Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

A ja chciałabym takie malutkie właśnie. Kiedyś powiedziałam, że chciałabym zwykłego kwiatuszka z pola. Dostałam po jakimś czasie. Dałam Mu kiedyś fiołka, trzyma go zasuszonego w portfelu:). Też cieszę się ze wszystkiego jak dziecko. A najbardziej z małych rzeczy. Bo większe wprawiają w zakłopotanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mówi, że powinnam korzystać póki mogę, bo potem może już tak nie być :). Dora, życzę Ci pracy na cały etet. Wiem jak to jest być w niepewności co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora pytałaś o wade... górną szczękę mam wysuniętą do przodu, a dolną do tyłu :) skomplikowanie. I jeszcze mam wiekszy problem, bo oddycham przez buzię, bo ma tak od maleńkości, i teraz musze się uczyc \"oddychać na nowo\". Hehe, jak to śmiesznie brzmi. Ortodontka dala mi specjalne ćwiczenia.... np, przez to, ze oddycham buzią, mam wiotką górną wargę i ona może przeszkadzać mi przy aparacie, przez to nie umiem gwizdać i jednym z ćwiczeń jest nauka gwizdania, heh :) A gumki te na rozszerzanie szpar między zębami tez będę miala zakładane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka - tez mialam takiego chlopaka... Bylo mi strasznie niezrecznie, jak mnie zmuszal, zebym cos przymierzyla w sklepie, a pozniej mi dawal ten ciuch... Ale uwazam, ze to fajne czasem cos dostac od faceta - byle nie za drogie i nie za czesto. Zalezy tez,jaki macie status - jak chcecie slubowac, to mozna przyjac,ze juz jest cos w rodzaju \'wspolnoty majatkowej\', no i on traktuje Cie powaznie i nieba chce Ci przychylic (moze w domu tak mial,ze jak zasluzyl, to dostawal prezent, wiec takie ma wzorce). Jesli chodzi o separatory - ja mialam okolo 5-6 godzin tylko i nie bylo problemow z zakladaniem pierscieni. Wszyscy mowia, ze spoko, a ja powiem,zeby ktos sie nie rozczarowal, ze zakladanie tych gumek moze byc bardzo nieprzyjemne. Ale reguly zapewne nie ma, bo to i kwestia stloczenia zebow i tego, na ile dentysta/ortodonta jest delikatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy razem ponad 8 lat, więc traktujemy się bardzo poważnie. On już taki jest. Mówi mi, że lubi na mnie patrzeć i największą przyjemność sprawia Mu sprawianie mi przyjemności. Teraz już się w miarę przyzwyczaiłam do tego. Zasze mówi, że ważniejsze dla Niego są czyny, a nie słowa. No i ma rację:). A z separatorami to rzeczywiście jest różnie. Orto też mnie ostrzegała, że może pobolewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam Wam napisać :) Zaliczyłam wszystkie egzaminy :D Dzękuję za 3mane kciuki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, dziekuję Ci ślicznie 🌻 Nie mogłam uwierzyć, że udało mi się zaliczyć wszystkie egzaminy za pierwszym razem bo nieraz jest ciężko. No, ale udało się :) Jeszcze raz dziękuję za kciuki. Wiem, że m.in. Ty je 3małaś :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala - gratulacje Malutka - Tobie tez, czemu ja takiego szczescia nie mam... Same krotkotrwale zwiazki, a miedzy 20 a 26 rokiem zycia bylam singlem totalnym! Teraz mam 29 lat, kolejny nieudany zwiazek za soba i bardzo trudne poczatki z pewnym rockmanem... Kocham go i wiem, ze on mnie tez, ale czesto mam ochote uciec od niego... Nie moge sie z nim dogadac, jestem zbyt wrazliwa i uczuciowa , a on... artysta, skupiony na sobie i swojej pasji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, no tak, wszystkie jesteśmy tu jak siostry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Cala gratuluje zdania egzaminów 🌼 fajnie masz ze sesja tak wczesnie sie u Ciebie zaczeła - u mnie poczatek dopiero 29 stycznia ale pózniej cały luty wolny :) Ola mamy podobna wadę zgryzu, co ciekawe tez oddycham przez buzię i mimo wielu prób nigdy nie nauczyłam się gwizdać ( ale moze znowu zaczne nauke ;) ) Jakie cwiczenia jeszcze musisz wykonywać?? pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Gratuluje zdanych egzaminów Cala zawsze jest ogromna radość jak wszystko w pierwszym terminie sie zaliczy:-), ja akurat w tym roku nie mam sesji, bo to juz 5 rok i tylko jakies tam małe zaliczenie, no ale cały czas skupiam sie na badaniach do pracy:-) Co do funduszy na aparat, ja na szczeście nie mam z tym problemów , mieszkam z rodzcami nie pracuje jeszcze, więc nie było problemu z pieniażkami, rodzice zawsze mówią korzystaj póki mozesz, mam nadzieje Dora, ze bedziesz miec stałą prace i problemy z pieniazkami nie beda ciebie meczyły i ze bedziesz mogła sobie spokojnie zapłacic za aparacik:-) Co do chłopaków i tego ze juz maja dość gadania o aparacie, to mój jest bardzo zadowolony ze moge to wszystko tu na forum mówić, ma nadzieje ze go oszczedze troche:-) Trzymajcie sie aparatki w ten okropny deszczowy dzień🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk22, aparatka-, dziekuję. Kochane jesteście:* Bardzo się cieszę, że już mam wszystko pozaliczane, mam wolne i nie muszę sie o nic martwić:) No... jedynie o język, który mam troszkę poraniony na jednej stronie. No, ale... czego się nie robi dla prostych ząbków;) P.S. Dajcie znać jak będzie Wam zbliżała się sesja. Będę mogła się odwdzięczyć 3maniem kciuków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Cala, mam takie pytanie, wczesniej czytałam twoje wypowiedzi ale nie pamietam dobrze zdaje sie ze masz cos na rozszerzenie szczęki i jak długo sie to nosi:-)?, bo moje plany leczenia chyba sie troszke zmieniają:-), a co do sesji to ja pisałam ze jej nie mam w tym roku:-), w czerwcu bedzie koniec studiowania i cos więcej niż sesja, bo obrona pracy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Hehe, mój chłopak wrócił od dentysty i załamany ze ma 3 dziurki, chyba sie za duzo nasłuchal ode mnie i tak sie przestraszył ze sam poszedł:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatkia-, tzn. ja mam załozony rotator w celu obrócenia (zrotowania) szóstek górnych. Jeśli chodzi o rozszerzanie szczęki zakłada się na ok. kilka miesięcy hyrax bądź expander.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka-, no tak Ty nie masz sesji. Cwaniara :P W takim razie pozostaję mi 3mać za Ciebie kciuki na obronie:) To będzie takie duże zaliczenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehehe :D Uczuliłaś chłopaka dbaniem o ząbki:) Nie chce od Ciebie odstawać:P W gruncie rzeczy nie ma to jak Holywood\'zka para ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Mój chłopak ma sliczne ząbki:-)zawsze prosze zeby mi pokazał, ma prosciutkie:-) Dzięki Cala za informacje o tym rozszerzaniu, zaraz sobie poczytam cos na ten temat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swojego też zapisałam do ojej dentystki. Ma wizytę po mnie :) Pasowałoby mu usunąc kamieć, bo sie nazbierał taki czarny po kawie :O Do leczenia pewno też coś się znajdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich i dziekuje za wsparcie~! gatuluje zaliczonej sesji!mnie to dopiero czeka i weekend pelen nauki:(:( sluchajcie propos chlopakow...moj tez jes cudowny...o apaatac wie juz wszystko i dzielnie znosi kazde nowe rewelacje!teraz chce mi pomoc finansowo na dolny luk ale nie chce sie zgodzic!malutkamalaja u nas tak samo ze czesto klocimy wlasnie o to ze on chce mi cos kupic:):) ale robi mi co chwile niespodzianki!!! dostaje mnostwo kwiatkow:) jak jestem w akademiku to czasem napisze mi cos milego i przesle w liscie czekoladke:) albo przychodza do mnie jacys niespodziewani poslancy i przynosza bukiecki!:) jest cudowny!!:) no i jeszcze propo obsesji!ja tez ja mam... sluchajcie wczoraj bylam na imprezie i moze w ciagu godziny wypatryzlam oprocz mnie z 5 osob z aparatami!normalnie szok ile osob je nosi!!! a osoby z ktorymi bylam, jak mowilam ze nastpepna osobe widze, mowili ze oni wogole tego nie zauwazaja a ja caly czas... strasznei obserwuje teraz ludzi usmiechy!!! w poniedzialek wizyta musze sie zorientowac co z tym dolnym lukiem no i czyszczeneim z osadu i kamienia! jakie radzcie mi gumeczki?? myslalam o takim bladym rozu bo teraz mam jasno niebieskie! biore sie za nauke:/ale strasznei mi sie nie chce!:/:/ milego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Ja tez mam jasne niebieskie takie błakitne, zakładam takie bo do oczu mi pasują, jak juz musi byc ten aparat to niech do czegoś pasuje, zobacz sobie kolorki, Dora tam podaje linki do stron, ładne sa tez liliowe:-), trzymaj sie i nic sie nie martw, szparka po usunietej 4 napewno sie zejdzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) cała: Nie będę dłużej z tobą konwersować, ponieważ egzystujesz w brodziku intelektualnym który koliduje z moimi imperatywami, a poza tym i tak nie rozumiesz idei koncepcji założeń, więc dochodzę do konluzji, że twoje idiospektryzmy z moją charyzmą są emfatyczne. Nie nazywaj mnie dzieckiem bo mnie nie znasz... nie ustawiam tak jak dora bo nie chce zeby w innych tematach w jakich sie wypowiadam ten adres byl widoczyny ... jak nie znasz sytualcji to nie oceniaj ludzi bo to jest po proste zalostne... a bledy mam prawo robic bo jestem dyslektykiem...Jestem bardziej inteligentna niz ci sie wydaje ... z informatyki mialam zawsze 6 i w liceum jednego z lepszych w wawie tez mam 6 wiec daruj sobie kobieto obrazanie i ponizanie innych .. i kto tu jest dziecinny ... Bardzo mnie obrazilo to co powiedzialas .. ja cie nie obrazam bo cie nie znam ale teraz moge powiedziec ze jak na swoj wiek to jestes bardzo niewychowana ... taka kobita powinna wiedziec cos na temat nie znasz a oceniasz :) Krytyke przyjmuje ale nie wiem czy nasz taki cyctat : O gustach sie nie dyskutuje : wiec jak ja mowie ze dla mnie moje forum jest cudowne nie mozesz mi zazucic ze wcalnie nie bo to jest lepsze.. wiedze ze tego tez cie nie nauczyli ... Gdy bym znala cie w rzeczywistosci to bys dostala odemnie plaskacza bo ja nie pozwalam sie obrazac Dora ::::dziekuje ze pozwalasz innym na obrazanie ludzi na swoim forum.... dzikuje bardzo mnie to urozilo i nie mam zamiaru wrocic juz na to forum papapap:* http://aparatki123.p2a.pl/index.php ULEPSZONE forum nie tylko o aparatach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk22 moje ćwiczenia to waśnie to gwizdanie, \"wypychanie\" górnej wargi wodą lub powietrzem... nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć no i musze się pilnować z tym oddychaniem... Oj, strasznie się meczę i jeszcze dziś czuję, że migdałki mi się powiększyły i strasznie mnie bolą... możliwe to, ze od tego oddychania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam od dentysty. Mam nowe wypełenienie:), Jutro mogę śmiało zakładać pierścienie. U mnie też pada i okropnie wieje, pogoda nieciekawa, dobrze, że jest w miarę ciepło, tylko ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×