Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

kochane dzieewczyny ide zaraz do orto...dowie sie co z moim zebem i czy bede musisal zakladac aparat na dol...mam lekiego pietra!trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana z krzywymi
Hej! Pewnie bylo juz o tym nie raz, ale prosze o namiar rzetelnego i niedrogiego ortodonty w Warszawie; chodzi mi nie tylko o koszt aparatu, ale tez wszelkich usług dodatkowych, jak np koszt wizyty kontrolej. Z gory dzieki! Ania ps mam 28lat, ale chcę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie przez ostatnie 3 dni boli szczęka z jednej strony na dole (cała lewa) :O W sumie nie była jeszcze leczona :-) Czuję, że pod tą srebrna stara plombą jest mega dziura :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ide 24 stycznia na wyciąganie 8 na górze:-(, no nic mam nadzieje ze od środy bo to bedzie środa, do poniedziałku wydobrzeje, nie mam czasu na odchorowywanie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo bardzo dzięki jesteście kochane:* jutro ide do ortodonty i na pewno zdan relacje ten symulator jest wyrąbisty: http://www.ortodonta.info/#przyklady i teraz sonda. Jakie macie kolorki gumek? i jakie się wam podobają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! na wizycie to powiem wam ze nawet fajnie bylo...uroslam z dumy kiedy orto pokazala mi wycisk szczeki i powiedzila \"widzi pani jak juz sie jedynki wyprostowaly?\" :) taki wycisk to bedzie potem nizle porownanie:) no a aparatu na dole zakladac nei bede...wyrwe zeba i tyle!bede bez dwoch 6 na dole! mam teraz rozowe humki i nawet sie mi podobja...najgorsze ze coraz bardziej czuje zabki!mam teraz taki gruby drut ze mozno ma sciagac je! no to ide myc zeby bo obiad zjadlam! mialam dzis tylko jenda wtope... nie wiedzialam ze mam zabrac szczoteczke i skorzystac z okazji ze nie mam drucika i wyszorowac porzadniej zabki!:( ale nastpenym razem nadrobie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie kewcia, ja jutro ide na pierwsza wizyte kontrolna i tak sie zastanawialam czy nie wyjde na debila jak wezme szczotke i zapytam czy moge umyc zeby poki nie ma druta:) a to sie nawet tak robi tak????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam aparatki:) właśnie ze szkoły wróciłam po kolejnym kole bleeee, jutro kolejne dwa i mam już dośc:( Kewcia orto sama ci zaproponowała mycie ząbków jak drut sciągnęła?? ja mam pierwsza wizyte z aparatem w piątek:):):) nie mogę sie doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudyna99+
znacie dobrego ortodonte w Katowicach? lub przynajmniej koło Częstochowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich :) niestety bedę tu zaglądac bardzo rzadko i odpisywac z opóznieniem bo niestety dzisiaj sie dowiedziałam....nie zaliczyłam kolosa i musze sie nauczyć....a jednak :( a myslałam ze sie uda na to 3,0..... wrrrr kewcia piszesz ze orto mowi ze elektryczna szczoteczka nie wyczysci zebów tak jak normalna. A jesli ja elektryczną szczotkuje ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22, ojej :o Czemu nam nie powiedziałaś, że masz koło? 3małysbyśmy kciuki i wtedy na pewno byś zaliczyła ;) Nie no, ale teraz będziemy 3mać mocno mocno! Będzie nam Ciebie brakowało 😭 Wpadnij czasem i zdaj relację jak Ci nauka idzie. Pyszczek 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala :) musiałybyście trzymać kciuki non stop , bo ja niestety na AGH krakowskim (chyba każda kojarzy tą uczlenie) mam kolosy bardzo często. nie dostałam wpisu bo nie zaliczyłam, a chce mieć to 3,5 zeby kurde na ustny nie iśc( bo taki jest warunek.... ) teraz to już naprawde spadam.... no buziaczki .do napisania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze napiszcie coś o pierwszej wizycie. Czy chyba teraz da mi skierowanie na zdjęcie tak? i cos z tymi kolorami? bo wiediząłm że czasem sa wpaski te gumeczki czasem jedno kolorowe, czasem jest duużo kolorków a czasem jeden albo dwa... czy teraz mi pokaże jakie i mam się zdecydować? jakiś katalog czy coś?:D prosze o szybką odp bo musze iść zakówać głupią chemie! :):) ale ze mnie ciołek -> boje się a jednak coś mnie aż w brzuchu \"lata\" ze szczęścia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia możesz zrobić wcześniej, przed pierwszą wizytą. ja tak zrobiłam. Nie trzeba na nie skierowania. Oba kosztuyją od 70 do 120 zł, zależy gdzie. Zazwyczaj jest to pantomogram i cefalometryczne (inaczej tele-boczne głowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolor gumeczek wybiera się samemu. Ja też jestem przed pierwszą wizytą i liczę, że na niej będa juz zrobione wyciski:-) Abym tylko nie miała odruchu wymiotnego! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale ma się czas na wybór? i to z jakiejść karteczki? są przykłady jak to wygląda (te kolory, połączenia kolorów) sorx że zadaje tyle pytań ale jutro wizyta i nie chce popełnić gafi a raczej chce wyjść za zorientowaną w temacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Dzisiaj krótko, mam trochę pracy. Wiecie co mi się stało? Oczywiście :) Znowu gumka mi wypadła, w nocy, rano miałam ją na języku. Nie mogę za nic jej włożyć, nie wiem jak . Wypadła ta co ostatnio, ale widzę, że i tak już się miejsca sporo zrobiło. Będę \"szorować\" tą taśmą od orto, jeszcze trochę jej mam. Chyba, że Cala da mi instrukcję jak ją włożyć z powrotem :D Nie miałam dziś wosku na pierścieniach (koleżanki chciały zobaczyć pierścienie ;) , to nie wypadało pozaklejać się woskiem), no i teraz cierpię, w dzień było ok, ale teraz jem ryż i ciężka sprawa. Najgorzej język, tam gdzie mam pierścień na szóstce, bo tam gdzie na siódemce, to nic nie ociera, tylko od zewnątrz. Wracam do obiado-kolacji i do pisania sprawozdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ski, jak jesteś przed pierwsza wizytą to po co kolor gumeczek jak nie masz jeszcze aparatu? :) Nie wiem jak to wygląda, może pokazuje jakiś katalog czy prospekt kolorów :) Niech wypowie się jakaś zadrutowana aparatka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mnie sama zapytala czy mam szczoteczke...a ja zdziwniona bo nawet o tym nie pomyslalam, myslalam ze szkoda cennego czasu orto:) na moje mycie zebow a jednak u mnei jest to w wliczone\"w planie wizyty\"! bez tego mycia moja wizyta trwala z...4,5 min:) i 70 zl nie moje....ale jaka radosc jak mi powiedziala ze jest zmiana!!!! mowie wam!!!!! normalnie dzis sie ciesze jak dzidzius! bo zupelnie inne podjescie ma sie do tego jedzenia....mycia...jak sie wie ze to ma sens!jak sie to odczuwa na wlasnej skorze (czyt zabkach:p) a nie tylko slyszy od innych!!! a propos szczoteczki elektrycznej to nie wiem jak to jest, no mi orto powiedziala ze lepiej recznie, a inni pewnie powiedza inaczej...no nie wiem! ja chcialam dzis zapytac czy mam dobrze wyszczyszczone zabki i aparat ale przez to ze nie mialam tej szczotki to tak jakos zbilo mnie to z tropou i troche o tym zapomnialam a troche sie balam...ze powie ze nie bardzo, ale nastepnym razem zapytam, bo to bardzo wazne! dobra wracam do nauki! w srode kolo a w czwartek kolo + egzamin zerowka! pa aparatki! p.s.blado rozowe gumeczki sa bardzo ladne, delikatne i mniej widiczne niz jasno niebeiskie!polecam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ortko ma takie podluzne duze gumki w kolorach aparatu i pokazuje je. jak bylam pierwszy raz to pokazala mi taki peczek kolorow, a jak dzis to otworzyla w szufladzie i tam byly rozne kolory, ale czasu na ich wybranie nie jest duzo....jak na moj gust pownny one byc w poczekalni i wtedy moznz by bylo spokojnie sie przyjrzec:) ale widzialam gdizen na necie zdjecie wlasnie tych podluzynyc gumek...tylko nie wiem gdzie bo tyle tych stron juz przegladalam!:) noramalnie obsesja!!! malutkamalaja ty to masz przeboje nie ma co!:) mam nadzieje ze przynajmniej aparat bedzie cis ie spokojnie nosic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te podluzne gumki to nie w kolorach aparatu tylko w kolorach tych gumeczek do aparatu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________ ********************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_____rodzaj_____ ********************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27_______________X____________________3_l.______metalowy 2.__brown_eyed_girl_16_______________X_______________X____2_l._______________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X____________________2_l.____kosmetyczny 4.__minka__________22____________________________________2_l._______________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X___1,5_r.______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X_______________________________________ 7.__Ileneczka_______16_______________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X____________________2,5_r.______metalowy 9.__kamyk22________22______________________________________________________ 10._markotka_______21_______________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X ____2_l._______metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X______________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_r.__porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X____2_l._______metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X___________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X______________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X______________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X______________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X____________________2_l.______ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X____________________2_l._______metalowy 21._Onaa21_________21______________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06___________________________________________ 23._hiruni___________________________X_______________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X___3_l._______metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X_____________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X_____________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X_____________________ 28._kabansa_________________________________________________________________ 29._najeli___________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06____X____17.11.06____X___2_l.____kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06____X____________________1,5_r._____metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06____X________________X___2_l.____kosmetyczny 33._beata_81________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06____X____14.12.06____X______________metalowy 35._an_ette_________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17______________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27_______________X________________X_________kryształ_górski 38._olaszu2__________________________________________________________________ 39._cranberry________24______________________________________________________ 40._aneczka_20______________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X____________________2_l._______metalowy 42._ewelll___________22______________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X______________________ 44._amaalka_________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X____________________________kosmetyczny 46._gini*____________27______________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X______________________________________ 48._diam____________________12.06____X______________________________________ 49._Gosiaa24________24____13.12.06____X___________________________kosmetyczny 50._Ewdzia___________________R_E_Z_Y_G_N_A_C_J_A___________________________ 60._Cala____________21____06.02.07____X____06.02.07____X_____________metalowy 61._foisss___________16___15.09.06_____X____22.08.06____X___2_l._______metalowy 62._Braces__________________08.06_____X______08.06____X__¬_2_l._____kosmetyczny 63._Emma23________23____14.12.06____X________________X_____________metalowy 64._Chester_________________________________________________________________ 65._ona81___________________________________________________________________ 66._malutka22_______________________________________________________________ 67._ina24___________24______________________________________________________ 68._magdalena_______________________________________________________________ 69._rogasiowa_______________________________________________________________ cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd 70._SUNSHINE23_____23____14.12.06___X_______________________________metalowy 71._becia280________13______________________________________________________ 72._di5_____________________________________________________________________ 73._Vira_____________________________________________________________________ 74._madziasbb______23_____09.09.05___X____09.09.05____X______________metalowy 75._ANKA_666_____________16.12.06___X_______________________________metalowy 76._io_io___________57____19.07.06___X_______08.06____X___2_l.______kosmetyczny 77._aparatka_z...____20____16.06.06___X___________________1,5_r.____kosmetyczny 78._absinthe__________A_P_A_R_A_T___Z_D_J_Ę_T_Y_________3_l._________________ 79._venlaa__________23_______01.07___X_______01.07___X___2_l.____kosmet./metal. 80._spinaczowa______22____22.12.06___X___________________3_l.________metalowy 81._gryglus__________22______05.06____X_______05.06___X___1_r.________________ 82._meegi__________17____21.12.06____X______________________________metalowy 83._andżolnka_______18______________________________________________________ 84._mayica__________23______________________________________________________ 85._X_MAN__________26____29.09.06___X___________________1,5_r._____ceramiczny 86._aparatka________23_____________________20.11.06___X______________metalowy 87._czarna_inez21____________________________________________________________ 88._Karola___________________09.06___X_______01.07____X______________________ 89._justa21__________________________________________________________________ 90._moja_historia____________________________________________________________ 91._gramatik________26_______________________________________________________ 92._Self_confidence__18_______________________________________________________ 93._aparcik_metal____________________________________________________metalowy 94._kokoha_________30_______________________________________________________ 95._vanityfair26______________________________________________________________ 96._janiołek_________________________________________________________________ 97._Ola…___________18_______________________________________________________ 98._karolcia19_______________________________________________________________ 99._dSign___________________________X________________X______________metalowy 100.em44___________________________________________________________________ 101.LILI2___________________________________________________________________ 102.k8_____________________________________________________________________ 103.skittle__________________________________________________________________ 104.tatonka___________ A_P_A_R_A_T___Z_D_J_Ę_T_Y_________2_l._______________ 105.Netopia_____________________________________________________przeźroczysty 106.ski_____________14______________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKCJA \"POKAŻMY SIĘ\" ************************************************ *Dora* --> dora.kafeteria@wp.pl Cala --> cala14@wp.pl kamyk22 --> kamyk22-84@o2.pl chester --> krakson@vp.pl ileneczka --> bilka_14@tlen.pl Romek --> rroommeekk@onet.eu hiruni --> hiruni@o2.pl agaga23 --> hospod_m@eu.pl SUNSHINE23 --> aurora102@wp.pl Emma23 --> ewciaos4@wp.pl malutka22 --> jagodka69@buziaczek.pl Becia280 --> becia280@buziaczek.pl igna**aparatka --> igna_aparatka@o2.pl MalutkaMałaJa --> malutkamalaja@o2.pl Gosiaa24 --> gojusik@interia.pl Kewcia --> kewciaaaaaa@wp.pl io-io --> joannaio@life.pl venlaa --> venla@poczta.fm spinaczowa --> spinaczowa@tlen.pl meegi_ --> moowe@o2.pl X-MAN --> mefisto1980@gazeta.pl Ewdzia --> widewcia@wp.pl aparatka- --> aparatka1@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×