Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Ja wspomnialam,ze moje leczenie i tak bedzie spowolnione - nie bede mogla zbyt czesto na wizyty przyjezdzac... wiec jak kolega, bede miala \'mniej srube dokrecona\'... Zreszta, czy szybsze prostowanie jest bardziej skuteczne od wolniejszego? Nie mam tu na mysli efektow estetycznych, a trwalosc leczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu takie cos znalazlam - ortodontka sie wypowiada: Jeśli chodzi o skuteczność leczenia aparat stałym z zamkami ceramicznymi to jest ona taka sama jak przy leczeniu aparatem z zamkami metalowymi. Często jednak lekarze w obawie o odklejenie się drogego zamka ceramicznego (koszty) boją się stosować łuki aparatów wywołujące większe siły. Zwykle ma to wpływ na nieznaczne wydłużenie czasu leczenia, choć nie jest to regułą. To chyba nie taki zly ten ceramiczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma nie wiem jeszcze kiedy założe aparat, miałam złożyć 12 grudnia ale mam problemy z szóstka po kanałoym leczeniu i musiałam przełożyć, ja się właśnie najbardziej obaiam tego jak ta dwwójka zacznie zmienić miejsce, jak bede wtedy gryzla i właśnie ze przez zaciskanie zębów ona może wolniej się przesówać, będe ci dzieczn za informacje jak to u ciebie wyglada i czy jest brdzo uciążliwe, a na dół też zkładasz a może już mam bo ja dół mam złożyć po 3-4 miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___________________________APARATKI______________________________ ******************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół ___rodzaj___ ******************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X_____________________metalowy 2.__brown_eyed_girl_16_______________X_______________X_____________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X__________________kosmetyczny 4.__minka__________22_____________________________________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X_____________________________ 7.__Ileneczka_______16_____________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________ 10._markotka_______21_____________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X_____metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X__porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X_____metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X____________________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X_____________________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________ 23._hiruni___________________________X_____________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X____metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________ 28._kabansa_______________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06___X__kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X__kosmetyczny 33._beata_81_______________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06_____X____14.12.06____X____metalowy 35._an_ette_________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17______________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27_______________X________________X__kryszt.górski 38._olaszu2_________________________________________________________ 39._cranberry________24_____________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X_____________________metalowy 42._ewelll___________22_____________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X_____________ 44._amaalka________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X___________________kosmetyczny 46._gini*____________27_____________________________________________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X_____________________________ 48._diam____________________12.06____X_____________________________ 49._Gosiaa24________24____13.12.06____X__________________kosmetyczny 50._Ewdzia_________________________________________________________ 60._Cala____________20____06.02.07____X_____06.02.07___X____metalowy 61._foisss___________16___15.09.06_____X_____22.08.06___X____metalowy 62._Braces__________________08.06_____X________08.06__X__kosmetyczny 63._Emma23________23____14.12.06____X________________X____metalowy 64._Chester________________________________________________________ c.d.n.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d. ________________________________APARATKI_________________________ ***************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół___rodzaj____ ****************************************************************************************** 65._ona81_________________________________________________________ 66._malutka22_____________________________________________________ 67._ina24___________24____________________________________________ 68._magdalena_____________________________________________________ 69._rogasiowa______________________________________________________ 70._SUNSHINE23_____23____14.12.06___X______________________metalowy 71._Becia280_______13______________________________________________ 72._di5____________________________________________________________ 73._Vira___________________________________________________________ 74._madziasbb______23_____09.09.05___X____09.09.05___X______metalowy 75._ANKA_666_____________16.12.06___X______________________metalowy 76._io_io___________57____19.07.06___X_______08.06____X____kosmetyczny 77._aparatka_z...____20____16.06.06___X____________________kosmetyczny 78._absinthe__________A_P_A_R_A_T___Z_D_J_Ę_T_Y____________3_lata___ 79._venlaa__________23_______01.07___X_______01.07___X__kosmet./metal. 80._spinaczowa______22____22.12.06___X______________________3metalowy 81._gryglus__________22______05.06____X_______05.06___X_______________ 82._meegi___________________________________________________________ 83._andżolnka_______18______________________________________________ 84._mayica__________23______________________________________________ 85._X_MAN__________26____29.09.06___X_____________________ceramiczny 86._aparatka________23_______________________________X______________ 87._Kociulinda_______29_______________X_______________X______________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! U Was też taka zima? :) Kociulinda - i jaki aparacik wybrałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romku..nie strasz mnie z rana ze ten łuk przeskakujący to az taki problem...;( Jestem z Krakowa, kompletnie nie wiem do jakiego ortodonty isc, bylam u kilku na konsultacjach, pisalam nawet ze spychoterapie zastosowali.. Na studiach nosilam juz aparat, ruchomy, mial nieco poszerzyc gorna szczeke, tam mi ze dwa zabki nachodza na siebie. Pani ortodontka (2 st. specjalizacji) widziala moja wade, ten przeskakujący staw rowniez. Namawiala mnie na ap. stały, ale ja wtedy nie chcialam o tym slyszec. Wszysko byloby ok, ząbki pod tym ruchomym aparatem niezle sie prostowaly. Tylko ze ja mam zly zgryz..i pewnej nocy aparat mi z jednej strony pęknął, przegryzłam go we śnie na 6 tce (bo na dwoch 6kach byl zalozony). Nie poszlam juz z tym do kekarza, wizyta typu dzien dobry-dowidzenia (bez zadnych badan itp) kosztowala wtedy 100 zl a mnie jako studentki nie bylo na to stac. Ponosilam ten aparat jeszcze jakis czas, ale byl juz poluzowany, balam sie ze zrobie nim sobie wiecej krzywdy niz pozytku i odstawilam go. Takze tak widzisz (widzicie) calkiem zielona w temacie nie jestem, i doswiadczenie w noszeniu aparatu tez mam;) Romku ja ci te swoje zdjecia ząbkow wysle. Jakbys mogl mi jakiegos lekarza z Krakowa polecic, bylabym bardzo wdzieczna. Pozdrawiam! Pa. a lat mam 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Dora u mnie zimy nie widzac wcale raczej wiosennie jest:-), ciepło troche mokro ale to nie jest zima:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Tak własciwie to akoś nie moge sie przełamac zeby iśc do chirurga wyrac ząb:-), cały czas mi nie pasuje, odkładam to na nowy rok:-) dla mnie wszystko jest do zniesienia ale nie wyrywanie zebów, okropienstwo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Dora u mnie mozesz dopisac wiek 17, metalowy, zalozenie gory 21.12.06 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to ja tak mam czy wszyscy ale strasznie lubie patrzec sie na zabki w aparacie wzroku nie moge oderwac wiec jak cos to wstawiajcie zdjecia swoje jak znajdziecie w internecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to ja tak mam czy wszyscy ale strasznie lubie patrzec sie na zabki w aparacie wzroku nie moge oderwac wiec jak cos to wstawiajcie zdjecia swoje ,,,,,jak znajdziecie w internecie czyjes tak jest poprawniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Chyba kazdy tak ma, ja tez cały czas ogladam swój aparat:-), moze z czasem mija taka mała obsesja ale póki co to przy kazdym myciu dokładnie ogladam i sprawdzam czy wszystko wyczyszczone:-) Mozesz sobie gdzies w sklepie medycznym kupic lustereczko takie jak maja dentysci wtegy wszystko mozna dokładnie obejrzec:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiruni tak sobie mysle ze pewnie nasza wada nazywa sie tak samo bo ja rowniez bede miala dol zakladany po 3-4 miesiacach nie wiem dokladnie dlaczego ale wszyscy ortodonci u ktorych bylam taki mieli werdykt dla mnie:) a dzis na przyklad mialam ciezka noc bo co zamknelam usta to potworny bol tej dwojki ktora uderzala o dolne zabki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie boje ze przez zaciskanie zabkow ona nie moze sie prawidlowo przesuwac:) to chyba jednak nie jest prawda bo jednak troche sie przesunela:):) a na pocieszenie powiem ze mozna to wszystko wytrzymac jak sie pomysli ze niedlugo bedziemy mialy piekny zgryz ( a cale zycie o tym marzylam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dora mam dla cibie propozycje :) poprowadzisz ze mna forum o aparatach :) ??? takie prawdziwe forum??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Wszedłem na forum które założyłyście-mam taką małą sugestię odnośnie czarnej i białej listy-gdy się tam ktoś znajdzie np przez pomyłkę złośliwość(na czarnej)lub autoreklamę(na białej) to może być dla niego wielka krzywda. Druga sprawa to proponuję trochę cenzurować wypowiedzi oceniające żeby nie doprowadzić do pomówień a pamiętajcie że ortodonci mają dużo kasy i może to się skończyć w sądzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALUTKAmałaJA.....dzieks za fotki:) śliczna jesteś :) ja mysle ze jesli bede miec aparat to nie bede chciala na niego patrzec bo to nie on jest moim marzeniem ale ...proste,sliczne zęby ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymczasowa
witam - mam wielka prosbe, moze znacie jakies sposoby jak moge wybielic aparat, nosze kosmetyczny i gumki zafarbowaly mi sie na zolto - znacie jakies dobry sposb na wybielenie ich? bardzo prosze o pomoc, z gory dziekuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
hej ja nosze kosmetyczny gumki musisz poczekac na wizyte i wymienic na nowe nie wybiela sie (perłowe czy przezroczyste) przezroczyste sie nie wybiela ja uzywam na co dzien pasty wybielającej Denivit i ona naprawde niezle czysci gumki od wizyty do wizyty sa takie same - perlowe a co jadłaś zę się tak śmiesznie odbarwił? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymczasowa
marchewka chyba mnie tak urzadzila, choc moze cos innego, bo bylam na imprezie i rozne pysznosci tam wcinalam a nastepnego dnia sie zalamalam jak zobaczylam gumki:( noszac aparat uzywasz pasty wybielajacej? mozna? ja sie boje uzywac wybielajace, zeby po zdjeciu aparatu nie zostaly mi slady na zebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa we wroclawiu
Mam ogramna prosbę....Czy moglibyscie podac namiary na jakies dobrego ortodonte we wroclawiu??? Niedawno przeprowadzilam sie do tyego miasta i nie znam nikogo kto moglby mi doradzic w tej kwestii. A zaczynam sie powaznie zastanawiac nad zalozeniem aparatu na zeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że większość jest nastawiona na metal. Przez pewien czas też byłam niepewna co do tego co mam założyć. Najbardziej zależy mi na prostych ząbkach, ale zależy mi też na tym, żeby aparat nie był bardzo widoczny. Czytałam wiele różnych opinii, różnych ortodontów, różnych osób, które mają kryształ i nie tylko. Ale chyba najbardziej przekonała mnie moja ortodontka, Ona ma kryształ górski:). Poza tym oszczędzę na słodyczach i będę miała na wizyty;). Chociaż podobałami się moja koleżanka z metalowym aparatem. Miała kolor gumek dobrany do stroju, fajnie wygladała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Ileneczka dobry pomysl z tym forum a najlepsze chyba beda zdjecia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ileneczka :) Właśnie sie tam zalogowałam. W jaki sposób zostałas administratorem? :) Jak sie zakłada takie forum i zostaje administratorem? Mam nadzieję, że to forym stare też bedzie nadal odwiedzane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×