekanych brodawek czy bolesnych przezyc takze polecam kazdej mamie taki kontakt z maluszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PestkaM - pozdrow Marylke, niech sie z maluszkiem dzielnie trzymaja i przekaz ze na nia czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blada ja uwazam ze to swietny pomysl zeby miec przy sobie SWOJEGO czlowieka od strony medycznej :) cena jeszcze nie jest zaporowa a jak sie i sponsor znalazl to powinnas skorzystac ;) ja mialam ten komfort ze polozna ktora sie mna zajmowala przy malej to przyjaciolka cioci wiec obeszlo sie bez gratyfikacji etc. Przez te kilka lat przybylo nam znajomych i m.in. wsrod nich jest najlepsza polozna w miescie i juz sie zapowiadala ze jesli tylko gdzies nie wybedzie to sie razem z nami do szpitala pakuje :) to samo mowi ta przyjaciolka cioci ze skoro raz rozdzilysmy to i teraz razem a ja sama nie wiem ktora wybrac :D i jedna super i druga wychwalaja.. bedzie pewnie entliczek pentliczek i ta ktora bedzie albo na dyzurze albo iperwsza telefon odbierze :D czy ktoras z was NIE wybiera sie na szkole rodzenia? ja w 1 ciazy nie bylam bo lekarz nie pozwolil a teraz jakos sie juz nie pale bo wiem ze przy skrajnych sytuacjach to co pokaza na szkole rodzenia sie na nic zda a znwou jak sie poloznej bedzie sluchalo to spokojnie sie przejdzie przez to i bez szkolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sendi79 , nie mam się co mądrzyć, bo to moja 1 ciąża, też się obawiam porodu-ale tylkotroche. Bardziej boję sie ewentualnych powikłań ze wzrokiem (jestem krótkowidzem). Ostatnio dużo o tym czytałam, i wierz mi, mimo bólu, ewent. nacięcia krocza to jednak poród naturalny jest mniej drastyczny niż cesarka. Mam kilka koleżanek po cesarce, w sumie szybko wyszły ze szpitala i doszły do siebie też prędko, ale mimo wszystko..pomyśl. poród naturalny, to wiadomo jak wygląda,. A cesarka: przecinają Ci brzuch( mogą być komplikacje przy gojeniu, a o bliźnie nie wspomnę), mięśnie brzucha.. i wszystko tam inne, aby się dostać i wyciagnąć maleństwo. Potem to wszystko musi ci sie wewnątrz zagioić , nie tylko rana na zewnątrz. jak sa wskazania i tzrba, to wiadomo. Ale tak na życzenie, bez powoidu... to chyba lepiej \"zapodać\" sobie znieczulenie, jęśli się bardzo bólu obawia. Ja jeszcze nie wiem, jak to będzie u mnie, ale już dzwoniłam do szpitala i mam zamiar chodzić do szkoły rodzenia, mój mąż jak tylko da radę to też. Oprócz \"rzeczy\' prztydatnych do samego porodu jest także \"instrukcja\" opieki nad naworodkiem, różne porady co i jak robić na początku..Myślę,że warto, a cena nie jest bardzo wysoka późno już, to na dobranoc 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milego weekendu dziewczynki zycze :) u mnie byla ciezka noc bo mala dostalam ponad 39goraczki i pol nocy niespanej, niedawno zaba wstala i ... zero sladu po temperaturze, zadnego kataru kaszlu nic. Nie wiadomo skad ta goraczka w nocy byla wiec tylko sie nadenerwowalam. W sumie dalej sie denerwuje ale przynajmniej nie ma temperatury wiec chociaz to dobre Lyzeczko a nie masz jakiegos okulisty z ktorym moglabys skontaktowac sie prywatnie? mojej kolezance ci panstwowi za nic zaswiadczenia ze zalecana cesarka jest nie chcieli dac a prywatnie pani sie za glowe zlapala ze przeciez powyzej -5 to juz MUS jest zeby ciac a nie wysilkiem ryzykowac poglebienie wady.Z tego co kojarze ona na jedne oko miala -4,5 a na drugie 6 ale glowy nie dam sobie uciac, jak nie zapomne to jej zapytam na gadulcu. Ponoc panstwowi lekarze nie daja cesarkowych zalecen tak latwo zeby nie obciazac kosztami szpitali, il w tym prawdy to nie wiem. Tak jak juz pisalysmy wczesniej co lekarz to opinia i mysle ze trzea by sie z kilkoma skontaktowac. A co do porodow - ja jestem przeciwniczka cesarek na zadanie, wiem jak moim kolezankom sie paskudzilo i jak narzekaly dlatego wychodze z zalzoenia ze jesli ciecie to tylko ze wzgledow medycznych. Ja mialam bardzo trudny porod i moj gin twierdzi ze gdyby nie to ze wiedzial jak mi na naturalnym zalezy nigdy by nie pozwolil tyle czekac. Ale jednak oplacilo sie i zadziwilam personel i urodzilam sama. Dodam ze nie mialam naciecia krocza nawet! Mala urodzila sie o 23 w srode a w czwartek o 6 rano ja juz smigalam po oddziale. I jeszcze mnie polozna opierdzielila bo jak przyszla przed obchodem to siedzialam na lozku po turecku :) duzo zalezy od szpitala i od poloznej ktora jest przy tobie. U nas byla znajoma wiec wiadomo pewne rzeczy odbywaly sie mniej rutynowo. Chociaz u nas w szpitalu juz przynajmniej lewatywy sie nie robi. Ja rodzac 1 dzeicko mialam doswiadczenie z niemowletami u kuzynowstwa wiec pod tym wzgledem szkola rodzenia nie byla mi potrzebna a cwiczyc bym nie mogla bo gin zabronil. Wiem ze przy niektorych szpitalach jest np basen i dziewcyzny bardzo sobie zajecia chwala ale znam tez takie ktore poplacily 500zl za nic - twierdza ze kazdy film dolaczony do gazetki dalby im tyle samo i ze kobieta prowadzaca sie nie wykazala niczym szczegolnie ciekawym. Wydaje mi sie ze nim wybierzesz szkole rodzenia to trzeba popytac kolezanek co i jak no i czy warto. A i jeszcze slowko o znieczuleniu (zzo) znam sporo osob ktore sie zdecydowaly na te wersje no i niewiele z nich jest zadowolonych. Jedna kolezanka okazala sie byc uczulona (czy nadwrazliwa nie wiem jak sie to fachowo nazywa) i zaraz po podaniu zzo dostala strasznych boli glowy i wymiotowala. Inna do tej pory narzeka na bole glowy i zle samopoczucie ale i tak nikt nie przebije mojej sasiadki ktora twierdzi ze 1 dziecko rodzila normalnie i bolalo ale jak przy 2 chciala zzo i zobaczyla igle i jak sie anestezjolog do niej \'dobiera\' to zrezygnowala stwierdzila ze woli zeby ja \'tam\' bolalo :D moj gin wychodzi z zalozenia ze zzo jest ok dla osob z bardzo niskim progiem bolu ale mozna je dopiero przeciez podac w konkretnej fazie porodu (jak sie nie myle to chyba jak jest 5cm rozwarcia) wiec i tak jakis tam bol na poczatku bedzie no a parte tez przeciez sa odczuwalne. Poza tym wg niego jest niewielu lekarzy anestezjologow ktorzy potrafia dobrze zrobic zzo. Wiadomo jesli jest cesarka to nie ma wyjscia ale przy normalnym porodzie a moze akurat prysznic i goraca woda pomoga??? mimo wczeniejszych kiepskich doswiadczen i mimo ze gin twierdzi ze na 95% takie powiklania moga pojawic sie ponownie jestem pozytywnie nastawiona do porodu. Dla mnie jest bardzo wazne ze bedzie tam ze mna mezyk, razme jakos damy rade. Najwazniejsze zeby maluszek byl ok a po tylu latach czekania dla niego przetrzymam. sorki za epistolke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! PestkaM - pozdrów serdecznie Marylkę, niech szybko do nas wraca/ją! u nas dziś słoneczko, ale dalej mam jakiegoś doła :( Z tego, co pisałyście wnioskuję, że nie macie problemów z cerą, a mnie ciągle \"wyłażą\" jakieś pryszcze i inne dziadostwa, że wyglądam jak nastolatka w punkcie kulminacyjnym wyciskania zaskórników - cała twarz w rankach i krostkach. Myję się już wyłącznie żelami do cery \"z problemami\", przecieram twarz rumiankiem i nic. Babcia mówi, że na pewno będzie dziewczynka, \"bo urodę zabiera\". To już chyba wolę drugiego chłopaka ;) Miłej soboty !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jumik - mi z początkiem 4 miesiąca wyskoczyły nieliczne pryszczyki i plamki na twarzy i dekolcie :( , śmiałam się bo wtedy przeczytałam, że wkraczam w II trymestr i moja cera stanie sięgłatka (a tu na odwrót). Naszczęście nie mam tego dużo i sa naprawde delikatne :) . A tak w ogóle zauważyłąm że już znikają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a te krostki to aby nie alergiczne? ja w 1 ciazy tak mialam i okazalo sie ze jak zaczelam myc buzie tylko czysta woda i ze wszsytkich kosmetykow zrezygnowalam to zaczelo byc lepiej. No i mowia ze pryszcze krostki i plamki to faktycznie na dziewczynke sa, czyzbym wiec miala szanse na chlopczyka? mi cera poprawila sie szalenie od samego wrecz poczatku, nawet zwykle wągry przestaly sie pojawiac no i jest mega gladziutka. Poza tym obawiajac sie alergii nie uzywam zadnych balsamow po kapieli a i rece i nogi i w ogole cala skora jest jakby aksamitne. calkowita roznica z tym co bylo 5 lat temu... jesli moge cos polecic to sprobujcie mydlo glicerynowe do mycia twarzy moze to cos zadziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w to sobotnie popołudnie. Dzisjaj totalnie leniuchuję...na obiadek do babci, więc całe przedpołudnie wolne. Wczoraj przeglądalismy z mężuniem wózki na necie. I tak się zastanawiam (chyba był już poruszony ten temat) czy wózki z pompowanymi kołami są OK? i jeszcze jedno chyba aneczka wspominała co stosować w razie krwawienia dziąseł...ktoś pamięta?? mnie właśnie dopadła ta dolegliwość i jeszcze jedna nieznana mi zupełnie do tej pory: Pani Zgaga!!! Normalnie jak się wieczorem położę to czuje wędrówkę kwasu do gardła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×