Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

*Dora*, masz rację. W soboty też robią:) Kewcia i malutka22, zmykajcie do nauki i do referatu! Nie możecie nam tu na forum wstydu przynieść:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netopia - ja pierwszy raz w życiu wyrywałam zęby w październiku. Najpier była jedna szóstka na górze a za tydzień druda, po drugiej stronie. Nic nie czułam, mocne znieczulenie i trwało to krótko. Trochę krwawiłam, podobno krew mi wolno krzepnie i pilam takie tabletki, zeby krew szybciej krzepła i szybciej się rana goiła. Nie byłam opuchnięta. A jak znieczulenie puściło to nawet nie bolało. Nie brałam żadnych leków przeciwbólowych. Jeszcze mam jedną siudemkę do wyrwania na dole. Nie wiem czy tak samo się odczuwa, bo słyszałam, że jak się wyrywa zęby na dole to cos się czuje i boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pumeksol
ja tez nosiłam aparat :))) takiej decyzji sie nie zaluje. warto wydac troche kasy. za to zabki beda jak z obrazka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pumeksol - kiedy to było? I jak długo jestes po zdjęciu? Zęby nadal są na swoim miejscu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiuqqa
ja nosze juz z rok aparat ale mi to w ogóle w niczym nie przeszkadza. ciesze sie, ze bede miala ladne zabki a moim probleme jest mala szczeka... kly gorne nie zmiescily sie i wygladam jak wampir ale mozna sie niezle posmiac ;P jeden teraz nizej zszedl i juz w ogole super efekt ;) na razie mam tylko gore co wyszlo ok. 1700zł ? cos ok. plus wizyty 60zł ... ;( jak mam zmieniane druty to przez jeden dwa dni boli ale pózniej normalnie funkcjonuje a bol nie jest uciazliwy lecz znosny i prawie nieodczuwalny. pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Dora ja miałam na dole wyrywana 4 i czułam, normalne na początku 2 zastrzyki, czułam, później czułam tak jakby na boki nim ruszał, a później czułam jak wychodzi, ale to nie był ból, to było po prostu czuć;-), a na górze jeszcze nic nie miałam, ale tez coś słyszałam ze na dole bardziej czuc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie jak znieczula do wyrywania zęba to aż chyba 4 razy :-) Nic a nic nie czułam. Ciekawe jak będzie na dole? Jak lecze zęby to też na znieczulenie, przeważnie 1-2 ukłócia. No jal leczyłam siódemki na górze, to byłam znieczulona jak do wyrywania, bo były wielkieeee dziurska. Kto by pomyślał, jeszcze rok temu panikowałam na myśl, żeby pójść do dentysty, nie zaciągnął by mnie nikt! Ostatni raz byłam w szkole średnie :-D W koću sie przestraszyłam, że mogę na coś zachorować, bo zepsute zęby zakażają cały organizm i wogóle, no i poszłam. A czaiłam się kilka miesięcy. Jak szłam na pierwszą wizytę to brałam Xanax na uspokojenie :) I kto by pomyślał, że zakładam aparacik. Tyle lat chodziłam z tymi piętrowymi zębami. Ale mam już dość, bo zawsze musze mieć przy sobie wykałaczkę :-) No i zeby się psują od środka tego \"trójkąta\" a nie ma się jak tam dostać. Postraszono mnie, żę kiedyś moge stracić te zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz spadam do nauki ;) a potem bede miec czytania ze hoho... pojawie sie wieczorkiem, moze jutro dopiero... kto to wie:) kewcia fajnie wygladaj te Twoje zeby w aparacie!!!! jak proste ;) to takie złudzenie moze..... a czy mozna jesc żelki? bo ja sie wlasnie tera objadam żelkami i nie wyobrazam sobie zyci bez miśków :P cala ja mam tylko jedne rurki spodnie i kupilam je specjalnie do butów zimowych ,wysokich ..tak poza tym lubie bojówki, szerkie spodnie bo chude mam nogi i trudno dobrac mi odpowiednie spodnie... az cud że te jedne mam obcisłe. te moje fotki tez są z imprez(drugie jest z sylwestra ;) takze dlatego jestem tak ubrana. tez lubie polo, adidaski, daszek, bluzy ... lans na całego hehehe nie wiem kiedy ja wyrosne z tego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Ja u dentysty czuje tylko ból przy zastrzyku - az mi łzy do oczu napływają a tak to nic Jak miałam wyrywana 6 na dole to nie czułm bólu - wiadomo jak dentysta sie siluje z tym zebem to sie to czuje ale to nie boli Rana po wyrwanym zębie goiła mi się bardzo długo ale to tylko dlatego ze nie mogłam się powstzrymać i co chwile coś przy niej majstrowałam, zreszta po kazdym plombowaniu na drugi dzień chodze z poraniona wargą, bo zawsze ja gryze jak znieczulenie jeszcze działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruszynnnnnka
Hey Ja juz aparacik mam prawie 3 miesiace, a w nastepym tygodniu zakladaja mi na dolne zeby. Wczoraj mi przykrecala te dorne i mnie troszke zeby bola ale musze wytrzymac. efekty zopaczylam juz po 2 miesiacach :). musialam wyrwac czwroke po lewej stronie ale juz powoli dziory nie widac :). a powiedzcie mi czy jak sie zaklada aparat na dolne zeby to tez tak samo boli jak na gorne sie zaklada? i czy macie jakies gumki pomiedzy 2 aparaty z boku ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jeszcze jedno.. tak sobie teraz pomyslałam a propo rozsyłania fotek do siebie że....kiedys jak bylam mlodsza to za nic nie wyslalabym nieznajomej osobie swojego zdjecia bo mialam takie przekonanie ze to jest stary zboczeniec albo jakis palant dzieki ktoremu moge sie zaobaczyc na stronie X lasek:) heheh bo wemie se wytnie moją glowe i doczepi do ciała innej kobiety i co...i juz ja naga w internecie!!! nie żebym komuś poddawala jakis pomysł hehe broń Boże bo w sumie kazdy teraz moze zrobic fote na ulicy nawet( na plaży :) i umieścic w sieci takze to tlyko taka moja glupia dygresja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się tak bawiłam z dziurą po wyrwanym zębie: Jak się na drugi dzień zrobił wielki skrzep po przebudzeniu to mnie denerwował i nie mogłam go wypłukać wodą. Wzięłam patyczek kosmetyczny i go wydłubywałam :) I od nowa robiłam ranę, bo nie powinno sie go ruszać, żeby sam wyleciał. Ale ja nie mogła chodzić z tami glutem w ustach, bleee :P Idę się kąpać i myć włosięta, bo zaraz przyjedzie mój \"narzeczony\" :) Nie jadłam obiadu,bo jakoś tak wyszło, że nie było go u mnie dziś w domu, każdy coś złapał na zagryskę i tak wyszło... Ja zjadłam 2 kawałki ciacha i sie zapchałam, zresztą robię miejsce na pizzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buehehehehe :D malutka22, pewna siebie jesteś ;););) P.S. Też kiedyś myślałam tak jak Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chcę sobie kupić spodnie, żeby były takie: 1) długie, od dł. 34 wzwyż 2) Szersze nogawki 3) Biodrówki 4) Bez żadnych dodatków, cekinów itp. (mają być normalne) Może znacie jaka firma takie proponuje? Mogę przeznaczyć już parę stówek, ale żeby były w sam raz! Ps. Rurek nigdy bym nie kupiła, nie to że mi się nie podobają ale dlatego, że mam chude nogi i prawie zero łydek :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, rurki właśnie najlepiej wyglądają na chudych nogach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jale Dora nie napisalas czy mają to bys eleganckie spodnie, jeansy czy moze sportowe...? ja lubie spodnie sportowe i bojówki z reportera, housa a jeansy mam fajne z Crown\'a(ostatnio sobie kupilam za 129 zł) tylko tez kurde za szerokie troszke..ale ja takie lubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruszynnnnnka
Hey Ja juz aparacik mam prawie 3 miesiace, a w nastepym tygodniu zakladaja mi na dolne zeby. Wczoraj mi przykrecala te dorne i mnie troszke zeby bola ale musze wytrzymac. efekty zopaczylam juz po 2 miesiacach . musialam wyrwac czwroke po lewej stronie ale juz powoli dziory nie widac . a powiedzcie mi czy jak sie zaklada aparat na dolne zeby to tez tak samo boli jak na gorne sie zaklada? i czy macie jakies gumki pomiedzy 2 aparaty z boku ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej - a propos \'przypadku Kociulindy\' musze wspomniec, ze nie mialam usuwanej czworki. Po prostu stracilam ja pare lat temu jedzac miekki chlebek z maselkiem :) Jakos niefortunnie zagryzlam i trach - po zebie. Nie bylo czego ratowac. Usunelam tylko korzen. Pisze,zeby nikt nie myslal,ze mam zwariowana ortodontke,ktora mi kazala usunac jeden zab, a potem nie chciala wypelnic luki :) Chociaz - moglaby miec powody... A idea nieprzesuwania, jak wspomnialam, mi sie podoba. Mostek lub implant. A szczeka nie bedzie drastycznie zmieniana (przesunac 4 trzonowce,zeby zapelnic jedna luke po czworce to troche przegiecie, zwlaszcza u 30-latki). Ot, i cala historia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam niedawno od orto. Mam pierścienie, ale tylko 3, bo tam gdzie wypadła mi gumka i tam gdzie nie chciała wejść, nie zmieścił się pierścień. Mam znowu separatory, ale tym razem weszły (bolało trochę, nawet bardzo, a wcześniej wcale). Dziwne uczucie z tymi pierścieniami, nie gryzie i nie ociera nic, ale mam je dopiero niecałą godzinę:). Aha, miałam mieć aparat 3 lutego na górny łuk, a będę miała już w piątek! Nie mogę się doczekać. Na dół w lutym (w pierwszą albo drugą sobotę lutego). No i w piątek orto założy pierścień na dół. Muszę teraz uważać żeby mi nie wypadły separatory. Mam małe zęby i ciasno ułożone, pierścienie też mam chyba najmniejsze. Mam na jednej siódemce i dwóch szóstkach, a ten ostatni też będzie na szóstce. Dostałam od orto wosk do smarowania pierścieni. Nie wiedziałam, że są kolorowe zamki z kryształu górskiego, ale chciałam przezroczyste. Bo zamków się przecież nie wymienia, prawda? Poza tym jak zdecydowałam się na kosmetyczny, to lepiej przezroczyste zamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruszynnnnnka
Hey Ja juz aparacik mam prawie 3 miesiace, a w nastepym tygodniu zakladaja mi na dolne zeby. Wczoraj mi przykrecala te dorne i mnie troszke zeby bola ale musze wytrzymac. efekty zopaczylam juz po 2 miesiacach . musialam wyrwac czwroke po lewej stronie ale juz powoli dziory nie widac . a powiedzcie mi czy jak sie zaklada aparat na dolne zeby to tez tak samo boli jak na gorne sie zaklada? i czy macie jakies gumki pomiedzy 2 aparaty z boku ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, MalutkaMala, gratulacje! Pewnie troche pobelkoczesz ;) Apaat moze obcierac przy jedzeniu - ale ten wosk czyni cuda... Ja jestem ciekawa jak to z buziakami w aparacie, bo moj Kocur w Polsce, a ja za granica. On mnie mocno caluje, w sensie mocno usta przyciska, jakos go nie moge nauczyc delikatniej. Zeby ktos sobie ust nie pokaleczyl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
MalutkaMAłaJA zazdroszcze Ci ze juz bedziesz mi8ala aparacik:) a dlaczego masz pierscienie na trezch 6 i jednej 7?? Brakuje Ci jednej 6??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja zmykam na piwko ze znajomymi. Po egzaminach teraz mogę szaleć;) Miłego wieczorku 👄 kewcia, malutka22, owocnej nauki i referatu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, jak ja lubię kiedy mój wpis jest pierwszy na nowej stronie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Ja lubie właśnie takie zwykła dziny bez zadnych gadzetów, zawsze kupuje w americanosie, moze tam zobacz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Malamalutkaja, wyslalam ci zdjecia, nie wiem czy doszły , gratulacje, ciesze sie ze juz masz pierscienie:-), a wiecie ze ja na dole mam ylko na jednym ząbku pierscień, z drugiej strony jest taki jakby mocniejszy zameczek:-), dlaczego tak jest to nie wiem ale dobrze mi z tym:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Cala..ja już czwartą stronke zapisuje referatu:) szalona jestem :P a Ty sie nie opij Dora to jak dla mnie firma Crown jest b.dobra, ale też np.w housie są fajne jeansy biodrowki i to b.tanie (niecałe 100 zł) teraz cięzko o fajne spodnie bo wszedzie te zwężane na dole...albo proste czego nie lubie jeszcze bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×