Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

U mnie świeci słonko, ale jest zimno. W czwartek ide do dentysty kończyc leczyć górną szczękę, żeby była wyrychtowana do aparatu. Dolną wyleczę nie wiem kiedy, bo będę musiała na nia wydać ok. 600 zł, a na razie nie mam kasy, odłożyłam na aparat - 1400 zł. Żeby tylko dostac umowę o pracę na dłużej.... Chociaż jak nie na stałe to na parę miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry miłe panie.. powoli wracam do świata żywych.. aparatka-przyszly moje koncowki do szczotki dzis... i nie wiem wcale czy to fajnie bo po pierwszym myciu polała sie krew:/ i to nie ze szczeki na ktorej mam aparat. tylko z dolnej:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku, Dora, bardzo ci tego życzę. ja slyszałam że ząb należy przesuwać 1mm na miesiąc, tylko nie wiem gdzie slyszalam, moze tutaj? :) a jakkim aparatem to dla mnie nie ma dużego znaczenia, żeby tylko nie zakrywał całych moich i tak juz nie dużycch ząbków ;) MMJ czytalam ze rozsylalas zdjecia, podeslesz mi tez? My chyba sie nie wymienilysmy jeszcze :) padaaam po dzisiejszym kolosie, jutro znowu, w srode i w piatek tez :( 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo :) Właśnie wróciłam z zakupów i jestem zmęczona ;) SUNSHINE23, przez pierwsze dni będzie lała się krew:) I to jest zupełnie normalne. W instrukcji jest napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala, ja nie mam instrukcji, bo mam ta szczotke z jakies 8 lat conajmniej:) teraz tylko kupowalam do niej koncowki:) kiedys wieki temu ja uzywalam i nie pamietam zeby sie lalo ze mnie, no ale skoro mowisz ze tak ma byc to niech bedzie, jak sie wykrwawie na smierc to wez mojego laptopa w nagrode;PPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, za parę godzin ide do orto na zakładani aparatu. O jej ale isę boje. Dygu dygu. Nawet miałam myśl żeby sobie przeźroczyste gumki pozakładać, ale dużo słyszałam że żołtkną od kawki, herbatki itp. a ja sobie takich dobroci nie odmówie:) Mam motylko w brzuszku, będe zadrutowana ps. Czy zakładanie aparatu może się odbywać jak jestem troche przeziębiona? tzn już 5 dni jestem teraz to już końcowe objawy, stan podgorączkowy, kaszle troche i katar. Mam nadzieje, że nie zaważy to nad założeniem aparaciku? mam nadzieje, ze ktoś jest na forum i wesprze mnie w tak trudnych chwilach, ostatkach \"wolności\" :D:D ps2. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale zjadałm dziś cały krem czekoladowy z kauflanda taki duo bo się boje ;];]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ski, nie boj sie:* no i nie bierz przezroczystych bo bedziesz zalowala, ze wygladasz baaardzo metalowo;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23, krwawienia nie wywołuje bezpośrednio szczoteczka tylko właśnie końcówka:) Jak jest nowa to wiadomo, że jest twarda i w ogóle. Jak już jej trochę poużywasz zmięknie ;) Tego sypiącego sie laptopa? Nie dziękuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, pomyliłaś odczucia:) Powinnaś się cieszyć, a nie tam bać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no może, dziex:* to hcyba błękitne, bo tak myślę że nie chce szaleć na początku, chcę się przyzwyczaić ze mam aparat, ale z drugiej strony kocham się wyróżniać noszać paskowany getry i trapmki... wiem nie zrozumiecie mnie, napewno. Nie musicie \"ja to mam problemy\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala, a Ty myslalas ze co dostaniesz za przyczynienie sie do mojej smierci? nagrode??? myslalam ze nie bedziesz pamietala ze jest jaki jest i jednak znajdzie swoj dom:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ski, ależ rozumiemy Cię :) Jesteś indywidualistką. Proste:) Sądzę, że większość lubi się w jakiś tam sposób wyróżniać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a ja szczególnie, ale wiecie ja w aparacie- shok więc dlatego myślę że niepownnam szaleć, choć za pierwszym razem. Moja orto jednak powiedziała że powinnam sobie zrobić róóóżne żółte poamrańczowe zielone każda inna, ale napweno tak nie zrobie To teraz powiedźcie jakie wziąść? (hihi problem bedzie jak się okaze że akurat nie ma takich jak chce wię chce mieć kilka opcji0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23, za przyczynienie sie do Twojej śmierci??? :o Nie no Słoneczko nie przesadzajmy :P Nie słyszałam jeszcze o przypadku zgonu w skutek krwawienia z dziąseł spowodowanego szczoteczką elektryczną:) No chyba, że byłabyś pierwsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ski- błękitne są bardzo fajne i delikatne, wg mnie super wygladaja pomaranczowe. ja mialam jak na razie przezroczyste i teraz mam blekitne i powiem Ci ze przezroczyste byly bardziej jakies takie widoczne, bo aparat mi sie wiekszy wydawal-nie widac gumek tylko metal spod nich:) wiec wez sobie jakis fajny zywy kolorek, tylko na poczatek odpusc raczej ciemne typu ciemna czerwien, zielen, granat.. zielone jasne, pomarancz, blekit, roz- milutki tez jest fiolet taki jasniutki ale moja orto nie miala. 3mam kciuki:) Cala, no nie wiem, jak sie upre to i nawet szczoteczka wystarczy:P i bedzie na Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23, wiesz co, może lepiej nie kombinujmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko i Cala dziex. Wezme jakieś najładniejsze i jasne. A może jak będa super to i wymieszam? Zobaczymy.. teraz ide wkówać;( PAPA:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś na usuwaniu kamienia. Zapłaciłam 20 zł (i jeszcze usunął mi osad z jedynki i dwójki, miałam troszkę pod spoded). Śmiał się, że tak mało kamienia jeszcze nie widział. Pożaliłam się, że chyba mi gumki żółkną, zaczął się śmiać i powiedział, że naprawdę on nic żółtego nie widzi. Są w normalnym kolorze. Pytałam też o pasty wybielające. Powiedział, że zbyt często nie powinno się używać, bo mogą naruszyć szkliwo, no a z tym wybielaniem to wiadomo, dużo robi reklama ;) . I polecił mi płyn MERIDOL (mam cały ELMEX, więc najpierw go zużyję). Meridol jest też tańszy od Elmexu. Uwielbiam chodzić do denstysty, poważnie. Pewnie dlatego, że nic złego mi się zębami nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, cześć:) Ja też lubię chodzić do stomatologa:) Mało tego! Uwielbiam zapach gabinetu, który dla innych wydaje się smrodem:) P.S. 20 zł, za usunięcia kamienia to mało, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala, to bardzo mało. Mój denstysta bierze za to od 40 do 70 zł. A ja zapłaciłam tyle, bo miałam tak mało kamienia. Powiedział, że ja jaki kamień, taka cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh Dziewczynki.. ja też kocham mojego dentyste:) Jest przystojny, wysoki i z Ukrainy:) Uwielbiam siedziec na fotelu i dusic sie ze smiechu jak sobie podspiewuje podczas pracy lekko zaciagajac tym swoim ukrainskim akcentem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. W takim razie super dentysta! Inni bez wachania wzieliby normalna cenę, choćbyś nawet nie miała tego kamienia. Juz przynajmniej wiesz gdzie chodzić do dentysty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dentyści górą:) Ten, do którego chodzę (przyjmuje z żoną w gabinecie i w tym samym w weekendy moja orto), tak mnie dziś rozśmieszał, że nie mógł mi włożyć do buzi tego urzędzenia do usuwania kamienia :). Już dawno się tak nie śmiałam, pełną gębą :). Jego żona też miała aparat kiedyś taki jak ja i mówiła, że rzadko ktoś w ogóle go zauważał. Oboje to bardzo sympatyczni młodzi ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opowiem Wam jak było dziś w szkole. Moim koleżankom sama się pokazałam. Bardzo im się podobało (nawet tej, która wcześniej mówiła, że to głupi wymysł), jedna powiedziała, że jest paskudny ;). Czekałam na reakcję moich uczniów. Minęło 4 lekcje i nic. Na 5 nie wytrzymałam, przyszła moja koleżanka i mówię do Niej głośno, że moi uczniowie nic nie zauważyli. Wtedy dopiero coś widzieli, ale Ci co byli daleko dalej nic nie mogli zobaczyć. Pokazałam im ulotki (mam już gotowy temat na lekcję o higienie jamy ustnej, mam teraz tyle tego, że mogę pokazywać wszystko do higieny). A moja Ania (uczennica) podeszła do mnie, wyciągnęła palec i powtarzała kilka razy: \"Basia, zęby, zęby\" :). Przyzwyczaiła się, że po lekcjach chodzi myć ze mną zęby. Ogólnie było bardzo fajnie. Moja siostra zapomniała, że zakładam aparat, zauważyła dopiero wczoraj jak zaczęłam się do Niej śmiać. Jutro mam radę pedagogiczną, muszę porządnie wymyć zęby przed :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×