Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Pestka ja słucham właśnie przez zwykły stetoskop i to jest na 100% bicie serducha dziecka. Jest duzo szybsze niż moje. Czytałam ze u niektórych dziewczyn już od 17 tc słychać wiec sprawdziłam i faktycznie. Na początku źle szukałam. Najlepiej słychać trochę nad łonem gdzie nie ma za duzo ciałka. Jak się skupisz to powinnaś usłyszeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
hej dziewczyny,jestem nowa pierwszy raz pisze na tym forum..wlaśnie zaczynam 18 tydzień,termin mam na 25 lipca...mam pytanie czy wy tez macie czasem małe duszności??właśnie dziś jest mi strasznie duszno! może to przez pogode??!! i czy juz czujecie ruchy dzidziusia ?bo ja jeszcze nie poczułam ale czekam ...pozdrawiam Malwina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki ..ja wczoraj bylam z moim u babci na 45 leciu slubu i tak zlecialo a dzis musze sie uczyc bo jutro jade na zjazd:( i nie moge sie zebac do nauki!!!! ,wczoraj na imprezie byla kuzynka ze swoja 3 -miesieczna coreczka lsodziutkie malnestwo -ale tak plakala co chwile ,nie wiedzialam ze male dzieci potrafia co chwile plakac -przerazilam sie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do malwinistka ..mi bardzo czesto brakuje tchu ,nawet przy mowieniu nieraz nie moge zlapac oddechu ,albo spacer zp okoju do lazienki strasznie mnie meczy jestem zdyszana!!! jak stara baba ..wydaje mi sie ze to wszystko przez to ..ze dzidzius rosnie ..wszystko sie powieksza i usciska na takie narzady jak np.przepona itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) trochę mnie nie było, ale dziś siedzę w domku bo mam potworną migrenę już od wczoraj. w nocy mi dała tak popalić ze wzięłam wolne. straszne te migreny to chyba mój największy koszmar w czasie tej ciąży bo inne dolegliwości nie są aż tak dokuczliwe. a jak mnie złapie migrena to 2,3 dni wyjęte z życiorysu i nawet tabletki nie mogę żadnej wziąć. lekarz co prawda mi powiedział że jedną to mogę ale jedna mi i tak nie pomoże a poza tym zawsze brałam na to mocne tabletki więc teraz wolę nie ryzykować więc cierpię i czekam aż przejdzie samo...gin powiedział że to od hormonów i po ciąży absolutnie mi odradza antykoncepcję hormonalną bo będzie jeszcze gorzej. co prawda jak odstawiłam pigułki to migreny minęły ale teraz powróciły. właśnie, byłam na wizycie u gina, z dzidzią wszystko oki. rozmawialam z lekarzem na temat mojej wady wzroku, ponieważ mam sporą krótkowzroczność, i jak w tej sytuacji z porodem i dowiedziałam sie że w tej sytuacji to będę miała cesarke. mam iść jeszcze do okulisty się zbadac żeby wiedzieć czy się coś nie zmieniło od ostatniego badania wzroku bo podobno w ciązy może się wzrok pogorszyć i wogóle zeby było zaświadczenie od okulisty. udało mi się zarejestrować w przychodni dopiero na połowe marca :P to by było wszystko u mnie... trzymajcie się cieplutko dbajcie o siebie i o dzieciaczki :) a ja spadam dalej spac bo od tego bólu głowy chyba zwariuję a jutro mam wykłady :P nie wiem jak na nich wytrzymam w tym stanie... Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania kurcze ja tam niestety nic nie slysze!!! Albo mam stetoskop do dupy albo za wczesnie u mnie. Sprobuje za dwa tygodnie. Poki co mam za tydzien wizyte u gina to mysle ze da mi posluchac na tym swoim urzadzeniu. Strasznie masz fajnie ze tak sobie mozesz sluchac. U mnie dzis kolejny leniwy dzien ale przeziebienie juz mija iczuje sie duzo lepiej. Weekend bede miala ciezki bo w sobote ide na lecie do dziadkow meza a w niedziele na imieniny do ciotki. Ale poniedzialek mam jeszcze wolny to sie zregeneruje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cierpliwości Pestka. Ja słuchałam co słychac w brzuchu już od dłuższego czasu i słyszałam tylko bulgotanie ale się doczekałam. Ja swój stetoskop wzięłam ze starego ciśnieniomierza więc tez nie jest rewelacja. Na wizycie u gin byłam w zeszłym tygodniu 17tc i słuchałyśmy też serca. Mówiła że powinno być słychać bbo jestem szczupła Ale brzuch to mam już gigant i widać już cień kresy czarnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
cześć asiulek ,mnie też czasami dopada migrena i tak samo nic nie biorę , mi zawsze pomagają zimne oklady na czoło i sen...powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
hej dziewczyny mam do was pytanko?jestem z wrocławia i chodzę do przychodni na pabianickiej ,czy może któraś was wie czy ta przychodnia organizuje bezpłatne kursy szkoły rodzenia??? i wogóle jaki szpital radzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sendi79
co do badan na hiv wszystkie moje kolezanki mialy robione, a co do toksoplaz wczoraj wyczytalam w ksiazce o ciazy, ze najbardziej mozna zarazic sie od surowego miesa lub niedosmazonego a od kota domowego ktory nie wychodzi na dwor i je normalne jedzenie nie surowe /jak moj/ bardzo male prawdopodobienstwo, zreszta ja nie sprzatam po nim kuwety mam go 6 lat i nigdy nie bylam chora, a szwagierka nie ma kota a tokso ma od 3 mca ciazy wiec nie ma regulu zastanawiam sie nad wozkiem czy ktoras z was przyszle mamusie slyzszala lub uzywala chicco ct o1 ten 3 funkcyjny? albo chicco auto fix czy cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sendi79
Asiulek 78 a jak moge zapytac jaka masz wade wzroku ja mam -4.75 a pwoiedzial lekarz ze to malo i sie zalamalam:( chcialam cesarke ale moze jeszcze go zbajeruje jakos ihihihhihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam wde wzroku ale małą i mam plusiki. Ptałam sie lekarza a on mi powiedział że wada 5 lub 6 jest groźna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. i znowu weekend, jak sobie tak pomyslę, to ten czas strasznie szybko lecie. Normalnie ucieka mi tydzień za tygodniem jak z bata strzelił. już nie mogę doczekać sie poniedziałku i wizyty i ginki, posłuchamy bicia serduszka i może zrobi USG, bo to będzie 21 tydzień, więc może strzelic połówkowe. Tak sobie myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wizyta też wypadała w poniedzialek, ale to bedzie ostatni dzień 20 tygodnia więc lekarz woli poczekac i zrobić USG w 22 tygodniu :) W poniedzialek mam zgłosić się tylko po zwolnienie :) Tak czy siak nie mogę sie doczekać! No oczywiście zaczynam pomalu dostawać też stresika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:)kurcze ostatnio tak mi czas ucieka ze dopiero dzis tu udało mi sie zajrzec:) Justka i Olcia ja postanowiłam z mężusiem że tez poczekamy do maja:)może w kwietniu kupimy tylko z allegro wózek,łóżeczko,pościele, bujaczek. Remont pokoju i calutka wyprawka tez mnie czeka bo tez nikogo nie mam kto mógłby nam cos darowac z takich rzeczy. Nawet nie wiem ile to pochłonie kasy mam nadzieje że nie braknie:) Powiedzcie dziewczyny macie jakąś magiczną liste takich rzeczy?Bo ja prawde mówiąc myślę że o większości nie mam pojęcia że mam kupic. Jeśli chodzi o ruchy to ja wyczuwam juz od tygodnia takie plumkanie:) jakby melenstwo tam przepływało:) takie mam odczucia:)i to na razie tyle:) Asiulek ja podobnie jak ty miewam migreny ale czesciej je miałąm do konca 4 miesiaca , teraz jakby mniej ale ciiii nawet jej nie wywołuje brrr. Asiulek faktycznie tabletki niewiele pomoga wiec najlepiej spac i przespac ten ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja tez mam miec w 22 tyg usg, mam nadzieje ze dojrzymy wreszcie płeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka 1975 siostra mi zrobila liste co bede potrzebowala jakie rzeczy ubranka sprzet itp ona rodzila w lipcu 2006 wiec jest na biezaco, jak chcesz to Ci napisze, ja bylam teraz na usg wg miesiaczki jestem w 21 tyg ale lekarz wszytsko pomierzyl pwoiedzial mi plec, przesunal termin na 3 lipca, wiec mysle ze to bylo to polowkowe co? ruchy wyczuwalam duzow czesniej to plumkanie a od 2 tyg czuje normalnie kopniecia od srodka nawet moj facet jak polozy reke czuje:) migreny tez mam jak bardzo boli glowka biore apap i tyle mozna 2 dziennie tzn ja moge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka, maj to dobry czas na zakupy, nie za wczesnie ale i na spokojnie bedzie mozna wszystko kupic. A Maj to taki piekny miesiąc ;-) ja do maja odloze kase i wtedy zacznie sie zakupowe szalenstwo :-) a ile sie wyda to nie mam pojecia. Pewnie sporo..... :-) Sendi za liste z wyprawki bedziemy bardzo wdzieczne :-) z góry dziekujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwinistka - też jestem z Wrocka. Co do Pabianickiej, to niestety nic nie eiwem, ale co do szpitali, to z mojego rozeznania potwierdza się z różnych stron opinia, że najlpiej rodzić na Kamieńskiego albo na Brochowie. Ja skłaniam się ku Kamieńskiego, ale to jeszcze nie jest postanowione na 100%. Muszę się przejechać po szpitalach i zobaczyć jak te sale wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sendi - napisz prosze tą listę wyprawkową, też chetnie skorzystam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super sendi:):)czekamy na liste:):) no właśnie justka maj piekny miesiąc:)ja zreszta planuje juz nie chodzic od maja do pracy wiec bede miala i czas i siłę- tak mysle:)no właśnie sendi mi tez pozwolil gin na apap i biore go ale jak mnie boli co tydzien ta glowa to nawet boje sie brac co tydzien, moze przesadnie:)ale to okropne te bóle. Szczególnie do konca 3 miesiac jak mnie glowa bolala to wymiotowalam caly dzien nawet po herbacie czy wodzie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik80 mam pytanie czy pisałaś kiedys na forum: \"czy są wśród was kobietki które chca zostać mamami?\" bo wydaje mi sie ze tam ktos taki był a ja własnie tam pisałam kiedys czesciej teraz tez od czasu do czasu:) Ale przyzna sie że mimo ze nic nie kupuje na razie to zerkam na wasze propozycje wózków i sobie zapisuje juz te stronki:) Mam tylko problem z łóżeczkiem bo nie wiem jakie najlepiej a chce nie za duze bo chce zeby na poczatku stalo w sypialni a tam mamy malo miejsca bo duze łózko stoi i tak zostaje gdzies szer.50cm, wiec nie wiem jak to pomiescic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze wy tu sobie pogaduchy urzadzacie a ja dzisiaj ciezko tyram - udalo mi sie przysiasc i napisac praktycznie caly rozdzial teoretyczny (1 z 3) pracy magisterkseij, jeszcze tylko wymysle kilka ladnych przykladzikow i bede mogla w kompa wstukac :D Sendi - jesli idzie o hiv zadna znajoma nie miala tego badania, poza tym mam kilka znajomych poloznych i zgodnie stwierdzily ze one sie z takowym badaniem u pacjentek sporadycznie spotykaja wiec chyba nie ma takiej koniecznosci. A co do toxo - nie kazdy lekarz zaleca jej robienie, panstwowo skierowanie ciezko wydobyc i tylko w sytuacji gdy gin ma podejrzenie choroby bo sie posiada zwierzaczki lub po wzcesniejszych poronieniach. prywatnie u mnie w miescie badanie kosztuje 140zl wiec z powtorka wyszloby za same toxo 280 a skoro moj gin nie uwaza tego za koniecznosc to nie bede wydawala kasy bo i tak z nia cienko stoje. Wrzucaj wyprawkowa liste siostry - porownamy z tym co ja wklejam z linka :) Usg polowkowe bede miala w 22tygodniu i tez sie nie moge doczekac ale nie tyle dojrzenia plci co uspokojenia sie ze malenstwo ma sie dobrze. Straszny leniuszek z tego naszego bobasa - w pierwsej ciazy mala kopala calymi dniami, w nocy tez dokazywala i to od 20tyg dawala sie we znaki a ten... spokojnie delikatnie czasami machnie ale czesciej sie wypina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos WYPRAWKI tutaj znajdziecie dosc szczegolowa liste,ktora przygotowywalam ja na podstawie wlasnych doswiadczen (lista z 1 ciazy modyfikowana kilkakrotnie) no i opinii dziewczyn z forum 28dni. jest podzielona na rzeczy wg mnie i innych mam konieczne oraz takie dodatkowe, a no i rozpiska co nalezy do szpitala spakowac :) moze innym dziewcyznom tez sie przyda http://wiki.28dni.pl/wyprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec to co siostra mi polecila: lozeczko i wozek, wanienka plus koniecznie wklad do kapieli, nawilzacz powietrza, posciel x2, materac do lozeczka, podgrzewacz koniecznie na 2 butelki ona kupila na jedna i bardzo zaluje, becik, kocyk, pieluchy tetra 10 szt, pampersy, chusteczki nawilzajace, linomag, mydelko,szczotka do wlosow, krem ona uzywa bambino, nozyczki do paznokci, ale nie okragle, termometr do wody ale nie koniecznie, espumisan, koper wloski, glukoza. A z ubranek to pwoiedziala mi dokladnie czego ile ale mam w domu liste, wstepnie napisze tak: pajacyki, body krotki rekaw i dlugi ona rodzila latem w lipcu mala w samym body i pampresie, skarpetki, czapeczki: wiazana i nie, rekawiczki i recznik do kapieli z rzokiem na glowe. Jak znajde liste to w poniedzialek napisze po ile sztuk. W weekend wyjezdzam na wies powietrza zlapac a przy okazji na slub do szwagierki ale tylko cywilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w linku co Aneczka1979 zamiescila jest wiecej rzeczy, poszukam w domu tej listy i porownamy, wiadomo nie wszytsko jets az tak bardzo potrzebne na poczatku, wkladki do stanika np polecila mi chicco mowila ze najlepsze, podgrzewacz zeby sie i wieksze butelki miescily chyba aventu jeszze mamy troszke czasu wiec sie dopytam:) UBRANKA: 4-5 bawełnianych śpioszków, 4-5 bawełnianych kaftaników, 2-4 body, 4-5 bawełnianych koszulek, 1-2 pajacyki, 2 czapeczki bawełniane, 2-3 pary skarpetek, 1-2 sweterki, 1 spodenki, kilka ubranek dodatkowych związanych z porą roku, w której urodzi się dziecko (np. zimą kombinezon, rękawiczki, gruba czapka) PIELUCHY I POŚCIEL: 40-50 pieluch tetrowych pieluchy jednorazowe 4 pieluchy flanelowe becik-rożek 1 kocyk lżejszy 1 kocyk ciepły komplet pościeli poszewki na pościel i kocyki prześcieradło 2-3 duże ceratki do łóżeczka i jedna ceratka do wózka. KĄPIEL I PIELĘGNACJA: wanienka 2-3 ręczniki mydło dla niemowląt termometr kąpielowy myjka oliwka krem do pupy chusteczki nawilżające waciki i patyczki z wacikami szczotka do włosów nożyczki do paznokci plastikowy pojemnik na brudną bieliznę proszek do prania bez fosforanów APTECZKA: 70% roztwór spirytusu jałowe gaziki termometr gruszka do nosa sól fizjologiczna herbatka HIPP z kopru włoskiego KARMIENIE: wkładki laktacyjne odciągacz pokarmu butelka ze smoczkiem herbatka HIPP dla kobiet karmiących AKCESORIA: wózek łóżeczko blat do przewijania fotelik samochodowy lampka nocna torba z przegródkami na spacer A to jeszcze znalazlam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sendi, Aneczka, dzieki za liste wyprawki :-) przyda sie na pewno! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na poczatek odradzam kupowanie laktatora i podgrzewacza do butelek. nie wiem jak wy ale ja od poczatku bylam nastawiona na karmienie pioersia (18m-cy w sumie mala cycala) i raptem 1 butelka mi sie przydala jak mala miala okolo roku zeby jej wody troche zcasami podac :) laktator polecam AVENT - odciagalam pokarm jak poszlam do pracy (Gabrycha miala 4,5 miesiaca) tyle ze mala nie potrafila ciagac butli i niania podawala jej mleczko lyzeczka. poza tym jesli idzie o butelki, laktator i kubeczki niekapki to i ja i moje kolezanki zgodnym chorem twierdzimy tylko AVENT. probowalam z kilkoma tanszymi (nuk canpol i lakta) no i to bylo wywalenie kasy. avent mimo ze nie elektryczny to jest rewelacja. Dziewcyzny ktore studiuja i beda musialy wyjezdzac powinny zainwestowac w taki zestaw - nie pozaluja - http://www.allegro.pl/item166934348_laktator_avent_isis_nowy_w_promocji_gratis_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka ja juz slyszalam kilka pochlebnych informacji na temat Aventu, Ty to jeszcze potwierdzilas. Chyba tez postawie na avent. Fajny ten zestaw. Ja jeszcze widzialam taki gdzie byl sterylizator. Ale czy to takie potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie:) wygrzebałam sie z łóżeczka i trochę mi lepiej już... co do pytań to mam krótkowzroczność - 6.5 i -3.5 to trochę dużo, chociaż moja ciocia która jest pielęgniarką mówiła ze cesarka jest konieczna przy wadach od 10 dioptrii to jednak lekarze wolą nie ryzykować i zalecają cc już przy mniejszych wadach. malwinistka - co do Pabianickiej też nie mam żadnych informacji, ja chyba zdecyduję sie na szkołę rodzenia przy szpitalu na Brochowie, ale nie jestem jeszcze zdecydowana czy będę tam rodzić. muszę się jeszcze rozejrzeć:) dzięki dziewczyny za podanie wyprawki, bo ja sama byłam zagubiona a z racji 1 ciąży nie bardzo wiedziałam co właściwie i ile trzeba tego kupić. teraz mam już pojęcie na ten temat. ja będę wyprawkę organizować gdzieś maj czerwiec jak będę już na zwolnieniu bo tak planuje od maja już sie byczyć. a poza tym będę już po ślubie, pewnie rodzinka sypnie trochę groszem to przeznaczę go na wyprawkę dla dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×