Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

kamyk22, tak jak ja... nauke bleeeeeeeeeeeee . Ty przynamniej masz egzaminy a ja kurde jeszcze zaliczenia !!!!!!!!!!!!!!! wrrrrrrrr jak ja nie lubie tego okresu przed sesją, no i w trakcie tez! tyle rycia nagle:( p.s przeważnie jak ja wchodze to albo nikogo nie ma, albo...wszyscy uciekają:) to pewnie przez ten grozny wyraz twarzy :P hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22 ja jestem czały czas obecna ;) ale poniewaz zawsze stosuje metode nauki na ostatnia chwile to moja obecnosć jest mało widoczna :P obstawiałyśmy jaki kolor gumek wybierze sobie ski, jeszce ski nie obwiescila tej nowiny wiec masz szanse podac swoj typ :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Malutka dzieki za podpowiedz jak mi sie zsunie to tez tak wyprobuje bo w poprzednim miesiacu nie mialam odwagi a teraz juz mam nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski chyba trafiła na dentystę sadystę :D Zmykam ziuziu... Dobranoc Laseczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! :) No i nie ma werdyktu :-( A mi się śniły salony sukien ślubnych :) A potem, że ktos mnie wywiózł do Wrocławia, hehe. Może wyjdę za mąż i zamieszkam tam? Wiem, że mi się nie podobało i chciałam do domu wracać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, a mi się oczywiście śniły ząbki:) Poszłam do ortodontki na założenie aparatów... Jej w ogóle nie było, nikogo nie było, a gabinet był straszinie obskurny:O Mimo to chciałam mieć założone już te aparaty i czekałam na nią. Potem przyjechał po mnie wujek... Jeny w ogóle czego mi się dzisiaj nie śniło... Ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc!ski nie ma i nie ma! a ja dzis zla...taka niesprawiedliwosc na tej uczelni ze hej!az mi sie o tym pisac nie chce! :(((( o 16;30 nastepne zaliczenie!:(cos mam zly tydzien...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clara25
CALA, mieszkam między toruniem, a włocławkiem i chciałabym założyć sobie aparat stały tylko górny u ortodonty w którymś w tym mieście. Czy masz jakieś rozeznanie o takich lekarzach we włocławku? Ile kosztuje stały aparat? dzieki z góry za informacje Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwecia głowa do góry🌼, a ski moze czyta i się śmiejje ze na nia czekamy:-):-),i ze zakłady robimy:-), mi się śnił wysoki brunet z aparatem kosmetycznym:-):-), takim jak ma MMJ:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clara zalezy jaki aparat chcesz założyć u mnie sie płaci za metal jeden łuk 1400 a za kosmetyczny jeden łuk 1500-1600, zerknij kilka stron wcześniej wszystkie pisałyśmy ile kosztuje:-), a najlepiej dowiedz sie u ortodonty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marthaaa
Hej witam . ja równiez zdecydowałam sie na aparat. Długo nie mogłam sie zdecydować na dobra orto. byłam u trzech i troche sie przestraszyłam bo jedna powiedziała mi ze mam ciasny łuk brwiowy i najlepiej zebym usunęła 4ki a druga wrecz odwrotnie powiedziała, ze najlepiej nie usuwać zdrowych zebów ale za to załozyc bardziej specjalistyczny aparat ale za ok 2400zł jeden łuk:/, poza tym ze usuwanie zebów jest niewskazane i może zmienić rysy twarzy, co o tym sadzicie, bo ja jak tak czytam ze tyle z was miało usuwane zeby i teraz jestescie zadowolone to chyba nic w tym złego co?? zeby faktycznie sie schodza i nie widac dziur po zebach?? no i gdzie orto kieruje na takie wyrwanie i ile ono kosztuje?? prosze o odpisanie. pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marthaaa
looo co ja napisałam ciasny łuk ale oczywiśxcie szczęki hehe widzicie juz jak o tym pisze ze strachu trace głowe.. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clara25, proponowałabym Ci zakładać aparat w Toruniu, gdyż we Włocławku raczej nie znajdziesz zbyt kompetentnego ortodonty. Zresztą ktos już wcześniej o tym pisał. Ja leczę się (fajnie brzmi;) ) właśnie w Toruniu u doktor Rakowieckiej przy Kaszowniku. Jest jednym ortodontą z niewielu, która posiada III stopień specjalizacji. Sympatyczna kobieta:) Dobra też jest doktor Siemianowska-Krajewska, która przyjmuje na Szerokiej na przeciwko Reserved. Kobieta prawa i uczciwa :) Jeśli chodzi o koszty metalowego... 1500 zł. za jeden łuk. Porcelana nie co więcej bo ok 1800. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal jak w dym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marthaaa, nie wyrywaj zębów! Zdecyduj się na poszerzanie szczęki! Usuwanie zębów przetrzonowych niesie za sobą konsekwencje, o których nawet Ci się nie śniło. Wcześniej nasz forumowy ortodonta Rromek pisał o tych konsekwencjach. Gdybym jeszcze wiedziała na jakiej to było stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marthaaa
Kurcze, poważnie? To dlaczego tyle ludzi decyduje sie na ekstrakcję?? Ja ogólnie nie mam już jednej szóstki do góry ponieważ wiązało to się z bardzo długim leczeniem i dentysta zaproponował wyrwanie mówiąc ze to tezprzyczyni sie do rozsuniecia zębów z przodu. Teraz nie mając tej szóstki już jakiej 3 lata nie widać sladu ze kiedykolwiek wcześniej była i nie pamietam żebym miała jakiej powikłanie z powodu jej usunięcia. dlatego może by sie zdecydowac na usuniecie tych czwórek? Mam bardzo krzywe 1 2 3 na dole z przodu widać ze nie miały miejsca i wyrosły krzywo prawie jedne za drugimi. Czwórki sa małe może szybko dziury po nich znikną? miał ktos wyrywane czwórki?? no i jeszcze jedno py ile czasu po ekstrakcji (wyrwaniu) zakładają aparat?? Chyba musze sie zdecydowac na wyrwanie bo nie stac mnie za ok 2300 robić jeden łuk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marthaaa
bez wyrywania zebów. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie dzis snilo ze zdjelam sobie aparat i patrzalam czy mi sie zeby wyprostowaly, a potem zalozylam go spowotem!:) ja wyrwalam 4 i nie wiem chyba troche zaluje ale orto nie dala mi innej mozliwosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marthaaa, jak to Rromek pisał leczenie ortodontyczne z ekstrakcją zębów jest leczeniem, od którego sie odchodzi. Ekstrakcję zębów zastepuje się porzeszaniem szczęki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy niestety nie mają mozliwości poszerzania szczęki i jedynym wyjciem jest ekstrakcja, ale Ty masz taką mozliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clara25
Czy za konsultację trzeba płacić? Bo rozumiem, że jak sie decyduje na aparat, to przy wizycie ortodonta pobiera "odciski" zębów i odtwarza je na gipsie. Czy to wszystko jest w cenie wizyty czy za te wyciski sie oddzielnie płaci? A ile kosztuje potem comiesięczna wizyta jak się ma łuk tylko na górę albo na dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :)) ja juz po egzaminie - jakos nie jestem zachwycona, chyba powoli trace zapał do studiowania :( a ski nadal nie ma- moze uciekła z fotela i teraz nie chce sie pokazac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz coś z innej beczki :D Garść przesądów. > > Rozsypała się sól - będzie kłótnia. > > Rozsypał się cukier - na zgodę. > > Rozsypała się kokaina - będą wizje. > > Upadł widelec - ktoś przyjdzie. > > Upadło mydło - oczekuj nieoczekiwanego. > > Jaskółki nisko latają - będzie deszcz. > > Krowy nisko latają - rozsypała się kokaina. > > Pękło lustro - będzie nieszczęście. > > Pękł rozporek - będzie wstyd. Mniejszy lub większy... > > Pękła prezerwatywa - lepiej, żeby pękło lustro. > > Swędzi nos - będzie pijaństwo. > > Swędzi dupa - mydło upadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×