Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość kahakaha
no właśnie ja też mam traumę z dzieciństwa, wtedy leczenie było straszne, brrr, nawet wolę sobie tego nie przypominać. Ja też mam resztki korzenia na dole i zastanawiam się, w jaki sposób oni mi to wydłubią... No i najbardziej boję się tego, że zacznę wrzeszczeć na fotelu i narobię obciachu przed dentystą:P Ale nie ma bata, trzeba się za to wziąc w końcu! A słyszeliście może o leczeniu zębów pod narkozą? przynajmniej za jednym zamachem miałoby się kilka albo kilkanaście zębów z głowy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wam powiem dziewczynki ja jak lecze ząbki to jak mała dziurka to beż znieczulenia, nie lubie znieczuleń, oczywiście jakbym miała jakieś kanałowe leczenie albo ogromniastą dziure to bym leczyła ze znieczuleniem, przed założeniem aparatu miałam jedna dziurje na górze w 7, ale taka malutka bez znieczulenia leczyłam:-), umówiłam sie z dentystką , ze jak bedzie bolało to ona przestaje wiercić czy cos tam i robimy znieczulenie, ale nie było takiej potrzeby:-), jak skończyła to byłam zdziwiona ze to już:-):-), co innego jak dziury sa duze, ja na szczescie ostatnia taka miałam w szkole podstawowej:-), no i oczywiście leczyłam ze znieczuleniem. Dora współczuje tobie z całego serca ze musisz pozbyć sie 8, ja musze pozbyć sie na górze jednej, nie wyrośniętej, czyli bedzie z wszystkimi atrakcjami;-), boje sie jak nie wiem co , jestem panikara jak nic:-),nie boje sie wiercenia, dłubania w buzi ale jak cos jest na zewnątrz, ale jakoś sobie nie moge wyobrazić jak wyciagnac tego zeba:-), moze dlatego tak panikuje, ide 31.01 jak się nic nie wydarzy i jak nic nie stanie na przeszkodzie:-), bo to nic nie wiadomo:-)albo okres albo chora i tak ciagle cos,jak uda sie to załatwić w środe to opowiem tobie wszystko ze szczegółami moja 8 rośnie w strone policzka, lezy sobie:-), a stac powinna;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie bój! Obiecuję, że nawet nie piśniesz! Ja tez pamiętam z dzieciństwa jak prawie pogryzłam rękę dentystki bo mnie tak bolało. Ja mam bardzo wrażliwe zęby :O A co do aparatu i wyleczonych zębów to nie wiem dokładnie jak to ma być. Niby wszyscy mówią, że mają byc wyleczone i oczyszczone z kamienia i osadu. Zresztą jak pójdę 5 lutego na pierwszą wizytę do orto to mi powie, czy muszę mieć wszystkie wyleczone. Bo na górze zostały mi 2 dziurki z przodu, ale dentystka powiedziała, że nie muszą być wyleczone i że można je wyleczyć jak bede miała aparat. Dziś przed 17.00 byłam znieczulona do leczenia i do tej pory nie czuję szczęki :) Wyrywania korzeni też się bałam, bo uważałam że one sa już zarośnięte dziąsłem i nie ma możliwości za co złapać. Myślała, że będę musiała jechac do chirurga szczękowago rozcinać dziąsło. Ale dentystka powiedziałą, ze wszystko da rade zrobić. I rzeczywiście, czymś tam podważyła i rach ciach ciach i wyjęła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fakt ze znieczulenia dobrze działaja mnie po wyrwaniu 4 ze trzy godziny trzymało:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) aparat nosi się fajnie, na początku (pierwsze 2 dni) nie porafiłam zjeść tak żeby się nie obrudzić totalnie (aparat), teraz już czuje mniej więcej różnicę 2) nie bójcie się wycisku! miałam robione 3 dni temu TO jeST nawet śmieszne! tRwa to zaledwie kilka sekund i chciało mi się śmiac jak mi to robili, ZWYKLE też mam mały odruch wymiotny np języka nie jestem w stanie sobie dobrze umyć, a denstystka jak mi robi dalsze zęby to też jest problem więc powtarzam KTO CI DORA NAPOPOADAJ BZDUR O WYCISKU;] ECH TEN INTERNET, NIE MA SIĘ CO BAĆ!! NO 3MAJ SIĘ! ała moja noga;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora dzielna jestes tyle zabków wyleczyć:-), to nic ze panikara:-), kazdy troszke panikuje u dentysy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- to też bedziesz miec przygody :) Jedna ósemka na dole by mi nie przeszkadzała, bo mam do wyrwania korzeń po siódemce to by było miejsce. Tylko że ona rośnie poziomo i nie wiem czy wyjdzie na zewnątrz :O A z drugiej strony na dole musze wydłubać, bo mam wszystkie zeby i nie ma miejsca na ósemkę, zresztą ona też rośnie poziomo i pcha się w korzeń siódemki. Hmmm, ale nie mnie to oceniać. Jutro pokażę zdj. lekarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuu...to obie bedziemy cierpiały:-), ja mam na górze to świństwo;-),czuje sie jakby było to cos obcego w dziąśle bo juz chce sie tego pozbyc tak bardzo bardzo już bym chciała byc po tym, a zarazem bardzo bardzo się boje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- jak mus to mus :) Gorzej, że z portfela wyleciało mi już 700 zł :-( A jeszcze cały dół przede mną.... ski Dziś pielegniarka u dent. tez mi powiedziała, że przy wicisku jest odruch wymiotny :O Ale Ty go nie miałaś????????? Powiem orto, zeby powoli wsuwała tą breję i nie do końca bo zwymiotuję :P JAK TO DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE DZIEWCZYNY! O WSZYTKIM MOŻEMY POGADAĆ! GDZIE BYM SIĘ TYLE NADOWIADYWAŁA? I ❤️ YOU !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba napisałam na tej stronie najdłuższego mojego posta w dziejach tego forum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj spokój staszyła cię. Myślałam ze mi nie zrobi wycisku bo miałam ale zrobiła z nienacka. Nie myśl o tym daj spokój to naprawdę jest śmieszne! tyle ze potem jesteś cała upaprana ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora nie szukaj nic w internecie o tym usuwaniu 8, ja juz szukałam i załuje, nie szukaj i nic nie czytaj na ten temat, dobrze ci radze:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No głownie to ja tylko bioli tak nienawidzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora - znajdz pare stron wstecz byla mowa o wyciskach i odruchach - napisalam jak to wyglada i w jaki sposob mozna sobie pomoc. Mozesz pocwiczyc jak Ci dentysta boruje :) aparatka - nie wspominaj o serniku, bo ja za granica jestem i oddalabym chyba wszystko ( ;) ) za polski sernik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahakaha
dzięki za dodanie odwagi:) :* chyba normalnie jutro sięgnę po telefon i umówię się na wizytę do stomatologa, wezmę jakieś relanium i pokonam strach przed fotelem:P powiedzcie mi jeszcze, chociaż wiem, że w róznych miastach różne ceny, ile kosztuje usunięcie korzenia i ile kosztuje plomba ze znieczuleniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Cala link podasz, ale jak to ciuszki to na mnie za małe:-), no co popatrzeć mozna:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra uczy biologii w liceum, hehe, szkoda, że nie chodzisz do tej szkoły to bym Ci dawała gotowce, hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też w końcu musze się wziąść za allegro bo daawno nic nie sprzedałam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maturalny przedmiot.UGH, oo może bym miała jakieś fory;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorx za to bIOLA TYLKO DLA IDIOTÓW, poniosło mnie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala mój maturallny to tez biologia:-), mozna sie nauczyc nie martw sie Ski:-), całe szczescie ze masz wybór co do przedmiotów na maturze:-) A co do cen to sa bardzo bardzo zróżnicowane:-), u mnie wyrwanie zęba około 70 zł, mała plomba tez w granicach 50-70 zł:-), tylko tyle wiem:-) Odwagi i jutro do dentysty:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o dentyste - od dziecka trafialam na konowalow - kanalowki na zywca z wyrywaniem nerwow wlacznie - brak slow!! Pozniej byla era znieczulen (uraz po kanalowkach na zywca), a teraz staram sie unikac znieczulenia. Mozna zawsze pytac o rade dentyste - on widzi jak mocno bedzie borowal. Kilka razy spytalam wprost, mowiac,ze sie boje bolu, ale wolalabym bez znieczulenia. I 3 razy mialam ostatnio bez znieczulenia, troszke miejscami bolalo, ale uwazam,ze warto bylo zrezygnowac. Znieczulenie to ogromna ingerencja; jeden dentysta bardzo powaznie do tego podchodzil, pol godziny mnie wypytywal o alergie, choroby krazenia itp zanim mi podal znieczulenie. Wtedy pomyslalam, ze kiedys szlo przezyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×