Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

aaaaaaaaaa Dora patrząc na fotki przypomniałam sobie ze czytałam kiedys gazete(Glamour lub cos w tym stylu) i tam było jak WIELKIE GIWAZDY zminiały sie z czasem.....WSZYSYCY nosili aparat!!!!!!!! był tam m.in Tom Cruiz, Jenifer Love jakas tam :) , i inni ktorzy naprawde wygladali oropnie!!!!! powiem inacze..nowy usmiech dodal im uroku (proste i zdrowe zeby). nawet te stare baby -aktorki czy piosenkarki mające nieziemski usmiech wyglądają ślicznie i młodo. wystarczy sie pieknie usmiechanąc i juz wszystko jest ładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dużo daje też wybielanie!!!! Napierw sie rzucają w oczy kosmicznie białe zęby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez juz myslałam nad tym żeby po aparacie wybielić zęby. Koleżamka mi mówila, ze po aparacie zostały jej slady na zębach i musiała wybielić. Słuchajcie, a jeśli pójdę do ortodontki z wyleczonymi juz zębami to dlugo bede czekala na aparat? Np. jak mi kaze wyrwac zęby, to pewnie jakies 2-3 tyg. zeby sie zagoiło, ale mysle ze nie bede musiala, bo kiedys do aparatu ściąganego mialam wyrywane dwie górne szóstki i pozniej w miejsce szóstek urosly mi siódemki, więc miejsce tam gdzie powinny być siódemki jest puste... W takim razie jak myslicie? Dlugo bede czekała? PS. Widziałam na początkach stron tabelke, ale juz jej nie widze... Istnieje? Jeśli tak, to mnie dopiszecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________ ********************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_____rodzaj_____ ********************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27_______________X____________________3_l.______metalowy 2.__brown_eyed_girl_16_______________X_______________X____2_l._______________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X____________________2_l.____kosmetyczny 4.__minka__________22____________________________________2_l._______________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X___1,5_r.______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X_______________________________________ 7.__Ileneczka_______16_______________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X____________________2,5_r.______metalowy 9.__kamyk22________22______________________________________________________ 10._markotka_______21_______________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X ____2_l._______metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X______________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_r.__porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X____2_l._______metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X___________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X______________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X______________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X______________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X____________________2_l.______ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X____________________2_l._______metalowy 21._Onaa21_________21______________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06___________________________________________ 23._hiruni___________________________X_______________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X___3_l._______metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X_____________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X_____________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X_____________________ 28._kabansa_________________________________________________________________ 29._najeli___________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06____X____17.11.06____X___2_l.____kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06____X____________________1,5_r._____metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06____X________________X___2_l.____kosmetyczny 33._beata_81________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06____X____14.12.06____X______________metalowy 35._an_ette_________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17______________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27_______________X________________X_________kryształ_górski 38._olaszu2__________________________________________________________________ 39._cranberry________24______________________________________________________ 40._aneczka_20______________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X____________________2_l._______metalowy 42._ewelll___________22______________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X______________________ 44._amaalka_________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X____________________________kosmetyczny 46._gini*____________27______________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X______________________________________ 48._diam____________________12.06____X______________________________________ 49._Gosiaa24________24____13.12.06____X___________________________kosmetyczny 50._Ewdzia___________________R_E_Z_Y_G_N_A_C_J_A___________________________ 60._Cala____________21____06.02.07____X____06.02.07____X_____________metalowy 61._foisss___________16___15.09.06_____X____22.08.06____X___2_l._______metalowy 62._Braces__________________08.06_____X______08.06____X__¬_2_l._____kosmetyczny 63._Emma23________23____14.12.06____X________________X_____________metalowy 64._Chester_________________________________________________________________ 65._ona81___________________________________________________________________ 66._malutka22_______________________________________________________________ 67._ina24___________24______________________________________________________ 68._magdalena_______________________________________________________________ 69._rogasiowa_______________________________________________________________ cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd 70._SUNSHINE23_____23____14.12.06___X_______________________________metalowy 71._becia280________13______________________________________________________ 72._di5_____________________________________________________________________ 73._Vira_____________________________________________________________________ 74._madziasbb______23_____09.09.05___X____09.09.05____X______________metalowy 75._ANKA_666_____________16.12.06___X_______________________________metalowy 76._io_io___________57____19.07.06___X_______08.06____X___2_l.______kosmetyczny 77._aparatka_z...____20____16.06.06___X___________________1,5_r.____kosmetyczny 78._absinthe__________A_P_A_R_A_T___Z_D_J_Ę_T_Y_________3_l._________________ 79._venlaa__________23_______01.07___X_______01.07___X___2_l.____kosmet./metal. 80._spinaczowa______22____22.12.06___X___________________3_l.________metalowy 81._gryglus__________22______05.06____X_______05.06___X___1_r.________________ 82._meegi__________17____21.12.06____X______________________________metalowy 83._andżolnka_______18______________________________________________________ 84._mayica__________23______________________________________________________ 85._X_MAN__________26____29.09.06___X___________________1,5_r._____ceramiczny 86._aparatka________23_____________________20.11.06___X______________metalowy 87._czarna_inez21____________________________________________________________ 88._Karola___________________09.06___X_______01.07____X______________________ 89._justa21__________________________________________________________________ 90._moja_historia____________________________________________________________ 91._gramatik________26_______________________________________________________ 92._Self_confidence__18_______________________________________________________ 93._aparcik_metal____________________________________________________metalowy 94._kokoha_________30_______________________________________________________ 95._vanityfair26______________________________________________________________ 96._janiołek_________________________________________________________________ 97._Ola…___________18_______________________________________________________ 98._karolcia19_______________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKCJA \"POKAŻMY SIĘ\" ************************************************ *Dora* --> dora.kafeteria@wp.pl Cala --> cala14@wp.pl kamyk22 --> kamyk22-84@o2.pl chester --> krakson@vp.pl ileneczka --> bilka_14@tlen.pl Romek --> rroommeekk@onet.eu hiruni --> hiruni@o2.pl agaga23 --> hospod_m@eu.pl SUNSHINE23 --> aurora102@wp.pl Emma23 --> ewciaos4@wp.pl malutka22 --> jagodka69@buziaczek.pl Becia280 --> becia280@buziaczek.pl igna**aparatka --> igna_aparatka@o2.pl MalutkaMałaJa --> malutkamalaja@o2.pl Gosiaa24 --> gojusik@interia.pl Kewcia --> kewciaaaaaa@wp.pl io-io --> joannaio@life.pl venlaa --> venla@poczta.fm spinaczowa --> spinaczowa@tlen.pl meegi_ --> moowe@o2.pl X-MAN --> mefisto1980@gazeta.pl Ewdzia --> widewcia@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Takie małe szczoteczki do czyszczenia miedzy zameczkami robi oral b i jordan, te jordan to takie małe z żółtymi końcówkami, w rossmanie są:-) http://www.oralb.com/pl/products/spec/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Jutro ide do ortodonty w Kołobrzegu się zapisac! Jak wróce to Wam opowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Chyba nie otwiera sie ta stronka, to podam główną może się otworzy http://www.oralb.com/pl/ później produkty, produkty specjalistyczne i tam sa takie szczoteczki orto:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :-D Co do osób noszących aparat to nosiła go Grażyna Wolszczak ale już zdjęła. Miała estetyczny i nie było go widać a grała w Na wspólnej a teraz widziałam na TVN Style ze jedna z tych dziewczyn co gra w Rodzinie zastepczej Elize chyba tez ma aparat. Ostatnio wypatruje kto nosi aparat, jak mi sie przypomni to wam napisze. A i Matylda Damiecka tez nosila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo, to duzo sławnych ludzi nosiło, ale chyba pierwszą osoba była Mona Lisa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ja nie jestem sławna i znana ale tez od miesiąca jestem szczęśliwaposiadaczka aparatu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dSign - masz na jednej szczęce? Metalowy czy kosmetyczny? Bola ząbki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam na dole i gorze ;) metalowy zabki o dziwo az tak nie bola czuje je czasami jem wszystko jedynie mam problem z odgryzaniem twardego jedzenia jak np skorka od chleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość em44
DORA! Przy pobieraniu wycisków dla potrzeb ortodonty , nie ma zadnego znaczenia , czy ktoś ma jakieś małe ubytki. Ale idąc na umowioną wizytę , lepiej by wyglądało, gdyby zęby były w " dobrym stanie". Jesli chodzi o same wyciski, to niektórzy pacjenci ( zarówno dzieci , jak i osoby dorosłe ), mają odruch wymiotny. Ale przy dobrej współpracy z dentystą, wszystko jest do przejscia. Obecne masy wyciskowe są bardziej przyjemne niz te sprzed lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Apropo aparaów u sławnych i nie sławnych ludzi, ja zauważyłam ze bardzo duzo osób nosi aparacik:-) wczesniej nie zwracałam na to uwagi, ale powiem wam ze prawie codziennie widze kogos z aparatem na ząbkach:-), w sklepie czy na przystanku:-)czy na uczelni, teraz aparaciki stały sie bardzo powszechne i dobrze bedzie duzo ludzi ze slicznymi zabkami:-), no i my tez bedziemy miały sliczne zabki:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nosze juz prawie miesiac aparat i zeby mnie nie bola ale efektu tez nie widac tzn.moja diastema nie zmniejszyla sie nawet o 1mm:(mam tez problem z gumkami,juz po tygodniu jedna zgubilam i wyglad ich nie jest zachwycajacy.Staram sie nie jest zadnych barwiacych skladnikow ale i tak moje gumki sa zolte zaledwie po 2 tygodniach.mam pytanko czy wie moze ktos jak czesto musze wymieniac gumki???wyjezdzam niedlugo i u ortodonty bede pokazywac sie co jakies 3 miesiace i nie wiem co zrobic z gumkami bo nie chce miec ciagle zoltych a nie moge pozwolic sobie na zaden ich kolor tzn. aparat musi byc niewidoczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Może porozmawiaj z orto, moze jakas pasta jest która pozwoli utrzymac gumeczki w czystości, poczytaj wcześniejsze wyowiedzi bo mi sie wydaje ze kiedyś ktoś pisal o tym jaka pasta wybiela, trzymaj sie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Gosia 24 na 70 stronie jest ta wypowiedz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!nie mam teraz zbytnio pisac sesja sie zbliza;(( ale moze w weekend do was dolacze ale mam tera pytanko! mialam po zalozeniu aparatu miec wizyte po mieiacu ale przez swieta wyszlo ze mialam miec po 6 tyg a jeszcze zadzwonila orto i przelozyla i wyjdzie tak ze mam po 7 tyg!no i teraz strasznei bola mnie zebY!!!! a wczesniej prawie wogole, a teraz az mi pulsuje i wydaje sie ze bola mnie i u gory i na dole! czy w tez tak macie?? bo ja slyszalam kiedys z okolo miesiaca to jest optymalny czas miedzy wizytami a po nim to co sie zmienilo cofa sie!nie wiem czy to prawda czy tylko bujda! a martwie sie teraz tym ze zadlugo nie bylam na wizycie i dlatego tak boli!!!:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Nie martw sie ortodontka wie co robi ze tak przedłuża, czasami ząbki bola mają prawo bolec, przeciez sie ustawiają:-) Ja zaraz mam wizyte u chirurga zobaczymy co bedzie z ta moja 8:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez usuwam dzis o 18:00 ósemke. boje sie ale robie odważną minę ;) trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Drogie Panie:) Właśnie wróciłam z wakacji- aparat nie przeszkadzał mi w niczym poza nurkowaniem- coś mi się rurka nie mieściła.:(, nie piszczał na lotnisku, a jak jechaliśmy gdzies na calodniowa wycieczke to nawet zapomnialam o szczotce i tez zyje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Venlaa, trzymam mocno kciuki, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze:-), ja nie musze wyrywac 8, wyrywam 6 ktora była kanałowo leczona i 8 sie spokojnie zmieści:-):-), tylko musze poczekac az mi sie okres skończy;-) Venlaa nie ma co odważna z ciebie dziewczyna:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Wróciłam z usuwania ósemki którego nie było! Pani doktor stwierdzila ze skoro ona zaczęła wyrastać (juz w 1/3) to mam przyjsc za dwa miesiace i bedzie usuwanie bez cięcia i szycia. Chyba lepiej, prawda? Ale co z aparatem? ? opóźni się? :( Nie chcialam z fotela zejsc (!) ;) mam przyjsc porozmawiac z orto, moze założy tylko na górny łuk. tyle stresu na nic ;) wiec dziewczyny pamietajcie aby sie nie stresować za bardzo bo nigdy nie wiadomo jak się wszystko potoczy :) całuski dla was 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
venlaa, fajnie, poczekasz, ale za to nie będzie rozcinania i szycia. Po cięciu i szyciuu byłam opuchnieta, a kiedy usuwałam całkiem wyrżniętą ósemkę nic nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa dzieki ze to mowisz. Czyli usuwanie bedzie lepsze? moge byc spokojna? chyba bede masować to dziąsło żeby szybciej ząb wyrósł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×