Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

ja wzielam na pierwsze przezroczyste, chociaz uwazam ze kolorowe sa lepsze- mniej metalu widac:) teraz mam do wtorku czas by sie zastanowic i mysle nad blekitnymi-ulubiony kolor, albo jakimis jasnozielonymi- tak na wiosne:) fajne tez moga byc rozowe:) z tymi przezroczystymi to lipa jest bo jakbym zgubila to nawet bym nie zauwazyla:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma- no.. jakos nie moge jeszcze sie zmusic do usmiechu z aparatem, gdy ktos robi mi zdjecie- boje sie ze na zdjeciu bedzie to wygladalo jakbym miala sprochniale zeby:P poza zdjeciami sie szczerze niemilosiernie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, no właśnie też myślałam, że na początek nie ma co szaleć i myślalam o jednym kolorku np. jasnym różu. Jednak czasami mam ochotę zmieszać np. żółty z fioletowym:) Jednak na pewno będą to gumki kolorowe. Metaliczne do mnie nie pasują bo ja to kolorowa dziewczyna jestem. Będąc starsza i pracująca pewnie bym sobie na wymyślne kolorki nie pozwoliła, no ale póki co:) Jeszcze mam trochę czasu na zastanowienie;) Emma23, masz rację z tym wostrzeniem się dowcipu;) To pewnie z przemęczenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram to co napisała Małamalutkaja ze zęby z aparatem są bardzo urocze sama na ulicy wypatruję ludzi z aparatem:) (taka mała fobia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym była młodsza, pewnie założyłam aparat metalowy i szalała z gumkami :). A tak, stara baba ze mnie i szacowna nauczycielka, będę miała kryształ na zębach. 27-letnia baba, a cieszy się jak dziecko :). Moja koleżanka dobierała gumki do strojów. Na weselu znajomych była ubrana na bordowo i gumki też miała w tym kolorze. Bardzo mi się to podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz wole zeby bylo widac kolor niz metal:) wydaja mi sie optycznie mniejsze zamki ktore maja jakies jasne kolory gumek:) ide spac moje drogie panie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochne dziewczynki ide spać bo już nosem w klawiature wpadam:):):) dzieki za pogawędkę od razu raźniej byłam zapracowana i zabiegana ale fajnie tu do was zajrzeć:):):) doranoc milej nocki Cala ty tez odpocznij po ciężkiej sesji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, dziekuję za stronkę 👄 Chyba poproszę orto o dodatkowe gumki:D Myslę, że nie będzie zgredzikiem i mi da;) Fajnie by było zmieniać je codziennie, dopasowując do ubioru:) P.S. Ale się naśmiałam: \"masz doświadczenie z samodzielnie zakładanym separatorem\" :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala- bylebys tylko dala rade z tymi gumkami, bedziesz musiala prosic o duzy zapas-mi orto zakladajac gumki uszkodzila jedna jakas ostra krawedzia (pozniej gumka spadla, pekla, co skutkowalo dwoma wizytami w jeden dzien i to dzien zalozenia:)) wiec ja raczej nie bede probowala:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta sesja mnie wykonczy dziewczyny...dopiero ide pod prsznic! ja chcialm gumki przezroczyste ale orto polecila mi jasny blekit i polecam na poczatek:):) a propo dodatkow to wymyslialam sobie ze kupie sobie takie malutkie kolczyki kropeczki ktore sa w roznych kolorach:) no i teraz planuje bladu roz lub liliowy wiec takie bede nosic:)ale jasno neobieskie napewno polecam! a na lato koneicznie kolorowe gumki dziewczyny!niech nam zazdroszcza nie tylko ladnych usneichow ale tez kolorowych:):):P:):) dobranoc do jutra!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Jeden wieczór nie było mnie a jakie zamieszanie:-), co do gumeczek ja zawsze zakładam jasne błekitne:-), moze na inny kolorek tez sie zdecyduje, ale te sa bardzo ładne i delikatne:-), u mnie to chyba wszystkie kolorki ma ortodontka, nawet 3 rodzaje niebieskiego:-), troche to prawda ze z kolorowymi gumeczkami wyglada sie jak dziewczynka z liceum:-), mój chłopak mówi ze jak dziecko:-), no ale co zdążymy sie jeszcze postarzeć:-) Dora dziękuje za zdjecia, zaraz tez powysyłam, ładna z ciebie kobietka:-), sukienka tez bardzo ładna:-), zauwazyłam ze sie uśmiechasz taz zeby ząbków nie było widac ja się śmieje tak ze widac wszystkie krzywe, trudno i tak zawsze mam szeroki uśmiech:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Jeszcze wam opowiem jak wygląda romantyczny wieczór z aparatem:-), ślicznie wszystko przygotowane świeczki , jedzonko, stół ładnie nakryty i obok mojego talerzyka wykałaczka:-), no i oczywiście co do wina, było czerwone ale poprosiłam chłopaka zeby poszedł po białe, bo nie chce pic czerwonego, brudzi ząbki:-)), mówił ze sobie wypijemy czerwone jak mi aparat zdejmą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Zdjęcia juz tez wysłałam, tylko jużnie pamietam komu miałam wysłac;-), wysłałam do malutkiejmałej i do cali i do dory:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Do kogoś nie doszedł mail, bo mi zwrotny przyszedł, później to poprawie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cala jesteś prze... :) (chodzi mi o @) też byś u mnie zdała te egzaminy, skoro tyle wiesz o wadach:) mozemy sie już zacząc powoli leczyc u Ciebie? hihi czekam jeszcze na sprawozdanie z ost.dnia poprzedniego roku:) ja odpisze (postaram sie równiez dlugiego) potem, teraz zabieram sie za pisanie referatu bleeeeeeeeeeeeee poza tym fajna sprawa te twoje studia.bo to są studia tak? ciekawe rzeczy, a potem ..ile kasy bedziesz zarabiac!!!!! ja studiuje chemie...podoba mi sie to, a ostatnio doszla do nas dziewczyna , która skonczyla PROTETYKE ZEBOWĄ czy cos takiego...jestem z nią na jednym przedmiocie wiec tak za dokladnie nie wiem, ale wie tez bardzo duzo na temat topicu no i potrafi juz zrobic taki aparat(ale tylko ruchomy), czy jakis wstawic jakis implant... kase zbija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do \"dylematu\"wyboru gumek to chyba orto wie jakie najczesciej ludzie biorą i w jakim zestawieniu dwa kolory nie\"gryzą sie\" i fajnie wygladają...mzoe orto da jakąs rade na ten temat??? ja myslalam ze jak juz bym miala aparat to bez gumek....pamietam mojego kolege ze szkoly średniej jak mial zeilono - zólte gumki i usmiech od ucha do ucha...to nas wszystkich zrażało troszke:) nie wiem dlaczego i dlatego nie chcialabym zrazac do siebie innych poza tym to chyba nie wypada na studiach taka kolorowa chodzila tym bardziej ze ja jestem wiecznie usmiechnieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta! Spało mi sie dobrze bo do 11.00 :) U mnie dziś pochmurno, pada i wieje :-( Nie będe wychodzić z domu, może dopiero wieczorkiem ... na pizzę :) aparatka- dzięki za fotki :) Z Ciebie też fajna laska! Masz duże ładne zęby!!! Powaga!! Mieszkasz nad morzem czy nad jakimś jeziorem? Jak tak to Ci fajnie. Przeraża mnie to co napisała tatonka - że zęby wracają po zdjęciu aparatu :O :-( Znacie osoby, które nosiły aparat kilka lat temu i nic takiego im sie nie przytrafiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry!:) DORA JA TEZ POSPAŁAM DO 11!:) I TEZ SIE BOJE TEGO ZE POTEM ZABKI WROCA DO TEGO PRZED APARATEM!TO BY BYLA TRAGEDIA!MOZE KTOS JUZ WIE COS NA TEN TEMAT? JA TAM NA WKACJE ZALOZE SOBIE DWUKOLOROWE GUMKI:) BEDZIE SYMPATYCZNIE!:):):):):) ZJADLAM SNIADANIE I UMYLAM ZBY A TERAZ KUPILAM SOBIE PACZKA....I TAK MNIE KUSI ZEBY GO ZJESC....ALE MUSZE WYTRZYMAC DO OBIADU I PO ZJESC ZEBY JEDNO MYCIE BYLO!:):):) KTORAS PISALA WCZESNIEJ ZE JE 3 POSILKI I NIE PODJADA PO MIEDZY ALE ZA TO JAK JE TO KONKRETNIE JA TEZ TAK MAM!!!! STRASZNE TO BO JAK ZACZYNAM TO NIE MOGE SKONCZYC!!!! ALE WYDAJE MI SIE ZE ROBIE MALE POSTEPY!!!!juz troche mniej sie obiadam....tak przynajmniej sobie to tlumacze!:):):):) chcecie zobaczyc mnie z aparacikiem???? milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech, Wy tu o gumeczkach, a ja nie mam takiej opcji... Mam Damona2 - caaaaaaaly metalowy. Ale ludzie mowia mi,z e wygladam jak malolata. Cool! I ani troche mi nie zal,ze nie mam kosmetycznego. Jak mus, to mus. Ale chyba mi zolkna zeby :( Ja mam takie zebiska,ze ak 3 dni uzywam paste wybielajaca powiedzmy 3x dziennie,to juz widac efekty. A jak kupilam Elmex, to 2 dni i mi zeby zzolkly (widocznie nie ma takiego tarcia). Teraz nie podoba mi sie kontrast - metalowe zamki i zoltawe zeby :( :( Uzywam pasty Blendamed cytrynowej (wybielajaca chyba). Al odkad mam aparat, to ona jakos \'nie wybiela\'. Za delikatnie myje zeby :( Macie jakies wskazowki, co robic,zeby zeby w aparacie byly bielsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewcia, ja chcę Cię zobaczyć z aparatem:). Kociulinda, czytałam, że stałe używanie mocno działających past wybielających może osłabić działanie kleju ortodontycznego. Trzeba by zapytac orto jak to naprawdę jest. A co do Twoich żółknących zębów, to pewnie Ci się tak wydaje, za często zaglądasz do buzi (mamy teraz obsesję, ja też co chwilę patrzę, a mam tylko separatory). Przecież dbasz o zęby bardzo, więc nie mogły zżółknąć. Myjesz po każdym posiłku. Na pewno nie zżółky. Zapytaj kogoś postronnego:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wsatałam o 12 i wstyd mi za siebie. Zjadłam śniadanie sprawdzając co ciekawego u Was od wczoraj, wymyłam włosy. Teraz zabieram się za sprzątanie i na godz. 15 idę zakładać pierścienie. Dziś mam dobry humor, bo zobaczę się z moim chłopakiem. Nawet obiecał mi, że pójdzie ze mną do orto (do dentysty też chodził jak usuwałam ósemki ;), wtedy jeszcze był tutaj). Miłego dnia Dziewczyny:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×